Straight Outta Compton

• Česko Rapeři z Comptonu (více)
USA, 2015, 147 min (Director's Cut: 167 min)

Režie:

F. Gary Gray

Jason Mitchell, Corey Hawkins, O'Shea Jackson Jr., Aldis Hodge, Neil Brown Jr., Lakeith Stanfield, Paul Giamatti, Orlando Brown, Allen Maldonado (více)

Ulice kalifornského Comptonu bývaly jedním z nejnebezpečnějších míst v Americe. Právě tady, v místě, jehož život řídily drogové gangy a pravidelné policejní šťáry, se narodila pětice kluků, kteří odsud dokázali vypadnout. Ze své frustrace, nenávisti a naštvání se rozhodli vyzpívat. Stvořili žánr zvaný „gangsta rap" a skupinu N. W. A., která patří k nejkontroverznějším hudebním sestavám historie. Režisér F. Gary Gray o ní natočil nekompromisní životopisné drama plné skvělé muziky a ostrých textů. (CinemArt)

FLVEKK

Hip hop miluji. Miluji i kulturu spojenou s ním. Nechodím ve volných hadrech, ale neodsuzuji takové lidi. Hudba - Příběh - Postavy. 3 hlavní věci, které záleží na běhu celého filmu a tento snímek je rozhodně má ! Now you bout to feel the wrath of Aftermath, faggots !!! 10/10. ()

argo.smile

Niesom vyznavac hip hopu ani podobnych basnickych stylov, ale tato biografia ma dostala. Bavil som sa a som rad,ze som ostal biely :D ()

stihac10

Rap mě opravdu nebere, takže jsem zhlédnutí tohoto snímku dlouho otálel.. Po zhlédnutí: Rap mě stále nebere, ale o tom ten film není.. Je o životě v ghettu, o rasismu té doby, ale především o členech N. W. A.. Díky tomuto filmu porozumíte tomu, proč nejlepšími rappery jsou afroameričané.. P. S. o 20 minut prodloužená režiserská verze je nářez.. 9/10 ()

esmoke

80. léta, N.W.A, Eazy-E, Dr. Dre, Ice Cube, tak copak vám to říká? Pokud začnete mávat rukou do rytmu je to jasné a koukněte na to. Pokud ne, tak i přesto vás film může potěšit. Tihle pánové položili základ žánru a film o nich je zajímavý, jen asi mohl být o pár minut prostříhán. Co obsahuje director's cut snad ani nechci vědět. (2D titulky) Rozpočet: $ 28 miliónů, Tržby: $ 201,634 miliónů. ()

kolly13

Baví-li vás opakované rapy o běžném životě "niggaˇs" a trošku hraní si na drsňáky, proč ne. Mne to začilo nudit a to je zlé. ()

KoudyTheAlko

Film který potěší hlavně všechny fandy N. W. A. a oldschool hip hopu. Z filmového hlediska mi tam ale přišla spousta věcí dost nedotažených do konce, což by asi vyřešilo větší dokumentární pojetí. Dějová linka je jasně daná a není zde moc prostoru pro detailnější popis jednotlivých příběhů což mě trochu mrzelo. I tak však nemám jediný problém dát tomuto filmu plný počet. ()

buchannon

No ty vole, rozhodně jsem nečekal, že tohle bude taková pecka. Opět po určité době film, který mě fakt bavil. Sice se nepočítám mezi fanoušky rapu, ale takhle popsaný zrod gangsta rapu mě opravdu velice zaujal. Nevím, do jaké míry je tento film podle skutečnosti, ale opakuji, že je to fakt "mothafucka" pecka!!! Všechno se zde povedlo skloubit do maximálního filmového zážitku: autentická drsná a sprostá mluva černošských hochů ulice z ghetta (která sem sedí jako prdel na hrnec), stejně drsné texty písní i kvalitní, zajímavý příběh. Interesantí bylo, jak všichni policajti byli proti této skupině, první polovinu filmu jsem čekal, že se něco posere, že přijde nějaký zvrat... ...a taky že jo, posralo se, co se mohlo posrat. Mimojiné mě zaujal song "Fuck tha Police" na koncertě, ale jelikož mám dva kamarády u Policie ČR, nikdy bych si nedovolil nahlas zařvat: "Fuck tha Police!!!" Je to paradox, v zemi, která se tváří jako jedna z nejsvobodnějších (spíš je asi Amerika policejní stát), není zřejmě dovoleno zpívat, o čem si černý raper zamane, ale na druhou stranu ty občanské nepokoje byly už fuckt přes čáru. Sice rapu rozumím jako Karel Voříšek zprávám, které čte, ale song "Straight Outta Compton" od N.W.A je podle některých posluchačů "the greatest rap song ever recorded". Zajímavý komentář: buchannon ()

bonovox

Nekompromisný pohľad na vznik gangstra rapu na konci 80-tych rokov. Bez príkras a hlavne z množstvom hitov ktoré sú v danom žánri klasikou až do dnes. Herci sú taktiež veľmi dobre vybraní, sú do jedného podobní svojim predobrazom. Film nielen pre priaznivcov rapu. ()

PanPyzamo

Po tom, co se mi velice líbil film 8. míle jsem si řekl, že mám chuť na další rapovou palbu. Nelituji. Straight Outta Compton je pořádná nálož gangsta rapu, který jsem hledal. Jsou zde borci jako Eazy-E, Dr. Dre a dokonce i můj nejoblíbenější ze všech - Ice Cube. Je zde sice třeba i Snoop Dogg, ale ten je zde málo. Příběh se točí převážně o již zmíněných třech rapperech. Nejvíc prostoru dostal ale Eazy-E. Film jsem si neskutečně užíval. Pomáhá tomu také fakt, že se jedná o životopisný snímek a několik věcí, které zde vidíme se opravdu staly. Hlavní tahoun jsou ale samozřejmě tracky, které zde uslyšíte. Tady je to opravdu otázka vkusu. Já mám rap z 90. let fakt rád, takže jsem si to fakt užíval. Mám trošku nutkání tento film přirovnat k Bohemian Rhapsody. Film podle skutečné události doprovázen písničkami a tím se dostávám k doporučení. Pokud máte rádi old school rap, tak bych si dovolil říct vřele do toho. Ačkoliv má film 2 hodiny a 26 minut a ke konci už zpomalovalo tempo, tak i přes to jsem se bavil. Pokud totiž máte rádi nějakého interpreta z již zmíněných, tak věřím, že film budete hltat. Pokud zrovna neholdujete rapu z 90. let, tak ruce pryč od tohoto filmu. Abych to shrnul. Straight Outta Comptom je podle mě skvělý film, který doporučuji fandům této hudby. 8/10 ()

PTuranyi

Sem tam mi vadili hlavne plky raperov v štúdiu aké super sklady a namakanú hudbu robia pričom hudobný nástroj aby lupou hľadal. Ale to je subjektívna vec. ()

zpek

Len taký stručný chronologický prehľad udalostí, z ktorých ani u jednej nebol využitý potenciál naplno vtiahnuť diváka do závažnosti príbehu. A keď už sa k tomu aj schyľovalo, tak sa urýchlene duplo na strih, aby sa stihlo prejsť k ďalšej položke nutnej výpravy. ()

mmajjkii

Vcelku zajímavý hudební film. Je to už nějaký pátek, co jsem viděl pořádný hudební film, který není o justinu bieberovi a podobně, ono vůbec slovo pořádný v jedné větě s j. b. je vcelku směšná představa D. Každopádně N. W. A. po většinou jistě nebyli žádní svatoušci, řídili se heslem drogy, děvky a chlast, ale to nechme stranou, a teď k filmu. I když nejsem fanda rapu ani gangsta rapu, songy nebyly špatné, vcelku to odsejpalo, Dre s Cubem udělali dobrej dojem, na druhou stranu Eazy E-ho smrt se mne nijak moc nedotkla, von to byl taky z oné party ten největší výlupek že. Film měl hlavu a patu takže pohoda 4*, IMDb 7/10. ()

Patroxi

Bomba ! čekal sem od toho přesně tolik co sem viděl ! 5/5 jsem naprosto spokojenej stejěn jako sem byl u filmu Biggieho, 50centa, eminema etc ()

Jurcekk

Ako tuto kaylin píše je to dobre natočené. Tvorcovia majú talent schopnosti a aj osobné zaujatie. Dr. sa postaral aby vyzeral pekný... Ale to je len malá výtka tejto pecke. Nemohol som ich dostať z hlavy. Mi to ako gangsterka s presahom prišlo. Výborný film. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)