Logan: Wolverine

Logan: Wolverine

• Irsko

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Thriller / Drama

USA / Kanada / Austrálie, 2017, 137 min (Alternativní: 122 min)

„Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long.“ Hrobeček z kamení a kříž na 45°, X-Men: Requiem.. Takže po tomto fanoušci Marvelu léta prahli? Maso a krev? Dekonstrukce superhrdiny, při které drápy z adamantia prorazí víc lebek než domorodci na King Kongově ostrově, bombarduje diváka drsnou uvěřitelností (teda až na kurvujícího profesora Xaviera), přináší znepokojivé vize blízké budoucnosti, čpí společenskou deziluzí a ještě stačí mezi řádky podrobit kritice Trumpovu imigrační politiku. Jsou chvíle v životě mutantím, kdy ani Shane nepřináší útěchu.. Kde proboha Mangold byl, když Mostow a Taylor prznili živou tkáň na metalické kostře? Jackmanův návrh na nového představitele Wolverina má něco do sebe. Býčí šije, mručení a permanentně nasraný výraz by mohly Loganovi svědčit..(9.3.2017)

Úplně na zadek jako někteří zdaleka nepadám, ale přiznávám, že je to solidní skok kupředu. Ač se vlastně loučíme. Ikonická role drsného Australana, který se jindy rozezpíval až k oscarové nominaci, je nyní ve fázi, že nenávidí vše kolem, je unavená, rezignovaná, ve tváři zarostlá, na duši silně pošramocená. Tempo není závratné, vizuál není vyleštěný jako u jiných comicsových zářezů, ale zemitější pojetí sázející na kontaktní akci je fajn. Zvlášť když začnou lítat hlavy, stříká krev a ta malá znepokojivá ďáblice Dafne Keen nasadí ten svůj drsný výraz. Mezi postavami to tepe, hašteření mezi dvěma legendami série funguje, atmosféra je hutná, některé nápady sympatické. Určitě spokojenost. Jen emočně jsme se všude tak úplně nepotkali. Čtyři drápy.(21.4.2017)

Rozpočet $97miliónovTržby USA $226,277,068Tržby Celosvetovo $619,021,436Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,798,392Tržby za predaj DVD v USA $11,081,405║ Pekné zavŕšenie jednej veľkej úžasnej série X-Menov, ktorú som v plnej kráse mohol odsledovať každým jedným dielom na striebornom plátne! Ide sa tu proste na dobeh, ktorý tu sadol, starý psy už dobrechávajú a vidia sa na vytúženom odpočinku, tú bolesť čo majú cítime aj mi fanúšikovia, ktorý s nimi žili dlhých 17rokov. Máme šťastie že sa tu vynechávajú veľkohubé trikové orgie a dej je vsadený skôr do reálnych lokácii, potešia tu dravé súboje s krvavým nádychom, dobré je že zas sa tu s brutalitou nejak zbytočne nepreháňa, všetko s mierou, bez tak tu naokolo pobehuje veľa deciek. Krpaňa s drápami boduje a možno si aj pýta nejaké to pokračovanie svojej púte s mladými mutantmi. Rozlúčka silná a intenzívna, dojala, James Mangold to zvládol. /videl v kine: 100%/(13.3.2017)

To je zase ale v aleji nablito! Podle velkohubého cákání zdejších entit na všechny strany by jeden řekl, že jde pomalu na homixovou událost tisíciletí. Ano, je to dospělé, vyspělé, syrové a místy i surové, ale až příliš často to i vypadá, jako by naturalisticky akčního Mangolda skopl ze stoličky Refn ve snaze unudit navnaděného diváka xmrti nepřiměřeně dlouhým a unylým artovým cestofilmem, a táhne se to jako tchýnin chrchel. Něco jako honění s nezataženými adamantiovými drapáky. Zpočátku příjemné, ale když už se trochu rozohníte a začnete si to užívat, pořežete si, kurva, stehno. Velkým plusem je samozřejmě konečně homix, který není primárně určen pro náctileté retardy, jenž se však ve snaze o ýbrsofistikovaný scénář sem tam urval z žánrového řetězu a změnil se v umělecky otravné existenciální lkaní obstarožního rosomáka nad tím, jak už ta regenerace, dopiče, není tím, čím bývala. Každopádně kornatějící Australané vypadají asi všichni stejně, tudíž Džekmen zahrál toho Gibsna perfektně, záporák je dostatečně slizce záporný, adamantiová řezničina uspokojivě brutální a potěšil i terminální heavyend. Mít to místo půl třetí hodiny tak devadesát minut bez všech těch přiblblých poct starým, nudným a kýčovitým zápaďákům a neustálého sahání artovým hnědopichům do rozkroku, odpovídalo by to možná místní stádové masturbaci.(6.3.2017)

Jedno R-ko vládne všem aneb Nejlepší komix za posledních x let. Vlastně výhodou těch nejlepších komixovek jako jsou Nolanova batmanovská trilogie nebo třeba i klidně tohodle Logana je to, že se jako komix vůbec netváří. Jsou zasazené do zcela normálního světa a scény jsou brutální přesně tak akorát jak by měly být a jak je v dané situaci adekvátní. Jsem opravdu hodně potěšen tímhle Loganem, protože už jsem přestával doufat že to Mangoldovi někdy výjde. Povedlo se. Zajímavý příběh, parádní akce a hrdinové z masa a kostí někdy i z malou příměsí adamantia jací by měli být. Hugh Jackman se rozloučil nejlepším filmem celého univerza. Tleskám! 95%(7.8.2017)

• - Logan: Wolverine je prvním komiksovým filmem v historii, který byl nominován na Oscara za adaptovaný scénář. (asdfasdf)

• - Väčšina natáčania prebiehala v americkom štáte Nové Mexiko, no filmári pracovali aj v Kalifornii, Louisiane či v Oklahome. Natáčalo sa od 2.5. do 13.8.2016. (MikaelSVK)

• - Sabretooth mal pôvodne malú úlohu, kde pomáha Wolverinovi (Hugh Jackman), X-23 (Dafne Keen) a profesorovi X (Patrick Stewart), po tom čo prídu do Oklahomy. Bola tu tiež scéna, v ktorej sa Logan stretne s druhom "podzemnej dráhy" pre mutantov. Obe boli odstránené, nakoľko tím za filmom nechcel mať vo filme množstvo cameo roličiek, tiež veľký počet mutantov. (slavo_held)