Úžasňákovi 2

• USA Incredibles 2 (více)

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní. (Falcon)

Lykos

Oproti výborné jedničce, jejíž výhoda nepochybně spočívala v novosti superhrdinského tématu, zde již nemá co překvapit. Na to, jak si s dvojkou dali načas, se mi zdá, že scénář byl trošku slabší. Je to prostě průměrná (celkem příjemná) podívaná. Nadšení z jedničky se bohužel neopakovalo. ()

SHERLOCK5443

Poriadna dávka nostalgie...úžasný soundtrack a animácia a príbeh...a humor...po dlhých rokoch som sa dočkal naozaj kvalitného pokračovania ()

teekanee

Skvělá jízda od začátku do konce. Jednička je moje srdcovka, takže těch 14 let bylo vcelku dlouhých, ale čekání se vyplatilo. Animace je skvělá. Natočený je to pravdu skvělě, akce nepostrádá hravost. Dabing postav je skvělý, příběh vcelku předvidatelný, ale to mě popravdě vůbec nezajímá. Pixarovky jsou prostě top.85% ()

Slash_Flash

No.. Já ti nevím. Pokud si dobře vzpomínám, film je pro děti a pro mládež. Myslíte si, že rodičovství, politika a marketing je něco, co by zajímalo děti? Pochybuji, že by děti vůbec tomuhle všemu rozuměly. Až na první scénu, která je asi nejlepší z celého filmu, je první polovina filmu nudná a to hlavně pro mladého diváka, pro kterého je film určený. Vidíme rodinku řešící, kde bydlet, kdo bude vydělávat, kdo se bude starat o děti a podobné rodičovské věcičky, které samozřejmě patří do života, ale nezapomínejme, že je to film pro mládež, které takové věci nezajímají. Mají rádi akci. rvačky, humor a ne řešení života. Tím pádem to vypadá, že se na mladší diváky zapomnělo a toho, co opravdu chcou vidět se dočkají až v druhé polovině filmu, která mi lehce připomínala typickou detektivku, ale tak aby byla pro děti. Na druhou stranu, filmu nechybí humor a super akce, kterou máme (většina z nás) rádi. Super CGI tomu dodává Šmrnc. Film určitě zabaví, ale asi až od poloviny filmu, kdy se od zničeného tatínka s pubertou a hyperaktivitu na krku dostáváme k akci a film nabírá obrátky. ()

Darthorias

Po rokoch sme sa dočkali pokračovania ktoré svojmu predchodcovy nerobí hanbu ale ani v najmenšom neprekonáva nech každý tvrdí čo chce Inredibles 2 nieje lepší ako Incredibles 1 ( anglicke nazvy sa mi pačia viac :D ) . Ale svoju slavu si aj tak zaslúži . Prvý film sa viac venoval Pánovy Úžastňákovy a zvyšok postáv bol upozadený tu je to dosť naopak Pán Úžastňák je viac menej v pozadí a najviac priestoru ma Elastička a tiez batola Jack-Jack ktoré len objavuje svoje všetky schopnosti . Ale zase dostaly malo priestoru Violet a Dash čo ma dosť mrzelo ani v prvom filme sa až tak neukázali ale tu som očakával viac ak teda bude tretí film dufam že sa bude hlavne venovať im dvom . Inak nieje nič za čo bi som mohol film kritizovať , možno až na animaciu postáv tá sa mi veru nepáčila viac vrasok , kruhy pod očami atd. proste mi tam nepasovali . Hodnotim na 85% ()

Sylviiik

Mile mě to překvapilo. Od druhého dílu jsem nečekala vubec nic, protože druhé díly slavných animáků byly většinou propadáky. Ale tohle je poutavé, vtipné, hrdinské.....a to mimino je boží!! :D :D ()

B.B.Blue

Kdyby bylo 6*,dám je. Jedno z nejmilejších překvapení a jeden z nejlepších filmů poslední doby. Všechno to, co se děje kolem hlavní dějové linky je neskutečně propracované, vtipné nebo člověku blízké (pokud jste rodič :) a nejčastěji všechno dohromady. Navíc se všechno prohloubilo když jsem si pustil bonus o režisérovi Bradu Birdovi. Zamiloval se do animace ještě za dob Walta Disneyho a ve 14 letech u něj získal stáž... mazec ()

J.Trinity

První Úžasňáky považuji za jeden z nejlepších animáků vůbec. Pokračování už, ale takové tempo nemá, což je na jednu stranu škoda, ale na druhou je to pořád skvělá rodinná zábava. ()

Stalker85

Špatný to neni, je tam celkem hodně vtipu, má to nějakou akci, chvílema je to krapet utahaný s poměrně dost hluchýma místama, ale dá se to, na šťavnatou hodně zábavnou jedničku to nemá, ale uplná ztráta času film rozhodně neni, ikdyž celkem rychle a snadno zapomenete o čem že to vlastně je. Je to takový trochu zábavnější průměr. ()

Protentoucel

Je to skvělé a když se podíváte na jedničku, mini film s Jack-Jackem, dvojku a pak na Tetu Ednu a berete to jako jeden film, je to prostě ÚŽASNÉ. opravdu se to povedlo. Jen jedna věc mě tam hodně štvala a to... POZOR SPOILER Proč ty děcka nesundaly brýle každému, koho dostaly do bezvědomí, když to Violet v tom autě sama řekla o těch brýlích, že jsou skrze ně hrdinové ovládáni.. to by udělal na jejich místě přece každý, hned jak by to šlo, že by se jim pokusil okamžitě sundat nebo zničit ty brýle, kor když to i ví, že je to těmi brýlemi.. ale tady když s nimi pokaždé děcka svedou souboj, tak je nechají ležet v bezvědomí (taková šance na to jim ty brýle sundat a nechat si pomoct) a utečou a po chvilce jsou jim ti s brýlemi zase v patách,... opravdu trapné a dementní. KONEC SPOILERU Proto tomuto dílku dávám hvězdičku dolů, protože tenhle nesmysl proti logice mě opravdu vytočil. Až na tuto jednu zásadní nesrovnalost a blbost, je to naprostá dokonalost. ()

d-nao

Na toto sa 14 rokov cakalo? Strasna nuda a od polovice filmu jedno velke predvidatelne klise. Naviac, ten najmladsi prcek z rodiny, ktory ma snad vsetky schopnosti z DC&Marvel univerza bol asi tym najprimitivnejsim clankom filmu, ku akemu sa tvorcovia pod vplyvom zmohli! ()

ma.h.ma

pre mna vcelku pozeratelne, az do chvile, kym do toho nezaangazovali skurvenu politicku korektnost a genderizmus... tym uplne pokazili moj pocit z celeho filmu ()

tehol

je to zvlastni, ale prestoze mezi filmy je obrovska mezera, tak mi prijde, jako by jednicka vysla vcera.. inteligentni zabava, velmi smysluplne propracovane postavy, dechberouci akce, sebeironie (v tom opravdovem smyslu, ne ve smyslu tragickeho deadpoolu napr.). proste v techto hlavnich vecich, ktere filmy se superhrdiny obsahuji, bird na hlavu porazi avengery, the boys atd. ()

janececek

Příběh začal tam, kde předtím skončil, což mě překvapilo, neboť od prvního dílu uběhlo již 14 let. Animace výborná, hudba taktéž, ale příběhově už o něco horší. Tvrdit, že to nebyla zábava by nebylo fér, Jack-Jackovi superschopnosti rozesmály, ale časový rozdíl mezi prvním a druhým filmem byl znát. Neseděly některé detaily a názory postav, což mě jako velkému fandovi téhle rodinky vadilo. Celkově příběh hodnotím jako slabý, pro děti však ideální. 75% ()

LaVolpe

Bál som sa toho, ako bude druhý diel vyzerať, no miestami som mal pocit, že tu boli niektoré scény lepšie, než v prvej časti. Áno, dvojka to má vždy ťažšie, ale mne sa páčilo, že začala tam, kde jednotka skončila. Celková logika tamojšieho sveta tiež funguje a naozaj to dáva zmysel, že by sa ľudstvo takto mohlo správať voči komunite hlavných hrdinov. Smial som sa, bol som napätý a mal som pocit, že tie emócie boli skutočné. Zase dobrá práca Pixar! Mimochodom, scénka s mývalom je jedna z mojich najobľúbenejších a najzábavnejších, čo som za posledné roky videl! ()

DiableBlanc

Hm, co k tomu říct ...mezi oběma díly je 14 let rozdíl, ale tvůrci pokračují v příběhu ...tím pádem se najednou technologie posunuly :D a působí to divně ...grafické vyobrazení nových superhrdinnů ztrácí kouzlo starých Úžasňáků, kde si divák zapamatoval i dávno zesnulé/neaktivní hrdiny, které film ukazoval na začátku nebo později u Edny ...Jack-Jack je překombinovaný - proč dvě starší děti mají jen a pouze jednu schopnost - okey, Violet dvě - a Jack-Jack je vlastně ...jak to říct ...vyloženě zázrak? ...z pana Úžasňáka je prostě jen fotr, co hlídá děti ...nic moc Každopádně chválím využití schopností Mražouna a Helen :) ()

petr8991

skvělá animace, dějová linka ok, ale scenáristicky to má zejména v první půlce haldu hluchých míst vyplněných odkazy na první díl a účtování s "toxickou maskulinitou"... ()

Pixar se vydá cestou originality

23.07.2018

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)