Dominion

• USA Dominion
USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvůrci:

Vaun Wilmott

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Rosalind Halstead (více)

Série(2) / Epizody(21)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

skipik12

hele tak nevim, ale je to akcni-dost !romanticke- trochu! napinave-stredne!--- da se to- urcite jsou vetsi sracky podle me je to dost koukatelne, vzrusujici,prekvapive-ja davam 4 a Pul:))) da se to jako oddychovka bez intelektualnich naroku, coz mam rad:))) obcas me udivuje co ma 90% a je to narocna blbost---po celodenim vypeti fakt nechci:) at si kazdy udela nazor sam- urco ne po pilotu doporucuji prvni dva dily-max ztratite 100min zivota, ne?:)) enjoy:))) ()

Mimi28

Film sa mi pacil asi viac ako tento serial a vobec neviem preco som pozrela az tri casti, lebo dokopy sa tam nic nedeje a cloveka to az uspava. Film sice nebol nic moc ale toto je este horsie. ()

KismetSamedi

Vážně jsem se na tento seriál moc těšila, andělé (zlí andělé), to bude něco pro mě, říkala jsem si. Ale co je sakra tohle? Třetí díl jsem dokoukala jen silou vůle a vracet se k tomu rozhodně nebudu. Velká škoda, byl by to zajímavý námět... ()

mpet

Nemůžu si pomoct, ale já v tom vidím Defiance, jen místo mimozemšťanů tu máme andělé. Potenciál to má a místy to opravdu nebylo zlé, ale také to bylo místy poměrně nudné a fádní. Snad druhá série přinese více, než ta první, jinak se budu muset s tímto seriálem rozloučit. ()

Bixbi

Legie nezaujala, avšak tento seriál měl obrovský potenciál, ale první série ho pohřbila hluboko až do jádra nekoukatelnosti... Co se týče druhé série nastalo jakési zlepšení, víc The Walking dead méně připitomělých dialogů a zápletek. Stále však 2/5. ()

Ryorka

má to potenciál, tak tomu držím palce..........třeba bude i třetí série, co nás překvapí :) Ty nebeský propletence jsou zajímavý. ()

alphatown

Po pilotu - milé překvapení, má to docela pomalé tempo, ale skvělou výpravu a obsazení, je to takový mišmaš jako hvězdné války a matrix dohromady. Uvidím, jak se to vyvine.Po konci první série mě udivuje nízké hodnocení. Psychologie postav a skladba příběhu je fascinující. Scénář je pozoruhodně propracovaný. Podobné pocity mám, když přemýšlím o životě o dobru a o zlu. Celá ta rozporuplnost dobra a zla je zde hluboce vykreslena. Uvažuji o pěti hvězdách. Nakonec nechám čtyři. Je to až překombinované, ale je to nedokončené dílo a to je škoda. Až do konce se podařilo zachovat napětí a osudový příběh všech postav. Postavy se vyvíjejí, vlastně jaksi bojují o svou identitu v každém díle. Ukončení natáčení je z mého pohledu velká škoda. ()