Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

maara666

Představitel Krejčíře Hynek Čermák byl zvolen výborně (Čermák ho hrál extrémně přesvědčivě, sežral jsem mu to i navijákem). Jednak vypadá jako Ostravák, druhak je dobrý herec. Co se týče filmu, tak film je vyprávěn trochu zkratkovitě, slušela by mu delší stopáž a podrobnější vysvětlení provedení některých podvodů. Také řízení u soudu (jak trestního, tak civilního), obsahuje právní chyby. Celkově se mi ale film líbil. ()

JCS

Velke zklamani, velmi slaby film ... Nic na tom nemeni ani herecke vykony, ze kterych jednoznacne vynika Predrag, jinak sed. Plitky pribeh, bez jakekoliv gradace, temer stale stejna hudba. Pro me opravdove zklamani. ()

MotMotkovich

Na české poměry velice vydařený film. Přesvědčivý herecký výkon Hynka Čermáka doplněný neméně podobnými výkony hercu Bjelace, Svátkové a Révaie. Zbytek je seriálový standard hodící se na televizi Nova před televizní noviny. Další překvapivý výkon, který zaslouží ocenění patří T. Věrčákovi za OST. Určitě to stojí za shlédnutí, uvidíme jak se předvede další díl. 75% ()

Jevablo

Hynek Čermák hraje jak o život, a táhne film vzhůru k pěti hvězdičkám...bohužel scénárista ovládaný zjevně Kmentou (resp. Kmenta ovládaný nějakými svými policejními kontaktky nebo bůhvíkým) na mě vytáhli historku s tajnou chodbou na záchodě, když je už všem přece dávno jasný, že Krejčíře prostě pustili, maximálně tak že uplatil zasahující policisty (ale možná je někde nějaký kašpárek, který věří, že Krejčíř se svými sto dvaceti kily utekl Urně chodbou na záchodě...) A to je prostě moc, pánové, to už není ani vtipné...Zbytek snímku je ale svižně natočený, i ten kmotromrázkovský styl komentářů se dá snést. Nejvtipnější je stejně ale ten popis děje ...hodní policisté vyšetřují, vyšetřují---už skoro na něco přišli (přičemž to vždycky hodně drsně komentují, aby bylo jasné, jací jsou to skvělí hoši)---a pak nic. A znovu---hodní policisté vyšetřují, vyšetřují---taky Vám přijde, že tady někdo ze všech sil obhajuje vlastní špatnou práci? ()

pan_buh odpad!

Děs běs... Přestože většinu zmíněných kauz chápu a mám ponětí o co zhruba šlo, tak jsem se místy nechytal - asi jsem se to snažil spojit s realitou. Za mě je to další s béčkovéjch výblitků. Škoda času... ()

deac

Podle komentářů většiny ostatních jsem asi sledoval jiný film. Ale u toho na který jsem civěl já, byl každopádně scénář tak hloupý, že mi to místy připadalo jako parodie na gangsterské filmy. Nebo je to tím, že v České republice panují takové poměry, že nad tím chvílemi přestává rozum stát? ()

vito_s

Jedno velké WTF. Nacházím hodně styčných ploch s Příběhem kmotra (2013), je to stejně efektní jako vyprázdněné, bez vytvoření nějaké hmatatelné atmosféry, kde vládne nereálné chování, jak když Kraviec prolítne francouzským oknem a dělá jako kdyby nic, to vše se kombinuje s klasickou rezignací na reálnost soudních procesů. Aby soudce v civilním jednání u soudu prohlašoval, že jde o "hlavní líčení" (místo jednání) a strana "obžalovaná" (místo žalovaná) je ještě slabý čajíček. Popcorn zaskočí v momentě, kdy tvůrci filmu udělají zkrat(ku) a Kraviec v trestním řízení ve stádiu před soudem uslyší podivně formulovaný zprošťující rozsudek a navrch soud rozhodne o náhradě škody, ovšem náhradě škody státem Kraviecovi. Jo a toho v tom koženým kabátu měl hrát Bolek. ()

Sk8autik odpad!

K tomuto filmu mám pouze jednu věc. Přečtěte si knihu! Tohle že je na motivy knihy? Určitě ne! S životem Krejčíře to má málo společné navíc časová osa je úplně mimo. ()

Mark1983

Na český film podobně jako Příběh kmotra je to kupodivu snesitelné. Ovšem,když film začínal a pokračoval,myslel jsem si,že filmu věnuji nanejvýš dvě hvězdičky,avšak konec konců - se děj úplně obrátil a celkem bylo na co koukat. A i když ten český způsob filmování se ani v tomto snímku nezapře,nebylo to natolik alarmující jako jiné české vážné filmy. ()

jenspifa

Rozhodně o stupeň lepší, než Příběh Kmotra, nic přehnaného. První pořádná Česká GangsterKa. Těším se na druhou část. 80% ()

HMTD

Moc dobré, jen bych v tom nehledal nějaké velké odhalení co se dělo kolem Krejčíře, pár pěkných věcí si scénárista vyloženě cucá z prstu. Ale chápu stavět podnikatele a politiky do pozice loutek podsvětí je dnes v módě a lidi se po tom mohou utlouct. ()

Matulko_

Celkom solídne pozeranie, oproti Příběhu kmotra ucelenejšie posuny v deji, dobrý hudobný podmaz. Herecké výkony presvedčivé, trocha sa zamýšľam nad tým, do akej miery sú kriminálne typy schematické, do akej reálne. Za cenu pár minút navyše by som určite ocenil trochu viac dovysvetlenia niektorých súvislostí. Nápad s postavami - rozprávačmi vynikajúci, využila sa tak príležitosť dokresliť vzájomné vzťahy, ktoré by z deja a dialógov až tak nevyplynuli. Pokračovanie si každopádne pozriem. 65% ()

jarmil8

Po formální stránce skvěle zvládnuté, ale nepochopil jsem, co se mi film snaží sdělit. Postavy byly indiferentní, události nečitelné. Děj tak nějak bez emocí plyne, v podstatě zbytečný film. ()

trx2010

Oceňuji že film nebyl plný trapných momentů, jak jsme v domácí produkci na podobné téma zvyklí. Nemohu říct, že bych byl z filmu unešen, ale považuji jej za solidní práci. V některých momentech mě rušil vypravěč, faktem ale je, že bez něj by film neměl žádný srozumitelný děj. Škoda že autor neměl smysl pro detail a dobově neseděla některá auta ani interiéry. ()

Nathaniel8

Kromě toho jak Čermák skočil do bazénu to byl průměr. Nenadchlo, ale ani neurazilo. Některé herecké výkony pro mě nadstandardní. Hlavně Čermák, Hanzlík a Bjelac. ()

olgab

Tady bych ocenila, kdyby byl film natočen dokumentární nebo polodokumentární formou, případně jako seriál a rozhodně lépe propracovaný. Jako celovečerní film mi to připadá odfláknutý. Láká jen atraktivní téma. Režisér zřejmě pospíchal, aby ho někdo nepředběhl. ()

teriktm

Tak já nevim, Pokud bylo záměrem Krejčíře zesměšnit a i vlastně celou jeho kauzu tak se to docela podařilo, pominu to, že se divák nedozví jak se napočátku stal buran kápo. Pokud to porovnám s příběhem Mrázka tak film Gangster Ka je parodie na mafiánské příběhy. Možná to je i chyba výběru herce na hlavní roli, Hynek Čermák není špatný ale težko mu roli vraha, kuplíře apod. uvěříte a to je pro mě hlavní problém filmu. ()

jizvoun

Nic světobornýho, čekal jsem, že se dozvím něco novýho, co mě vytrhne ze židle nebo mi aspoň rozšíří obzory. Ale neděje se vůbec nic, je to klasická česká gangsterka bez nějakých srdcervoucích zvratů. Jeden z těch filmů, kterých je mraky. Ty rádoby hlubokomyslný monology do pozadí jsou spíš trapný, když nejdřív vypravěč říká, že Káčko je naprostej génius, kterýmu se nikdo nevyrovná, a samotný Káčko se pak chová jak debil. Určitě se mrknu ještě na dvojku, ale tohle už pravděpodobně opakovat nebudu. Úplně špatný to nebydo, ale kvalitou bych to zařadil na televizní film od osmi na jedničce. Slabší tři hvězdy. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku