Úžasňákovi 2

• USA Incredibles 2 (více)

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní. (Falcon)

HBJ

Dal bych tomu zas plnou palbu, stejně, jako u jedničky, protože Úžasňákovi jsou srdcovka, ale dost mě teda nasralo, že ta podělaná feminizace už je fakt všude a bohužel i tady..Kdyby to bylo třeba do půlky filmu, tak mlčím a sázím 5, ale tady, po bezvadným rozjezdu i dobrým závěru, nemá většina úžasňákovic rodinky co dělat a vše se točí jen kolem Elastičky a to je celkem nuda..Nic proti zdravým ženám, ale takhle z nás chlapů brzo udělají vyteplený poseroutky, pokud se tak už nestalo..sorry. ()

bigmatko

Prvý diel rodinky poznám takmer naspamäť a preto sa mi pokračovanie zdalo o niečo slabšie hlavne pokiaľ šlo o samotný príbeh. Akcia a zábava filmu však nechýba a myslím, že v tom nájdu potešenie skôr starší diváci ako malé deti. Pokračuje to presne tam kde jednotka skončila ale animácia sa mi zdala trocha iná ako pôvodne ale nerušilo ma to a ak majú v pláne aj ďalšie pokračovanie tak určite nebudem proti. Rodinka má potenciál. ()

Akrub

První cca půlhodinu jsem si říkal, že to nebude nic moc, nicméně zbytek už frčí skvěle, bavil jsem se já i děti... ()

Hrr.nec

Příjemně překvapilo, že po letech se letech navázalo, tam kde se přestalo. Zápletka super a při scéně s mývalem jsem zas jednou v kině brečel, brečel smíchy. Prostě důstojně úžasné pokračování. ()

Opallab

Hodně dobře zpracovaný, doporučuju, jděte do toho, je to takový vyvážený - jak je každý člen rodiny osobnost, dostává to spoustu rozměrů (ač bylo na můj vkus málo času věnováno tomu blonďatýmu klučinovi... Dashovi?). Nemůžu říct, že by mě to uchvátilo na pět *, ale to je prostě subjektivní pocit. ()

Sashmen13

Jde to, ale překonat jedničku to nemůže ani trochu. Často se příliš nimrá v blbostech aby opomíjelo to zajímavější. Příběh má dvě půlky, chlap se stará o rodinu (to je dost zábavné) a elastigrill dělá superhrdinu (ujde ale slabší). Záporák kompletně selhal a nerad to dělám, ale vsadím se, že i děti věděli kdo to je. Jinak, jsem to jen já, nebo pan úžasňák trochu zpitoměl? Z jedničky si pamatuji, že měl svaly, ale taky byl relativně chytrej (jak se třeba vypořádal s tím dronem), ale tady byl trošku upozaděn? Ech, kdo ví, tohle téma mě už stejně nudí. Celkově, mohlo to být mnohem lepší, ale není. Btw Edna porád válí, ukradne prakticky všechny scény kde je : ) ()

KuceraJohny

Po hledá se dory tu máme další pokračování starších pixarovek a narozdíl od hledá se dory úžasňákovi 2 jsou pecka. Jedničku jsem miloval jako dítě byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, na vhsce jsem si ji pouštěl furt dokola. Dvojka krásně navazuje na jedničku což považuji za skvělou volbu. Film neztratil ze svého dřívějšího kouzla úžasná rodina je se svými trably pořád zábavná. Musím říct že jsem se opravdu bavil líbilo se mi že mražoun dostal více prostoru a samozřejmně jack jack. Ten byl nejlepší.Strhával na sebe všechnu pozornost a byl prostě úžasný. Film skvěle doplňuje hudba, která mi ted hraje v hlavě když to píšu i přesto že je to už 5 dní co jsem film viděl. 5 hvězdiček mají oprávněně. ()

koldin

Zklamání. Nikdy bych nečekal, že se u něčeho od Pixaru budu tak nudit a stále balancovat na hraně odchodu z kina (mam pocit, že 4 lidi opravdu odešli, docela jsem z nezájmu stíhal pozorovat okolí). Politika, politika, politika, hodně mluvení, humor krom jackjacka žadný, a i tenhle byl až na pár výjimek dost laciný. Animace samozřejmě skvělá. Co mě rozčilovalo asi ze všeho nejvíc byl dabing - vši-chni mlu-vi-li jak kdy-by by-li ro-bo-ti, nepříjemné hlasy, děsně moc pištění a příšerně pomalá dikce. Dám tomu ještě jednou šanci za nějakou dobu v originále a jsem zvědavý, jestli to bude lepší. Vynikající jedničce to bohužel nesahá ani po kotniky. ()

kodwin

Upřímně? Nic nového pod sluncem. Nebýt Jack-Jacka tak vlastně nudné. Možná mám velké nároky, protože jednička mě opravdu dostala. ()

Gemeroid

Pan Úžasňák má elastickou manželku. A kolem ní se točí celý příběh. S touto rodinkou jsem se naposled viděl před sto lety, čili 86 let před tím, než vyšel jejich první film, a hned jsem si je oblíbil. Baví mě superhrdinské filmy, pokud je nedělá DC. V poli animáků určitě kraluje Megamysl a dokonce ani úžasná rodinka ho z trůnu nesesadila. Film má zdlouhavé pasáže. Velké plus je, že začíná akcí, vůbec ty akční scény jsou bezva. Moc se mi líbí Jack Jack a všechno to kolem něj. Kde film zaváhal je zápletka. Tak nějak celou dobu víte o co tam půjde, jak se to vyvine a jak to celé dopadne. Navíc mě sere, když se furt někdo snaží superhrdiny zakázat a pak legalizovat a padouch na tom vystaví něco, co už jsme desetkrát viděli. Myslím si, že po taková době to mohlo být mnohem lepší. Dle mého nejslabší film od Pixaru (z toho co jsem zatím viděl), což ale neznamená, že je to špatný film. ()

rime

Hodne, ale opravdu hodne spatny. Uz první díl by problematickej. Filmy jako Hleda se Nemo, Ratatui a Příběh hraček se dotýkaly geniality. Uzasnakovi proti tomu vypadali jako tupej popkorn pro amíky. Dvojka je na to ještě podstatně hůř. Příběh a scénář naprosto o ničem. Zájem o postavy - nulový. Dialogy - strasny. Emocionální zájem - žádný. Ta vnitřní vyprázdněnost z toho jenom tryská. ()

zekon

Nebýť batolete je to naprosto o ničem. Animovaná kopie Batmana a Spidermana která měla být pro děti a není. ()

lotrfrodo

Skvělé pokračování, které jede a nezastavuje a ve dvou hodinách Vám naservíruje to, na co jste celých čtrnáct let čekali. Ano, je to o trochu horší, nežli jednička, ale v rámci ostatních animáků dnešní doby se jedná o klenot. ()

Endor

Za mě je to velice zdařilé pokračování, které se sice za mě nevyrovná prvnímu dílu, ale čtrnácti leté čekání na druhý díl se vyplatilo. Druhý díl využívá kladné prvky z prvního filmu, což není vůbec špatně. Film má sice nějaké ty drobné chyby, ale jinak jde o velmi zdařilí snímek se skvělým příběhem, charaktery, scénářem, dabingem a také jsem se u některých scén příjemně pobavil. ()

Pixar se vydá cestou originality

23.07.2018

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)