Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Calabria

Loren byla nejlepší z celýho filmu, určitě víc než Logan. Ale jinak mi film přišel hodně utahanej a lehce nudnej. ()

metalmaus

2 a čtvrt hodiny je fakt dost a ke konci už jsem se nudil tak, že jsem si začal všímat blbostí, jako např. nelogického chování dětských mutantů na útěku. Taky mi trochu vadila předvídatelnost děje a konání postav. ()

Tempter

Nikdy by mne nenapadlo, že dám dětskému filmu za 4. Ale když ta ičovina ve spojení s výbornou muzikou a místy až hororovou atmosférou byla tak příjemně koukatelná :-) A že nezemřel, že ne?!? ()

padina

Nemám ráda westernové prvky ve fantasy/sci-fi (SPOILER - spory o vodu a potažmo "ranč"). Nemám ráda, když hrdinové "realisticky" chátrají a degenerují, a nemám ráda, když moudří starci dementnějí. Hrdinové mají umírat mladí a silní, bohatýrskou obětní smrtí (SPOILER - ne náhodným nabodnutím na klacek), nebo vůbec. Moudří starci mají umírat jako stoičtí filosofové v zájmu vyššího principu mravního ( SPOILER - ne jako sešlé fňukny). A nemám ráda laciné začlenění dětí v akčňácích, zejména těch "roztomilých" s velkýma očičkama. Ale na druhou stranu jsem se nenudila. A oceňuji poslední záběr.Takže takový průměr. ()

Ascites

Tak tohle se povedlo. Musím uznat, že zpracování ve stylu westernovského krváku bylo příjemně osvěžující změnou od marvelovské klasiky. Nebýt drápů, byl by to vlastně thriller o vyhořelém ostříleném veteránovi, který utápí svoji vlčí samotu v chlastu. Tvůrci ale vsadili taky na emoce. Jsme proto svědky toho, jak se zmenšená verze Logana v podobě male holčičky postrádající rodičovskou lásku dostává do srdce zničeného bojovníka. I když jejich sbližování bylo chvílemi natahované, dodalo to příběhu zcela nový a chvályhodný rozměr. Na druhou stranu jsme se ale bohužel setkali s návalem ambiciózních nápadů, které místy nebyly dost dobře dotažené do konce. Záporáci byli ve výsledku nezajímaví. Druhý Superlogan svým primitivním uvažovaním a la zabijácký stroj prostě nezaujal. Čekal bych, že trochu líp využijou potenciálu vcelku charismatického blonďáka s robo-rukou, který by vlastně jako záporák bohatě stačil. Celkově si však Logan zaslouží palec nahoru, stejně jako si Hugh Jacman zaslouží respekt za to, jak to celé naprosto hrdinsky podržel. Je vidět, že u tohohle filmu někdo zapřemýšlel. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /mohlo to ale být trochu méně natahované, nevadilo by/, + /pološílený Wolverine na pokraji sil a vraždící Laura byly opravdu perfektní, nelítostná, depresivní a vyhrocená atmosféra skvělá a akce v lese brutální a vyhrocená/, hodnocení - ze všech filmů, kde Hugh hrál Wolverina, tenhle jasně nejlepší a nejepičtější, brutální nářez a to i s dialogy, nicméně Deadpool trošku lepší, protože nebyl tak depresivní ()

Narg79

Líbilo se mi to, jen mě trochu mate odkud má znovu adamantiové drápy, když v předchozím díle mu je ten samuraj usekl? Nějak mi to nesedí nebo jsem nějaký díl vynechal? Nebo ta (2013) byla jen samostatný nenavazující díl ? To už je asi jedno, 2017 bylo ukončení herecke éry a nástup nové generace. ()

panfilmu

Film byl dobrý, ale nevím proč, čekal jsem víc. Tak trochu jsem tušil, že to bude mít takový konec, ale celý film doprovází BLBÁ NÁLADA. Akce byla vynikající, bojové scény dobré, příběh docela předvídatelný. Nebylo to vyloženě hloupé, jenomže, když se řekne WOLVERINE, tak očekáváte masakr a potoky krve - ta v příběhu sice tekla, ale hlavně Loganovi ! Je mi docela líto, že tvůrci filmu udělali z komiksové postavy takového formátu, snad až anticky trpící postavu, která jen hledá vůli žít a jen trpí a trpí a čeká na poslední ránu z milosti. Mám z toho snímku rozporuplné pocity. Hanit ho nechci, ale snažit se aby byl Logan na úrovni psychodramat, kde hlavní hrdina pije, myslí na sebevraždu a jen tak mimochodem má superschopnosti, mi přijde zbytečné. I tak to byla působivá podívaná. Jen všude ta BLBÁ A PONURÁ NÁLADA,která se line filmem od hořkého začátku až po hořký konec. ()

im8

Pro mě zatím nejlepší díl série. Trochu jsem měl strach z motivu dcerušky, ale nakonec to ona i taťka dali bez sentimentu. Po většinu doby syrová, špinavá akce. Záporáci jsou bezcharakterní a vychcaní, Wolwerine vyžilý a cynický a holčička – ta se tím nepáře. Škoda dementního konce, kdy se banda mutantíku nechá vychytat v lese jako srnečci a pak si teprve nějakým zázrakem vzpomene, že vlastně umí čáryfuky. Jinak moc pěkná podívaná. ()

susilson

Parádní ukončení Loganovi cesty. Ponurý, skutečný a od začátku jasný, že to úplně "dobře nedopadne". Spolu s s X-Man First Class pro mě asi nejlepší díl celé superhrdinské série. A doporučuji Noir, černobílou verzi ;-) ()

hujerita

Paráda paráda a ešte raz paráda. Wolverine ako má byť, vždy sa my páčil, ale totok čo natočil Mangold je úplne super. Jackman klobúk dole. ()

Varra

Obrovske zklamani. Xmeny miluju a tohle s nima ma spolecnyho defakto jen Jackmana a Stewarta :( Jednu hvezdu jsem dala z ucty k nim. Na tenhle film musim rychle zapomenout. ()

Gomez518

Nebylo to špatné, rozhodně lepší než předchozí díl o Loganovi, zpracované to bylo dobře, ale příběh mi tak silný nepřišel a někdy jsem se i nudil, oproti Wolverine:origins, i přes to že se mi to docela líbilo nemůžu dát 5 vězd ()

Korra

Skvělý film, ale moc často si ho asi nepustím. Raději mám Wolverina, který vyhrává, a svět, ve kterém je pro mutanty místo. Ale možná je to správné vyznění; on tady Logan za hrdinu vlastně ani nebyl, jen sbíral drobky, které zůstaly po statečné akci těch bezejmených (a většinou mrtvých) zdravotních sestřiček. ()

Noosal

Logan je filmem který ukazal že X-meni nemusí být jen akční zaležitost plná výbuchu a CGI souboju ale take velmi dobrým a více dospělým akčním dramatem plným emocí u ktereho mi parkrat ukápla i slzička. Film je surový, brutální ale i plný emocí. Rozhodně tento snímek doporučuji a myslím si že Logan nemohl dostat důstojnější rozloučení.. Good bye old man Logan. ()

NikiDados

Celých 17 let mě milý Hollywoode necháš milovat Wolverina - Logana - Rosomáka - Xmana - Mutanta - Hugh Jackmana, abys ho nechal v posledním díle takhle bídně skončit. Tfuj! ()

mariannda

Drsňárna na entou, kde ufiknuté hlavy malými holkami jsou náplní filmu. Od začátku je všem jasné, že téměř každý, kdo se objeví v záběru, nepřežije. Mám ráda X-meny, miluju Wolverina, ale toto je přece jen trochu jiný film. Logan a profesor X si dle mého zasloužili lepší konec. Na mě je tam té červené a lidí pod drnem nějak moc.. Zdejší vysoké hodnocení je nad mé chápání. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu