Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

k.rakonos

Vynikající české krimidrama, spolu s Příběhem kmotra top české kriminálky. Výborná režie, kamera, hudba a hlavně herecké výkony v čele s Hynkem Čermákem, krásná neokoukaná (další ze zástupů) slovenská herečka Vlastina Svátková. Ve vedlejších rolích příjemně překvapil Jarda Hanzlík, mírně opomíjený, a to neprávem, nekompromisní a stvořený pro gangsterku je i srbský herec Predrag Bjelac. Takhle kvalitní podívaná si zasloužila větší reklamu a sledovanost, vždyť na csfd.cz je za týden pouze 426x hodnocen. Nejhorší na tom všem je, že je velká většina z filmu dle skutečnosti, z řady událostí v polistopadovém vývoji ČR je na zvracení. Jsem rád, že se i ve filmu potvrzuje, jaký šmejd byl (a asi je) bývalý premiér Topolánek. Kvalitní podívaná, která ani na minutu neztrácela tempo, již se těším na pokračování, které přijde již za 2 měsíce... ()

Mat.t

Nepoznám pozadie okolo Káčka a ani ma to nezaujíma, beriem film ako taký, a tento ma prekvapivo neskutočne bavil, teším sa na pokračovanie. Klobúk dole. ()

Robbisek

CIrkus Bukowsky jsme doslova zhltli, takže jsme od Ganstera Ka měli opravdu velké očekávání. A nezklamali jsme se. Všechno příjemně plyne, herecké výkony jdou do hloubky, hudba to pěkně podkresluje. Psychologie postav je dotažená, místy je člověk i rád, že "tyhle peníze" nemá. Režie perfektní, kamera a střih bez chybičky, kostýmy bez poskvrny. Prostě nenacházím jedinou věc, která by šla vytknout. Snad jen delší stopáž by si to zasloužilo... ()

Va33ek

Konečně je slušný film z českého mafiánského podsvětí na světě. Nikterak složité dialogy, forma převyprávění diváka s přehledem udrží po celou dobu v obraze aniž by se v politických kličkách nebo ději ztrácel. Zároveň Vás příběh vytlačí do svého dění, takovým způsobem, že od něj neodtrhnete oči, aby Vám náhodou něco neuniklo v postupujícím příběhu. Za mě plná spokojenost a už se nemůžu dočkat Afričana. ()

Ehrmantraut

Film se mi líbil. Braly mě především opakované a určitě cílené změny nálady. Když už se zdálo, že film sklouzne do klasického obdivu vtipných a drsných gangsterů, které máme vlastně všichni rádi a fandíme jim, ukázal Káčko svoji temnější tvář. Složitý partnerský život s Káčkem byl pro mě daleko více uvěřitelný, než méně povedené pokusy vykreslit gangstery jako tvrďáky držící slovo, ctící rodinu a mající schopnost dělat s partnerem kompromisy. Alfa samec na šikmé ploše prostě hraje vždy svou hru, doma, v byznysu, v kriminále. Ke všemu popsanému musí doplnit, že i Hynek Čermák se popasoval se legendou českého podsvětí lépe, než se Ondra Vetchý před pár lety popasoval s legendou jinou v Příběhu kmotra ()

smajki

Po Příběhu Kmotra spatřila světlo světa další povedená česká ganster ka. Přesto, že film byl natočen pouze "na motivy" kauzy Radovana Krejčíře a ne jako dokument se skutečnými fakty, nic mu to neubírá na důvěryhodnosti. Konec konců, na každém šprochu je pravdy trochu. Pro mě osobně měl snímek přínos především v tom, že jsem se dozvěděl něco o zákulisí a počátcích "podnikatelské" kariéry pana K. O Káčkově původu a zdrojích jsem toho příliš nevěděl. Člověk se nad některými praktikami a způsoby musel až upřímně pousmát. Všichni víme, že když chceme čehokoliv dosáhnout, je třeba znát ty správné lidi a mít kontakty. A někdy to může být předsteda vlády, jindy zase poštovní doručovatelka. Co se týče obsazení, spokojenost. Hynek Čermák jako by panu K. z oka vypadl a jeho výkon byl vynikající, stejně tak jako herecké představení Predraga Bjelace, který by měl být (alespoň v čéských luzích a hájích) od teď poměřován jako prototyp ideální pravé ruky mafiánských bossů. Filmu nechyběla úroveň, akce, ani drobná (akorátní) dávka humoru. ()

sorbon1

Na naše poměry solidně natočená gangsterka. Ve velkém stylu, ale zase ne přitažená za vlasy, takže člověk má pocit reality, že se to tak mohlo stát. V postavách jsem rozeznal Grosse a Mrázka. Film je docela one man show Hynka Čermáka, jen v málo scénách chybí, a když tam chybí, tak v té scéně o něm mluví. Ale není to na škodu, hrál výborně. Dále se mi líbil Predrag Bjelac, z jeho hlubokého hlasu a albánské češtiny běhal mráz po zádech. ()

quido.morava

Jak je tu několikrát napsáno, na české poměry je to velmi slušná práce, zejména u tohoto žánru, na druhou stranu to mohlo mít trošku svižnější rytmus - uprostřed jsem málem usnul. Každopádně body dávám zejména za perfektní výkon Hynka Čermáka. ()

Sokar

Nejsem fanoušek novodobé české kinematografie protože zde nejsou ani režiséři, kameramani, producenti a už vůbec herci kteří by stali za zmínku.... I kdyby se zde použily miliardy na jeden snímek stejně to bude smrdět po sračkách a chcankách. Jo to kdyby se sbíraly ceny za trapný výkony herců a pitomý děj věřím že si jich naši odnesou hned několik každý rok. ()

Hirogen

Velmi dobře natočený film o jedné temné části naší historie. Nejhorší na tom celém je to, že to je inspirováno skutečnými událostmi, takže výrazy "Ano, pomohu vám s problémem, ale dáte mi za to chemické závody", jsou velmi smutným zrcadlem dnešní vysoké politiky. ()

lukas.frydry odpad!

Ty vole ! To jsem zase jednou naletěl na zdejší hodnocení. Hned ze stratu mi to začlo smrdět, něco mi to připomínalo, něco to napodobovalo, styl vyprávění příběhu atd... Příběh kmotra, kterej mimochodem narozdíl od téhle sračky, aspoň něco málo do sebe má. Po 15ti minutách mi došlo, že tady asi díru do světa o5 našinci neudělali. Příběh, kterej si někdo vycucá z prstu a snaží se do něj zapojit, české kdysi na naše poměry slavné "mafiány" no ty voleee. Dokoukal jsme to jen proto, že hlavní hrdina, občas prohodil nějakej fór, jinak to bylo celé suché, nudné, nic neříkající... To že v téhle zemi vládnou peníze ví každej, a co úplatky jsou jsou 13. plat všech, kdo něco znamenají ... Pohádkovej princ si tu zahrál snad trapnější roli než jakou má v dementní ordinaci a o policajtech ani nemluvě ... Kde vzala tahle sračka 76% vážně nepochopím ()

pabloss

A co ty herecké výkony? Já myslel, že ty rvačky jen tak zkouší nanečisto.Tak hrozné ztvárnění rolí jsem dlouho neviděl. Film mě vůbec nebavil. ()

yrik

Dobré herecké výkony, řemeslně zpracováno, scéna s bazénem trapná, scénář místy pokulhává (přepadení vozu s penězi - soudu stačí k osvobození, že k stání nepřijde 1 polda, dost nepochopitelné), vykreslení Lamberta jako morální autoritu s až americkohrdinským sebezapřením mě přímo nasralo. ()

drovi

Kvalitná sonda do politiky a podsvetia v Čechách. Česká produkcia nespí na vavrínoch a vytvorila kriminálku, ktorá pobaví a k tomu ešte aj ukáže ako funguje štátna moc. Je zaujímavé že v určitých momentoch aj pri takej vážnej téme som sa musel smiať. Hynek Čermák to zahral perfektne, presvedčivo a zábavne. Aj ostatných hercov vybrali na svoje role perfektne a k celkovej atmosfére prispela aj kamera Mareka Jandu. Tento film znesie aj konkurenciu iných produkcií daného žánru. Tlieskam a teším sa na ďaľšiu českú kriminálku. ()

prskvik

Dobře zvládnuté téma a hlavně výborně zahrané. Hynek Čermák a Predrag Bjelac jsou prostě bezchybný a přesný. Škoda pár drobností pro film možná dobrých ale s realitou ne zrovna se shodujících. Jako celek však jen chválím a už se těším na druhý díl který je prý ještě lepší. ()

PORTER44

O něco slabší než "Příběh kmotra"jak výběrem herců mimo Káčka a Dardana tihle dva nemohli být líp vybraný,padouši jak stvořený,připadlo mi to míň akční,Kmotr byl o dost drsnější a víc uvěřitelnější příběh.Ale za ty podvody klobouk dolu dobře vymyšlený,bejvák Káčka dobře vybavený únikový cesty,sklad s prachama,skok do prázdného bazénu dobrý vtip. ()

mdf

Ještě,že máme pár dobráků,o kterých se dá natočit slušná Gangster Ka.na české poměry a v záplavě sraček,co se teď točí,dobrý český film,který mě bavil.....:-D ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku