Rozhodne viac ako len o športe. Ja osobne som bol najviac zvedavý ako si tvorcovia tohto snímku poradia, respektíve podajú údajne odlišné vnímanie farebných ľudí v USA či židov v samotnom Nemecku. Rozdiel medzi politikou vtedajšej doby vo fašistickom štáte či pohľade na černochov v bohom zasnúbenej zemi bol len minimálny. O tom svedčí aj samotný záver. To že je tento film propagandou vykresľujúcou húževnatý boj za spravodlivé vnímanie židov národom z poza oceánu, ktorý bol počas športových podujatí v samotnom srdci tretej ríše oslavovaný úhlavným nepriateľom rovnako emotívne ako Rocky v Moskve po víťazstve nad Ivanom Dragom je jedna vec, no na druhej, toto je história opierajúca sa o fakty, pričom človeku naozaj neostáva nič iné len skonštatovať, že pri spracovaní obdobných snímkov s podobnou tématikou to americká produkcia s pohrávaním emócií diváka skrátka vie.(29.5.2016)

Zde se ukazuje jací Američani opravdu byli a jsou. Jejich nejlepší sportovec v začátcích 2.světové válce a nedostane ani uznání od vlády za 4 zlatý, no do prkýnka. A to jen proto že byl černej. Film vynikající, kamera dobrá a příběh úžasnej. Plnej počet bez rozmyšlení(13.6.2016)

Kvalitně natočený životopisný film. Bohužel životopis se smrskl na souboj s nacismem během Olympijských her a na popis rozhodování, které tomu předcházelo. To bylo jediné slabé místo, protože dilema nebylo ztvárněno moc chytlavě a divák se může trochu nudit. Hlavně se ztratila energie, která jinak příběh po celou dobu doprovázela. Nicméně události v Německu to napravily. Pozitivní je jednoznačné poselství světu o zrůdnosti nacismu. Jako smutný paradox pak působí závěrečná scéna příchodu na oslavnou večeři. V čem byl nacismus v té době horší než demokracie ve Spojených státech? 3 a velké plus.(26.12.2016)

Celé je to až neuveriteľné. Černoch priamo v Berlíne pred všetkými tými náckami a samotným Hitlerom vyhrá zlaté medaile, prekoná olympijský rekord a porazí tú ich takzvanú "nad rasu". Príbeh Jesseho Owensa si jednoznačne zaslúžil sfimovanie a Hopkins to urobil naozaj dôstojne.(26.12.2016)

Tímto filmem je moc hezky odvyprávěn životní příběh Jesse Owense a jeho trenéra. A film ukazuje, jaký kus jsme jako lidstvo ušlo v otázkách rasismu a předsudků. Jebnže to ještě není vítězství.(12.1.2017)

Český název filmu je v tomto případě přenější a mnohem lépe vystihuje záměr filmu. Předpokládal jsem, že uvidím životní příběh legendárního atleta od píky až po sladký vrchol. To co ale celému filmu dominuje je rasismus a vše kolem něj. Místo sportovního zápolení a tréninkové dřiny se řeší fronta do sprch nebo společné pokoje. Neříkám, že by to bylo úplně špatně, film se svým rozpočtem jako celek obstál na výbornou, ale je třeba se připravit, že sport není jeho dominanta. PS: Casting na Hitlera a hlavně Goebbelse někdo pořádně zpackal.(14.1.2017)

Film o tom, jak se Američani snažili v Berlíně bojovat proti rasismu tak moc, že zapomněli bojovat doma. Hopkins toto pokrytectví vyobrazil na jedničku. Respektive na čtyři hvězdy.(9.5.2018)

O * méně za patnáctiletého Hitlera a nepodobného Goebbelse. Jinak super, moc se mi to líbilo.(12.7.2016)

Pekný a úprimne natočený film o tom, že olympiáda a akákoľvek športová hra má byť o športe a nie národnosti, o politike a o peniazoch. Zobrazenie Berlína a Nemecka vierohodné ako aj výkon B. Metschurat alias J. Goebbels. Pekný a sympatický výkon od S. Jamesa a J. Sudeikisa. Osobné hodnotenie: 82% (****) (21.12.2016)

• a0001

Príbeh nula bodov, v tomto filme sa všade iba kladie dôraz na obeť rasizmu, ako keby tento film nebol ani o športe. Tréning skoro žiaden, závody nuda, milostný život až na jednu old school pobehlicu, ktorú stretol v bare tiež nuda. Čo je, ale úplný prepadák to je ten USA "smile" cukor na každom jednom zábere a v každom strihu. Ten film je tak precukrovaný, že divákovi budú musieť podať konské dávky inzulínu.(29.12.2016)

Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*(15.1.2017)

Skvěle natočená významná etapa dějin světového sportu, osvětlující postavu významného černého sportovce v kontrastu k postoji myšlení a zvyklostem lidí té doby!!!(22.1.2017)

Film ukazuje, ako si Nemecko na OH chcelo dokázať, že má najlepších atlétov sveta. Avšak mladý Jesse, talent v behaní dokáže cez všetkú tú nenávisť ukázať, že ani politika, ani rasa alebo farba pleti v športe nehrá žiadnu rolu. Myslím, že v tej dobe, to muselo byť ešte drsnejšie, ako nám bolo ukázané. Kto videl Adidas versus Puma si na film prekvapivo spomenie.(5.2.2017)

Asi před třemi týdny jsem viděl film "Orel Eddie". Také film o ztroskotanci, který (svým konceptem) nezapadá mezi ostatní lidi, také se chce dostat na Olympiádu a také se jedná o film podle skutečného příběhu z minulosti. Zatímco "Orel Eddie" je podávaný zábavnou formou, "Barva vítězství" je vážný film, který se otírá o politické dění předválečné doby. Nemůžu říct, že se jedná o špatný film, ale na dané téma je snímek příliš dlouhý. Zkrácení o půl hodiny by filmu jen prospělo. Příběh je trošku podáván laxním způsobem, kdy to vypadá, že kdejaký študák se dokáže po jednom závodě dostat na Olympiádu. No, tak jednoduché to asi nebude. Ještěže nebyl v tolika scénách sám Führer.(21.2.2017)

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!(16.3.2017)

Důstojný životopisný film o sprinterovi Jesse Owensovi se mi líbil. Navzdory limonádovému a místy moc filozofujícímu odéru to byl fajn příběh, který byl poutavě odvyprávěný a já si zapamatuju asi toto: 1) výpravné retro 2) rasismus v USA vs. rasismus v nacistickém Německu 3) atmosféra nacistického Němeceka na jedničku 4) i jako čistě sportovní film dobré 5) celkem historicky poučné, jak se asi přidělovala olympiáda nacistickému Německu. Za mne čtyři hvězdy asi i proto, že mám slabost pro filmy 2SV a blízské okolí. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/race/(1.8.2017)

Úžasný film. 5 hvězd. A(16.9.2017)

Pro mne úplně dojemný příběh člověka, kterému z celého srdce děkuji za to, že potupil celé Německo a Ádu v době, kdy si Němci mysleli, že árijská rasa je nepřekonatelná. Jsem vděčná tomu, že jsem tuto příšernou dobu na vlastní kůži nezažila, ale být tak na tom olympijském stadionu, když si Jessie doběhl pro poslední medaili, vidět tak ty nacistické ksichty, to by mě dost bavilo. Příběh se věnuje opravdu jenom tomuto sportovci bez nějakých vedlejších ukázek zrůdnosti té doby. Uvědomíte si ale také, jak je Amerika se svým přístupem pokrytecká. Až pozdě uznala Jessiemu zásluhy a také i po jeho slavném návratu musel Jessie chodit všude služebním vchodem. Leni Riefenstahl byla opravdu umělkyně a určitě se ráda podívám na její záběry z olympiády 1936.(12.10.2017)

Vynikající historicko-životopisný snímek, kterému jen málo chybí k dokonalosti. O tom to je, pět hvězdiček už je spíš o detailech v takovémto případě, a až tak se mi snímek zase nelíbil. 84%.(21.11.2017)

• Kazisvet III.

40%, 2/5... Veliká škoda, z motivu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Toto bylo takové nemastné, neslané, nezábavné, nevypovídající, přespříliš průměrné.(10.6.2016)

silné téma, solidní zpracování a Leni Riefenstahl v podání Carice - kvalitní práce(4.7.2016)