Komentáře uživatelů k filmu (152)

 • Johnny.ARN
  **

  No čo Vám poviem. Ďalšia dráma na základe skutočných udalostí, ktorá mňa osobne ale ničím nezaujala. Na druhej strane, čakal som že to bude viac iritujúce, ale to sa našťastie nesplnilo a dalo sa to dopozerať do konca. 2 z 5(10.2.2016)

 • C0r0ner
  ****

  Že bych byl nějak zvlášť nadšený, že jsem dvě hodiny koukal na buzeranty, se vážně říct nedá, ale ono to bylo tak správně britsky fajnové, že mi to nakonec vlastně ani nevadí. Bylo to smutnoveselé, milé a příjemně realistické, takže ve výsledku jsem spokojený i díky parádnímu obsazení. 85%(12.7.2017)

 • Lukyn007
  *****

  Britové to mají zkrátka v malíku. Skvělá zábava. Skvělý film. 90%(6.1.2015)

 • hansel97
  ****

  Rozhodně mi nevadila komediální odlehčená stránka, ale myslím si, že to odlehčili aż moc a vše vypadalo tak neuvěřitelně pohodově, že se to za drama ani nedá považovat. Těžký život homosexuálů i horníků je tu jen naznačen a vesměs to vypadá spíš jako sranda. Každopádně jinak velmi povedené, kdyby se tam autorům podařilo zakombinovat ukázky většího odporu proti nim a to jak těžko to snášejí, jdu na 5*. A také to bylo kvůli velkému počtu postav až moc roztříštěné a všichni jsou nastíněni jen povrchově.(29.8.2015)

 • xrubesd
  ****

  Film o strastech gay komunity v osmdesátých letech a spolupráci s komunitou tradičně smýšlejících horníků. Příběh je trochu přibarvený v zájmu větší „filmovosti“, přidána dobrá hudba a pár nadávek na Thatcherovou a výsledek stojí za vidění.(8.8.2016)

 • Pavlínka9
  *****

  Vynikající obsazení, téma, které je pro mnoho lidí hodně velikým "problémem" do dnes a pro mě je hodně důležité :) Líbilo se mi, s jakým "klidem" to natočili a ukázali tam stinné stránky, které s tím souvisí. Úžasná pro mě byla především Imelda Staunton, kterou mám ráda hlavně pro to, že nevyhýbá ani takovýmto rolím a ohromně jí to tam slušelo. Film bych doporučila každému, kdo podporuje gay a lesby. Horníky nemusí :) :) A nepřišlo mi to jako nějaký "velkofilm" a nehráli si zbytečně na něco monumentálního, jelikož ono samo toto téma a prostředí je veliké :)(1.5.2017)

 • Narya89
  *****

  Všichni, kdo žijí na téhle planetě, mají význam a moc ji spoluutvářet. A pokud se někde děje bezpráví, i když ne třeba přímo nám, je podle mě naší morální povinností povstat a dát najevo, že to není akceptovatelné. A je jedno, zda jde o práva horníků, LGBT komunity, žen či zvířat - všichni mají právo na zastání. A tak rozšiřme svoji empatii za hranice našeho okolí a spojme se ve společném boji proti diskriminaci, jako se to stalo již tolikrát v historii. Protože vývoj se neděje sám, ale utvářejí ho jednotliví lidé jako vy nebo já. Jeden za všechny a všichni za jednoho:)(26.12.2014)

 • Pavlík
  ****

  11. 02. 2015 (49.); i na počátku 21. století k homosexuálům mám trochu nedobrý pocit, ale zde mi vůbec nevadili, ba naopak sklidili mé sympatie(12.2.2015)

 • blackJag
  ****

  Britská sociální veselohra - to už by skoro šlo používat jako terminus technicus :-) Nevadí mi to, možná je to dokonce lepší se s poměrně vážným tématem vypořádat takto na lehko, ale už v tomto (sub)žánru začínají rašit ustálené postupy, z kterých se stávají úplné polotovary. A taková samozřejmost taky není výhledově dobrá. 75%(23.9.2015)

 • EKLEKTIK
  *****

  "Panebože, já ještě ani nedopil." Radost, lítost, hrdost i trapnost. To jsou pocity, které se mě zmocnily při sledování tohoto filmu, jdoucím ruku v ruce s komedií "Do naha!". Jeho děj má však daleko větší přesah a svým způsobem jde o životopis Marka Ashtona, aktivisty bojujícího za práva homosexuálů, jenže i člena Komunistické strany Velké Británie, který stejně jako tento snímek vypovídá o tom, že ti první to mají těžší, než ti druzí, kteří to mají těžší, než ti třetí a tak dále a tak dále.(30.4.2016)

 • Babous
  ****

  Levičácká pohádka o tom, kterak dvě utlačované skupiny lidí překonaly vzájemnou nevraživost a rozdíly a společnými silami změnili britskou společnost. Ačkoliv se protithatcherovská politika protíná celým filmem, hlavní roli zde hraje tolerance, pochopení a kontrast homosexuálů z města s horníky ze zapadlé welšské vesnice. Úsměvné i dojemné, ale hvězdičku strhávám, protože Thatcherová je tady vykreslena jako Ďábel, ačkoliv čas ukázal, že její boj proti odborářům přinesl ekonomické výsledky.(29.12.2014)

 • ondrula
  ***

  Filmu musím přiznat několik velkých plus, které jsou ovšem dost subjektivního charakteru. Předně jsem ocenil krásnou britskou angličtinu, protože američtina se mi pomalu zajídá; dál jsem musel uznat, že herecké výkony (zejména famózní Bill Nighy) byly skvělé. No a taky mi sedla atmosféra thacherismu 80. let, to je něco pro mě. Pak ovšem nastupují negativa; v závěru se film zvrhával do nějakých nepochopitelných událostí, které nedávaly smysl a taky některé postavy se zachovaly opravdu v rozporu se zdravým rozumem, tudíž jsem byl dost zmaten. Největší problém mám ovšem s tím, že film je opět z těch, které prezentují gaye jako charakterní, inteligentní, vtipné, angažované, krásné, citlivé a umělecky založené charaktery, které se hrdě potýkají s nepřízní většinové společnosti. Nic není v realitě dále skutečnosti. Osobně jsem poznal celou řadu homosexuálů, a byli to bez výjimky zbabělé, plačtivé, alkoholické, hloupé, zákeřné, promiskuitní, slizké a tragické trosky, kterých jsem si jako osobností vůbec nemohl vážit. Tito hnusáci opravdu nezvedli hrdě vztyčenou hlavu a nemávali prapory s nápisy GAY PRIDE, namísto toho vedli své ubohé noční životy v nějakých ohavných hernách a za skutečné i domnělé ústrky se zákeřně mstili na všem a na všech. Film, jakým je Pride, zapadá do nekonečné série korektních snímků o homosexuálech, jež jsou ovšem velikou lží a vnímám je jako zločin na divákovi.(8.1.2015)

 • Hollohlaway
  ****

  Ač je to ve své podstatě dosti učesané, a takřka veškerá kontroverznost probíhá pouze v dialozích, ta úžasná srážka bandy londýnských buzíků s waleskými drsnými horníky je prostě neodolatelná. Je to místy dosti dojemné, místy dosti humorné, a já prostě miluju retro Anglii se vším co k tomu patří. Ta parádní atmosféra 80. let, oblečení, hudba, která je mimochodem velmi dobře vybraná, a hlavně nálada a ladění snímku. K tomu hromada přízvuků, cockney, welština...původní znění je radost pro ucho. Velmi nenápadný film, který ovšem má co nabídnout. Postavy jsou velmi dobře a žive vykresleny a zahrány, skupinka vesnických žen v čele s Imeldou Staunton je výborná.(26.8.2015)

 • Belatris
  ***

  Milý doják s pár dramatickými střípky. Pustila jsem si to jako odpočinkový film a bylo to přesně to, co jsem od toho čekala. Tyhle lidské příběhy o sounáležitosti navzdory rozdílům, boj s předsudky a klišé, navíc vyladěné do komedie mi nevadí, právě naopak. Rozhodně nezklamalo, jen je třeba se zásobit kapesníky.(14.7.2016)

 • Mikino00
  ***

  Ačkoli se jedná o vyjímečný příběh s obrovským happyendem, tak i přesto, že se film tváří mile, má pohodovou atmosféru. občas je vtipný, tak dějově bohužel nedostačuje, stále se jen řeší problémy mezi dvěma komunitami, a ty nějak kolísají až do konce.(26.1.2015)

 • bloodcountes
  *****

  Tenhle film mi nějak utekl, ale naštěstí byl za/chycen a to jsem moc ráda. Možná je to trochu sluníčkovější, než to bylo ve skutečnosti, nevím, ale já jsem přesně tuhle míru optimismu a naděje potřebovala, poslední dny víc než kdy jindy, takže jsem za to vděčná. Laskavý film, noblesní Nighy (toho chlapa fakt žeru), Scotta jsem znala jenom jako Moriartyho v Sherlockovi, takže milé setkání jinde - na jeho vlastním hřišti:) Casting celkově je úplně přesnej, hudba výborná. Místama mě mrazilo (když přijdou gayové do toho sálu poprvé se vidět s horníkama, je to jako by horníci očekávali setkání s marťany...) no a jednou i trocha toho lehkého dojetí. Ale hlavně celkové vyznění filmu, výzva "buďme spolu, rameno vedle ramene". Zapomenout na žabomyší války a postavit se společně, rameno vedle ramene čelem k tomu, co je skutečně zásadní a důležité. To samo o sobě je vítězství, i když náhodou věc sama zrovna nevyhraje. Takže díky, tohle jsem dnes potřebovala.(1.2.2015)

 • VanTom
  ***

  Lokální epizodka snahy o zrovnoprávnění menšin v polovině 80. let sbližuje a odbourává předsudky mezi gay komunitou a horníky ve stávce (resp. mezi partičkou londýnských aktivistů LGSM [Lesbians and Gays Support the Miners] a malou velšskou vesnicí). Přátelství mezi nimi se (až na pár černých ovcí) rychle utvoří velmi vřelé, snad až pohádkově solidární a liberální. Snímek o tom referuje pohodově, s kapkou britského humoru, jenže také vyloženě schematicky a "hladíce po srsti", s náznakem emocí či konfliktu až v závěrečném aktu.(15.5.2018)

 • DavidS.
  ****

  Ve stopách The Full Monty aneb hornická a gay estráda ve vesnické Sokolovně...(12.1.2015)

 • vander19
  ***

  Pride je riadne prihriatym filmom. Ja osobne nemám nič proti homošom, kým ma neotravujú na sociálnych sieťach. Preto aj tento film som dokázal dosledovať do absolútneho konca. Hlavne dva aspekty hrali v tomto prípade dôležitú rolu. Jedná sa o film založený na skutočných udalostiach a tým druhým bola prítomnosť hercov ako Bill Nighy a Dominic West. Po chvíli sledovania som si všimol aj Josepha Gilguna zo seriálu Misfits. Úprimne ma šokoval Anderw Scott, známy ako Moriarty zo seriálu Sherlock. Až po prečítaní jeho profilu som zistil, že je gay a tak jeho obsadenie bolo absolútne opodstatnené. Je pravda, že pri filme sa píše dráma/komédia, ale tých komických prvkov je tu fakt minimum. Skôr také čo prináša bežný život a to sa mi moc vtipné nezdalo. No na druhej strane hrali prím tie klasické britské ksichty, známe hlavne z krimi seriálov zo začiatku 90. rokov. Tí ostrovania do roku 2008 vypadali fakt divne, bledo, tupé aristokratické výrazy. Tým ma fakt vedia nasrať. Čo je veľké plus tohto filmu je old school music. Fakt dobre zvolená hudba hrá počas celého filmu. Nezáleží či idú na protest alebo je v scenári úsek z disco, hudba je tu fakt cool. Atmosférou a prostredím film skáče z uponáhlaného Londýna až niekam do totálneho zapádakova vo Walese, kde sa odohrá väčšina filmu.(26.1.2015)

 • fredisek
  *****

  Tenhle film měl vzniknout ještě v době, kdy by ho Thatcher mohla vidět. Silný příběh, který se z komedie překlene v drama, a to epické finále mě málem dojalo k slzám. Pride skvěle ukazuje zdánlivě ztracený boj s lidskou omezeností a předsudky a dokazuje, že tenhle souboj lze vyhrát...ku prospěchu všech stran. Pro fanoušky queer filmů bude určitě zajímavé spojení klasického tématu přiznání si jiné orientace a už otevřeného gay života, kde se neřeší, jestli to o vás náhodou mamka nezjistila. I přes to, že většina filmů si vybírá buď jednu nebo druhou tematickou linku, tady jsou v různých postavách spojené a přitom příběh Pride není vůbec přeplácaný. Pět hvězd...a chtěl bych to vidět jako divadelní hru (no a nebo, když jsou tam gayové, jako muzikál, žeano).(2.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace