Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Cesty timem

Velmi dobrá a k filmu hodící se hudba. Jinak celkově hodně dobré a jak vidím shoduji se v hodnocení s jinými v podobně oceněném filmu "Příběh kmotra" a případně mým oblíbeným filmem "Sametoví vrazi". ()

LoArmistead

Káčko se (logicky) nevyhne srovnání s Příběhem kmotra. A pro mě kmotr vítězí na plné čáře. Čermák a Vetchý jsou sice oba výborní, ale v ostatních věcech u mě Káčko zaostává. Film jsem dokonce viděl na dvakrát, protože poprvé jsem to znuděně vypnul. A natočit nudně takovouhle story, to je svým způsobem bohužel umění. Kmotr má lepší scénář, příběh je MNOHEM lépe vyprávěn, jsou tam barvitější vedlejší postavy, Vaculík je lepší policajt než Čapka, má to větší spád, u kmotra se vám nechce spát, i ty vraždy vypadají v kmotrovi líp a dokonce i ta Vica Kerekes má hezčí prsa než Vlastina Svátková. Afričana už asi ani vidět nechci. ()

Moredogs

Ak nesadne tak priemer ale komu sadne tak 5 hviezd, ako mne. Krásne sa na to pezerá, dej celkom dobry, Obsadenie skvelé. Miestami som sa chytal za hlavu ale to mu prepáčim, lebo tento film ma ovplivnil a rád naň spomínam. ()

Feacher

Musím říct, že na český film je to určitě dobré... Drsné, ale zároveň občas vtipné Hynek skvělý.. líbilo se.. ()

PoprockCZ

Poměrně pěkně natočený film z českého podsvětí. Škoda jen, že místy dialog šustí papírem a vyjadřování je trochu přitažené za vlasy, ale jinak fajn. ()

pichta

Veľmi dobrý ale akosi slabšia putavost. Typicke mafiánske techniky "podnikateľa", ktorý fakt nema v ničom svoje špinavé prsty a este ma aj tlačiareň. To je uz vrchol ako sa taky človek dokáže správať. Napojiť sa na politika,kradnúť ako Fico a ešte vist z toho ako ublíženy. Typicke postkomunisticke krajiny a ich oligarchovia ()

Sa.sa

Čermák to zahrál moc dobře a celkově je ten film zajímavě natočený... Holt smutné je, že taková byla skutečně doba a více méně to odpovídá realitě... Navíc je šokující, že politika a kriminalita šla ruku v ruce, ale to snad nikoho nepřekvapí... 😀😀😀 ()

Bragi66

Další docela svěží česká gangsterka z dílny režiséra Jana Pachla. Děj je sice trochu hopsavý, ale takhle profesionální práci by jim mohli zavidět i v Hulyúdu. ()

VikyPatrik

Není to jednoduchý film...Naskočíte do polosvěta a vyplivne vás až na konci. Po prvotní perfektně sestřihané a přehledné expozici postav a podhoubí polosvěta přichází zvolnění filmu až na únosnou mez. Ale od chvíle, kdy Káčko nastoupí do věznice vše běží jako na drátkách. Eskapády Káčka jsou skvěle natočené (takhle vypadá opravdová syrovost), zahrané (Čermák a Bjelac jsou skvělí, ale to co dokázal Pyško na tak malém prostoru takřka beze slov - radost ho sledovat, v neposlední řadě mě mile překvapil Revaiův feťák Buddy) a zejména minimalistická hudba Tadeáše Věrčáka sedla filmu jak p.del na hrnec! Bohužel největší škodou filmu je paradoxně skutečný předobraz, který nutí filmaře ukázat, jak to tehdy "skutečně" bylo... Fiktivní vztah mezi Káčkem a jeho manželkou totiž funguje perfektně se všemi kladnými i stinnými stránkami hlavního antihrdiny. Moc nechápu srovnávání s filmem Příběh kmotra - jediná spojitost je v autorovi předlohy a prostředí kmotrů. Ale jinak jde pro mě o dva zcela rozdílné filmy. Kdy Příběh hrál na efekt, zatímco Káčko hraje atmosféru - a tu jak známo Honza Pachl umí! ()

Y2ORSI

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem. ()

Castik

Velmi dobré herecké obsazení, především výběr Hynka Čermáka je skvělým tahem na branku. V příběhu se dá občas najít pár nelogičností. Ale to se dá odpustit. Na zdejší poměry zdařilý film. Nudit se určitě nebudete. Myslím si, že hodnocení 4/5 si zaslouží každopádně. ()

huspenina33

Film jsem konečně viděl, není to špatný, ale někdy jsem nechápal souvislosti, respektive, nemám nastudovaný životopis pana Krejčíře, ani jeho kauzy a podvody. Takže jsem se v tom někdy lehce ztrácel, co vlastně udělal za lumpárnu, ale asi jich udělal dost :-), Hynek Čermák na jedničku ( mám ho rád ) i ostatní dobrý, Dám si dojč a podívám se ještě jednou. JEN TEN ŽRALOK BYL MOC VELKÝ, TAKOVÉHO MYSLÍM NEMĚL :-) ()

WickedFey

Tak tohle se opravdu povedlo. Po extrémním fiasku "Fantastic Four" jsem si potřeboval nějakým filmem zlepšit chuť a překvapivě jsem si vybral český film, což mohlo být další zklamání. Naštěstí jsem se dočkal téhle bomby a zařadil bych tento kousek mezi topku českých filmů. Herecké obsazení excelentní, spoustu vtipných a chytrých hlášek a i nějaká ta střelba a akcička se zde taky objevila. Opět se mi potvrzuje neskutečný talent Hynka Čermáka. Nechápu, kde se to v něm bere ale na tom nezáleží, protože mě se to mrtě líbí. Tento film budu hodnotit úplně jinak, než ostatní, budu přihlížet k tomu, že je to český film a ti to mají v kinematografii težký. Myslím, že by tohle mělo dost lidí zvážit, protože někteří hodnotí až moc přísně. Nečekejte, že češi dokážou udělat filmy jako dělají amíci. Já jsem byl neskutečně spokojen a moc se těším na pokračování s názvem "Gangster Ka: Afričan". ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku