Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

mivr

Určite lepšie než prvý diel z 2014, bolo tu všetko čo chýbalo predošlému. Monštrum Godzilla mám rád už veľmi dlho, už zo starých filmov, ktoré som pozerával ako malý cez satelit :) ()

ESNYR

Další tragédie na plátně, navíc zhoršená tím že vlastně celý film nemáte tušení proč na to koukáte, když je jasně že 99% všech těch monster stejně dopadne tvrdě na hubu. Po takových zklamáních, mi není jasné o čem vlastně bude Godzila vs. Kong, když Godzilla je brána jako "ta hodná" a Kong taky není zrovna záporná postava. Budou se tedy tyto dvě "pozitivní" monstra rvát mezi sebou, nebo vytvoří "Monstrteam" a budou zachraňovat svět jako spojenci. Od začátku tohoto "univerza" je jasné že to vzaly za špatný konec a neměly to montovat do nějakých pozitivních rovin. ()

jokino

Za super umelé CGI dávam 2*, inak film, aspoň pre mňa, čisto na 1 pozretie, príbehovo oničom, zase raz pospájali tvorcovia piate cez deviate dokopy, urobili z toho pekný šalát, ktorý spadne za chvíľu do zabudnutia.. A opäť raz sa epickým spôsobom borí celý svet. Myslím, že pri tých gigantických monštrách, by raz-dva celé ľudstvo velmi rýchlo skončilo.. A žeby sa nechal priestor koncom pre ďalšie pokračovanie..? Niekedy je za málo peňazí, veľa muziky, pri tomto mám však pocit presného opaku.. ()

skapinka

Z vizuálneho hľadiska radosť pre oči. Za to palec hore. Lenže čo sa týka zvyšku filmu... Postavy nezaujímavé, dej nulový a úplne predvídateľný. Na nesmrteľnosť hlavných postáv sme síce zvyknutí, no tu to bolo tak do očí bijúce a stále sa opakujúce doslova tie isté scény. Vždy keď bol titan len sekundu od toho, aby zabil nejakú hlavnú postavu, stalo sa niekoľkokrát to isté. Nulové prekvapenie. Úplne by mi stačilo, keby film skrátili o hodinu a nechali tam len bitky titanov, ktoré sa síce taktiež dokola opakovali, ale aspoň sa na to dobre pozeralo. Zvyšok úplná strata času. Dávam 3 hviezdičky len za vizuálnu stránku filmu. ()

Brock

Dá se na to dívat, ale ty texty se nedají poslouchat... Finální bitka tak dlouhá, že jsem 3x slovy třikrát klimbnul a stejně o nic nepřišel. ()

BobArmstong

Momentálne pre pôvodne zaujímavo sa javiaci MonsterVerse nevidím sľubnú budúcnosť. Štáb okolo týchto filmov totiž dookola opakuje identické chyby a príde doba, kedy nám už ani tých pár minút pompéznej akcie jednoducho nebude stačiť. Vizuálne spracovanie po čase zovšednie, scenár bude stále rovnako povrchný, plytký a mdlý, no a na celé ambiciózne univerzum sa zabudne. Je tu ešte nádej na obnovu a pomyselný reštart? Samozrejme, avšak nadchádzajúca Godzilla vs. Kong vo mne vyvoláva iba ďalšie obavy, ktoré sa o to viac prehĺbili po zistení, že sa vracajú niektorí herci z tejto snímky a zrejme tak pôjde o ďalšiu várku nezáživných postáv. Nehovoriac o tom, že síce stále nezaujímavý, avšak zato pre dobrodružný žáner ideálny Tom Hiddleston si svoju rolu nezopakuje. Univerzum jednoznačne potrebuje šikovných režisérov s množstvom nápadov, no hlavne talentovaných scenáristov, ktorí by boli schopní napísať charaktery hodné nášho záujmu, nakoľko práve to zostáva najväčším kameňom úrazu celého MonsterVerse. ()

Honzulik odpad!

Godzilla II Král monster - tak tuto "fantasmagorii" jsem nakonec s naprostým přemáháním dal celou... Tvůrci filmu asi zkoušeli co filmový divák vydrží a "naprali to do nás co to dá"... Výsledkem této přehnané snahy je pro mne naprostá "slátanina", na které jsem nenašel nic pozitivního! Nesympatičtí herci, kteří se snaží přehnaně hrát na rodinné city, neustálé "řvaní", technika s nelogickou vizuální snahou diváka ohromit, směšná monstra a jejich tragikomické souboje atd... Tento nekonečně roztahaný film (132 minut) ve mne vyvolal negativní náladu, ničím mne nebyl schopen upoutat a vyvolat tu správnou filmovou atmosféru jako třeba u minulé Godzilly z roku 2014, nebo Kong: Ostrov lebek. Tady naprosto platí, že někdy "méně znamená více"... Proto pro mne odpad ! ()

husak_k

Další film z edice "bezmyšlenkovitá blockbusterová kokotina, která potěší jen diváky bez mozku." Ani ta akce nebyla dobrá. Druhá hvězda akorát za pana herce Charlese Dance. 3/10 ()

wallax odpad!

Rozmýšľam čo bolo horšie. Či táto bezduchá, graficky totálne odfláknutá inscenácia s gigantickými bábkami alebo ten animačný digipaškvil Transformers 5. Hranie sa na psychologické rozvíjanie postáv v tomto žánri je síce bežné, ale tu to bolo za trest. Možno som len precitlivelý a čakám dobre nadizajnovanú bezduchú akciu a hranie sa na patriotov a zachráncov zeme nech ide bokom...mal som milión otázok a žiadne odpovede. Chaotická dvojhodinovka bola dlhá a trpká. Prosím buď nech ukážu poriadny boj medzi titánmi alebo nech sa všetci čo to točili udrú do hlavy a zabudnú, že fikcia ako prerastená jašterica, gorila či motýľ existujú. ()

Facerr

Naprostá spokojenost. Film přines přesně to, co měl. Plno akce a efektů, žádný velký prostoje. A "nová" monstra. ()

ZHODNOTITEL

"Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil!“ Nebýt Very Farmigové, a tím nemyslím, že by předváděla nějaký geniální herecký výkon, film by byl podle mě hodnocen ještě hůř. Prakticky je to takový Rampage pro o pět let starší diváky. Nicméně "Teslovy Příšerky s.r.o." se nemůžou měřit s filmem Godzilla. Film by se mohl s přehledem jmenovat úplně jinak a možná by mu to prospělo daleko víc. ()

DonBraso

Digitální triky jedou na plný obrátky."Titáni" vypadají velkolepě a asi v kině někdo z toho musel mít orgáč.V tomhle musím pochválit.Celkově by divák neměl čekat bůhví co.Narozdíl od Konga,který se zbytečně potloukal na Ostrově lebek,tak zde pár příšer má svoje kouzlo.Draka jsem fakt nečekal,ale Godzilla,hybernace,výzkum,neustále akční pojetí dodávají filmu akční podívanou.Druhá strance mince hold křehotá v příběhu,který by ještě zkousnul někdo,kdo se chce hlavně bavit,ale občas ty postavy mění svoje úsudku zbrkle a v závěru už to smrdí červenou knihovnou.Někdy to má vypadat snad jako tým,který jde na Vetřelce,ale jinak nemáte moc komu fandit,kromě trojůhelníku rozpadlé rodiny,kdy kolem ní všechno padá,burácí a opět jedou digitální triky na 100%.Boužel další z řady filmů,který sází jen na jedno a ostatní nějak zapatlají a vydají do kin.65% ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner bros. || Rozpočet: $170 mil || USA: $110 500 138 - ČR: 4 691 594 Kč - Celkem: $385 900 138 || Na to, že mám rád prostoduché filmy, kde něco megalomansky vybuchuje a hroutí se mi tohle vůbec nesedlo. Nejprve pozitiva: Do akce se jde vlastně hned v první minutě a tvůrci spoléhají, že jste vyděli Godzillu (2014). Chandler byť není extra hvězda mi ve filmu seděl nejvíc. Akce je opravdu hodně a stupňuje se s přibívajícími monstry. Tady už začínají negativa: Tvůrci spoléhají, že znáte celou tu japonskou Godzilla Mytologii a víte, kdo je kdo. Já teda znám jen 3. Ve filmu se dozvíme, že jich existuje celkem 17 (!) a všechny se zničeho nic probouzejí. Z Godzilli se tu dělá hrdina/ka proti těm monstrám, které se odpouští, že zabila milióny lidí a je z ní jediná záchrana pro lidstvo. Na papíře to mohlo znít fajn, ale není. Její síla a síla ostatní se odvíjí od důležitosti scény podobně jako to známe u superhrdinských filmů. Od minula se tvůrci rozhodli neschovávat design monster, a tak je vidíme v celé své "kráse". Další problém. CGI je na 170 mega ošklivé, vše je v noci, děšti nebo šeru (aby se lépe renderovalo) a design jako takový je směšný. Zvláště když se snaží dát Godzille nějaký výraz v oblyčeji. U Konga to šlo, tady to vypadá jako obézní ještěrka. To že film postrádá logiku a zajímavé herce by mi nevadilo, ale nemumí zaujmout ani tím, čím má - mega monstry a mega destrukcí. Hvězdy dávám za spoustu akce, málo keců a Chandlera, který dostane možnost se pomstít King Kongovi. Ano stále to spěje k nejznámnějšímu souboji monster. Jen aby na to byly prachy. 50%. ()

jack_scott

Béčko s průměrnými efekty, občas ohyzdnými efekty, a neskutečně tupým příbhem. Souboje monster jsou jediné, co za něco stojí. Jinak opravdu WTF, za takové peníze co to stálo..Herci tragédie..LOL. To není produkce ASYLUM nebo jak se jmenují ti céčkaři? Neuvěřitelné. ()

Han_Quintet odpad!

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a pěti hvězdičkami, protože Godzzila 2 je naprosto otřesný akční/dobrodružný/thriller/scifi, kde je vedlejším produktem super komedie, ve které je jedna debilnější hláška vedle druhé, kterou vždy následuje ještě debilnější akční scéna. (hláška z filmu: [rozkaz stíhacím pilotům] "Všem lodím, plujte za námi! ") Nedalo se tomu nesmát! Jelikož jsem se na to díval ještě v českém dabingu, který je stejně špatný jako vše předešlé a kterému kraluje jedna debilnější hláška vedle druhé, na super komedii je zaděláno a zcela jistě se vůbec jedná o tu nejdražší komedii, která kdy byla natočena. (hláška z filmu:"Města Moskva, Londýn, Washington DC, všechna jsou napadena! Titáni na všech kontinentech způsobují požáry, zemětřesení, tsunami a katastrofy pro které ještě nemáme ani jména!") Cílová skupina odhaduji je někde mezi 9-13 rokem, těm film zaručuje slušnou show, ale s kamarády epileptiky do kina raději nechoďte. Film je celkově směsicí všech různých žánrových klišé a dobrot, že výsledkem to připomíná kuchařské umění pejska a kočičky, pokud se dostatečně inteligentní a nadprůměrným divákem, zjistí, že před vámi je neuvěřitelný poklad, tak špatného filmu, že se za bránici budete popadat a ještě víc se bavit reakcemi průměrného diváka. (hláška z filmu:[okřídlený tříhlavý drak vylétá z moře, voják se na to dívá a komentuje to] "Přijde teplé období"....[druhý voják] Ježíši!) POST SCRIPTUM: Kdyby byl někdy v budoucnu k filmu přiřazen štítek komedie, prosím dejte mi vědět, ihned měním hodnocení na pět hvězdiček. ()

Marcas

6/10. Ale jo, proč ne. Je to horší než první díl, ale určitě lepší než Kong. Vizuálně to vypadá nádherně, ale příběh pokulhává. Je to pořád dokola, godzilla přijde v nejhorší chvíli a všechny zachrání, následně skoro umře, ale pozor! za 5 minut zase oživne, takže je z toho velkolepý návrat a znovu jde a všechny zachrání. Takhle se to zde opakuje asi 3x a za chvíli to přestane postrádat ty emoce a mě to přestalo bavit. Je to škoda, godzilla je moje oblíbené monstrum, ale tento film to úplně nepotvrdil. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá