Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

Ravi

Vynikající finále této postavy. 100% = 5/5 Vše, co by mohl fanda chtít, zde najde. Bonus je, že tyhle komorní záležitosti bývají průšvih, ale tohle průšvih není. ()

Jaro.Krafcik

Zaslúžene tento film v mojej top desiatke. Hugh Jackman a asi jeho najlepšia postava. Akčná a hlavne výborná rozlúčka s Wolverinom. Nakonci možno aj vyšla slza ale to v kine, kde som túto kinopremieru videl naposledy. Teraz na službe Hbo go. 5* ()

Hugo01

Poslední (aspoň na chvíli) film o adamantiovém stroji na zabíjení jsem si nemohl nechat ujít a ten obrovský hype okolo to všechno jen umocnil. Je to ale vážně tak super? Jako, je to super, je to hodně super, ale pro mě, velkého fanouška komiksáren, které jsou vesměs akční komedie, to bylo zprvu trošku těžkopádnější. Protože mám rád i předchozí dva díly, hodně rád, tak si rozhodně nemyslím, že by trojka nějak výrazně převyšovala jejich kvality. Dvě a čtvrt hodiny dlouhá stopáž je trošičku přepísklá a právě kvůli tomu jsem tam zaznamenal pár pro mě hluchých míst, ale jinak veškerá akce je prvotřídní a atmosféru film také nepostrádá a kdyby se o to náhodou v některých pasážích snažil, tak mu to nedovolí skvělá hudba Marca Beltramiho. Samostatná by pro mě byla nejspíš neposlouchatelná, ale do filmu pasuje naprosto na jedničku. Jackman i Stewart taky super, jako už tradičně (Hugh se v téhle roli vážně našel) a jinak sdílím názor většiny, že Dafne Keen je naprosto boží a to by nemusela ani promluvit. ()

Darth_AK

!SPOILERS ARE EVERYWHERE! To je ten film zaslíbený, erkového ratingu a temné atmosféry plný. Wolverine se konečně dočkal. Týden potom, co jsem viděl otřesný první díl, jsem šel na tohle. Žádná očekávání, žádné tušení..a naprosté ohromení. Wolverine dokonal epochu svých filmů jedním epickým, který rozhodně stojí za shlédnutí. Celý film je nesmírně prosycen temnou atmosférou. Země roku 2029 není o moc modernější, jen se v ní lidé víc bojí a z mutantů už žije pouze Wolverine, jeho kamarád co nemá rád světlo a profesor X, uzavřený v cisterně. Stačí chvíle a Wolverine v tom zase lítá - tentokrát kvůli mexické imigrantce, která odhalí šokující a prasácký experiment jedné nadnárodní společnosti. Wolverine se po krátkém váhání ujme vraždící mladé mutantky Laury, která je jeho "sperma" dcerou. A bůh ví že to bylo správně. Tento "family road trip" ve složení starý kašlající Rosomák, pochcávající se profesor X a malá zabijácká potvůrka s růžovými brýlemi..skvělá volba. Motivace záporáků poněkud slabší, ale jejich herecké ztvárnění skvělé (Ave Holbrook!). Hudba se hodí k filmu, ale na samotný poslech to asi nebude. K nejlepším scénám patří vyrabování benzínky, večer u černošské rodiny (aneb jak za nejlepší večer života profesora X zaplatí smrtí tři černoši a asi dvacet zaměstnanců nadnárodní korporace) a závěrečná smrt Wolverina s jeho pohřbem, u kterého jsem se cítil hodně smutně - na brečení to nebylo, ale smutno bylo, to ano..měl jsem nepříjemný pocit. Dafne Keen byla trefou do černého, její hraní je skvělé, je uhrančivá a roztomilá. Co říci na závěr?! Film je skvělý a 5* si zaslouží. Sláva Wolverinovi a jeho drápům! ..."Dobře, chceš to vidět? Tak pojedeme! Za sedmero horama ty píčo!"....."Logane!" "Už se o tom nebudu bavit!" "Logane!" "Nebudu se o tom ba..." "Chce se mi čůrat."..."Je to blízko u vody..a...a..je to blízko úvody..a...kurva, seru na to!"....."V údolí už nejsou žádné zbraně" (závěrečné otočení kříže do znaku X je vrcholem a vždy ten moment ponesu ve své hlavě) ()

Luteka

Čekala jsem mnohem více. Rozhodně nejlepší wolverinův film, bez debaty, ale jenom proto že první dva byly naprosté nesmysly ... Jako není to uplně špatné, má to své světlé i skvělé momenty, ale na současnou superhrdniskou/marvelovskou/x-menovskou tvorbu to prostě nemá. Edit: Po dalším zkouknutí upravuji hodnocení. Naopak, kam se na Logana další superhrdinské filmy hrabou. Má to nejenom akci, ale i smysluplný příběh, duši, a hlavně teda peckový soundtrack. :) Ach jak mi Wolverine budeš chybět! ()

DeathTheKid

Hned na začátku vám film s prvním "fuck" připomene, že jde opravdu o R-rating, který pak i potvrdí následnou scénou. Asi na rozehřátí, což zafungovalo náramně a vlastně to jen diváka připravilo na celkový tón filmu. Z Logana srší depresivnost, surovost, smutek a s každou minutou je to horší a horší. Ve filmu nechybí ikonické scény, decentní humor, fuck vlevo vpravo, úzkost a pro některé se to neobešlo bez suchého oka. Ústřední dvojice Jackman a Stewart si nemohli vybrat důstojnější rozloučení s X-Meny v téhle, troufám si říci, TOP 3 komixovce vůbec. Poslední záběr ve mně vyvolává mix emocí, které nechci rozpitvávat, ale jsem rád, že je cítím. ()

Styxos

drsný, syrový, surový a tak dojemný, že to rozbrečí i toho největšího drsňáka. Ještě silnější, než jsem čekal. Wolverinovo Gran Torino. ()

Andrew78

Pokud bych hodnotil jen první dvě třetiny filmu, s největší pravděpodobností bych Logana považoval (v rámci žánru) za kultovní klasiku, která překvapila snad na všech frontách svou syrovou atmosférou a všudypřítomnou melancholičností. Dokonalý dojem mi bohužel pokazil třetí akt, který samozřejmě není nijak špatný, ba naopak - jeho jedinou vadou je, že je "jen" skvělý. Dostat finále, které by se atmosférou neodchýlilo od prvních sta minut, ani na vteřinu bych neváhal s absolutním hodnocením. To však nic nemění na tom, že Logan je bezpochyby výjimečným komiksovým filmem, který krásně zakončil pouť jedné z nejikoničtějších postav současnosti. ()

spikey1

děkuju, konečně jsem se cítil propojen, konečně jsem cítil všechnu tíhu věků, kterou na sobě postava Logana nese, dokonalá mezihra v "bezpečném domě" krásně ukáže jak je Logan uvězněn ve svém údělu. Tak jsme si ho vysnili a vysochali, muže co pokud se neskrývá je loven jako škodná. ()

Hollohlaway

Emoce a akce na mě konečně fungovaly. Dává to smysl a ač je to patetické, je to v rámci rozumných mezí. Sice mi vadilo to vhození do děje, rok 2029, kdo je kde, jak co, kde jsou mutanti atd. Zdá se, že nová Wolverinka to má na dalších 10 filmů, ale to se teprve uvidí. V podstatě hvězda navíc jako úleva, že to konečně končí. ()

Dexter256

Logan: Wolverine: Tak tohle bylo opravdu velkolepé rozloučení Hugha Jackmana s jeho nejslavnější rolí. Myslím že u tohoto filmu se nedá vytknout vůbec nic. Po hereckých stránkách je to prostě skvělé. Jak Jackman tak Stewart se opravdu rozloučily důstojně. tady se opravdu nebudete při žádné scéně nudit. :) Mangold to všechno rozdrápal na 5*. :) Za mě je to nejlepší Wolverine!!!! Jednoznačně. :) ()

Pecival

Ke konci uz trochu dochazi dech, ale za tu prijemnou atmosferu za ctyri. Nicmene pokud bych chtel videt nejaky komix (jakoze nechci) tak at aspon vypada nejak takto. ()

Glowski

Logan svými drápy prosekává cestu komiksovému filmu pro dospělé, který nebude muset být autotematický, nebo extrémně stylizovaný (Sin City; 300). A dívá se na to velice dobře. ()

P1tr

Logan je filmem, který si Hugh Jackman a další zarytí fandové Wolverina vždycky přáli a rozhodně jde proti proudu komiksového žánru, když vypráví pozvolný příběh, který svým tempem a atmosférou skoro hraničí s westernem, což je na komiksovky nevídané a tvůrci z tohoto pojetí hodně těží a využívají většinu času soustředěním se na postavy o které tu jde především a jejichž motivace a problémy ženou příběh vpřed a akční scény nejsou pouze prázdnou výplní, ale mají v ději své pevné místo a také slouží k jeho progresu. Papírově nelze filmu příliš co vytknout, neboť si razí vlastní cestu a je silným rozloučením Hugh Jackmana s jeho životní rolí, nicméně pocitově mi v některých chvílích nepřišel tak silný a občas se pozvolnější tempo tvůrcům rozpadá pod rukama a dostaví se chvilková nuda. Také jsem příliš nepřilnul k některým příběhovým rozhodnutím a myslím, že se občas mohli tvůrci vydat lepším směrem. Ale i přes své chyby je Logan vyjímečným žánrovým filmem, který se zapíše do historie komiksovek zlatým písmem a svojí kvalitou září i mimo svůj primární žánr. ()

Kelly2502

Tu nie je o čom. Spočiatku pomalšie tempo dáva priestor k predstaveniu postáv a situácií v akej sa nachádzajú a keď sa to konečne rozbehne začne jedna perfektná scéna za druhou. Čokoľvek sa vo filme udeje so sebou prinesie napätie, emócie, bolesť. Beznádej je cítiť z každej sekundy a tých pár minút, kedy predstavia X24?? To je asi najlepšia akčná scéna tohto tisícročia. Krvavý masaker!!! Počet scén pri ktorých som upustil slzu = 3 ()

Metal Lord

Čekání skončilo a konečně nastal Loganův poslední boj. A je to kurva to, co jsme měli dostat už u předchozích filmů. R-kový přístup ukázal, jak to film vytáhne nahoru. Bezpochyby to z Logana udělalo nejlepší film, který celá X-menovská série dostala a bude problematické, ba vůbec bude nereálné tohle kdy překonat. Celý film působí rozdílným feelingem, než který Mangold použil u předchozího Wolverina....je vidět, že tato látka mu svědčí, on se v ní umí pohybovat a využil to s Jackmanem naplno. V průběhu filmu vidíme, jak se Logan trápí se svým smyslem života, jestli má ještě cenu žít či ne.....ale postupem času si získává vztah k mladé Lauře alá Last of Us......a než se nadějete, prokoušete se celým filmem a najednou už to není ten Logan, zvrásněný životem, ale Logan v plné síle, běžící vstříc své možná poslední bitce....už chápu proč se Jackmanovi na konci hrnuly slzy do očí, protože při té rozlučce po 17 letech u této série jsem tu jednu slzu taky pustil. Za mě 100% a prosba směrem k Foxům, ať se s Marvelem domluví na propojení X-men Univerza a MCU, protože v takovém případě Jackman přislíbil případný návrat ještě k jednomu společnému filmu. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu