Reklama

Reklama

Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (1 586)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Obdivuhodná osobní oddanost ikonické postavě, která dalece převyšuje všechny, kterým bylo dopřáno vystoupit z ohmataných sešitů na velké plátno, v péči nanejvýš průměrného realizátora, který se veze na pohodlném ratingu a hrdinu dře do krve prvoplánově natolik, že ta cesta k čitelnému konci skrze instantní depresárium je až příliš okatá. Že malá holka v běsu rozsápe vojenské komando, je fajn, že mě ta hořká road movie s westernovým podkresem nechá emočně na nule, už ne. Ale aspoň si Foxové (ne)vědomky odškrtli adaptaci Last of Us. ()

Ainy odpad!

všechny recenze uživatele

Varování: tento komentář může obsahovat stopové množství spoilerů. Konec varování. Film absolutně bez nápadu, bez děje za zbytečně vyhozené prachy! Těšila jsem se po dlouhé době do kina a čekalo mě neuvěřitelné zklamání. Co to, doháje, bylo?? Dívat se, jak se v jednom kuse masakrují? Dívat se, jak vraždí děti, jak jim drží u hlav kvéry, jak je mlátí, dívat se jak děti vraždí jiné, to je podle všech v pořádku? Už tak žijeme v dost šílené době a tvůrci se sníží k brutálnostem v hlavních rolích - děti?? V rámci celé x-menovské série obrovský propad dolů. Eviduji jeden světlý moment, který mě fakt pobavil. Je na úplném závěru. U něj se mi celkem okamžitě vybavil Fantozzi na kole ve chvíli, kdy si šlehnul kokteil Metadrínu, sympamínu, aspirínu, kokaínu, heroínu, feferónky, františkánky. Někdy v první třetině projekce jsem si řekla, že víc jak tři hvězdy nedám, ale ke konci už to bylo zoufalství. Jednoznačný odpad, sorry jako ... ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Film začal slibně a dlouhou dobu si držel takovou tajuplnou ale velice zajímavou atmosféru. To vše vydrželo až do doby kdy přijeli do tábora dětí, kdy film naprosto ztratil na své předešlé úrovni. Finalní scéna, plná zmateného pobíhání lesem (nepočítaje zabití Logana) se mi nelíbila natolik, že strhávám jednu hvězdu. Mimo samotný konec však byl film velice dobrý a bojové scény také výtečné. 65% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ve skutečným světě lidi umírají a žádnej kretén v posraným trikotu tomu nezabrání." Chřadnoucí Wolverine ani alzheimerující Xavier mě nedokázali pobavit tak, abych pociťoval nutnost svěřovat se netu, že Logan je tak nejvíc nejlepším filmem o X-Menech, že už ani úžasnější být nemůže. Za mě to žádný zázrak nebyl a pokud se mám vyjádřit k tomu, zda mě bavila němá divoška Laura, tak moje odpověď je jednoznačná - nevím. Zkrátka měla své chvilky, ale nebylo jich moc. Takže co zbývá? Samozřejmě lovec Pierce, jehož čím dál víc poničený úsměv mě, na rozdíl od neustálého dramatického kňourání prchajících mutantů, bavil celý film. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Příběhy, kdy se megadrsňák stará o holčičku a jdou po nich zloduši mám prostě rád. A zase mi to sedlo. Zkrachovalá atmosféra se mi velice zamlouvala. Díky scénám, kdy Logan musí dát Profesora X na hajzl nebo kontroluje jestli sežral prášky to má takovej civilní rozměr. Postava profesora mi tady přišla asi nejsympatičtější ze všech X Men filmů, protože nebyl přemoudřelej, ale právě jen bláznivej dědek. Hugh Jackman byl taky skvělej. Tu zuřivou nasranost mu prostě věřim. Ke konci mě malinko zklamalo, že těch mutantních děcek bylo najednou víc a měli i naklonovanýho Wolverinea. Ten předchozí půvab byl právě v tom, že mutantni téměř vymřeli a ta holčička byla výjimečná. Líbilo by se mi to tak víc. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (64)

  • Patrick Stewart kvůli roli staršího a nemocného Profesora Xaviera shodil 10kg. Podle jeho tvrzení měl od mládí stabilní váhu a nikdy předtím ji kvůli filmu neměnil. (ArsenalEagle)
  • Hugh Jackman (Logan) v jednom z rozhovorů uvedl, že jedinou možností, kdy by si opět zahrál Wolverina, by byl crossover Wolverina a Deadpoola. Představiteli Deadpoola Ryanu Reynoldsovi se tento nápad líbí a požádal fanoušky, aby přesvědčili prezidenta Marvel Studios Kevina Feiga, aby ho uskutečnil. (ArsenalEagle)

Související novinky

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (více)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Včera bylo během úvodního ceremoniálu Star Wars Celebration oznámeno, že režisér Logana či Ford vs. Ferrari James Mangold natočí vlastní Star Wars. Snímek s názvem Dawn of the Jedi bude vyprávět o… (více)

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (více)

Reklama

Reklama