Rozhodně mi nevadila komediální odlehčená stránka, ale myslím si, že to odlehčili aż moc a vše vypadalo tak neuvěřitelně pohodově, že se to za drama ani nedá považovat. Těžký život homosexuálů i horníků je tu jen naznačen a vesměs to vypadá spíš jako sranda. Každopádně jinak velmi povedené, kdyby se tam autorům podařilo zakombinovat ukázky většího odporu proti nim a to jak těžko to snášejí, jdu na 5*. A také to bylo kvůli velkému počtu postav až moc roztříštěné a všichni jsou nastíněni jen povrchově.(29.8.2015)

Britská sociální veselohra - to už by skoro šlo používat jako terminus technicus :-) Nevadí mi to, možná je to dokonce lepší se s poměrně vážným tématem vypořádat takto na lehko, ale už v tomto (sub)žánru začínají rašit ustálené postupy, z kterých se stávají úplné polotovary. A taková samozřejmost taky není výhledově dobrá. 75%(23.9.2015)

"Panebože, já ještě ani nedopil." Radost, lítost, hrdost i trapnost. To jsou pocity, které se mě zmocnily při sledování tohoto filmu, jdoucím ruku v ruce s komedií "Do naha!". Jeho děj má však daleko větší přesah a svým způsobem jde o životopis Marka Ashtona, aktivisty bojujícího za práva homosexuálů, jenže i člena Komunistické strany Velké Británie, který stejně jako tento snímek vypovídá o tom, že ti první to mají těžší, než ti druzí, kteří to mají těžší, než ti třetí a tak dále a tak dále.(30.4.2016)

Film o strastech gay komunity v osmdesátých letech a spolupráci s komunitou tradičně smýšlejících horníků. Příběh je trochu přibarvený v zájmu větší „filmovosti“, přidána dobrá hudba a pár nadávek na Thatcherovou a výsledek stojí za vidění.(8.8.2016)

Všichni, kdo žijí na téhle planetě, mají význam a moc ji spoluutvářet. A pokud se někde děje bezpráví, i když ne třeba přímo nám, je podle mě naší morální povinností povstat a dát najevo, že to není akceptovatelné. A je jedno, zda jde o práva horníků, LGBT komunity, žen či zvířat - všichni mají právo na zastání. A tak rozšiřme svoji empatii za hranice našeho okolí a spojme se ve společném boji proti diskriminaci, jako se to stalo již tolikrát v historii. Protože vývoj se neděje sám, ale utvářejí ho jednotliví lidé jako vy nebo já. Jeden za všechny a všichni za jednoho:)(26.12.2014)

Levičácká pohádka o tom, kterak dvě utlačované skupiny lidí překonaly vzájemnou nevraživost a rozdíly a společnými silami změnili britskou společnost. Ačkoliv se protithatcherovská politika protíná celým filmem, hlavní roli zde hraje tolerance, pochopení a kontrast homosexuálů z města s horníky ze zapadlé welšské vesnice. Úsměvné i dojemné, ale hvězdičku strhávám, protože Thatcherová je tady vykreslena jako Ďábel, ačkoliv čas ukázal, že její boj proti odborářům přinesl ekonomické výsledky.(29.12.2014)

Tenhle film mi nějak utekl, ale naštěstí byl za/chycen a to jsem moc ráda. Možná je to trochu sluníčkovější, než to bylo ve skutečnosti, nevím, ale já jsem přesně tuhle míru optimismu a naděje potřebovala, poslední dny víc než kdy jindy, takže jsem za to vděčná. Laskavý film, noblesní Nighy (toho chlapa fakt žeru), Scotta jsem znala jenom jako Moriartyho v Sherlockovi, takže milé setkání jinde - na jeho vlastním hřišti:) Casting celkově je úplně přesnej, hudba výborná. Místama mě mrazilo (když přijdou gayové do toho sálu poprvé se vidět s horníkama, je to jako by horníci očekávali setkání s marťany...) no a jednou i trocha toho lehkého dojetí. Ale hlavně celkové vyznění filmu, výzva "buďme spolu, rameno vedle ramene". Zapomenout na žabomyší války a postavit se společně, rameno vedle ramene čelem k tomu, co je skutečně zásadní a důležité. To samo o sobě je vítězství, i když náhodou věc sama zrovna nevyhraje. Takže díky, tohle jsem dnes potřebovala.(1.2.2015)

11. 02. 2015 (49.); i na počátku 21. století k homosexuálům mám trochu nedobrý pocit, ale zde mi vůbec nevadili, ba naopak sklidili mé sympatie(12.2.2015)

Ideologická a "agitační" komedie o solidaritě mezi potlačujícími menšinami ve společnosti. Chápu, že se film patrně nemůže úplně věrně držet skutečných reálií, přesto jsem byl z provedení spokojen a vznikl malý milý lidský film, který dokáže zároveň pobavit i chytnout za srdce. Čistá čtyřhvězda to sice není, ale nestydím se film pošoupnout výš. Komu se film s tímto tématem líbil, tak rozhodně doporučuji i podobnou "jugoslávskou" Paradu. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.11.2015)

Milý doják s pár dramatickými střípky. Pustila jsem si to jako odpočinkový film a bylo to přesně to, co jsem od toho čekala. Tyhle lidské příběhy o sounáležitosti navzdory rozdílům, boj s předsudky a klišé, navíc vyladěné do komedie mi nevadí, právě naopak. Rozhodně nezklamalo, jen je třeba se zásobit kapesníky.(14.7.2016)

Pride je riadne prihriatym filmom. Ja osobne nemám nič proti homošom, kým ma neotravujú na sociálnych sieťach. Preto aj tento film som dokázal dosledovať do absolútneho konca. Hlavne dva aspekty hrali v tomto prípade dôležitú rolu. Jedná sa o film založený na skutočných udalostiach a tým druhým bola prítomnosť hercov ako Bill Nighy a Dominic West. Po chvíli sledovania som si všimol aj Josepha Gilguna zo seriálu Misfits. Úprimne ma šokoval Anderw Scott, známy ako Moriarty zo seriálu Sherlock. Až po prečítaní jeho profilu som zistil, že je gay a tak jeho obsadenie bolo absolútne opodstatnené. Je pravda, že pri filme sa píše dráma/komédia, ale tých komických prvkov je tu fakt minimum. Skôr také čo prináša bežný život a to sa mi moc vtipné nezdalo. No na druhej strane hrali prím tie klasické britské ksichty, známe hlavne z krimi seriálov zo začiatku 90. rokov. Tí ostrovania do roku 2008 vypadali fakt divne, bledo, tupé aristokratické výrazy. Tým ma fakt vedia nasrať. Čo je veľké plus tohto filmu je old school music. Fakt dobre zvolená hudba hrá počas celého filmu. Nezáleží či idú na protest alebo je v scenári úsek z disco, hudba je tu fakt cool. Atmosférou a prostredím film skáče z uponáhlaného Londýna až niekam do totálneho zapádakova vo Walese, kde sa odohrá väčšina filmu.(26.1.2015)

Ačkoli se jedná o vyjímečný příběh s obrovským happyendem, tak i přesto, že se film tváří mile, má pohodovou atmosféru. občas je vtipný, tak dějově bohužel nedostačuje, stále se jen řeší problémy mezi dvěma komunitami, a ty nějak kolísají až do konce.(26.1.2015)

Ač je to ve své podstatě dosti učesané, a takřka veškerá kontroverznost probíhá pouze v dialozích, ta úžasná srážka bandy londýnských buzíků s waleskými drsnými horníky je prostě neodolatelná. Je to místy dosti dojemné, místy dosti humorné, a já prostě miluju retro Anglii se vším co k tomu patří. Ta parádní atmosféra 80. let, oblečení, hudba, která je mimochodem velmi dobře vybraná, a hlavně nálada a ladění snímku. K tomu hromada přízvuků, cockney, welština...původní znění je radost pro ucho. Velmi nenápadný film, který ovšem má co nabídnout. Postavy jsou velmi dobře a žive vykresleny a zahrány, skupinka vesnických žen v čele s Imeldou Staunton je výborná.(26.8.2015)

A vám se ten film jako líbil pane Horník? Mně ano, zabavilo mě to i dojalo. A některý zdejší popěvky nezapomenu:)(6.2.2016)

Ve stopách The Full Monty aneb hornická a gay estráda ve vesnické Sokolovně...(12.1.2015)

Tenhle film měl vzniknout ještě v době, kdy by ho Thatcher mohla vidět. Silný příběh, který se z komedie překlene v drama, a to epické finále mě málem dojalo k slzám. Pride skvěle ukazuje zdánlivě ztracený boj s lidskou omezeností a předsudky a dokazuje, že tenhle souboj lze vyhrát...ku prospěchu všech stran. Pro fanoušky queer filmů bude určitě zajímavé spojení klasického tématu přiznání si jiné orientace a už otevřeného gay života, kde se neřeší, jestli to o vás náhodou mamka nezjistila. I přes to, že většina filmů si vybírá buď jednu nebo druhou tematickou linku, tady jsou v různých postavách spojené a přitom příběh Pride není vůbec přeplácaný. Pět hvězd...a chtěl bych to vidět jako divadelní hru (no a nebo, když jsou tam gayové, jako muzikál, žeano).(2.3.2015)

Naprostá dokonalost!(1.1.2016)

Myslel jsem si, že to bude strašná šílenost, ale vyklubal se z toho celkem fajn film.(20.6.2016)

• Chmur

Přiznávám bez uzardění, že jsem lehce homofóbní. Přesto, obsahově mi film vůbec nevadil, ba právě naopak. Solidarita je jedna z věcí, která obecně společnosti chybí. Problém byl z mého pohledu ve zpracování. Pride je prostě nudný film a ještě k tomu docela dlouhý. Na komedii je málo vtipný a na drama málo dramaticky. Takový anglický čaj mdlé chuti, který si už podruhé nedáte.(11.2.2016)

Retro, 80. léta, Anglie (Wales!), Nighty a spol. G&L, horníci, Thatcher(ová), komedie/drama (či dramedie). Dost divoká kombinace, která ale funguje od začátku do konce. Chvíli vážné, chvíli vtipné, přesně na hraně mezi dvěma žánry. Mám z toho podobný pocit jako z Pirátů na vlnách. - 80 %(5.1.2015)