poster

Případ komisaře Maigreta

 • Francie

  Maigret et l'affaire Saint-Fiacre

 • Itálie

  Maigret e il caso Saint Fiacre

 • anglický

  Maigret and the St. Fiacre Case

 • Slovensko

  Prípad komisára Maigreta

Thriller / Krimi

Francie / Itálie, 1959, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arbogast
  *****

  Na to, že má tento film viac ako 50 rokov, je to veľmi dobre spravená a do posledných okamihov napínavá detektívka. Jean Gabin sa svojej úlohy komisára, ktorý vyšetruje smrť starej grófky, zhostil bravúrne. Postava Maigreta sa objavuje vo všetkých scénách filmu. Škoda, že v našich končinách je tento film, dá sa povedať, neznámy. Naposledy sa v SR alebo ČR v televízii vysielal vraj pred viac ako štyridsiatimi rokmi. Nebolo by od veci, aby sa po ňom popozerali niektoré TV spoločnosti a predstavili ho súčasnej generácii divákov.(28.7.2013)

 • mortak
  ****

  Simenon dokázal ve svých novelách přesně zachytit rozklad tradičních vztahů na francouzském venkově. Film se drží předlohy a spíše než kriminálkou je studií jedné venkovské komunity. Ovšem skvěle natočenou - atmosféra by se dala krájet dynamitem a Gabinovo vtělení do Maigreta ten zážitek jen korunuje.(16.3.2011)

 • filmmovier
  ****

  Sice dávám 4*, ale přesto si myslím, že tenhle díl je ze všech gabinovek nejlepší. Parádní vraždička, fajn motiv a hlavně ten nebesky krásný, idilický venkov...a kromě výtečného Jeana Gabina jsou výborní i ostatní, postavy a podezřelí jsou také zajímavé charaktery... Atmosféra je krásně depresivní, scénář skvěle napsaný, hudba k tomu parádně pasauje... Saint-Fiacre je prostě jeden z nejlepších případů tohoto francouzského komisaře, a tohle zpracování to jen dokazuje. Škoda, že to není v barvě, to by ta vesnice byla ještě kouzelnější. Viděno v originále. Napětí, gradace, herci, příběh, atmo na výbornou, těsně pod hranicí pěti hvězd. 88%.(12.7.2014)

 • tahit
  *****

  Film lze charakterizovat několika málo slovy. Už sám fakt, že v tom hraje Jean Gabin, je zárukou inteligentní kriminálky, i když je to staré. Z kraje natáčení se Jeanu Gabinovi postava komisaře Maigreta vůbec nezamlouvala a odmítal ji dokonce přijmout. Připadala mu málo vtipná, nápaditá a ne moc vynalézavá. Duchovní otec postavy spisovatel Georges Simenon při setkání s ním povídá, Maigreta jsem vlastně vytvářel podle vaší fyziognomie a nevím o nikom jiném lepším, který by splňoval představu této role. A to u Jeana Gabina rozhodlo. Jeho postava Maigreta na filmovém plátně byla pro diváka spojena zejména s jeho charismatickou tváří.(28.2.2011)

 • hrona
  *****

  Jean Gabin je zkrátka neskutečně charismatický, a díky němu postava Maigreta nabírá úplně jiný rozměr oproti dalším představitelům. Výtečná ponurá hudba, skvěle vyumělkované kulisy stylu Noir dodávají tomuto příběhu velmi realistickou podobu a každého milovníka kriminálek tento film musí nad míru uspokojit. Zejména rozřešení případu o pozvání všech protagonistů do jedné místnosti a usvědčení vraha, je velmi silný zážitek. Škoda, že byli s Gabinem natočeny pouhé tři filmy.(23.9.2011)