Komentáře uživatelů k filmu (135)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Rozhodne viac ako len o športe. Ja osobne som bol najviac zvedavý ako si tvorcovia tohto snímku poradia, respektíve podajú údajne odlišné vnímanie farebných ľudí v USA či židov v samotnom Nemecku. Rozdiel medzi politikou vtedajšej doby vo fašistickom štáte či pohľade na černochov v bohom zasnúbenej zemi bol len minimálny. O tom svedčí aj samotný záver. To že je tento film propagandou vykresľujúcou húževnatý boj za spravodlivé vnímanie židov národom z poza oceánu, ktorý bol počas športových podujatí v samotnom srdci tretej ríše oslavovaný úhlavným nepriateľom rovnako emotívne ako Rocky v Moskve po víťazstve nad Ivanom Dragom je jedna vec, no na druhej, toto je história opierajúca sa o fakty, pričom človeku naozaj neostáva nič iné len skonštatovať, že pri spracovaní obdobných snímkov s podobnou tématikou to americká produkcia s pohrávaním emócií diváka skrátka vie.(29.5.2016)

 • rafix
  ****

  Byl to perfektní film na který se dá koukat.(5.4.2017)

 • BOURQUE
  ****

  Pekný a úprimne natočený film o tom, že olympiáda a akákoľvek športová hra má byť o športe a nie národnosti, o politike a o peniazoch. Zobrazenie Berlína a Nemecka vierohodné ako aj výkon B. Metschurat alias J. Goebbels. Pekný a sympatický výkon od S. Jamesa a J. Sudeikisa. Osobné hodnotenie: 82% (****) (21.12.2016)

 • rigby
  ***

  Kvalitně natočený životopisný film. Bohužel životopis se smrskl na souboj s nacismem během Olympijských her a na popis rozhodování, které tomu předcházelo. To bylo jediné slabé místo, protože dilema nebylo ztvárněno moc chytlavě a divák se může trochu nudit. Hlavně se ztratila energie, která jinak příběh po celou dobu doprovázela. Nicméně události v Německu to napravily. Pozitivní je jednoznačné poselství světu o zrůdnosti nacismu. Jako smutný paradox pak působí závěrečná scéna příchodu na oslavnou večeři. V čem byl nacismus v té době horší než demokracie ve Spojených státech? 3 a velké plus.(26.12.2016)

 • Julius
  ****

  Film ukazuje, ako si Nemecko na OH chcelo dokázať, že má najlepších atlétov sveta. Avšak mladý Jesse, talent v behaní dokáže cez všetkú tú nenávisť ukázať, že ani politika, ani rasa alebo farba pleti v športe nehrá žiadnu rolu. Myslím, že v tej dobe, to muselo byť ešte drsnejšie, ako nám bolo ukázané. Kto videl Adidas versus Puma si na film prekvapivo spomenie.(5.2.2017)

 • tomik99
  ****

  Asi před třemi týdny jsem viděl film "Orel Eddie". Také film o ztroskotanci, který (svým konceptem) nezapadá mezi ostatní lidi, také se chce dostat na Olympiádu a také se jedná o film podle skutečného příběhu z minulosti. Zatímco "Orel Eddie" je podávaný zábavnou formou, "Barva vítězství" je vážný film, který se otírá o politické dění předválečné doby. Nemůžu říct, že se jedná o špatný film, ale na dané téma je snímek příliš dlouhý. Zkrácení o půl hodiny by filmu jen prospělo. Příběh je trošku podáván laxním způsobem, kdy to vypadá, že kdejaký študák se dokáže po jednom závodě dostat na Olympiádu. No, tak jednoduché to asi nebude. Ještěže nebyl v tolika scénách sám Führer.(21.2.2017)

 • jack_scott
  ****

  Vynikající historicko-životopisný snímek, kterému jen málo chybí k dokonalosti. O tom to je, pět hvězdiček už je spíš o detailech v takovémto případě, a až tak se mi snímek zase nelíbil. 84%.(21.11.2017)

 • Kazisvet III.
  **

  40%, 2/5... Veliká škoda, z motivu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Toto bylo takové nemastné, neslané, nezábavné, nevypovídající, přespříliš průměrné.(10.6.2016)

 • david666
  ****

  silné téma, solidní zpracování a Leni Riefenstahl v podání Carice - kvalitní práce(4.7.2016)

 • Pacas
  ****

  O * méně za patnáctiletého Hitlera a nepodobného Goebbelse. Jinak super, moc se mi to líbilo.(12.7.2016)

 • durkes
  *****

  Tieto filmy so športovou tematikou ma vždy dostanú........Jasse Owens bol úžasný atlét a svojimi víťazstvami nabúral celú obludnú nacistickú ideológiu. Bol to nedocenený hrdina. Hold patrí aj nemeckej režisérke Leni Riefenstahl, ktorej dokumenty Olympia - prehliadka národov a Olympia - oslava krásy boli majstrovským dielom oslavy olympionizmu (aj ked s prvkami oslavy nacizmu). Do pozornosti by som dal aj film Berlín 36, ktorý sa zaoberá židovskými nemeckými športovcami pred a počas OH 1936. Fajn, nemôžem nedať päť hviezd.(12.11.2016)

 • Enceladus
  ****

  Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*(15.1.2017)

 • ShadyCZE
  *****

  Všichni si vyprávěli, že mi Hitler v Berlíně odmítl podat ruku. Když jsem se ale vrátil domů, v autobusu jsem si nesměl sednout dopředu," postěžoval si. Prezident Roosevelt nikdy neuznal jeho zásluhy a ani ho nepozval do Bílého domu. "Hitler mě neurazil, to Roosevelt mě ignoroval," vyprávěl Owens.(17.2.2017)

 • bonovox
  ***

  Slušne natočené, ale zbytočne naťahované (hlavne v prvej polovici). Celkovo ale zaslúžená filmová pocta legendárnemu Jessemu.(9.3.2017)

 • octopuska
  *****

  Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!(16.3.2017)

 • karnifex
  *

  Film obsahuje tolik klišé, že místy připomíná parodii (často se mi vybavovalo Top Secret nebo Žhavá sedla). Ale nejvíce mě zklamalo, že z Jessseho Owense udělali trapnou disneyovskou karikaturu. Jo, a Goebbels ani Dolfík si tam vůbec nebyli podobní - to v celé Americe nedokázali najít herce, kteří by je aspoň trochu připomínali?!(27.5.2017)

 • elimS
  ****

  80% - komentář 20ti slovy: Zbytečně natahované a naopak závody uspěchané, ale natočené "sympaticky". 5ti minutová scéna "bez střihu" při vstupu na stadión a závod je maximální top!(8.6.2017)

 • ostravak30
  ****

  Film poukazuje na rasovou nesnášenlivost v Americe, stejně jako Skrytá čísla, snímek, jež jsem hodnotil před tímto a také jsem ho chvíli před tímto filmem viděl. Každopádně mnohem méně. Více se řeší samozřejmě sport a nacismus a především Olympiáda. Životopisné filmy nutně nemusí být dramatické od začátku do konce. A proto nechápu některé hodnotitele, že píšou o nudě. Já mám rád filmy dle skutečných událostí, i když si scénaristi vždycky ještě vymyslí kolem tu omáčku, kvůli dramatičnosti, vím, že tohle se opravdu stalo a proto je to pro mě o dost důležitější. O to víc oceňuji závěrečné fotografie všech důležitých postav a také sdělení, co se s nimi dělo pak. Herecké výkony mě potěšily a dost se povedly i efekty. Podle mě příběh není nudný. Naopak, děj běží jen o něco málo pomaleji než Jesse Owens a je dobře, že Hitler dostal na pr..l. Já víc nemám co dodat. Neříkám, že mě děj přimáčkl k židli a nepustil ani na wc, ale na druhé straně jsem se nenudil a od filmu jsem dostal, co jsem čekal.(30.7.2017)

 • mira007
  ****

  Důstojný životopisný film o sprinterovi Jesse Owensovi se mi líbil. Navzdory limonádovému a místy moc filozofujícímu odéru to byl fajn příběh, který byl poutavě odvyprávěný a já si zapamatuju asi toto: 1) výpravné retro 2) rasismus v USA vs. rasismus v nacistickém Německu 3) atmosféra nacistického Němeceka na jedničku 4) i jako čistě sportovní film dobré 5) celkem historicky poučné, jak se asi přidělovala olympiáda nacistickému Německu. Za mne čtyři hvězdy asi i proto, že mám slabost pro filmy 2SV a nlízské okolí. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/race/(1.8.2017)

 • NifKor
  *****

  Úžasný film. 5hvězd. A(16.9.2017)

 • leopoldina
  ****

  Pro mne úplně dojemný příběh člověka, kterému z celého srdce děkuji za to, že potupil celé Německo a Ádu v době, kdy si Němci mysleli, že árijská rasa je nepřekonatelná. Jsem vděčná tomu, že jsem tuto příšernou dobu na vlastní kůži nezažila, ale být tak na tom olympijském stadionu, když si Jessie doběhl pro poslední medaili, vidět tak ty nacistické ksichty, to by mě dost bavilo. Příběh se věnuje opravdu jenom tomuto sportovci bez nějakých vedlejších ukázek zrůdnosti té doby. Uvědomíte si ale také, jak je Amerika se svým přístupem pokrytecká. Až pozdě uznala Jessiemu zásluhy a také i po jeho slavném návratu musel Jessie chodit všude služebním vchodem. Leni Riefenstahl byla opravdu umělkyně a určitě se ráda podívám na její záběry z olympiády 1936.(12.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace