Logan: Wolverine

• Austrálie

Logan: Wolverine

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Thriller / Drama

USA / Kanada / Austrálie, 2017, 137 min (Alternativní: 122 min)

Příběhy, kdy se megadrsňák stará o holčičku a jdou po nich zloduši mám prostě rád. A zase mi to sedlo. Zkrachovalá atmosféra se mi velice zamlouvala. Díky scénám, kdy Logan musí dát Profesora X na hajzl nebo kontroluje jestli sežral prášky to má takovej civilní rozměr. Postava profesora mi tady přišla asi nejsympatičtější ze všech X Men filmů, protože nebyl přemoudřelej, ale právě jen bláznivej dědek. Hugh Jackman byl taky skvělej. Tu zuřivou nasranost mu prostě věřim. Ke konci mě malinko zklamalo, že těch mutantních děcek bylo najednou víc a měli i naklonovanýho Wolverinea. Ten předchozí půvab byl právě v tom, že mutantni téměř vymřeli a ta holčička byla výjimečná. Líbilo by se mi to tak víc.(22.3.2017)

Obdivuhodná osobní oddanost ikonické postavě, která dalece převyšuje všechny, kterým bylo dopřáno vystoupit z ohmataných sešitů na velké plátno, v péči nanejvýš průměrného realizátora, který se veze na pohodlném ratingu a hrdinu dře do krve prvoplánově natolik, že ta cesta k čitelnému konci skrze instantní depresárium je až příliš okatá. Že malá holka v běsu rozsápe vojenské komando, je fajn, že mě ta hořká road movie s westernovým podkresem nechá emočně na nule, už ne. Ale aspoň si Foxové (ne)vědomky odškrtli adaptaci Last of Us.(8.3.2017)

Jackman nekecal. Logan je famózní rozlučka s ikonickým superhrdinou, který konečně využívá drápy na maximum a nechává za sebou neuvěřitelnou spoušť. Tohle by samo o sobě možná bylo dost. James Mangold ale brutální akcí jen ředí westernový epos, jenž si precizně hraje s dynamikou Profesor X – Wolverine – X-23 (!!!) a nedrží se zpátky v žádném směru. Ano, je to přesně ten adamantiový biják, na který čekáme 17 let. Pokud tedy máte chuť na hutné drama, v němž se ze sebe všichni vydávají maximum, kino je naprostou povinností! (9/10)(1.3.2017)

Hutné, lidské drama v libové komiksové omáčce. Logan není pro děti, děti tu některým dospělým usekávají hlavy. Ponurý svět blízké budoucnosti, kde většina mutantů vymřela a ve které jsou kamijoňáci bez práce, je zaprášený a věrně kopíruje směr světa našeho. Dafne Keen úžasná. Patrick Stewart se vrací k (profuckovaným) McAvoyovským kořenům. Jackman v životní formě. Důstojné rozloučení. Tak takové to je...(2.3.2017)

Rozpočet $97miliónovTržby USA $226,277,068Tržby Celosvetovo $619,021,436Tržby za predaj Blu-ray v USA $39,678,143Tržby za predaj DVD v USA $11,747,624║ Pekné zavŕšenie jednej veľkej úžasnej série X-Menov, ktorú som v plnej kráse mohol odsledovať každým jedným dielom na striebornom plátne! Ide sa tu proste na dobeh, ktorý tu sadol, starý psy už dobrechávajú a vidia sa na vytúženom odpočinku, tú bolesť čo majú cítime aj mi fanúšikovia, ktorý s nimi žili dlhých 17rokov. Máme šťastie že sa tu vynechávajú veľkohubé trikové orgie a dej je vsadený skôr do reálnych lokácii, potešia tu dravé súboje s krvavým nádychom, dobré je že zas sa tu s brutalitou nejak zbytočne nepreháňa, všetko s mierou, bez tak tu naokolo pobehuje veľa deciek. Krpaňa s drápami boduje a možno si aj pýta nejaké to pokračovanie svojej púte s mladými mutantmi. Rozlúčka silná a intenzívna, dojala, James Mangold to zvládol. /videl v kine: 100%/(13.3.2017)

• Dafne Keen

• - Richard E. Grant (Dr. Rice) se stal čtvrtým hercem ze seriálu Hra o trůny (od r. 2011), který si zahrál v některém filmu ze světa X-Menů. (ArsenalEagle)

• - Postava Laury má stejně jako Logan (Hugh Jackman) schopnost rychle se uzdravovat. Avšak její představitelka Dafne Keen má uprostřed čela viditelnou jizvu, patrnou zejména při „pobytu“ ústřední dvojice ve Fordu Bronco. (efenberger)

• - Scéna, ve které se Profesor Xavier (Patrick Stewart) zmiňuje Lauře (Dafne Keen) o tom, že film Shane (1953) viděl v dětství v rodném městě, byla improvizovaná. Patrick Stewart skutečně na filmu v dětství byl a jedná se o jednu z jeho prvních vzpomínek z kina. (ArsenalEagle)