Úžasňákovi 2

• USA Incredibles 2 (více)

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní. (Falcon)

ZHODNOTITEL

Po dlouhé době animák a film, jak se sluší a patří! Velký příběh, skvělá zápletka, rodinné okamžiky, které znají všichni. Zkrátka ... Úžasné! ()

moviefan4

Nebolo to tak úžasne ako prvý diel ale aj tak dosť slušná úroveň. Po tých rokoch čakania som sa dočkal dvojky a som rád že nedopadla extrémne zle, práve naopak. Príbeh bol super, animácia taktiež. Už len počkať na Toy Story 4. ()

peeteno78

Pokračování, na které jsem čekal od konce prvního dílu. Vždycky jsem přemýšlel, jak to asi pokračovalo, když skončila poslední scéna. Ani jsem pak nečekal, že druhý díl na konec prvního dílu naváže. Přesto, že to na první díl nemá, snímek si dost dobře vede a nezklamal mě. ()

megajalec

RÚ číslo 2 je lepšia ako jednotka. Lepší je príbeh, je vyvážením pre deti a dospelých. Stále tam však niečo chýba, kde sa žiada pritlačiť na pílu. Zato Jack Jack a najmä jeho súboj s mývalom je super. ()

blondboss

Jeden z mála sequelov, ktorý si udržiava minimálne podobnú úroveň kvality ako jeho predchodca. Len musím povedať, že s ohľadom na dobu, po akej prišlo pokračovanie, sú animácie naozaj na pixarovsky drasticky kvalitnej úrovni a v súčasnoti sú niektoré scény už ozaj oslavou animácie ako takej. Hádam už len preto musím pridať tú hviezdu navyše, aj keď celkovo ma dokázali iné animáky asi dejovo viac zaujať. Pre deti to ale musí byť vrchol blaha. 75 % ()

jfaba

Proti jedničce je to víc ukecané a půlka je taková maková?, nevím jak to vyjádřit. Nemá to šťávu. Pak se to rozjede, ale už to nezachrání ani Jack-Jack. ()

GejmronCZ

Luxusní pokračování přímo navazující na jedničku. Jenže tady jsem se fakt válel smíchy pořád. Pár scén jsem teda nevydržel kvůli dětskému cringi, ale to proto, že jsem to už viděl. Jack-Jack je naprosto úžasnej a co scéna, to další bomba :D Nevím jestli to bylo v prodloužené verzi nebo jestli vůbec byla, ale těch pár scén u Edny (návrhářky) jako doprovodnej materiál byly fakt boží. Nevím co napsat, tady lze jen chválit. Možná jen... proč to sakra nebylo už dřív?!!!! A teď chci 3 a rychle! :D ()

JenYu

Připadalo mi to jen jako pozměněná jednička (rodič pryč, tajná mise, odhalení záporáka, problémy dětí, scéna s Ednou) a to je na kreativce z Pixaru za mě málo. Čekala bych větší invenci. Více zaměřeno na Jack-Jacka (většina filmu) než na celou rodinu dohromady (posledních pár scén)... A právě rodinná soudržnost byla to, čím mě jednička dostala... Takže asi celkem zklamání. ()

Lukys

Jsem zklamán. A to dost. Po dlooohých 14 letech tvůrci hlásí zlepšení pouze v akci, která je opravdu skvěle natočená i nápaditá a ve vizuálu, což je díky neustálému vývoji techniky předvídatelné. I tak se tu ale nachází spousta vymazlených záběrů laděných do pestrých tónů barev. Mám říct ještě nějaké pozitivum? Giacchinova hudba je tu zase skvělá. Ne tak skvělá jako minule, ale je zase tak super nápaditá a retro, tak jak jsem doufal. Bohužel tím chvála končí. Tím největším kamenem úrazu je tu bezprostředně příběh plný nepříliš chytlavých dialogů, politických keců, nechápavě dementního chování hrdinů a také překombinované, roztáhlé a málo ucelené zápletky. Ta se navíc točí okolo nevýrazného a velmi slabého záporáka, jehož motivace a přednes zkrátka nebyly využité naplno. Děj je rozdělen na dvě linky, z nichž mě nebavila ani jedna. Nebavily mě dějové linky hlavních hrdinů, protože mě ubíjeli jejich neslané nemastné dialogy. Zkrátka mě ke konci nebavil celý příběh, protože měl mnohem větší délku, než dokázala jeho nevábně zpracovaná a hlavně průhledná zápletka unést. ()

Michal.Lukac

Rodinka Úžasných sa na plátna vrátila po dlhých 14 rokoch. Je to najdlhšie čakanie na sequelmod Pixaru v histórii. Sequely od Pixaru sú naozaj zaujímavou záležitosťou - buď sa dočkáme sviežeho doplnenia prvého filmu (Autá 3, Toy Story 2 a 3, Univerzita pre príšerky) alebo nezaujímavých filmov, na ktoré rýchlo zabudneme (Autá 2, Hľadá sa Dory). Incredibles 2 sa našťastie zaradili do prvej kategórie. Film je dejovo dosť podobný prvej časti, akurát s tým rozdielom že záporák nie je jasne daný a divák sa môže niekedy stratiť v tom “proti komu vlastne teraz bojujú)”. Jeden z rodičov bojuje proti záporákovi, neskôr sa stretne celá rodina a spoja svoje sily. V “dvojke” bojuje Elastina, kvôli čomu trpí ego pána Úžasného. Ten sa musí starať o deti, pričom jedno z nich sa učí používať svoje novonadobudnuté superschopnosti, druhé má problémy s matematikou a tretie prežíva tínedžerské starosti. Rovnako ako vo filme Autá 3 sa tu vyskytuje postava multimilionára (Winston Deavor) ktorý sa rozhodol vrátiť bývalú hviezdu (v “Autách” to bol Blesk McQueen, v tomto filme sú to superhrdinovia všeobecne) na výslnie. Pomáhajú mu pritom vynálezy jeho sestry Evelyn. Spolu sa pokúsia poraziť The Screenslavera, pravdepodobne najlepšie vymysleného pixarovského záporáka všetkých čias, ktorý dokáže kontrolovať obrazovky a pomocou nich ovládať ľudí. Po remeselnej stránke je film dokonalý. Možno by som si to ani nevšimol, nebyť prvého dielu a v podstate identických scén na začiatku sequelu. Pribudli autentickejšie vrásky, textílie a okolie je naozaj verne spracované. Pohyby postáv sú samostatná kapitola, pretože sú “super”, ale napriek tomu pôsobila Elastina a jej trochu realistickejšie ako v prvom filme. Animácia je detailnejšia a hlbšia. Zrakovú nirvánu som zažil v momente, kedy sa rodina zoznamuje s ich novým domom - rastliny, interiér, voda, všetko pôsobí nesmierne realisticky. Scenár je mierne predvídateľný, napriek tomu ma niektoré “plot-twisty” prekvapili a nemal som pocit, že by sa tvorcovia báli postaviť pred hlavné postavy nejakú zložitú prekážku. Mierne ma mrzí, že z problémov sa najčastejšie vysekávali akčným spôsobom a nebol priestor na nejaké logické rozmýšľanie. Akčné scény sú vo filmárskom priemysle často používané na zakrytie toho, že tvorca nedokáže vymyslieť niečo rafinovanejšie - v tomto filme to tak nebolo. Každá akčná scéna mala svoje opodstatnenie a miesto v príbehu. Veľký priestor dostala taktiež postava Jack Jacka - najmladšie dieťa Elastiny a pána Úžasného. Objavuje svoje nové superschopnosti, ktoré ešte nedokáže celkom ovládať a to vedie k mnohým situáciám plných situačného humoru. Toho nebolo veľa, ale keď sa nejaký objavil, stál za to - najmä v podobe veľmi dobre animovaných grimás. Mrzí ma, že Frozone nedostal dostatok priestoru. Ide o naozaj sympatickú postavu a mnohí diváci si ju za 14 rokov obľúbili. Hláška “Where. Is. My Supersuit!” z prvého filmu má už kultový status a s mrzutou Frozonovou manželkou (vlastne iba s jej hlasom) sa môžeme stretnúť aj v jednej scéne v pokračovaní. Rodinka Úžasných 2 je ekonomicky nesmierne úspešný a Pixar si ním otvoril ďalšiu zlatú baňu. Dúfajme, že ju nebude nasilu vyčerpávať a nepokazí celkový dojem ďalšími zbytočnými pokračovaniami. Aj keď vlastne podľa vedúcich štúdia Pixar sa sequely ku pixarovským filmom už nebudú natácať - posledný bude Toy Story 4. Za opening weekend (prvé 3 dni premietania) zarobil 180 miliónov dolárov (rozpočet bol 200 miliónov) a stal sa najlepšie zarábajúcim filmom od Pixaru v prvých 3 dňoch. Zároveň sa stal 8. najlepšie zarábajúcim filmom počas opening weekendu všetkých čias. Celková tržba už presiahla miliardu dolárov (pred týmto filmom sa to Pixaru podarilo iba s Toy Story 3 a Hľadá sa Dory). Tržby sa ešte ani zďaleka nezastavili a Pixaru to prajem - stvorili film, ktorý by som s radosťou pustil svojim deťom ako sondu do mojich tínedžerských časov). () (méně) (více)

alexwill

Nostalgie. Velká radost z návratu starých známých. Dvojka úžasňáků má šmrnc, má akci, má nápady a taky Jack-Jacka. Ale nemá pořádný děj. Záporák je průhledný po několika minutách a jeho motivace a logika je podle mě dost slabá, aby byl uvěřitelný. Oproti skvělému Syndromovi velká slabota. Pixar je pořád na jiném stupínku, než animáky konkurence, ale Úžasňákovi 2 mi přišli slabí. Mají sílu přilákat nostalgií, humorem, ale s odstupem času si uvědomuju o kolik mi přijdou slabší, než jedička. ()

bonovox

Pixar na vrchole svojich schopností. Každé jedno pokračovanie má zmysel a taktiež aj toto. Je to nadupaná rodinná komiksovka so strhujúcimi akčnými scénami a s vykreslenými rodinnými problémami bežného života. A hlavne je tu Jack Jack, ten si kradne každú scénu pre seba. ()

silvusaak

Zajimavy jak se Pixar meni pod vlivem Disney. Od nebojacnych bojovniku muzskeho pohlavi k holkam co se hadaj s manzelama, propagujou girl power, ukazuji problemy v manzelstvi a muzske a zenske role, upozornuji na nadvladu stroju a technikyv dnesnim svete. Kde je stary zlaty bojovani s padouchama uz nevim.. Asi dneska deticky holt vyzaduji trosku jiny temata, prislo mi to uz prehnane.. Jack Jack byl nejpovedenejsi a to je tak vsechno. ()

Pixar se vydá cestou originality

23.07.2018

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)