Na tak dlouhý film to odsejpalo celkem rychle. Takže to je hlavní plus. Zajímavý příběh a připomínka toho, jaká byla Amerika rasistická země. Samozřejmě Německu v tomhle nešahala ani po kotníky. Ale tenkrát ještě nemohli vědět jak je Německo k lidem kruté a stejně se snažili bojkotovat účast na Olympiádě, ač se sami chovali k černochům jako největšímu póvlu. Nehledě na to, že nedokázali ocenit takovou osobnost, jakou byl Jesse Owens.(27.5.2016)

Tímto filmem je moc hezky odvyprávěn životní příběh Jesse Owense a jeho trenéra. A film ukazuje, jaký kus jsme jako lidstvo ušlo v otázkách rasismu a předsudků. Jebnže to ještě není vítězství.(12.1.2017)

Český název filmu je v tomto případě přenější a mnohem lépe vystihuje záměr filmu. Předpokládal jsem, že uvidím životní příběh legendárního atleta od píky až po sladký vrchol. To co ale celému filmu dominuje je rasismus a vše kolem něj. Místo sportovního zápolení a tréninkové dřiny se řeší fronta do sprch nebo společné pokoje. Neříkám, že by to bylo úplně špatně, film se svým rozpočtem jako celek obstál na výbornou, ale je třeba se připravit, že sport není jeho dominanta. PS: Casting na Hitlera a hlavně Goebbelse někdo pořádně zpackal.(14.1.2017)

Film o tom, jak se Američani snažili v Berlíně bojovat proti rasismu tak moc, že zapomněli bojovat doma. Hopkins toto pokrytectví vyobrazil na jedničku. Respektive na čtyři hvězdy.(9.5.2018)

O * méně za patnáctiletého Hitlera a nepodobného Goebbelse. Jinak super, moc se mi to líbilo.(12.7.2016)

Pekný a úprimne natočený film o tom, že olympiáda a akákoľvek športová hra má byť o športe a nie národnosti, o politike a o peniazoch. Zobrazenie Berlína a Nemecka vierohodné ako aj výkon B. Metschurat alias J. Goebbels. Pekný a sympatický výkon od S. Jamesa a J. Sudeikisa. Osobné hodnotenie: 82% (****) (21.12.2016)

• a0001

Príbeh nula bodov, v tomto filme sa všade iba kladie dôraz na obeť rasizmu, ako keby tento film nebol ani o športe. Tréning skoro žiaden, závody nuda, milostný život až na jednu old school pobehlicu, ktorú stretol v bare tiež nuda. Čo je, ale úplný prepadák to je ten USA "smile" cukor na každom jednom zábere a v každom strihu. Ten film je tak precukrovaný, že divákovi budú musieť podať konské dávky inzulínu.(29.12.2016)

Skvěle natočená významná etapa dějin světového sportu, osvětlující postavu významného černého sportovce v kontrastu k postoji myšlení a zvyklostem lidí té doby!!!(22.1.2017)

Film ukazuje, ako si Nemecko na OH chcelo dokázať, že má najlepších atlétov sveta. Avšak mladý Jesse, talent v behaní dokáže cez všetkú tú nenávisť ukázať, že ani politika, ani rasa alebo farba pleti v športe nehrá žiadnu rolu. Myslím, že v tej dobe, to muselo byť ešte drsnejšie, ako nám bolo ukázané. Kto videl Adidas versus Puma si na film prekvapivo spomenie.(5.2.2017)

Asi před třemi týdny jsem viděl film "Orel Eddie". Také film o ztroskotanci, který (svým konceptem) nezapadá mezi ostatní lidi, také se chce dostat na Olympiádu a také se jedná o film podle skutečného příběhu z minulosti. Zatímco "Orel Eddie" je podávaný zábavnou formou, "Barva vítězství" je vážný film, který se otírá o politické dění předválečné doby. Nemůžu říct, že se jedná o špatný film, ale na dané téma je snímek příliš dlouhý. Zkrácení o půl hodiny by filmu jen prospělo. Příběh je trošku podáván laxním způsobem, kdy to vypadá, že kdejaký študák se dokáže po jednom závodě dostat na Olympiádu. No, tak jednoduché to asi nebude. Ještěže nebyl v tolika scénách sám Führer.(21.2.2017)

Úžasný film. 5hvězd. A(16.9.2017)

Pro mne úplně dojemný příběh člověka, kterému z celého srdce děkuji za to, že potupil celé Německo a Ádu v době, kdy si Němci mysleli, že árijská rasa je nepřekonatelná. Jsem vděčná tomu, že jsem tuto příšernou dobu na vlastní kůži nezažila, ale být tak na tom olympijském stadionu, když si Jessie doběhl pro poslední medaili, vidět tak ty nacistické ksichty, to by mě dost bavilo. Příběh se věnuje opravdu jenom tomuto sportovci bez nějakých vedlejších ukázek zrůdnosti té doby. Uvědomíte si ale také, jak je Amerika se svým přístupem pokrytecká. Až pozdě uznala Jessiemu zásluhy a také i po jeho slavném návratu musel Jessie chodit všude služebním vchodem. Leni Riefenstahl byla opravdu umělkyně a určitě se ráda podívám na její záběry z olympiády 1936.(12.10.2017)

Vynikající historicko-životopisný snímek, kterému jen málo chybí k dokonalosti. O tom to je, pět hvězdiček už je spíš o detailech v takovémto případě, a až tak se mi snímek zase nelíbil. 84%.(21.11.2017)

• Kazisvet III.

40%, 2/5... Veliká škoda, z motivu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Toto bylo takové nemastné, neslané, nezábavné, nevypovídající, přespříliš průměrné.(10.6.2016)

silné téma, solidní zpracování a Leni Riefenstahl v podání Carice - kvalitní práce(4.7.2016)

Tieto filmy so športovou tematikou ma vždy dostanú........Jasse Owens bol úžasný atlét a svojimi víťazstvami nabúral celú obludnú nacistickú ideológiu. Bol to nedocenený hrdina. Hold patrí aj nemeckej režisérke Leni Riefenstahl, ktorej dokumenty Olympia - prehliadka národov a Olympia - oslava krásy boli majstrovským dielom oslavy olympionizmu (aj ked s prvkami oslavy nacizmu). Do pozornosti by som dal aj film Berlín 36, ktorý sa zaoberá židovskými nemeckými športovcami pred a počas OH 1936. Fajn, nemôžem nedať päť hviezd.(12.11.2016)

Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*(15.1.2017)

Všichni si vyprávěli, že mi Hitler v Berlíně odmítl podat ruku. Když jsem se ale vrátil domů, v autobusu jsem si nesměl sednout dopředu," postěžoval si. Prezident Roosevelt nikdy neuznal jeho zásluhy a ani ho nepozval do Bílého domu. "Hitler mě neurazil, to Roosevelt mě ignoroval," vyprávěl Owens.(17.2.2017)

Slušne natočené, ale zbytočne naťahované (hlavne v prvej polovici). Celkovo ale zaslúžená filmová pocta legendárnemu Jessemu.(9.3.2017)

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!(16.3.2017)

• karnifex

Film obsahuje tolik klišé, že místy připomíná parodii (často se mi vybavovalo Top Secret nebo Žhavá sedla). Ale nejvíce mě zklamalo, že z Jessseho Owense udělali trapnou disneyovskou karikaturu. Jo, a Goebbels ani Dolfík si tam vůbec nebyli podobní - to v celé Americe nedokázali najít herce, kteří by je aspoň trochu připomínali?!(27.5.2017)