Dominion

(seriál)
  • USA Dominion
Akční / Drama / Horor / Fantasy
USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, (více)

Série(2) / Epizody(21)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

JohnCZ

Navzdory nic moc hodnocení a faktu, že to je seriál z produkce Syfy, jsem příliš nečekal a na seriál se podíval spíše díky pěkným propagačním plakátům a zajímavému námětu. Seriál vychází z filmu Legion spíše jen volně a ač dějově navazuje, vizuálně a pravidly světa si jde svou cestou. První série dostává své pověsti. Je to totiž klasická Syfy produkce posledních let. Podobně jako první série Defiance, je i Dominion spíše soap-opera ve fantasy prostředí. Dějově je to nevýrazné, nikam to nesměřuje a o slovo se hlásí intriky uvnitř zajímavé nadesignovaného města postapo varianty Las Vegas, kde lidé zahodili křesťanství (pochopitelně) a vrátili se do dob antického Říma. V druhé řade jako kdyby se naprosto změnil tvůrčí tým, seriál se zbavuje takového toho laciného looku levných seriálů, kulisy výrazně potemňují (místo antiky špinavé postapo), postavy prochází často dost zásadními charakterovými proměnami, výrazně se zlepšuje akce i CGI a to nejlepší na konec, má to daleko zajímavější scénář a prohlubuje se svět i jako celek. Samozřejmě, pořád se to nechytá na moderní vysokorozpočtové seriály, ale jako oddychové béčko se to dostalo z generické šedi skoro až na vrchol (snová epizoda) a troufám si tvrdit, že kdyby to Syfy nestopli (jak mají ostatně ve zvyku), mohla to být velice slušná konkurence pro Supernatural. ()

virus10

Téma andělů mě celkem zajímá, tedy přesněji andělé chtějící zničit lidstvo, a tak dávám seriálu Dominion šanci. Obavy jsou, né že ne, už Legie mě celkem dost zklamala, přitom jsem se na ní tak těšil. Komentář začínam psát po pilotu a bohužel mě to tak moc nechytlo. Uzavřené město před okolním světem, pár zápasů, ale jinak nuda. Každopádně potencionál to určitě má a uvidíme, jak si s tim tvůrci poradí. Šance, že se to rozjede tu stále je.*** Tak první série za mnou. Sice to neni vyloženě špatný, ale na další sérii, jestli bude, se pravděpodobně dívat nebudu. ()

Tommassi3

Pasáček andělů Scott Charles Stewart tu s větší tu s menší úspěšností neustále variuje totéž téma, nutno dodat, že dost bizarní, a tak je jeden docela zvědav, čeho se dočká, když je mu nabízen seriálový sequel vůbec ne špatného bijáku Legie.. Ovšem už samotná produkční stopa Syfy naznačuje, že nebude příliš o co stát.. Zajímavé nápady sráží tradičně špatný scénář, a tak soudný divák trpí u další šmíry, která však skýtala velký potenciál.. Příště bych prosil něco inteligentnějšího, když už se tvůrci chtějí brát tak vážně.. ()

Morholt

Archandělé, váleční andělé, tuctoví andělé, vyšší andělé, zlí andělé, hodní andělé a jeden vyvolený, který má spasit lidstvo. A to všechno jen proto, že Bůh si vzal dovolenou a někam zmizel. Navíc krom toho, že na Zemi vládne mytologický bordel, všechno směřuje i k bordelu politickému, protože na trůn republiky Vega si brousí zuby nezbedný konzul. Veskrze se jedná o maglajz, ve kterém o sympatické či slušné herce nezakopnete a mě docela vytáčí, že absolutně netuším, kam má seriál směřovat. A to podle mě netuší nikdo. Předpokládám, že seriál bude utnut po první sérii a konec zůstane otevřený, což možná tvůrcům uleví. Jenže marná sláva, já mám pro ty nebeské čulibrky slabost, takže i když vím, jaká je to stupidita, každý týden se na to těším. Pro mě zatím seriálové guilty pleasure roku. 55% Po druhé sérii zvedám na 75%. Rozjelo se to parádně. ()

honajz

Takový pokus o Řím mixnutý nějakou tou politickou sérií, jen s tím rozdílem, že zde běhají andělé, sem tam se někdo porve v aréně a holky se snaží vypadat sexy. Kdyby to mělo nějakou myšlenku za celým tím světem, ale nemá, je to jen laciné kupení různých klišé bez napětí, atmosféry, sympatických hrdinů, vlastně čehokoliv, proč bych chtěl ten seriál dál sledovat. ()

• Seriál byl vytvořen na základě jednotlivých charakterů z filmu Legie (2010). (Nathanielmon)