Dominion (TV seriál)

Dominion

Akční / Drama / Horor / Fantasy

USA, 2014 - 2015, 15 h 33 min (Minutáž: 90 min)

Další typický sci-fi seriál od Syfy - takže pokud máte vysoká očekávání, spadnete z nebe dosti tvrdě na zem. Pokud vás však bavila produkce z posledních pár let této televize, tak dostanete standartní produkt, který vás rozhodně neurazí. Já se hlavně bavím americkým přízvukem Anthonyho Stewarta Heada a to mi zatím stačí... Stejně však jako u nedávného Helixu se na případnou druhou sérii zjevně nepodívám, ale aspoň tu první sérku dokoukám (archanděl Gabriel je celkem zajímavá postava...).(4.8.2014)

• Tommassi3

Pasáček andělů Scott Charles Stewart tu s větší tu s menší úspěšností neustále variuje totéž téma, nutno dodat, že dost bizarní, a tak je jeden docela zvědav, čeho se dočká, když je mu nabízen seriálový sequel vůbec ne špatného bijáku Legie.. Ovšem už samotná produkční stopa Syfy naznačuje, že nebude příliš o co stát.. Zajímavé nápady sráží tradičně špatný scénář, a tak soudný divák trpí u další šmíry, která však skýtala velký potenciál.. Příště bych prosil něco inteligentnějšího, když už se tvůrci chtějí brát tak vážně..(8.7.2016)

• noriaki

Scott Charles Stewart by si zasloužil polít dehtem a posypat peřím. Už zprznil námětově skvělé Legii a Kazatele a teď do podprůměru neomylně míří i jeho další projekt. A věren hesla "když do pekla, tak s muzikou", tak mu napsal scénář kombinující klišovitou vztahovku a intrikánské drama. Takže místo atmosférického survival / mysteriózního dramatu vyplivl post-apo soap operu. Ani po třech dílech to nevypadá, že by se děj toužil někam rozběhnout. Hodně se debatuje, rozpitvává rodina, předurčenost, nenaplněné touhy, dávné křivdy a osobní démoni. A jako v každém správném zauzlovaném seriálu, i tady má každý svoje pečlivě střežené tajemství. Nevím co by se muselo stát, aby z Dominionu vznikla stejně psychoidní a návyková záležitost, jako z Battlestar Galactica. K vzteku je, že potenciál by na to byl.(6.7.2014)

• Kimkong

1. série - Zajímavý úvod, kdy netradičně jsou andělé hlavními padouchy. Seriál je mix Divergence a příšerného filmu Legie. Je zde vidět, že seriál nebyl nejdražší, ale herci jsou fajn. Poznal jsem princeznu z Vikingů. První řada není dlouhá a točí čistě kolem vyvoléného, což je vážně originální. Pokud se okoukají hezké tvářičky hereček, je seriál nudný a po shlédnutí celé řady ani nevím o čem to vlastně je. 2. série - Začátek druhé řady vypadá minimálně o stupeň lépe, než řada předchozí. Bohužel seriál přešel do stádia, kde se z padouchů stávají hrdinové a pak se zase vrací zpět. Jediným zpestřením je doba, kdy Claire vládne městu tvrdou rukou. Závěr série je naštěstí i závěrem celého seriálu. Bídný a hloupý konec mnoha postav s mizivou logiku celého seriálu nezachrání ani příchod nového padoucha v podobě Lucifera. PS: V tomto seriálu jsou archandělé ty nejubožejší postavy v historii fantasy. Celkově slabé lepší 1*.(9.1.2016)

• Zajdaanek

Před 25 lety Bůh zmizel. Jeho andělé si mysleli, že za to mohou lidé, a tak vyhlásili lidstvu válku. Archanděl Gabriel vedl tuto válku o vyhlazení lidstva, ve snaze o zbavení se lidí a vyhlášení nadvlády. Většina vyšších andělů si odmítla vybrat stranu, ale ti nižší následovali Gabriela. Tyto slabé entity postrádaly těla, takže jejich prvním útokem bylo obsazení těch našich. Ale Michael, ten největší ze všech archandělů, se rozhodl bojovat za lidstvo. S jeho pomocí přeživší odrazili útok a postavili pevnost, ze které se mohli bránit. Brzy se rozkřiklo, že Michael zachránil dítě. Dítě, ze kterého by mohl vyrůst zachránce lidské rasy. Tohoto vyvoleného půjde poznat podle znamení na jeho těle. Nakonec Gabriel a jeho armáda ustoupili, a my zde zůstali nejen s vědomím, že andělé nejsou jen skuteční, ale že jsou našimi nejvíce nenáviděnými nepřáteli. Mmm po pilotním díle si říkám "well done", rozhodně mě to zaujala a doufám, že se to pořádně rozjede. Konečně jsem se dočkal seriálu, ve kterém budou andělé a lidstvo svádět válku nejen bok po boku, ale hlavně proti sobě. Po 5. epizodě to na mě působí bez šťávy, nudně, nějak, vyčpěle. Nedá se svítil no. Edit: Jak může něco spadnout z 5* na odpad! hm? Nemožné? Ale nikoliv, stalo se. Pilotní epizoda mě možná slepě nažhavila, ale ve finále je to ještě horší než film Legie. GAME OVER!(26.6.2014)

• - Seriál byl vytvořen na základě jednotlivých charakterů z filmu Legie (2010). (Nathanielmon)