Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Joges

Výborné herecké výkony všech hlavních představitelů, to ano, ale námět mě vůbec nebral, takže za mně průměr. ()

C0r0ner

Filmově je to na dobré čtyři hvězdičky, ale zpětně je to ten nejrealističtější film, jaký jsem kdy viděl. Perfektní scénář, skvělé postavy, slovník podle mých představ, parádní kamera. Nemám, co bych vytkl, protože Prušinovský vytvořil skvost, který by měl být nominovaný na Oscara, protože když ne tohle, tak už nevím co. 95% ()

zette

Konecne jsem se od roku 2012 dockal ceskeho filmu (Ve stinu), kteremu mohu dat plny pocet hvezdicek. Pribeh dvou bratru, kteri maji vice spolecneho nez si mysli, nebo by chteli mit. Samozrejme, primarne je film zamereny na herecky galakoncert bratri Hadku, kde predevsim Krystof exceluje (pravda, jeho role nabizi vetsi herecky potencial), oba timto filmem ale vyrostli a pravem patri momentalne mezi nase nejobsazovanejsi herce. Zdarily je i vyber hercu ve vedlejsich rolich, kde nezklame nikdo, ani v te nejmensi roli. Prusinovsky je vice nez schopny reziser a vzhledem k veku v nem citim velkou nadeji pro cesky film, drzim palce! Hodne dobre natoceno, skvely soundtrack. Film se mi libil ve vsech smerech (snad az na ty pakovky na zadech), co vsak ocenuji nejvice, jsou vyborne dialogy, ktere jsou neskutecne trefne a pusobi realisticky. Ac je teprve zacatek roku, Kobry a uzovky nasadily latku naseho filmu tak vysoko, ze se "bojim", ze minimalne v roce 2015 nebude prekrocena. Videno v ostravskem Cinestaru. ()

PROCESOR

Tak to bylo hodně vostrý. Sonda na absolutní sociální dno se povedla. Snímek se soustředí na příběh a ne na drogy samotné, jako třeba v Kanárku http://www.csfd.cz/film/24857-kanarek/prehled/. Jak už sem psal mnohokrát s rakovinou vůle se nedá bojovat. Chápeme to, ale je to furt dokola. A kdo vyskočí z centrifugy aníž by se nezabil? Ale je to v poho..."Už sem to pořešil"... ()

epicek

Nevěřil jsem, že někdy uvidím tak kvalitní český film. Po udílení lvů kteří mě víc namlsali, jsem veškeré priority přesunul na to , abych se konečně podíval na Kobry a Úžovky , jelikož jsem to odkládal fakt dlouho a to i včetně tehdejší návštěvy kina. Do děje jsem byl vtáhnut během první 10 minutovky a pak už jen s otevřenou pusou sledoval osudy obou bratrů. Skvělé natočené , skvěle zahrané a pocit mrazu po zádech byl vlastně skoro celou dobu. Na konci se vlastně človek zamyslí nad tím, že se to od reality ani tak moc neliší, což je ve výsledku jedno z velkých plusů tohoto filmu. Taky mi došlo , proč to zároveň s Posledním zápasem Pepika Hnátka , řadím mezi nejlepší české filmy poslední doby a ano , ten důvod je Jan Prušinovský. Brašin ty vole, to je pořešený, víš jak. ()

necisty

Těžko se hodnotí film, který deprimuje a nutí člověka k zamyšlení, jestli je tenhle svět v pořádku. Těžko se hodnotí film, který je velice dobře natočený a zahraný, ale nedá vám nic nového, neukáže vám něco, co vás zajímá, spíš naopak. Nerozumím životu podobných individuí a nechci do něj nahlížet. ()

Juto

Autentické zobrazenie dvoch bratov v nefunkčnej rodine. Keď film sleduje život dvoch bratov, cítil som empatiu a strach s pocitom nevyhnutných kolízií. Dospelí súrodenci nesú stopy svojej výchovy od matky, ktorá sa vzdala poskytovania akejkoľvek emocionálnej podpory. 7/10 ()

campix

Už dávno víme, že Prušinovský dokáže zfilmovat takové ty typické příběhy čecháčkovství, se kterými se dokážeme každý do jisté míry ztotožni,t a na komediální úrovni to dokáže velice dobře fungovat. Co ale celovečerní drama ? Opět velký úspěch. Měl jsem z toho trošku strach, jenže Prušinovský to zvládl na výbornou. Ústřední duo bratří Hádků je vynikající a kolem stačilo vystavit už méně či vůbec známé české herce a vše funguje. Drama jako vystřižené z učebnice, když ještě přihlídneme k tomu, že se jedná o český počin, tak nám nezbude nic jiného než Prušinovskému zatleskat a čekat, co se bude dít dál. ()

blitzer

Na české poměry velice drsný příběh odvyprávěný neméně sugestivním způsobem. Film mi do značné míry připomínal Aronofského Requiem za sen, který taky pojednává o lidech z okraje společnosti a který řadím mezi mé oblíbené snímky. Kobry a užovky mi tak nesedly, což ovšem není výtka směrem k filmu samotnému, jehož kvality nezpochybňuji, spíš se mi jen netrefil do mého momentálního rozpoložení. Asi jsem chtěl zrovna vidět něco pozitivnějšího („Měl jsi jít na Popelku!“). Jinak mě krom fantastických hereckých výkonů obou bratrů nejvíc potěšily kralupské exteriéry. ()

TomPrusik1

Jan Prušinovský a jeho Kobry a užovky jsou takové světlé skvrny v průměrných až podprůměrných českých filmech. O tom, že takových skvrn je málo všichni dobře víme a nemá cenu o tom psát esej. Kobry a užovky byli pro mě rozhodně velkým překvapením. Přitom se nejednalo o nic extra originálního s peckovou zápletkou. Ale největší plus bylo to, že vše ve filmu fungovalo tak, jak má a že se jednalo o český film. Ať už po herecké stránce (všichni hráli dokonale a každá postava měla svůj osobní výstup), kde asi nejvíc vystupoval z řady Kryštof Hádek, věčně s kleštěmi na zádech, táhnoucí vozík a v něm televize a tvrdící, že má nějaký plán (ze začátku jsem si myslel, že se film bude točit kolem jeho plánu, na které přicházel při svých pijáckých dobrodružstvích,ale zmýlil jsem se). Sice zde hrála většina méně známých herců, ale to hned neznamená, že jakmile v tom nehraje Trojan nebo Geislerová tak je to rovnou odepsaný. Film je často vtipný (záleží jak pro koho) a doufám, že to byl záměr tvůrců. Že chtěli natočit dramatický příběh o nesnázích dvou bratrů a občas jej obohatili o nějakou zábavnější scénku. Což je dobře. A je moc dobře že tuten film vznikl. 80% ()

WolfR

Střídmý, avšak dobře napsaný film ukazující, že v jednoduchosti je krása. Kobry a užovky se pyšní uvěřitelným dramatických příběhem v kulisách českého maloměsta, ve kterém pobíhá herecká sestava z níž bych z fleku nominoval na České lvy. A až na pár scén, kde absolutně neseděla hudba to bylo dobrý! 4 hvězdy. ()

KajusaK

Před shlédnutím jsem slyšela, že posledních 15 minut vše pokazí. Nakonec to tak opravdu bylo. Trapné velmi čekané zakončení. Jinak perfektní, zasmála jsem se, bylo to vcelku reálné. ()

dr.fish

Není to úplně příjemné pokoukání, jelikož hned od začátku člověk ví, že to prostě nemůže dobře dopadnout. Je pravda, že filmů na toto téma už tu byly spousty. Holt originálů je čím dál méně a musíme recyklovat. Jako recyklát to ale hodnotím dobře. Možná to naší kinematografii nic nepřidalo, ale alespoň to neubírá. Za ten přesah alias druhý plán na konci přidávám hvězdu navíc. Co člověku stačí ke štěstí? Chlast a automaty. Pokud chce víc, musí už prodat sám sebe. 75% ()

Angelopul

Sociální dramata nám kdysi šly. Například ranná tvorba Bohdana Slámy měla své nesporné kvality. O to je smutnější současný úspěch tohoto velmi podprůměrného filmu. Jak to asi mohlo vypadat když vymýšleli scénář na tento film? Dle výsledku nejspíše jako když se nesourodá banda v třetí cenové u piva překřikovala o tom co do dortu zamíchat. Tak totiž působí popis života lidí na okraji společnosti, který nám autoři předkládají. Povrchní středostavovské názory bez hlubšího pochopení problému, nějak tak, jak si asi představuje maloměšťák že to na ulici chodí. Korunu všemu dodávají úplne nesmyslnosti v příběhu, policisti, odlévající stopy kol vozidel když řeši nalezeného zbitého narkomana a následný sci-fi soudní proces. Bohužel si nejsem jistej ani kvalitou oceněných hereckých výkonů. Je to film který nic nepřináší. Nic nového se nedozvíme. Film o periferii od lidí kteří o ni nic neví, pro lidi kteří o ní nic neví. ()

Mylouch

Kryštof sesazuje z trůnu krále smažek Macháčka a jen čas ukáže, jestli i film prokáže nějaký hlubší význam alespoň jako charakterizace své doby, ke skutečnému dramatu (u kterého by tvůrci věřili sobě i divákům) totiž ještě něco chybí. ()

kocik1

Je to jako když vás bolí nohy a rozhodnete se vystoupat na Skalnaté pleso lanovkou. Celý film táhnou nahoru skvěle vykreslené charaktery a herecké výkony hlavních představitelů. Ty jsou dokonalé. Kobra, Zůza, Užovka i ostatní, všichni jsou dokonale odkoukaní ze života a skvěle zahraní. Ale pak je tady taky scénář, který naopak snímek táhne dolů, jako když vás nohy už bolet přestaly a myslíte si, že na Lomničák si to vyběhnete po svých. Jenže jste zapomněli, že jste si do batohu vyskládali pár cihel a ty hrozí, že vás každou chvíli převáží a po zádech překotí dolů. A teď mluvím o nelogičnostech ve scénáři. Třeba v tom, kterak chudý nepříliš bystrý synek k bohatství příšel a do roka a do dne vytřískal z malého obchůdku kdesi na Kladně dost prachů na.... splácení, nakupování, podporování kdekoho v okolí i rozšiřování podniku. Zkrátka a dobře, tomu říkám hospodářský zázrak a možná i Kellner by se od Prušinovského rád přiučil:-)). Nebo v nedotaženém konci, který měl být jakože originální, ale ve výsledku působí spíš jako našívané rukávy, které byly vašemu děcku příliš krátké. Škoda. Ten film měl na víc a k dokonalosti mu chybělo jen pár krůčků. I přes mé výtky však doporučuji k vidění. 70% ()

sir-dave

I přesto, že to je sociální až depresivními drama ze života, je tam hromada vtipných a dokonale udělaných scének. Vykreslení postav se fakt povedlo. Kryštof by si za tu fetku zasloužil metál. Hele brášin, mám plán. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky