Logan: Wolverine

• Nový Zéland

• Irsko

Akční / Drama / Sci-Fi

USA / Kanada / Austrálie, 2017, 137 min

Kdo by to byl řekl, že nejlepší film o stařecké senilitě, alzheimerovi a podobných piškuntáliích bude právě komiksový film o věčně nasraném rosomákovi s kovovejma drápama? Je to totiž skvělá filmová rozlučka nejen s Wolwerainem, ale i s profesorem X a světem Xmanů jako takovým, jelikož se začíná být zdát za filmovým zenitem. Jackman i Stewart si to nevýsostně užívají a přestože je někde na patře cítit pachuť z toho, že to prostě není a nemohl být Old Man Logan, jakým je komiks (dokonale odporný gang rodinky kvesmilných, vidláckých hulků a další rozkošnosti), je to naprosto skvělé, nekompromisná krvavé roadmovie s jednou k**va ikonickou postavou s kovovejma drápama.(15.3.2017)

Rozpočet $97miliónovTržby USA $224,750,201Tržby Celosvetovo $605,859,613Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Pekné zavŕšenie jednej veľkej úžasnej série X-Menov, ktorú som v plnej kráse mohol odsledovať každým jedným dielom na striebornom plátne! Ide sa tu proste na dobeh, ktorý tu sadol, starý psy už dobrechávajú a vidia sa na vytúženom odpočinku, tú bolesť čo majú cítime aj mi fanúšikovia, ktorý s nimi žili dlhých 17rokov. Máme šťastie že sa tu vynechávajú veľkohubé trikové orgie a dej je vsadený skôr do reálnych lokácii, potešia tu dravé súboje s krvavým nádychom, dobré je že zas sa tu s brutalitou nejak zbytočne nepreháňa, všetko s mierou, bez tak tu naokolo pobehuje veľa deciek. Krpaňa s drápami boduje a možno si aj pýta nejaké to pokračovanie svojej púte s mladými mutantmi. Rozlúčka silná a intenzívna, dojala, James Mangold to zvládol. /videl v kine: 100%/(13.3.2017)

SPOILERY. Kdeže prakticky nezfilmovatelný Old man Logan, tohle je ten správný mix, na který fanoušci tak dlouho čekali, mix Eastwooda, potažmo Nesmiřitelných, Last of us, Potomků lidí a dalších brilantních děl, které znalcům ihned přistanou na mysl. Druhý bod, který mě ihned napadl už v první scéně, je neskutečná brutalita. Ta animálnost, nekompromisnost, krev, takhle přesně má vypadat Wolverine! Divím se o to více, že jsem už viděl nespočet eRkových filmů, ovšem nemusíme chodit daleko a můžeme se hned zastavit u rozšířené necenzurované verze přechozího japonského Wolverina a uvidíme propastný rozdíl v tom, jak vypadá naprosto tuctové a papírově kalkulované vykastrované erko, kde existuje jen něco digitální krve a nic více. Tenkrát jsme za to byli rádi, ovšem to, co si všichni tři hlavní pánové připravili do rozlučky...to tu prostě a jednoduše...nikdy nebylo! Mezi Hughem Jackmanem a nemocným Patrickem Stewartem to neuvěřitelně jiskří, ten vztah starého otce a dosluhujícího rabiána Logana je tu cítit na sto honů, je to navíc celé tak neskutečně dobře napsané, že se divím, že takový film Foxové prostě nikdy předtím nepředstavili. Trio navíc doplňuje neskutečná castingová trefa. Čímž je samozřejmě neuvěřitelně talentovaná jedenáctiletá (!!!) Dafne Keen, která filmu dodává neskutečnou energii a každá jedna scéna prostě stojí za to. Ostatně v celém filmu není žádná, která by ve filmu neměla co dělat, což je ještě vzácnější, než by kdekdo řekl. Ten vztah mezi Joelem a Ellie musí být prostě inspirován zmíněným LoU, jinak to prostě není možné. Ti dva si neskutečně sedli. V podstatě jedinou možnou výtkou může být role záporáka, která je již tradičně poměrně zaměnitelná, ačkoliv pokus o budování mytologie tu cítit je (což mě mimochodem strašně překvapilo, že i přes Mangoldovy výhružky typu "kašleme na kánon" je tu mnoho citlivých, i těch méně citlivých, narážek a historek, týkajících se starších dílů a tato skutečnost prostě a jednoduše pokaždé potěší, a že těch twistů opravdu není málo). Je to možná i zmlsaností a touhou po Sabretoothovi, po kterém fanoušci hodně toužili a jelikož se hodně mlžilo, tak jsem v účast Lieva Schriebera doufal. Místo toho tu máme krom samozřejmě X-23 i X-24, což je sice velký mindfuck, jakožto důstojný protivník ale pro Logana funguje tento buldozér naprosto obstojně. To je prostě film, který nemá chybu a už se strašně těším, až si ho dám znova. Napodruhé mívám u skvělých filmů ještě lepší zážitek, kdy si libuji v již známých scénách a víc si všímám detailů. Bravo. A ta zásluha Deadpoola byla sice otravně profanovaná, ale je naprosto opodstatněná. Bez erka by tady tenhle film prostě neexistoval, jelikož by nemohl tak dobře fungovat. Viděno v kině 2x a byl to neodolatelný zážitek...10/10...[4.3.2017_Cinema City IMAX_Flora](1.3.2017)

Na žádný díl univerza mutantů, včetně Wolverinových sólovek nebo loňské Apokalypsy, nedám dopustit, a když už mám k danému filmu výhrady (Poslední vzdor), stejně si ho dokážu užít i opakovaně. Přesto si teď, půl dne po projekci, nedokážu představit, že se dále budou vyprávět příběhy z tohoto světa. Logan totiž ve sto a jednom způsobu funguje jako poslední kapitola a to ta nejlidštější a nejuvěřitelnější. Je to kapitola krvavá, nekompromisní, depresivní, ale právě proto v ní jasné poselství celé x-menovské ságy vyznívá mnohem hlasitěji, než bych se odvážil čekat. Při vzpomínce na takřka libovolnou scénu se mi svírá srdce a nostalgicky se utápím v časech, kdy jsem před sedmnácti lety vyrazil jako komiksu neznalý teenager do místního kina na cosi jménem X-MEN a v prázdném sále poprvé poznával, zač je toho adamantium. Mohl za to Hugh Jackman a ještě mnohem víc za to může může i dnes. Jenže tehdy poprvé a dnes naposledy.(4.3.2017)

"Ve skutečným světě lidi umírají a žádnej kretén v posraným trikotu tomu nezabrání." Chřadnoucí Wolverine ani alzheimerující Xavier mě nedokázali pobavit tak, abych pociťoval nutnost svěřovat se netu, že Logan je tak nejvíc nejlepším filmem o X-Menech, že už ani úžasnější být nemůže. Za mě to žádný zázrak nebyl a pokud se mám vyjádřit k tomu, zda mě bavila němá divoška Laura, tak moje odpověď je jednoznačná - nevím. Zkrátka měla své chvilky, ale nebylo jich moc. Takže co zbývá? Samozřejmě lovec Pierce, jehož čím dál víc poničený úsměv mě, na rozdíl od neustálého dramatického kňourání prchajících mutantů, bavil celý film.(22.6.2017)

• - Hugh Jackman přiznal, že se díky fyzické přípravě jednalo o vůbec nejnáročnější film o Wolverinovi, který kdy točil. (ArsenalEagle)

• - Veleúspěch filmu Deadpool (2016), který je ve stejném univerzu jako X-men, zajistil třetímu filmu o Wolverinovi rating R, tedy mládeži nepřístupné. (Ratemus)

• - Hugh Jackman je již podeváté Wolverinem. Je také jediným hercem, který se objevil v každém filmu celé X-Menovské série. (BloodMax)