Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Lukoboss

Tak jestli jsem prvnímu dílu dal 2*, tady to musí jít zákonitě níž, protože je to prostě jednoznačně horší. Je to naprostá teenage kravina, která se asi snaží držet aktuálního trendu Hunger Games, protože ty přece teď frčí. Je to plný klišé, vlastně tam není nic moc zajímavýho, protože se mně stalo, že jsem cca po dvou dnech vůbec nevěděl, co se tam pořádně stalo nebo dokonce, že jsem se na to podíval. A to teda asi není úplně dobrá vizitka filmu. P.S.: Hlavní protagonistka je pořád stejně špatná jako v prvním dílu. ()

joora1

Hodně dlouho jsem se přemáhal kouknout se na Rezistenci, což je druhý díl zatím dvojdílné série (první Divergence). Pralo se to ve mně a nakonec jsem tomu dal šanci. No a teď toho lituji. Horší film jsem dlouho neviděl. Trapná splácanina s hlavní hrdinkou, která v každé druhé scéně bulí a v ostatních scénách chce, opakuji chce být drsnou holkou. Děj se přelévá od jednoho rádoby zvratu k druhému a nudně plyne až k divnému konci. ()

Han22

Tak druhý díl pěkně vaří z vody. Jak už to tak poslední roky v sequelech bývá. Postavy se objevují a nesmyslně zrazují, pitomý zvrat střídá ještě pitomější. Hlavní hrdinka zhubla a ostříhala si vlasy, takže nevypadá jako ošklivá teenagerka, ale jako o něco starší mužatka, romantiky a emocí (čti nudy) už je tu docela požehnaně. Naštěstí jsou tu i pozitiva - je tu mnohem více akce, potěší chladnokrevná likvidace jednoho ze šmejdů z jedničky a pětice simulací je docela kulervoucích, hlavně záchrana matky z létajícího domu. Poznáváme další frakce a hlavní příběh - poselství zakladatelů a jeho vyústění se mi docela líbil. Takže dávám opět neutrální 3*. ()

Loki_Six

"Well, that just goes to show that you can take the girl outta Abnegation, but you can't take the Abnegation out of the girl. Let's go. Once a stiff, always a stiff, right?" ()

iXtr3m3

Pokles kvality oproti jednotke, rozvláčnejší dej a zbytočná vata. Ale myšlienka je fajn, len keby prišlo adekvátne rozuzlenie. Po technickej stránke nemám čo vytknúť, či už sa to týka efektov, alebo skvelého OST od Josepha Trapanesea. Potešili miniúlohy Daniela Dae Kima a Raya Stevensona a samozrejme ďalších. ()

Fary

Pekne, ale pribehove divne. Nedostahuje to kvalit prvniho dilu a pro ty, co necetli knihu, bude asi problem nektere pasaze pochopit. ()

Ledkodlaq

Vcelku zajímavý scénář i příběh dost kazí neschopná herečka, Woodley na tohle prostě nemá. Při sledování jsem si neodpustil myšlenky jako "drž hubu", "s tímhle xichtem jdi do prdele" a podobně. Když si přiložila pistoli k hlavě, skoro jsem si přál, aby to zmáčkla a film už skončil. Dokoukat jsem se musel nutit a přiznám se, že několik nudných scén jsem přeskočil bez jakékoli ztráty. Velice mě udivuje velmi schovívavých 64%. Nedůvěryhodné CGI jen prohloubilo moji nespokojenost. ()

Tessie

První díl byl ucházející.. ale v tom druhém jsem tu nepříjemnou Tris prostě nesnesla.. Jinak by mě to i více bavilo.. Ale to její mutování je naprosto nepříjemné a není vůbec zajímavá.. škoda.. i když film byl zbytečně prodlužován umělými kecy.. za hodinku dvacet by šlo všechno vyřešit a člověk by se tolik nenudil. ()

LittleMonste

NE, NE a NE ! Já tu holku prostě nepřekousnu a krátké vlasy tomu teprve nasadily korunu. Dlouhou dobu jsem se k filmové Rezistenci dokopával, nechtělo se mi dívat na trailer, nechtělo se mi hledat jakékoliv fotky, ale nakonec jsem si to přece jen pustil a udělal jsem velkou chybu. Shailene jakožto pro mě nejméně sympatická herečka za poslední roky mě překvapila jedině tím, že v sympatie filmové Tris zakopala hluboko pod tu knižní, která mě ve druhém díle taky pěkně začala vytáčet. Vedlejší postavy na které jsem se těšil - Christina, Marlene, Uriah - nedostaly vůbec žádný prostor, některé za celý film ani nepromluví a to se kolem jejich obsazení dělalo poměrně rušno. Stejně jako u Divergence chválím úvodní píseň, kterou jsem z hlavy nedostal od prvního poslechu. Snad 3 díl, který je navíc rozdělen na 2 části(to teda potěš koště) nějak přežiji a budu moct za touhle ságou udělat tlustou čáru. (45%) ()

Perry-

První díl nebyl žádné veledílo, ale dalo se na to koukat. Tohle, na druhou stranu, je strašná sračka s nulovým dějem. 20% ()

dopita

První díl nestál za řeč, tentokrát je to o něco lepší. O něco. Především jsem se u toho pekelně nenudil jako u prvního dílu, pouze jsem se nudil a to ještě jen občas - což je pozitivní posun. Ale jinak je to podobně béčková slátanina. Za zmínku stojí jen Kate Winsletová. Tentokrát je to aspoň koukatelnej film, ale i tak je stejně zapomenutíhodnej, jako byl první díl. ()

Hanys_

První díl se mi líbil hodně, ale v tomhle pokračování jsem se dost ztrácel. Jednání a motivace postav se mění z minuty na minutu a chyběly mi tady i nějaké kulervoucí scény. Celý film jen tak nudně a poklidně uplyne, což je prostě zklamání. ()

Ebon

Teenage spatlanina, která se měla svést na Hunger games vlně. Bohužel to jsou hovadsky sesypaný scény, který postrádají smysl. Vyhozený peníze.. ()

lucijelucije

Insurgent je jednoznačně v první polovině hodně slabý. Některé dialogy mi spíš připadaly jako špatný vtip. Možná autorka smíšlela tuhle trilogií pro teenagery, přesto se mi to v prvních 60 minutách děsně táhlo. Ovšem ten závěr je jiné kafé, a Insurgent mi dokázal, že jsem nečekala na pokračování zbytečně. Není to trhák, a asi bude mít tenhle snímek problém s kontroverzností, ale druhá polovina je akce, akce a samá akce, která má svou pointu a to je to, v co jsem doufala. ()

peetriss

Myslím, že bych zde mohl zkopírovat komentář z Divergence - výtky platí téměř beze zbytku i v pokračování. Rezistence však už naštěstí disponuje střídmější stopáží, což je velmi rozumné, i když by se mohlo stříhat ještě intenzivněji. Především první polovina je příliš táhlá a nezajímavá. Robert Schwentke se snaží vše vynahradit efektní velkolepostí, bohužel však je úroveň efektů jen velmi průměrná. Pokračuje se však v chrlení přihlouplých dialogů a v opravdu ultranenáročné zábavě, ve které mi vlastně bylo úplně jedno, jak vše dopadne. Prostě jsem jen ztuhle koukal a ve vlastním zájmu nepřemýšlel. Jedině s takovým přístupem se dá film tohoto ražení bez následků usledovat. ()

t.mon

Tak tady můžu opravdu s chutí a jistotou říct, že je to jen slabý odvar knihy a prvního dílu, z novodobé trojice Hunger Games a maze Runner teda rezistence je určitě ze všech nejhorší, Ale jako popkornovka na jedno zhlídnutí rozhodně není zlá. 60% ()

Prochy38

Rozohnil jsem se u komentáře k prvnímu dílu, zde lehce zvolním... Pokračuje ve stejném duchu jako předchozí díl. Ničím nový, ničím šokující, bohužel ani ničím zajímavý.... herecky se to moc nezměnilo. Akce přibylo. Lehce nám to zpohádkovatělo.... nestěžuji si, klidně časem kouknu na další pokračování, ale na zadek mě to fakt neposadí. A upřímně? trochu se bojím, že si to budu muset zkouknout znova, než bude další díl.... ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent