Doba ledová: Mamutí drcnutí

• USA Ice Age: Collision Course (více)

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.
Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví... (CinemArt)

malylada

Tak nápady docházejí a k době ledové už těžko vymyslí kloudný děj. Až příliš postav z toho dělá místy trapný guláš až pro moc malé publikum. Veverka bavila ze všech dílů nejméně !!!! .... 4/10 ()

MoiJe

Nuda to nebola, ale ze by som sa smiala sa tiez neda povedat. Smutne hlavne vtipky pre dospelakov nasilu v style niekto niekomu spadne hlavou medzi nohy. Ha-ha. ()

JohnCZ

Tentokrát už opravdu dost přeplácané a snad ještě více nedějové, ale po stránce gagů pořád docela vtipné (parodie na Neila deGrasse Tysona a jeho Kosmos neměla chybu). Už bych to ale uzavřel, 5 dílů je až až a evidentně je látka už totálně vyvařená. ()

Lyli

Víte, že jsem celou dobu doufala, že mamuti naskočí do vesmírné rakety a probudí se v jiné galaxii? Ale takhle...víte, jak...stejně vyhynuli, tak proč tolik dřiny?? Tak drcnutí, nedrcnutí, už nechte ty mamuty spát. Tohle snad ani nebylo nutné. ()

corpsy

A sme tam! To, čo som vyčítal predchádzajúcej časti, sa tu zdvojnásobilo. Kde sú tie inteligentné vtípky, ktoré potešili aj dospelých ( tých som tu napočítal asi jeden ), kde je príbeh ktorý je zábavný a nekričí ťahaním za vlasy? Séria padá na dno a bolo by zrejme lepšie to všetko ukončiť. Alebo ešte lepšie, keďže ľudkovia už do kina veľmi nechodia, čo takto hodiť tento námet to TV? Diváci sú predsa len v dnešnej dobe radšej pred telkou. Teda okrem mňa. ()

ConanVJ

Opět povedená pohádka, která má pěkný nápad a chytlavý příběh. Ke staré partě se přidá nápadník mamutí slečny a jeden starý známý. Pohádka má svižné tempo a nenudí. Opět je zde spousta vtípků, které ocení spíše dospělejší diváci. Veverka zde opět hraje výraznou roli. Za mě 80% :) ()

Adasin

"Jo, jo, jo, jo, jakože hodně jo, jo." Koncentrát toho nejhoršího z celé série. Kam tahle kdysi má oblíbená série dokázala klesnout, je neuvěřitelné. Tvůrci už nevědí coby a přicházejí s čímdál víc mimo zápletkou. Postavy z předchozích dílů se už evidentně vyčerpaly a jak celkem pěkně skončily jejich příběhy minule, nebylo třeba je už dál rozvíjet, proč je nenechat v klidu žít? Ti co byli kdysi vtipní, už jsou naopak trapní, protože opakovaný vtip už není vtipem a ty postavy nic jiného už neumí. A když je to po třetí (v některých případe dokonce po páté!) za sebou to samé, už je to nuda. Jediné, co se drží, je animace, ale co na tom, když všechno ostatní je mi vyloženě protivné. Netočte už další díly, prosím. 1/10 ()

blackrain

Za vším hledej veverku. Scrat je hýbatelem celého příběhu a to do slova a do písmene. Co ten malý chudáček s obrovosku tohou po milovaném žaludu už všechno od tvůrců zkusil. Ještě, že tady tvůrci nápady nešetřily. Další oživení příběhu přišlo z příchodem do Geotipie. Bláznivá Shangri Lama neměla chybu. Ta prováděla skutečně krkolomné kousky. Staré partě už ale něco chybí. Jako by už neměli co nabídout. ()

kaylin

Už je to takové hodně přeplácané, hodně barevné, žánrově divné, ale stejně jsem se místy docela dobře bavil. Je fajn, že většina postav má pořád svoje hlasy, protože se s nimi docela rádi setkáváte. Ty charaktery už vám zvládly přirůst k srdci, a tak mi ani nějaké ty nedostatky příliš nevadily. Jen už se to nemá kam posunout. ()

Britney75

Ani jsem se na tento díl už netěšila, ale ze solidarity jsem si ho pustila a byla jsem zklamaná, párkrát jsem se lehce zasmála, ale kam se hrabe první díl .. tohle už byl asi doufám poslední vejcuc všech Dob ledových a zdárně se bude pracovat už na něčem jiném a neokoukaném a ménně trapném .. ()

Lucjen

Už z traileru som mala trochu zlý pocit, ale ono to nakoniec bolo ešte horšie. Doba ľadová je jedna z rozprávok môjho detstva a aj keď kvalita v priebehu rokov klesá, na nový diel som sa tešila, čo keby náhodou...ale nie. Po záverečných titulkoch mi zostala otázka, či má úroveň ešte kam klesať. Jasné, veverička funguje za každých okolností, aj v takom prostredí ako je vesmír. Ale partia hrdinov nešlape ani vo svojom prirodzenom prostredí. Úvod do ich životov a vzťahov nie je veľmi záživný, ale to by bolo v poriadku, pretože sú mi blízke už z predošlých častí. No po rozpačitom uvedení do deja sa to začína nejako podivne komplikovať, kombinovať...ani nechcem počítať, koľkokrát som počas sledovania filmu povedala: "Akože vážne?". Aby by som tomu úplne nekrivdila, niekoľkokrát som sa schuti zasmiala, fajn fajn. Lenže pokračovania sú odsúdené na porovnávanie. A v tomto smere je Mamutie drcnutie nekonečne nudné a chladné, nemyslím teraz dobu ľadovú. Ešte by sa na mojom hodnotení mohla odraziť sentimentalita, ale naopak som skôr nahnevaná, že z výbornej jednotky sa Sid, Diego a Manny dostali sem... ()

PP66

Já prostě dobu ledovou miluju - Sid je konečně šťastnej, vačice pořád blbý a veverka opět změnila běh vesmíru :o) ()

Trevor

Škoda, touto epizódou utrpela celá séria. Už ani Sid, Manny či Diego nie sú tým, kým boli a rovnako tak Scratch zaostal za očakávaním a tak, sme boli dôfajme svedkami poslednej Doby ľadovej, pretože nápady sú, zdá sa, vyčerpané. ()

TheDon

Pátej recyklát žaludoonanující neogénové veverky už prostě nemůže ničím překvapit. No, vlastně překvapil. Tortura veverčáka jde totiž až na kost. Doslova. Zbytek prvohorních jelimanů zase putuje zachránit svět. Takže nic novýho pod sluncem, nebo v tomto případě magnetickým hemeroidem. Myslím že pět kusů bohatě stačilo. 30% P.s.: proč ten žalud rve furt do země, to mi hlava nebere, budu muset prohledat wiki..... ()

honajz2

Doba ledová měla podle mě skončit trojkou, ta byla skvělá a z celé série nejlepší. Bohužel tahle série trpí tím, že dokud vydělává, neskončí, a proto vznikla další dvě pokračování, jedno slabé a druhé ještě slabší. To ještě slabší je právě Mamutí drcnutí. A jelikož jsem to tak nějak tušil, dost dlouho jsem zhlédnutí tohohle dílu odkládal. V tomhle díle je hlavně znát, že už zde prostě není o čem vyprávět. Scénář je jedním slovem totálně debilní, debilně se vyvíjí a jediné, co se tady nějak posune, jsou vztahy a díky tomu celá ta série začíná vypadat jak nějaká telenovela. Vtipné mi to nepřišlo, byť něco tady zachraňoval Scrat (který už ale není tak zábavný, jako dřív - nebo jsem zestárl) a něco málo ještě Buck, jinak nuda a šeď. Nevím, jak hluboko to bude ještě klesat, Scrat svůj ořech pořád nemá (což bych čekal, že se v úplně poslední scéně úplně posledního filmu stane) a tak se obávám, že nás možná čeká ještě šestý díl, který fakt nevím, o čem bude. Snad jsou to jen pesimistické představy a tahle série skončí, sice opožděně, ale pořád ve fázi, kdy se vyloženě neztrapňuje. Tady to už bylo o fous a kromě Scrata s Buckem to ještě zachránila ta píseň od Jessie J v závěrečných titulcích. Hodně slabé 2* ()

M.i.k.e

k předchozím dílům jsem nějaké extra výhrady neměl.I po letech si držely přes drobnosti velmi dobrou úroveň a člověk se z chutí zasmál.Pětka jde v určitých věcech ve stejných stopách a děj je přímočarý a předvídatelný stejně jako u dílů předtím.Bohužel co ovšem zmizelo je vtip...respektive počet dobrých vtipů,které ocení krom dětí i dospělí.Tady jich je hodně málo a pátá Doba tak vypadá hodně jako nastavovaná kaše,která je mířena primárně na děti...a to ještě na ty menší děti,čemuž odpovídá většina jednoduchých a dětinských vtipů.Věřim že mým dětem se bude Mamutí drcnutí líbit,ale osobně vidět znova nepotřebuji.Nejsmutnější pak je že ani jindy geniální Scrat tady nic nezachraňuje a jeho vsuvky už nejsou nijak extrémně vtipné ani originální.V určitých momentech působí skoro až otravně a člověk si pak říká že je jedině dobře,že nevznikla celovečerní sólovka...50% ()

rakovnik

Souhlasím se zdejším hodnocením, které odráží nedostatek nových nápadů, přicházející nutně se zvyšujícím se počtem dílů filmu. Stará dobrá parta je fajn, některé scénky vtipné, animace tradičně kvalitní, ale celek už je trochu křečovitý. Líbily se mi narážky na evoluci a veverka, která je ale už dost mimo. A jestli nejsem zaujatý jako dospělák? Náš prcek dost často při sledování ztrácel pozornost také. ()

vydumnica

Ak by toto bol prvý Ice Age, neverím, že by vznikli ďalšie pokračovania a taktiež chápem, prečo doposiaľ nevzniklo šieste pokračovanie. Jednu hviezdičku dávam za animáciu, dejovo to bolo nudnééé a akosi to nemalo ani hlavy ani päty. Jediné Ice Age, ktoré by som si nepozrela ešte raz. Vhodné tak akurát pre malé deťúrence. ()

Streeper

I když Sid konečně našel lásku svých snů (a musím říct, že je to vážně kráska), tak páté pokračování Doby ledové mě nijak neoslnilo ani nepřekvapilo. Občas jsem se zasmála, hlavně nad skvělými hláškami babičky a nebo nad kousky vačičáků Crashe a Eddieho, ale děj je absolutně předvídatelný, nijak nezajímavý a návrat starého dobrého Bucka mi přišlo moc ohrané. Takže doufám, že tímhle Doba ledová končí. ()

PF 2016

PF 2016