Rozhodne viac ako len o športe. Ja osobne som bol najviac zvedavý ako si tvorcovia tohto snímku poradia, respektíve podajú údajne odlišné vnímanie farebných ľudí v USA či židov v samotnom Nemecku. Rozdiel medzi politikou vtedajšej doby vo fašistickom štáte či pohľade na černochov v bohom zasnúbenej zemi bol len minimálny. O tom svedčí aj samotný záver. To že je tento film propagandou vykresľujúcou húževnatý boj za spravodlivé vnímanie židov národom z poza oceánu, ktorý bol počas športových podujatí v samotnom srdci tretej ríše oslavovaný úhlavným nepriateľom rovnako emotívne ako Rocky v Moskve po víťazstve nad Ivanom Dragom je jedna vec, no na druhej, toto je história opierajúca sa o fakty, pričom človeku naozaj neostáva nič iné len skonštatovať, že pri spracovaní obdobných snímkov s podobnou tématikou to americká produkcia s pohrávaním emócií diváka skrátka vie.(29.5.2016)

• Kazisvet III.

40%, 2/5... Veliká škoda, z motivu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Toto bylo takové nemastné, neslané, nezábavné, nevypovídající, přespříliš průměrné.(10.6.2016)

silné téma, solidní zpracování a Leni Riefenstahl v podání Carice - kvalitní práce(4.7.2016)

O * méně za patnáctiletého Hitlera a nepodobného Goebbelse. Jinak super, moc se mi to líbilo.(12.7.2016)

Tieto filmy so športovou tematikou ma vždy dostanú........Jasse Owens bol úžasný atlét a svojimi víťazstvami nabúral celú obludnú nacistickú ideológiu. Bol to nedocenený hrdina. Hold patrí aj nemeckej režisérke Leni Riefenstahl, ktorej dokumenty Olympia - prehliadka národov a Olympia - oslava krásy boli majstrovským dielom oslavy olympionizmu (aj ked s prvkami oslavy nacizmu). Do pozornosti by som dal aj film Berlín 36, ktorý sa zaoberá židovskými nemeckými športovcami pred a počas OH 1936. Fajn, nemôžem nedať päť hviezd.(12.11.2016)

Skvelý životopisný film, avšak keby nevykreslili Leni Riefenstahlovú, ktorá nakrúcala propagandistické videá v tak okato veľmi dobrom svetle, bolo by to možno aj za 5*(15.1.2017)

Film ukazuje, ako si Nemecko na OH chcelo dokázať, že má najlepších atlétov sveta. Avšak mladý Jesse, talent v behaní dokáže cez všetkú tú nenávisť ukázať, že ani politika, ani rasa alebo farba pleti v športe nehrá žiadnu rolu. Myslím, že v tej dobe, to muselo byť ešte drsnejšie, ako nám bolo ukázané. Kto videl Adidas versus Puma si na film prekvapivo spomenie.(5.2.2017)

Všichni si vyprávěli, že mi Hitler v Berlíně odmítl podat ruku. Když jsem se ale vrátil domů, v autobusu jsem si nesměl sednout dopředu," postěžoval si. Prezident Roosevelt nikdy neuznal jeho zásluhy a ani ho nepozval do Bílého domu. "Hitler mě neurazil, to Roosevelt mě ignoroval," vyprávěl Owens.(17.2.2017)

Slušne natočené, ale zbytočne naťahované (hlavne v prvej polovici). Celkovo ale zaslúžená filmová pocta legendárnemu Jessemu.(9.3.2017)

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!(16.3.2017)

• karnifex

Film obsahuje tolik klišé, že místy připomíná parodii (často se mi vybavovalo Top Secret nebo Žhavá sedla). Ale nejvíce mě zklamalo, že z Jessseho Owense udělali trapnou disneyovskou karikaturu. Jo, a Goebbels ani Dolfík si tam vůbec nebyli podobní - to v celé Americe nedokázali najít herce, kteří by je aspoň trochu připomínali?!(27.5.2017)

80% - komentář 20ti slovy: Zbytečně natahované a naopak závody uspěchané, ale natočené "sympaticky". 5ti minutová scéna "bez střihu" při vstupu na stadión a závod je maximální top!(8.6.2017)

Film poukazuje na rasovou nesnášenlivost v Americe, stejně jako Skrytá čísla, snímek, jež jsem hodnotil před tímto a také jsem ho chvíli před tímto filmem viděl. Každopádně mnohem méně. Více se řeší samozřejmě sport a nacismus a především Olympiáda. Životopisné filmy nutně nemusí být dramatické od začátku do konce. A proto nechápu některé hodnotitele, že píšou o nudě. Já mám rád filmy dle skutečných událostí, i když si scénaristi vždycky ještě vymyslí kolem tu omáčku, kvůli dramatičnosti, vím, že tohle se opravdu stalo a proto je to pro mě o dost důležitější. O to víc oceňuji závěrečné fotografie všech důležitých postav a také sdělení, co se s nimi dělo pak. Herecké výkony mě potěšily a dost se povedly i efekty. Podle mě příběh není nudný. Naopak, děj běží jen o něco málo pomaleji než Jesse Owens a je dobře, že Hitler dostal na pr..l. Já víc nemám co dodat. Neříkám, že mě děj přimáčkl k židli a nepustil ani na wc, ale na druhé straně jsem se nenudil a od filmu jsem dostal, co jsem čekal.(30.7.2017)

Důstojný životopisný film o sprinterovi Jesse Owensovi se mi líbil. Navzdory limonádovému a místy moc filozofujícímu odéru to byl fajn příběh, který byl poutavě odvyprávěný a já si zapamatuju asi toto: 1) výpravné retro 2) rasismus v USA vs. rasismus v nacistickém Německu 3) atmosféra nacistického Němeceka na jedničku 4) i jako čistě sportovní film dobré 5) celkem historicky poučné, jak se asi přidělovala olympiáda nacistickému Německu. Za mne čtyři hvězdy asi i proto, že mám slabost pro filmy 2SV a nlízské okolí. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/race/(1.8.2017)

Úžasný film. 5hvězd. /93%/(16.9.2017)

Pro mne úplně dojemný příběh člověka, kterému z celého srdce děkuji za to, že potupil celé Německo a Ádu v době, kdy si Němci mysleli, že árijská rasa je nepřekonatelná. Jsem vděčná tomu, že jsem tuto příšernou dobu na vlastní kůži nezažila, ale být tak na tom olympijském stadionu, když si Jessie doběhl pro poslední medaili, vidět tak ty nacistické ksichty, to by mě dost bavilo. Příběh se věnuje opravdu jenom tomuto sportovci bez nějakých vedlejších ukázek zrůdnosti té doby. Uvědomíte si ale také, jak je Amerika se svým přístupem pokrytecká. Až pozdě uznala Jessiemu zásluhy a také i po jeho slavném návratu musel Jessie chodit všude služebním vchodem. Leni Riefenstahl byla opravdu umělkyně a určitě se ráda podívám na její záběry z olympiády 1936.(12.10.2017)

Nenápadný film, u kterého po dokoukání s překvapením zjistíte, že vlastně šikovně na daném půdorysu zvládnul atmosféru doby, milostnou linku i obě hlavní témata Jak dosáhnout cíle přese všechno + Když máš černého Petra v Americe raného 20. století. Čtvrtá * za dokonale včleněnou německo-nacistickou llinku, a pár črty famózně vyseknuté Goebbelse a Riefenstahlovou (ty by mohl Race závidět leckterý velkolepý válečný film z druhé světové).(25.11.2017)

Nedávno som si hovoril, že filmov o rasovej diskriminácii je tak mnoho a pritom každý z nich opakuje stále tú istú myšlienku. S týmto názorom som sa pustil do Race, bez očakávania. Možno práve to ma presvedčilo v to, že som práve tu, tu zmenu našiel. Inú schému nepodobajúc sa žánrom jeho bratom, odlišné algoritmy emócií. Zapôsobil na mňa tak ten beh? Šport obecne? Perfektný Stephan James? Nacisti, ktorých nikto nemá rád a na druhej strane deutschlanďáci milujú? Rok filmu nabitému emóciami? ... Bolo to všetko a ešte oveľa viac. Možno mi tam niečo chýbalo a niečo by som odstránil, ale výsledok ostane taký istý ako teraz. Od kedy black friend navštívil germáncov, pociťoval som sním každú nadávku na jeho osobu. Jeho vyrovnanie sa s árijským tlakom. Chcel som sa sním smiať, piť sním čiernu rakovinu alebo povedať židovi Samovi, aký jeblý nápad je sa vysmievať nazi so židovskou hviezdou pred očami. Film ma prekvapil. Veľmi. Nabudí Vás telom, dušou ukáže aký sme každý iný a nenechá Vás vzdať aj keď budete posledný.(25.5.2016)

Úžasné téma, kdy jeden malý černoušek natrhnul celou nacistickou řiť. Záhadou pro mě ovšem zůstane, jak to někdo může tak pohnojit a natočit to prakticky bez emocí. Škoda.(26.5.2016)

Příběh tohoto sportovce si zaslouží kvalitní zfilmování a tady se to naštěstí povedlo. Asi i díky tomu, že to není americký film. No vždyť kdyby to američané natočili taky podle pravdy, nevyznělo by to pro ně moc dobře. Sám Owens nikdy netvrdil, že by ho Hitler svým postojem nějak urazil. Mnohem více ho totiž mrzel postoj jeho vlastního prezidenta. „V Německu jsme měli stejné hotelové pokoje jako Němci. Po návratu do USA jsem nemohl ani jet v přední části autobusu, vyhrazené pro bílé. Nemohl jsem žít, kde jsem chtěl. Prezident mě nepozval do Bílého domu, aby mi potřásl rukou. Nestál jsem mu ani za telegram. Hitler mě neurazil, urazil mě Roosewelt,“ poznamenal k celé záležitosti hořce Owens.(28.5.2016)

Jesee Owens. Pre niekoho známa a pre niekoho neznáma postava dejín atletiky. Tvorcom sa podarilo ma tak zaujať, že som po záverečných titulkách pozeral na hodinky a neveril vlastným očiam že už je toľko hodín. Pochopil som to až neskôr, keď som videl stopáž 134 minút. Bolo tu veľmi jasne ukázané, že politika sa do športu montuje už dlhšiu dobu a krivé charaktery sa nájdu na obidvoch stranách aj v rôznych dobách až po súčasnosť. Herecké obsadenie sa podarilo a cítil som sa ako na olympiáde v r 1936. Ďaľší skvelý počin v tvorbe filmov podľa skutočných udalostí.(31.5.2016)