Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

masino

Stalo sa vám niekedy v kine, že ste prestali dýchať kvôli tomu čo sa dialo na plátne? Ja hej. Včera pri pozeraní Logana. Jednoznačne najlepší film z Marvel univerza. Všetku tú krv, končatiny a vnútornosti ktoré sme nevideli v žiadnych xmen filmoch v minulosti si tvorcovia vynahradili v tomto filme. Nostalgia, sentiment a krv. Toto vás bude sprevádzať celou stopážou filmu. Raz som rozmýšľal, čo by sa stalo keby najmocnejší mozog, profesor x, ostal senilný... Aj na toto som dostal odpoveď. ()

DD

Takovej malej film, ale herci si to dávají (konečně zas slušnej záporák v comicsovce), hudba míchá Drive s westerny a prostě třetí nej X-Meni po X1+X2. Nicméně ten svět / časová linka... to je hrozně dosrané a filmu by slušelo ubrat 10-15 minut ze stopáže. ()

ŠpetaMarek

Motherfucking Wolvie in the Motherfucking car. Krome Apocalypse jsem byl na vsech X-menech v kine a vcetne prvnich dvou, me zadny z nich tak nebavil jak Logan. Hugh je bez debat tim jedinym Wolverinem (ale predpokladam, ze si za cas poda ruku s nakonec nahraditelnym Keatonem a Nicolsonem). Herci presni do postav. Akce slusne zemita. A to nasili nakonec neni az na par vyjimek prvoplanove a je ve vetsine pripadu zabrane jen tak mimochodem. A i presto ze Jackman proklamoval co proklamoval jsem nemel tucha jak se to cele vyvine. BTW. To 10 misto na CSFD je ulet. ()

watteville

To bylo tak smutné! Všichni v kině pořád seděli a čekali a ono nic, byl to konec. Šla jsem na to s pramalým očekavaním "další wolverine", ale bylo to skvelé. ()

boo-boo

Máločomu takto sedí westernové ladenie - Logan je starý, osamelý a mlčanlivý chlap, ktorý má toho za sebou príliš veľa nato, aby dúfal v lepšie zajtrajšky. Vytrhnutý z mizérie života, aký mu ostal, dáva do novej výzvy všetko a práve v tomto bode exceluje Jackman, ktorý zo seba vydoloval absolútne maximum a vdýchol Loganovi surovú reálnosť a tragiku, ktorú si jeho pomník zaslúžil. Presne takto sa to robí so štýlom. ()

brabbik

Perfektní zakončení Loganových příběhů. Slušná dávka akce, napětí a plno vtipných momentů. Začátek by mohl být lepší, ale neskutečně se to rozjelo a stálo to za to. Kino 95% ()

Zombiepod

James Mangold si momentálne vyslúžil najvyššiu režisérsku priečku vo svete filmových komiksových adaptácii. A Logan je jeho majstrovským dielom. Film v skutočnosti nie je vôbec typickou, priamočiarou marveláckou záležitosťou, ktoré Hollywood chrlí ako na bežiacom páse, ale skutočne výnimočným filmom, v ktorom je aj popri pevne zanechanom komiksovom obryse priestor na filozofovanie, skvelo fungujúce a vyvíjajúce sa vzťahy postáv a ich dôležitosť v príbehu. Finále v lese je tou najintenzívnejšou a najlepšie vyvrcholenou akčnou scénou v histórii marveloviek všeobecne, a to bezpochyby. Hugh Jackman nemohol dať svojej životnej role dôstojnejšie zbohom, a ja mu ďakujem, že do mojej najobľúbenejšej komiksovej postavy dokázal dať úplne všetko. ()

playboy_05

Mangold od minula vyzrál, o tom žádná...Logan je jakýmsi Marvelovským Temným rytířem...nicméně trhalo mi srdce vidět svého oblíbeného X-Mana takhle...tohle už definitivně nespadá do kategorie komiks...český překlad filmu ovšem na přes hubu...tohle není Wolverine, ale prostě Logan ()

sigi2

Veľmi zvláštny pocit, keď človek odchádza z kina po komiksáku a cíti sa, ako by práve videl dánsku drámu z 90-tych rokov. Logan je úder na solar plexus, ktorý človek vydýchava ešte dlho po odchode z kinosály. Pocta (pre mňa) najikonickejšiemu z mutantov, ktorej sa konečne - a v zrelom veku - dočkal. ()

Jafes

I komiksovou adaptaci jde zfilmovat jinak, než jako pohádku, jejíž cílová skupina prolíná všechny věkové generace. Jako první přišel Deadpool, který už samotným námětem vybočoval z řady a Rkový rating společně s jeho humorem slavil nemalý úspěch. Podobně se zachovali k Loganovi a vyplatilo se. Naservírovali nám nejdrsnější, nejbrutálnější a paradoxně i nejemocionálnejší a nejvážnější komiksovku, která doposud vznikla. Není tu přehršle hrdinů jako v jiných filmech tohoto typu, kde některé postavy plní svou úlohu jen tím, že tam jsou a divák má jen ocenit jejich celkový počet na plátně, přitom by film s jejich absencí fungoval tak jako tak. Tady bohatě stačí ústřední trojice, která je propracovaná do hloubky a ke které si divák zároveň vytvoří určité pouto. Jejich samotné jednání v průběhu filmu je uvěřitelné a celé to graduje k epickému finále plného emocí a poctivé akce, a proto nelze opomenout a řádně smeknout nad herectvím Jackmana, Dafne Keen, a Patricka Stewarta. Naprosto úžasné trio, jenž tvoří svým chováním a vlastnostmi poutavě doplňující se „rodinu“. Co se záporáků týče nejsou svou motivací páchat zlo, které páchají, nikterak výjimeční od ostatních filmových záporáků a působí klasickým zfanatizovaným a idealistickým dojmem o lepší budoucnosti a kontrole světa, což už jsme několikrát viděli. Každopádně filmová stylizace „divokého západu“ zasazena do nedaleké budoucnosti je decentně pojatá, bez přehnaných sci-fi vychytávek a přístrojů a jde ruku v ruce se samotnou atmosférou i příběhem. Pár nejasností v tom člověk zkrátka najde, sem tam se dá nějaká ta událost lehce předpovědět, ale to jak se v tomhle filmu nikdo s ničím a nikym moc nepárá a zároveň to dokáže dojmout je zkrátka povedené filmařské dílo a rovněž krásné rozloučení s jednou z nejpopulárnějších filmových postav současnosti. ()

Franche

Ano, Logan pořád je komiksovka. Navíc je ale taky odrazem dnešní pokroucené doby, kdy je starší generaci jasné, že lépe už asi nebude, a že my a naše děti to nebudeme mít jednoduché. Svět řídí na tajnačku mega korporace, kterým je tak trochu jedno, jak to se ,,vzorky'' dopadne. Nedej ale bože, aby jeden a více uteklo. To pak přijde na řadu Logan s hodně silným burnout syndromem, který chtě nechtě vzpomíná na světlejší včerejšky se svýma X-fellas. Když se to vezme kolem a kolem, Logan nemá pro co žít a když se ukáže, že by se něco našlo, je už docela pozdě. Prostě klasický život. Spíše než klasickou komiksovou Marvelovku čekejte něco, co zavání sarkastickým a protivným Clintem, kterému ale stejně fandíte. Epická rozlučka mého nejoblíbenějšího hrdiny s vystrčenými drápky. 5 hvězd ()

Dampfer

První dvě třetiny filmu jsou pro zúčastněné mutanty staré gardy hodně nepříjemným epilogem, což je skvělé! Profesor i Logan umírají, nic na to nezmění ani pár posledních přání ohledně klidného dožití. Ještě víc než u kašlajícího Wolverina je to patrné u Xaviera, který v místech vůbec nepřipomíná moudrého a rozvážného ředitele mutantí školy, spíše senilního důchodce. Atmosféra vyklízení jeviště... nepřekonatelná. Postava Laury pak jako symbol možné trpké naděje je se svou kombinací brutality a "dětského objevování světa" ozdobou téměř celé stopáže, její konfrontace s Loganem plné fungujícího cynismu (stejně jako oné dvě třetiny filmu) a krátkodobé pouto s Xavierem snad i dojemné. Rvačka na farmě pak ještě navnadí na očekávaný depresivní závěr... který se ale nekoná. Všudypřítomný pocit nejvyššího hodnocení mi kazí konec. Protože jak celý film hutnil pocit konečného zúčtování mutantů, výsledná bitva v lese dodá vyznění klasické střídačky jedné bandy za druhou. Nu, syrové, brutální, cynické (Deadpoole, k tomuhle ses ani nepřiblížil), ale v závěru na tak deprimující, jak by se mohlo zdát. Ono kaboom, ke kterému tam dojde, je upozaděno snahou, staří odcházejí, noví (mi až na Lauru) nesympatičtí přicházejí! Takže kvůli vyšumění atmosféry zrovna tam, kde měla vygradovat, slabší čtyři. A to byl takový skvělý rozjezd! ()

wito

Skvelé. Presne takéto komiksové filmy milujem. Surové, autentické, s uveriteľným príbehom, kde postavám verím ich motiváciu pre to čo robia. Všetky zložky filmu spolu výborne fungujú. Akcia i vnútorné pravidlá a fungovanie tohoto komixového sveta je veľmi podarené. A Hugh Jackman s Patrikom Stewardom sú famózni. ()

LakiyL

Mierne som váhal s 5* hodnotením kvôli dĺžke filmu. Keď porovnám oproti ostatným Wolverinovým sólovkám, ale aj s ostatnými X-Men filmami, musím dať najvyššie hodnotenie. Začína sa potvrdzovať, že kreativita a voľnosť tvorcov je dôležitejšia ako samotný rozpočet filmu, nehovoriac o R-kovom ratingu. Precízne natočené s malými, no trefnými vsuvkami humoru. Hugh Jackman sa narodil pre to aby stvárnil Wolverina a Logan je krásnou bodkou za érou jednej komixovej postavy. ()

sunfreedom

Kéž by i další série uměly zakončit svoji cestu takto krásně, nenuceně a působivě. Za mě úžasný konec cesty, kterou jsem s X-Many započal před patnácti lety. ()

Pedronaut

Warneři musejí být pěkně v prdeli. Po úspěchu temně realistického Temného rytíře si usmysleli, že natočí totéž, jen se Supermanem. A rovnou přitom okopírují Marvel. Jenže po Muži z oceli neštěkl ani pes a Batman v Superman vypadá asi jako kdyby ho točil pejsek s kočičkou. Ups. Co teď? Byl Valentýn 2016 a Fox vypustil Deadpoola, trhák sezóny, který se nebral ani trošku vážně a postavil celý suprhrdinský žánr na hlavu. U Warnerů měli jasno: Batman v Superman není sračka, lidi prostě nemají o vážné hrdiny zájem. A tak vypustili do světa onen kulervoucí trailer na Suicide Squad, který sliboval stejnou podívanou, jakou diváci dostali u vysněného projektu Ryana Reynoldse. Achjo. Nemusím připomínat, že po premiéře "SS" se žádná sláva nekonala a podle trailerů na Wonder Woman to vypadá, že Warneři se to tentokrát budou snažit zahrát do autu a více či méně okopírují schéma Marvelu. No a já si po zkouknutí Logana říkám, že nás brzy čekají DC trailery s podobně temně realistickou atmosférou. Kéž by se ti pošuci vzpamatovali a uvědomili si, že to není o atmosféře, realističnosti, CGI nebo bourání čtvrté stěny. Za úspěchem Deadpoola i Logana stojí především vášeň a viditelný zájem štábu natočit kurevsky dobrý film, ne dohonit konkurenci a vydělat miliardu během otevíracího víkendu. Ale co bych se rozčiloval, to si raději znova zajdu na Logana, nejlepší superhdinský film, hned za Temným rytířem a Watchmeny. Přál bych si, aby takhle "skromných" věcí vznikalo víc. Vždyť jak hezký by byl podobný film například s Thorem nebo Black Widow. Skromný příběh o záchraně jedné holčičky/města/kamaráda. A přitom z Logana mohl snadno vzniknout jen další blábol o záchraně světa, popřípadě o přežití mutantů. Naštěstí jsme dostali dokonalý mix westernu, dramatu a roadmovie, který se nejvíc podobá peckám jako Leon, Potomci lidí a Nesmiřitelní. ()

Knor

Tohle byl naprosto perfektní zážitek. Moje přání bylo splněno, Logan je syrovej a hlavně emociální smutnej film přesně tak jak jsem si od toho sliboval. Navíc, tento film je jasný důkaz toho, že komiksák se dá natočit bez demolic měst, přepálených digi-orgií, desítek různých dalších superhrdinů a jde to. Já oceňuju právě tu pochmurnost a špinavost, která se k Wolverinovi přesně hodí. Zkrátka líp to snad ani nešlo, Logan je už starej pán, na kterým jsou očividný šrámy jak na těle tak na duši ze všeho čím musel projít a snaží se už jen vyrovnat se vším co ho v životě potkalo a i když jde o sakra smutný záležitosti, já se tetelil blahem jak moc hluboce se mě jeho trápení dotklo. Místa, kde se celý příběh odehrává, depresivní atmosféra to všechno připomíná spíš těžký drama než komiks a to je to co mě dostalo. Miluju takovýhle příběhy s ponurou atmosférou, který něco říkají než předigitalizovaný výbušňáky s nicneříkajícím scénářem. Opravdu naprosto vynikající a dojemný rozloučení s jedinečným Wolverinem, za kterýho bych Hugh Jackmanovi dal ocenění. POZOR SPOILER: Zakončil bych to takto: Odpočívej v pokoji Wolverine a děkuji Hugh Jackmane ! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu