Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

gemi

Tři hvězdy, ale slabé jako čaj. Je to tupé jako poleno. Člověk by ale řekl, že tady jde především o vizuální stránku a měl by pravdu. Jenže ta je bohužel místy až skoro směšná. Zjevně nebyl rozpočet na áčkové triky. Místy OK, ale místy to vypadá jako dvacet let starý film. ()

Hashirama

Když jsem si při sledování Edwardsovy hejtované Godzilly myslel, že se nedají napsat prázdnější a nudnější postavy, ani zbla jsem netušil, jak jsem byl naivní. Tahle Godzilla je výstavní skříní líné scenáristiky a neumětelského pisálkovství. Dvě a čtvrt hodiny absolutního charakterového vakua, ve kterém poletují desítky postav, které se nedají popsat byť jedinou větou, a jejichž jediná interakce či promluvy spočívají v tom, že orgasticky obdivují ona titulní monstra nebo z nich padají ta nejohranější a nejkoženější klišé, která by se snad nevešla ani do nových Spy Kids. A tak se tuhle kýčovitou sebranku pokouší spasit monstrózní destrukce v nejlepším duchu monster filmů, podaná sice s náležitou megalomanií a digitálním volume řádně doprava, ovšem bez jakéhokoliv tempa, dynamiky či gradace. Jen drahá a dlouze renderovaná exhibice pro trikařské veletrhy a my si přiznejme, že nejsme zas až tak konzumní čuráci, aby těch pár spadených baráků a máchnutí ocasem, co se jen tak zbůhzdarma a líně mihnou touhle povinnou vizualizací další populární značky, spasilo celkový marasmus, jehož jsme tu byli svědky. Nejnudnější a nejkoženější blockbuster, co se kdy dostal na světlo boží. ()

Demonic189

Veľmi slabé 3*... Zo všetkých časti Godzilly su tu ludské postavy konečne aj hýbatelia deja a konečne nie na "přesdržku", ale naopak ma desne nebaví vizuál celého filmu a ten nepríjemný tmavý filter. V bitkách vidno veľký prd a väčšina sa odohrávala v tme. Oproti vybornej a nedocenej jednotke mi taktiež velmi silno vadí zmazanie kontrastu medzi obrovským monštrom a maličkým človiečikom - tu si proste ludia len tak pobehujú pomedzi ich nohy, či 13 ročné dievčatko kľučkuje pred smrtiacími lúčami Ghidorah a nikomu sa nič nestane, ale tých prikladov by som mohol uviesť i viac. ()

Ceberus

Filmu nelze odepřít, že jde o prvotřídní vizuální orgii, nepochybně do toho nalili hromadu peněz. Ale příběhově a herecky je to takový šedý průměr. Špičková vizuální stránka už je nějakou tu dekádu standardem, takže už nedokáže nalít do mého hodnocení žádné hvězdy navíc. ()

rublik05

Godzilla II Král monster trpí víceméně stejnými neduhy, jak předchozí Godzilla. Postavy jsou vesměs nezajímavé, čest několika málo výjimkám, stopáž je zbytečně dlouhá, občas je film takový lehce nezáživný. Na druhou stranu se zde Godzilla konečně předvede v celé své kráse, líbily se mi i ostatní monstra, souboje mezi nimi jsou napínavé a pěkně udělané, vlastně by se dalo říct, že akční scény celý film de facto zachraňují. Godzilla II Král monster mě díky většímu množství akce bavila o trošičku víc než jednička, jinak se ale z mého pohledu od sebe zas až tak moc neliší. 6/10. ()

Hellknight12

Film som naposledy videl v kine. Pozrel som si to dnes a čo ja viem? Síce tu máme slušných hercov, o ktorých viem, že vedia hrať ale tu nemali takmer čo hrať. Ako nápad na záchranu planéty je to fajn a nebol ani najhorší nápad to spracovať do tohoto filmu ale vážne tam muselo byť toľko monštier? Chápem, že to má dokazovať, to ako sa stane Godzilla kráľom ale aj tak... Vizuálne, tie monšträ vyzerali fajn pokiaľ ich neprišlo viac na obrazovku, potom aspoň mne to tak príde ako keby nemali v posteprodukcii dosť času a podolaďovať detaily. Postavy mi prídu aby bol nejaký ten príbeh, ktorý mal rozvinie, trochu Lore okolo universa. Proste celé mi to príde ako čím skôr to vydať a nedokončil detaily, ktoré sú dosť podstatné.Film môžem odporučiť každému kto má záujem o oddchový film. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

dwbmb

Pokračování, které se skutečně nepovedlo. Godzilla Geretha Edwardse z roku 2014 byla navzdory průměrnému hodnocení fenomenální. Scénář nás dokázal překvapit, kamera pomáhala vyprávět příběh tím, jak nás zdatně přenášela z jedné části příběhu do další, byla kreativní a spolu se zvukem a hudbou dodávala správnou apokalyptickou atmosféru. Dvojka nemá vůbec nic z toho. Zápletka je tupá a děj předvídatelný. Postavy mají debilní dialogy a dělají opravdu hodně dementní věci. Kamera je naprosto nezajímavá a dostaneme jen rychlé střihy statických záběrů. Ale když pominu řemeslné provedení, tak je nejhorší opravdu ta dementnost toho, co se na plátně odehrává. Michael Dougherty spolknul pár Kaiju, Žralokonádo a Veru Farmiga a prostě je vyblil na plátno. Dokonce se několikrát pokusil o humor, protože to teď frčí, ale nikdo se nesmál. Zato jsme se v kině hodně nasmáli v místech, kde to tvůrci s pravděpodobností hraničící s jistotou nezamýšleli. Celkově na mě film působil po všech stránkách stejně tupě, jako pecky typu Mega Shark vs. Mecha Shark, jen s dražšími efekty a velkou pachutí, že na rozdíl od nich to režisér u tohoto filmu myslel naprosto vážně. Největší zklamání roku. ()

goodnic

Tři problémy: jsou v tom lidi, kamera se občas moc třese a většina fightů je alespoň za šera. Ano, v tý vánici to vypadalo dobře, ale u těch ostatních bych ocenil více světla. Doufám, že se nebude opakovat situace jako s předchozím filmem a Bluray verze nebude tmavší než kinoverze. Jinak naprostá spokojenost. Málokdy se povede, že CGI prostě vypadá dobře pořád, zcela konzistentně. Ty bitky jsou skvělý a je jich fakt hodně. ()

RAFT

Škoda že ,film nenatočil režisér 5 let staršího filmu .Sice zase nový režisér ,který natočil horor krampus .Co k filmu dodat, svět godzilly se tu a tam rozrostl o další monstra Mothra, Rodan a Ghidorah ,teda jestli sou to tyhle jména .kteří se utkají s Godzillou o vládnutí lidského světa nebo ,tak nějak.Herci ve filmu ,no to byly ,takové ty loutky na špagátu ,moc toho tu nepředvedli.Akorát fanoušci seriálu Stranger Things tu v novém filmu hrála herečka Millie Bobby Brown ,hned mi přišla povědomá.A ostatní herci nic moc .Nejlepší asi na celém filmu sou bitky monter .U mě zatím vede Godzilla 2014 .Jestli půjdete do kina ,tak doporučuji jít na něco lepšího.Uvidíme co přinese příští film .Za mě 60% ()

Shanen29

Šel jsem na Godzillu ,viděl jsem Godzillu a věděl jsem do čeho jdu.Nic jsem nečekal a přitom se pouze bavil.O nic jiného již u těchto filmů nejde.Pitvat tyto filmy je zbytečné. ()

El.Negros

Abych to tak nějak sesumýroval… po Krvavé Opici v bikinách (u níž jsem nudou zestárl o dobrých 100 jaterních skvrn) přisel Ještěří král v bikinách (nebo z Bikini?..) u něhož jsem vydržel alespoň hlasitě nechrápat. A teď totok ....Stručně řečeno, parádní podívaná pro velké plátna. Monstrózní ošklivci se probrali náležítě nasraní na další sezónu MMA cage fights, ale místo klecí mají kontinenty a docela jebou na pravidla. Podpásovky jsou povoleny, stejně jako lejzry, atomovkový doping a dokonce i (velmi nemorální) dorůstaní končetin...A jako u každého zapasu, nejnudnější momentky obstarávají stupidní scény mezi jednotlivým řinčením gongu. Kdyby ten lidský kompars aspoň držel hubu a díval se na zápas milénia, ale voni prostě musej kafrat, srát nudnýma kecama a zabírat drahocenný filmový čas. Fighty a velkolepé nástupy monster nakonec převáží a divák (teda minimálně já) odchází s příjemné vlhkým pocitem v oblasti vlastního čůrátka. No…docela se těším na následující ohnivou romanci ošklivého lidoopa a atomové ještěrky. ()

Knor

Tak se nám tenhle monstrosvět rozjel opravdu ve velkém a mě nezbývá říct než jen, že mě hodně baví. Co na tom, že je to plný pitomostí a nelogičností, tu a tam se nějaká sympatická postava najde, ale co na tom. Jde o svět s obřími monstry, který se navzájem rozsekávají na kusy :-) Nic jinýho od toho ani nechci, výplach mozku v tomto stylu mi nevadí, temnější atmosféra a mytologie těhle příšerek je super, těším se na další epický demolice a ničení .... ať žije král ! ()

GameboyNES

Za devíti horama, za devíti lesama, si pěkně finkal v ledíku dráček Mráček. Než ho vypatlaná afektovaná ekokráva, vzbudila mixem z gramecu. Pak se milej dráček musel trošku zaboxovat z nějakým tím velkým leguánem, makovou panenkou a motýlem Emanuelem. Jo ještě tam byl nějakej mamut. Fakt jsem se těšil na velkou porci zábavy s obříma pokémonama a dostal trapné rodinné pouta :( 2. slabší za celkem slušnou hudbu. ()

Rimland

Vizuálně líbivá monstr bitka s tupým dějem, neskutečně klišoidními postavami a poněkud zbytečným lpěním na lidských hrdinech (krom Serizawy to prostě nefunguje), která nepřináší nic nového a oproti jedničce je filmařsky (krom zmíněného úchvatného vizuálu) víceméně nezajímavá. Nicméně potvory nemají chybu, bojové scény jsou výborné a člověk se rozhodně (povětšinou) nenudí. Navíc zakomponování znělky z původní Godzilly a scéna se Serizawou a Godzillou jsou samy o sobě na hvězdičku navíc. Zkrátka a dobře ti, co si u prvního filmu stěžovali na nedostatek bitek a chtěli víc pasáží v duchu Watanabeho "Let them fight", ti by v zásadě neměli mít proč u tohohle snímku remcat... Mně osobně každopádně stále sedne víc Edwardsovo atmosferické pojetí a la Jurský park a je škoda, že u pokračování nebyl. ()

ŠpetaMarek

Ty vole tak toto bylo hodně špatné. Trailery se mi líbili moc a mě strašně štvalo, že jsem se na to nedostal do kina. U závěrečné konfrontace jsem beze srandy 3x usnul, žena to pro jistotu zabalila půl hodiny před koncem. Přirovnal bych to k Pacific Rim 2. Doufám, že kritikům jedničky už došlo proč byla tak dobrá. ()

neo250

Godzillshit. trápne dejové línie, umelo vytvorené napätia, dej ktorý nemal hlavu ani pätu. všetko sa odohráva v tme, čiže za svetla prd uvidíte. To asi preto, aby znížili náklady, lebo v tme sa všetko zlé skryje. Jednotka bola slabá, no toto bolo strašné. za mňa veľké sklamanie. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá