Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Mrkvič

Pro mě teda obří zklamání. Příběh kmotra měl všechno, co tomuhle filmu schází. Napětí, šmrnc a skvělé herce. Když ve filmu není scéna, která by byla delší než minutu a vše podstatnější je jen na vypravěčích, těžko mohou i dobří herci nějak excelovat. Navíc Káčko je v polovině scén spíš jakousi karikaturou, snad aby Radovan v Jaru měl neklidnější spaní. ()

Lachtaan

Režisér skvělé první série temného krimiseriálu Rapl sestavil na české poměry velmi funkční gangsterku, která by dokázala našemu stylu kriminálek dělat i světové renomé. Neříkám, že mě svým celistvým průběhem jakkoli odpálila, ale jsem hodně zvědav na navazující děj s podnázvem Afričan. ()

terunka003

České, podle skutečnosti, milionové, vychcané, poučné. Dělala jsem fóry, že na to jít do kina nechci, že je to český film apod. Nakonec jsem podlehla. Tak jako všichni podléhali vlivu Káčka a jeho penězům, které štědře investoval kde se dalo. Na české poměry hodně slušná podívana, děj měl spád, žádná hluchá místa. Problematiku a historii pana K. jsem neznala (však jsem byla smrádě, když se o něj začali všichni zajímat), pro mě to alespoň bylo poučné. Jediné co se mi trochu nelíbilo, bylo, jak z celého filmu vlastně vyplývá, že Káčko byl vlastně supr týpek, který uměl pěkně vochcávat stát, a vlastně se pak stal mrchou jen díky tomu, že mu zabili tátu (celé kino se pořád smálo, jen já nic..?). Každopádně si počkám ráda na druhý díl, poučné a dobře udělané. ..jako počítat všechno v milionech? No kde to jsme ty vogo? ()

marvan

Česká gangsterka natočená ve stylu francouzské krimi školy, i těmi studenými filtry se hodně blíží filmům Marchala. Jsem zvědavý na ten ještě "světovější" druhý díl. ()

venison

Bohužel zpracování filmu "Gangster Ka" se hodí možná jen na večerní vysílání do komerčních televizí.. Dalo by se z příběhu vytřískat daleko více, ale režisér klouže jenom po povrchu a detaily mu nic neříkají.. Hynek Čermák, Predrag Bjelac nebo i Jaromír Hanzlík svým hereckým projevem úroveň decentně pozvedají, ale zbytek zavání laciností českých nekonečných televizních seriálů. Osobně kauzy českých miliardářských černých ovcí nesleduji, takže absolutně netuším, co je pravda a co fikce.. Scénář je velmi mělký, ale základní fakta jsou divákovi servírována velmi svižně, tak bych neřekla, že by se u filmu člověk příliš nudil.. Pokud někoho svět vyčůraných půlmozků, kteří mají potřebu soustavně si přeměřovat délku své moci, tak rozhodně doporučuji. Jako kulisa k žehlení a prostřih nejdůležitějšími milníky ze světa medializovaných gangsterů pro bulvární negramoty (což jsem já) je to bezva. ()

Eleanor05

Ale jo. Bylo to zábavné, s vesměs neokoukanými herci, profesionálně natočené a mělo to atmosféru. A taky to bylo o velký kus lepší, než Příběh kmotra. ()

zdenny

O jednu hvězdu níž než u "Příběhu Kmotra" a to především díky Hynkovi Čermákovi, jenž představoval Radovana Krejčíře. On je spíš takový trpaslík a proto jsem mu grandiózní mafiánskost moc nevěřil. Ondra Vetchý se mi v "Kmotrovi" líbil daleko víc. PS: Nevím, zda mám být hrdý na to, že ten zmrd pochází ze stejné prdele jako já. Tedy spíš ze stejného regionu. Každopádně odtud pochází hodně zmrdů, kšeftařů a vychcánků. ()

Midori_Mike

Pro mě nečekaně dobrý kousek! Lidem jako je Radovan Krejčíř nefandím a ničím pro mě nejsou vzorem. Ale i tak se mi film velmi líbil, protože zachytil něco, o čem se v kuloárech pouze šušká a přitom se to opravdu asi děje. Skvělá sonda do myšlení, chování a způsobu vymýšlení rafinovaných podvodů opravdových mafiánů. A to vše s označením "podle skutečných událostí". Tato hláška ve filmu záměrně nepadne, ale každému člověku, který se alespoň trochu orientuje ve společenském a politickém dění, je jasné, o jaké kauzy a jaké reálné lidi se ve filmu jedná (Radovan Krejčíř, Stanislav Gross atd.). Jedná se samozřejmě o částečnou fikci, to autoři sami přiznávají. Nicméně domnívají se, že zhruba z 80% se příběh shoduje s realitou. Přesnou pravdu zná pouze několik málo lidí, kterých se tyto události přímo týkaly. Každý divák si může po filmu sám vyhodnotit a porovnat tuto verzi příběhu s tím, jak jej prezentovaly a prezentují média. Ano, prezentují, neboť příběh Radovana Krejčíře - opravdového gangstera dnešní doby, který se nebojí ničeho, stále pokračuje. V současné době je v nejlépe střežené věznici v JARu, v podzemní cele - na místě, odkud se údajně zatím nikomu v historii nepodařilo uniknout, odsouzený na 35 let vězení. S tím, že ho ještě čekají minimálně další 2 soudy, ze kterých si pravděpodobně také odnese slušnou nadílku let ve vězení. Divadlo pokračuje - jediná možnost, která Radovanovi zbývá, je útěk. Podaří se mu to, nebo tam shnije až do smrti (jak si nepochybně zaslouží... )? Uvidíme, stačí bedlivě sledovat zprávy :) . Silné 4* ()

Master19

Na rozdíl od kmotra Mrázka má Káčko aspoň cosi jako smysl pro humor, takže mě jeho příběh (po)bavil. Chvíle, kdy začne divák závidět ten luxus atp., právě včas střídají okamžiky, kdy je naopak rád za svůj prosezelý gauč a rozpitou basu lahváčů... Příběhu tedy nelze upřít dynamika a scénáristická bezradnost je zhusta způsobená tím, že to tak bylo a těžko z toho nějak zajímavě vybruslit. Hynek Čermák vynikající a pobavil také distinguovaný taneční expert Jan Révai v roli přisprostlého feťáckého kurevníka. ()

VanTom

Ze stínu svého nechvalně známého (a neochotně nepřiznaného) předobrazu RK se gangsterKa nedokázala vymanit, působí tedy především jako bohatá ilustrace jeho kriminální kariéry a (zfušované) policejní snahy Káčka polapit. Není vůbec zle řemeslně natočená, avšak jako samostatný dramatický útvar neobstojí (postavy postrádají pozadí do hloubky a scénář se tříští ve výtazích z mnoha kauz). ()

ghatos

Kvituji vzestup moderní české kriminálky. Přeci jen se už vyrábějí kvalitnější kusy. Jan Pachl vyloženě navázal na svůj Cirkus Bukowsky. V seriálu měl širší prostor pro vyprávění. Tady se to muselo dost osekat a přizpůsobit celovečeráku, což se povedlo tak na půl. Dramaticky se nepodařilo využít klíčové chvíle. Geneze českého mafiánského internacionála proběhla zkratkovitě. Svět Káčka by zřejmě vyžadoval tříhodinový kmotrovský výpravný přístup. Inu, berme to realisticky. V rámci ČR nic moc lepšího zatím nedostaneme. 64%. PS: Tomáš Jeřábek alá Standa Gross by si zasloužil Českého lva. Nebožtíka ztvárnil skvěle. ()

Pedross800

"NA KAŽDÝ I SEBEPITOMĚJŠÍ LEGENDĚ JE MINIMÁLNĚ DESET DEKA PRAVDY. A LEGENDA O KÁČKOVI....COKOLIV O NĚM DO BUDOUCNA USLYŠÍTE MŮŽE BEJT PRAVDA." Kolem nejslavnějšího českého gangstera "Káčka" alias Krejčíře už těch legend je opravdu hodně a já je sleduju už hezkých pár let s velkým zájmem. Přece jen se tenhle mafián v JAR vypracoval do první gangsterské ligy a to doslova v mezinárodním měřítku. Proto jsem byl na tento film opravdu natěšený a s radostí mohu po dokoukání konstatovat.....povedlo se! Má to správnou atmosféru a okamžitě mě to vtáhlo do děje. Herecky brilantní od všech hlavních i vedlejších postav. Káčko v podání Hynka Čermáka je naprosto výborný stejně jako jeho pravá ruka, jeho manželka dostatečně sexy, policajti uvěřitelní. Opravdu nemám prakticky co vytknout. Špičkově natočený mafiánský příběh, který snese i ty nejpřísnější měřítka. A pak že to u nás nejde. Jsem vážně zvědavý na pokračování Gangster Ky v Africe, to bude doufám stejná pecka......holt život sám občas píše ty nejlepší scénáře. ()

JohnSmith

Čím to, že naše největší kriminální hvězdy začínají na "K"? Kajínek, Kramný, Kožený, Krejčíř a Kraviec. Je to až moc přitažený za vlasy a co mě nejvíc štvalo, tak byla spousta blbostí jen proto, aby se to lidem zdálo víc drsný a víc americký. ()

cpt.Lynch

Tuzemská kinematografie nemá potenciál natočit kvalitní gangsterku, nebo thriller. To je fakt. Pokud od gangterKy nebudete nic očekávat, přistoupíte k ní jako k televiznímu filmu s trochu větším rozpočtem, dost pravděpodobně nebudete zklamaní a užijete si 2 hodiny zábavy. Jakékoliv srovnání se zahraniční produkcí (např Suburra) je však nemyslitelné. Film na námět života R.K. asi největšího polistopadového gangstera u nás je velké téma. Škoda této promarněné šance. Obdobná škoda jako třeba Příběh kmotra, nebo Sametoví vrazi. Herci v hlavních i vedlejších rolích se snaží hrát drsňáky, ale je to nanejvýše trapné. Hynek Čermák bohužel také neobstál. Vše působí falešně a lacině. Škoda... ()

Autogram

Ani Al Capone to nemal také pestré, ako Káčko. Pritom okrádať štát sa zdá aj podľa denných správ také jednoduché, až sa zdá, že všetko vo filme by mohla byť skutočnosť. Vrátane politikov, kde je podobnosť s reálnymi postavami čisto náhodná, a je jedno v ktorom štáte. U mňa veľmi silné štyri hviezdy. –––– Smečka vlků se dělí o svou kořist. Procítěně kondolují vdově, přitom každý z nich má kus urvanýho masa na talíři. –––– Todle je mi opravdu uprdele, to si nechte ty kecy pro svoje ovečky. Já to beru čistě obchodně. Mně je jedno, jestli vyhrajou červení nebo oranžoví nebo zelení. Mě zajímá, co mi která strana může nabídnout. –––– Na každé, i sebepitomější legendě, je minimálně deset deka pravdy. A legenda o Káčkovi, cokoliv o něm do budoucna uslyšíte, může být pravda. ()

Styxos

Ze začátku dost těžko uchopitelné - jako kdyby měl Pachl dost materiálu, který je potřeba odvyprávět v rozsahu 90 minut. Kvůli tomu to působí zmatkovitě, zkratkovitě a divák má tak problém se do filmu ponořit. V tomto ohledu je tak trochu škoda, že se materiál nerozhodli využít do několikadílného seriálu, kde by se lépe zpracoval. Vyprávění pomocí dvou voice overů mi taky nepřišlo zrovna dvakrát šťastné. Jenže... jakmile se Káčko dostane do basy, přijde zvolnění a s ním i možnost ponořit se do jeho charakteru a do jeho světa. A je to pěkně hnusnej svět. Čermákovo herectví je minimalistické - stačí jen, aby něco udělal a za celý film dvakrát, třikrát promluvil a dostane vás, stejně jako žralok v nádrži. Atmosféra filmu /spolu s hudbou/ je dostatečně mrazivá a je dost dobře možný, že film bude dál působit i po odchodu z kina. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku