Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

DeDanu odpad!

Méně je někdy více. Tvůrci tohoto opusu to asi nikdy neslyšeli. Zřejmě proto také vypadá, jak vypadá. Další film, kde jsem si přála, aby "hrdiny" ty příšery sluply, alespoň by byla nějaká legrace :-))). ()

Vojta00

I přes mojí zálibu ve filmech, kde obří příšery ohrožují lidstvo, musím zkonstatovat, že Král monster není dobrý. Po jedničce, ve které Godzilla bojuje s další velkou příšerou, což byl prvek pro mě překvapivý, to ve dvojce dotáhli tak daleko, že se na scéně objevuje celá squadra různých obrů, mezi kterými se ani neorientuji. Celé je to zbytečně grandiózní a naprosto neuvěřitelné, což bohužel dost ubírá na koukatelnosti. ()

murkl

Dostal jsem přesně, co jsem chtěl. Přehlídka mlátících se monster, kterou nakonec vyhraje Godzila. Jen člověk u toho nesmí moc přemýšlet, protože to vůbec nedává smysl. ()

george82

Přijde mi, že tohle téma už je tak trochu vybrakované a přidávat mu něco navíc je jen na škodu. Trochu blbost, nějaký efekty, ale v celkovém pohledu je to průměr a možná i pod to. ()

jprmusic

Hrozný zklamání: odpad to není jen kvůli Millie, která je prostě boží. Jinak napřîklad dialogy jsou na úrovni nějaký céčkový televizní slátaniny, o postavách nemluvě. No zkrátka čeho je moc, toho je příliš. A když jde o monstra, platí to dvojnásob. ()

adamix

Máme tu opäť Godzillu, alebo lepšie vystihnuté - akčného hrdinu s laserovým dychom bojujúceho proti trojhlavom drakovi. Okrem toho je tu (ako inak) tupý scenár, na hlavu postavenú zápletku, otrasnú partiu postáv (nehovoriac o Watanabeho trápnych pokusoch vyslovovať hlášky, čo by akože mali vyvovolať napätie a neistotu) a nepochopiteľná snaha o vytvorenie monster univerza na filmovom plátne. Ešteže sa na tie príšerky a ich boje dobre pozerá... ()

Pitryx

Chystal jsem se na to, že si večer užiji i s tímto filmem, ale vůbec se to nepovedlo. Spousta scén mi vysloveně pila krev, hlavně ta holka Madisson. Její matka taky, jednou tak, podruhé onak. Nechápal jsem. Asi protože jsem nedával zase tak bedlivý pozor na děj. Musel jsem si kousat nehty nudou. Uznávám špičkové efekty, ale ten děj byl děsný. Chvílemi jsem vůbec netušil oč kráčí. Neustálé kecání a vysvětlování tomu nepřidávalo. Já tedy hodnotím jen efekty a pár záběrů. Podruhé netřeba vidět. ()

Kimkong

Totální slátanina. Parta hrdinů z minulého dílu v rámci vyššího dobra způsobí katastrofu. Pak tu máme mimozemšťany, starověké město, kde se schová obrovská ponorka. Tunely skrze planetu. ()

Xpojntman

Nejdřív jsem od toho čekal víc, pak co jsem na to koukal tak míň a míň. Pak nakonec jsem zjistil, že to není tak hrozný. Tak Godzilla II Král monster si vysloužila tři pěkné hvezdičky. ()

Eraser

Je vidět, že nacpali neuvěřitelně peněz do triků, ale co je to platné, když tam chybí jakýkoliv smysluplný děj a postavy nevzbuzují žádné emoce a jsou divákovi víceméně ukradené. ()

tombarider

Problem Godzill v prubehu casu je porad stejny. Moc se tam zvani. S kazdym dalsim remakem se tam snati vysvetlil vic a vic nepotrebnych bullshitu, aby vsechno davalo smysl. A proc? Ma to byt o akci. Kdyz uz na ni doslo, monstra byla uchvatna a bavila me. Nezbytna rodinna tragedie v pozadi, bez toho uz se snad filmy ani netoci. V kine by to stalo za to. Zkratit a dobry. ()

ACDCKL

Člověk je rád, že na filmovém plátně vidí většinu známých monster, které mohl vídat ve starších snímcích v 70. letech. Ale je to sakra digitální bordel, pořád to bliká, všechno se ničí, rozhodnutí hereckých hrdinů je občas tak pitomé, že i děcko ze ZŠ by se rozhodovalo lépe. Pokud někdo nadává na Zacka Snydera, že dělá digitální bordely, tohle je podstatně masivnější. Avšak kvalita monster a CGI, to si myslím, že je TOP mezi novodobými filmy, Marvel a DC mají co dělat, aby toto dohnali. Za mě tak čistý průměr, níže rozhodně ne, výše taky ne. 3*. ()

ostravak30

Ani snad nemá cenu komentovat film, který se snaží parazitovat na úspěchu hlavní hrdinky Godzilly. Kong se ve filmu jen mihne, zato ostatní monstra vylízají na povrch. Ještě, že pomohla mytologie, jinak nevím kde by filmaři tolik příšer vzali. Že jde o totální slátaninu bylo jasné i většině dalších diváků a moc se nedivím, že se film stal propadákem. V podstatě jde o absenci logického a trochu rozumného děje a zpracování hlavně souboje různých monster. K tomu jsou pochopitelně použity nejmodernější triky. Jenže dobrý film dělají herci, rozumná a uvěřitelná historka a koncept děje vstřícného k divákovi. Nevím, zda pomohlo to, že se scénáře ujal Zach Shields, který je ve světě filmu logicky neznámé jméno, když má na kontě jediný film. Každopádně je to jen další z řady filmů, kteří míchají jablka s hruškami ve snaze vydělat na divácích a jsem moc spokojený, že se jim to nevyplatilo. ()

Tominni

Pokračování nové série Godzilly - asi na podobné úrovni, jako byla jednička. Na jednu stranu zábavnější souboje monster, trochu přehlednější popis a jednodušší děj. Na druhou stranu to občas sklouzává až k parodii a občas to končí nevěřícným kroucením hlavou. ()

helrohir

V porovnaní s jednotkou je tu viac monštier, viac deštrukcie, dokonalejšie vizuálne efekty, ale taktiež aj dementnejší scenár. Áno, akcia je dychberúca, taktiež kvitujem aj určitý opar tajomna, ktorý sa sem tam vznáša pri odhaľovaní nových monštier, hoci finále už tradične nemá čím prekvapiť. Skôr mi vadia ľudské postavy a ich vzájomné interakcie, ktoré sú mnohokrát len zbytočnou, a naviac otravnou výplňou. Celkovo som bol týmto pokračovaním "uspokojený" o niečo viac než tomu bolo pri prvej Godzille, ale stále ide len o tupý blockbuster na nudné popoludnie, bez výraznejšieho emocionálneho presahu. 50%. ()

Filmaris

Prečo musela Godzilla 2 takto dopadnúť ? Lebo monštrá tu opäť hrajú druhú ligu. Presne ako v jednotke aj v tejto časti je tu enormné množstvo zbytočných a nudných dialógov, ktoré len zaberajú priestor súbojom monštier. Ľudské postavy sú podľa mňa nezaujímavé a ich správanie je miestami predvídateľné a hlúpe. Godzilla a monštrá sú rovnako ako v jednotke vo väčšine času v hmle, tme a daždi, čiže opäť tu divák vidí veľké ho*no, čo je veľký problém hlavne počas súbojov. Kamera je tu miestami fajn, ale pri akcií to je väčšinou celé zle keďže všetko sníma z veľkej blízkosti. Vizuálne sú ale monštrá spolu s Godzillou spravené úžasne a v celku ten audio vizuál je fantastický. Zopár pekných a atmosférických momentov sa tu nájde, ale na dobrý film to nestačí. Po titulková scéna v tomto filme tiež za veľa nestála a nedávala ani veľmi zmysel. Čakal som oveľa viac. ()

mivr

Určite lepšie než prvý diel z 2014, bolo tu všetko čo chýbalo predošlému. Monštrum Godzilla mám rád už veľmi dlho, už zo starých filmov, ktoré som pozerával ako malý cez satelit :) ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá