Logan: Wolverine

Logan: Wolverine

• Nový Zéland

• Irsko

Sci-Fi / Akční / Thriller / Drama

USA / Kanada / Austrálie, 2017, 137 min (Alternativní: 122 min)

Konečně (dík DEADPOOL?) se dělají i komiksárny pro rozmazlený dospělý co se jdou do kina bavit, a ne tam muset trpět dvě hodiny stamilionový trikový panďulácký #homo otravy, s tím, že si pak za odměnu (za kilo) odnesou speciál kelímek s jedním z nahoněných plochých superhrdinů, kam bych rád tak nachcal, naflusal a trochu nasral. Jo, až tak mě Marvel otrávil blitkou všech těch týmovek o hovně, tak jsem rád (ač jsem nikdy nebyl x-mení), že se tu nadává, propichují lebky, cáká krev, chcípne sem tam dítě, hlavní postava půlku filmu neurvale trpí bolestí ran a životem, všelijak dál kvalitní, přesto je to blockbuster. Tyhle filmy nemusí být dělaný pro nudný ovčí párečky, sluníčkový americký rodinky a vymývat přitom mozek zbytku lidstva... "And I looked, and behold a pale horse, and his name that sat on him was Death, and hell followed with him." (JC)(1.3.2017)

Jedno R-ko vládne všem aneb Nejlepší komix za posledních x let. Vlastně výhodou těch nejlepších komixovek jako jsou Nolanova batmanovská trilogie nebo třeba i klidně tohodle Logana je to, že se jako komix vůbec netváří. Jsou zasazené do zcela normálního světa a scény jsou brutální přesně tak akorát jak by měly být a jak je v dané situaci adekvátní. Jsem opravdu hodně potěšen tímhle Loganem, protože už jsem přestával doufat že to Mangoldovi někdy výjde. Povedlo se. Zajímavý příběh, parádní akce a hrdinové z masa a kostí někdy i z malou příměsí adamantia jací by měli být. Hugh Jackman se rozloučil nejlepším filmem celého univerza. Tleskám! 95%(7.8.2017)

"Staří" Singerovi X-Men mě bavili méně pro nedostatek většího nadhledu, Rattnerovy jsem už neviděl. Z těch novějších jsem uchcával z První třídy, dost mě zklamala Apokalypsa. Wolverine je tohle můj první a je potřeba dodat, že na pilu reality i přehánění tlačí tvůrci poněkud moc, takže Logan musí být pijan a člověk, který nevěří v budoucnost, ideálně když sem tam schytá nějakou tu ránu, na druhou stranu je to furt statečnej bijec, takže je potřeba předvést pořádná jatka. Špatné to není, ale také to není něco, co by mě zatlačilo do sedačky hlubším přístupem k postavám nebo vyprávění jako takovému (ať už se to týká filmu samotného, nebo celého univerza X-Men). 70%.(13.4.2017)

Na pochopení postavy Wolverina jsme tu měli bezpočet filmů. Obecně můžeme říci, že jsme všichni pochopili, jak to s Wolverinem Hugh Jackman myslel. Pořád to na sklonku devadesátých let byl jeden z prvních super hrdinů, který se objevil v Hollywoodu a za to si zaslouží obrovský respekt. Nicméně po těch všech letech s Wolverinem moc dobře chápu, proč tvůrci chtěli Wolverinovy patálie ukončit. Jednou a provždy. Doteď jsem totiž pořádně nepochopil, jak ty jeho film šly po sobě. Pravda, nikdy jsem po tom nijak závratně nepátral, ale taky mi to ve filmech nikdo moc neusnadňoval. Naštěstí je v tomto filmu námět zřejmej a není kdoví jak složitej. Naopak. Hugh Jackman se tu samozřejmě loučí se vší parádou a tak tu počítejte s naprosto parádní akcí, které dominuje postava, která mě tímto filmem dokázala přesvědčit o tom, proč bych jí neměl nikdy zapomenout. Takže díky, sbohem a šáteček.(18.12.2017)

Rozpočet $97miliónovTržby USA $226,277,068Tržby Celosvetovo $619,021,436Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,798,392Tržby za predaj DVD v USA $11,081,405║ Pekné zavŕšenie jednej veľkej úžasnej série X-Menov, ktorú som v plnej kráse mohol odsledovať každým jedným dielom na striebornom plátne! Ide sa tu proste na dobeh, ktorý tu sadol, starý psy už dobrechávajú a vidia sa na vytúženom odpočinku, tú bolesť čo majú cítime aj mi fanúšikovia, ktorý s nimi žili dlhých 17rokov. Máme šťastie že sa tu vynechávajú veľkohubé trikové orgie a dej je vsadený skôr do reálnych lokácii, potešia tu dravé súboje s krvavým nádychom, dobré je že zas sa tu s brutalitou nejak zbytočne nepreháňa, všetko s mierou, bez tak tu naokolo pobehuje veľa deciek. Krpaňa s drápami boduje a možno si aj pýta nejaké to pokračovanie svojej púte s mladými mutantmi. Rozlúčka silná a intenzívna, dojala, James Mangold to zvládol. /videl v kine: 100%/(13.3.2017)

• - Ve scéně, kdy Logan (Hugh Jackman) nakládá Charlese (Patrick Stewart) do limuzíny a snaží se ujet, je na pravém boku vozu vidět, že střely od brokovnice jsou pouze nalepené. (LERw!g)

• - Ve Spojených státech amerických se film objevil celkem v 4071 kinech. Jedná se tak o nejrozšířenější film s Rkovým ratingem (omezenou přístupností) v historii kinematografie. (ArsenalEagle)

• - Film je volně inspirován populárním komiksem "Old man Logan", který se odehrává v postapokaliptické utopické budoucnosti, ve které je Logan starý a šedivý. Komiks je na poměry Marvelu velmi krvavý a násilný. Film dostal rating R - mládež do 17 let smí na film pouze v doprovodu dospělé osoby. (Ratemus)