Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

LordArthas

Želvy...kurva fucking awsoooome <3 Nejsou to nějaké závratné scenaristicke orgie či tak (to člověk ani nečeká, stejně jako u robotů)...ale je to prostě jízda od začátku až do konce...BvS či Civil War se sice snaží hrát na nějakou vážnější notu, ale stejně jim to nejde a pak v tom zábavné prvky buďto chybí nebo nezapadaji a bohužel o nějakých emocich ty filmy zrovna taky nejsou. Přesto Želvy vsazi na humor a dokonce na víc emocí než oba zmíněné filmy dohromady...neresite ani nějaké tvůrci nesmysly, pac dostáváte jednu jízdu či zábavu za druhou a užíváte si to...vyjdete z kina a myslíte na tu srandu a akci. ()

Durdas

Úvod už máme za sebou díky jedničce, díky tomu se z dvojky stává super jízda, které nechybí nic! Opravdu nic, ani z želví mitologie jí opravdu nic nechybí! Kromě želv, Třísky a Trhače tu narazíme na Baxtra Stockmana, Kranga, Technodrom, ale hlavně na Rocksteadyho a Bebopa! Ti dva jsou ve filmu fakt řízci a svou náturou vnáší do filmu něco extra. Trhač byl trochu upozaděn, ale to vůbec nevadí. Krang byl správně odporný a se svým robotem fakt hustý. A Stockman byl taky bezva, svou náturou i svým zjevem. Opravdu tomuhle filmu nechybělo opravdu nic a z kina jsem odcházel nadšen!!! ()

arconike

Musím priznať, že 4* sú pravdepodobne kvôli zážitku s 4Dx kina, kde tie efekty na mňa definítvne urobili dojem. Ale celkovo Ninja dvojka je oproti jednotke oveľa svižnejšia, akčnejšia, dejovo zaujímavejšia a hlavne zábavnejšia. Konečne sa tu objavujú aj postavy, ktoré poznám z detstva z pôvodných korytnačiek a ktoré dodávajú filmu lepší pôžitok. Tý dvaja tupci sú fakt miestami smiešny. Okrem pár hluchých momentov zo začiatku, som sa bavil a ak môžem odporúčam určite priplatiť za 4Dx zážitok. Vidím v tom fakt potenciál. ()

baclajean

Pozerateľné, no oproti prvej časti značne ochabnuté, ako po stránke humoru, tak aj samotnej akcie a prekvapenia v deji. ()

chr0ust

I přes slabší jedničku tu byla šance na reparat, bohužel druhý pokus dopadl ještě hůř. A přitom materiál na solidní oddechovku tu je, jen to dostali do rukou špatní, opravdu špatní lidé. ()

Stanmi

Želvy Ninja jsou zpět. Bratři Leonardo, Donatello, Raphael a Michelangelo v naprostém utajení nadále chrání klidný spánek obyvatel New York City. Jejich schopnosti však budou znovu potřeba, protože jejich úhlavní nepřítel Trhač (Brian Tee) je opět na svobodě… Želváci se před dvěma lety opětovně objevili na plátnech kinosálů a byť se kvalitativně nejednalo o žádné veledílo, tak snímek vydělal skoro půl miliardy dolarů, což je slušný balík, takže tady máme pokračování, které kráčí v želvích šlépějích svého předchůdce. Tvůrci se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a zároveň však ctili obecná pravidla pro sequely (alias všeho víc), takže se ve filmu představuje hned několik starých známých. Nejvíce prostoru dostává dvojka Rocksteady a Bepop, u nichž je jejich neotesané chování místy poněkud iritující, přesto je jejich účast fajn zpestřením. Nechybí také Krang se svým Technodromem a dokonce se tady objeví i vědec Baxter Stockman (Tyler Perry). Změny dostal také zloduch Trhač, který v tomto díle získal tvář Briana Tee (což nebyla vůbec špatná volba, ale díky tomu je tady většinu času bez své ikonické masky). Na straně želvích hrdinů k velkým změnám nedošlo, máme tady April (stále sexy Megan Fox), Vernona (stále vcelku vtipný Will Arnett) i mistra Třísku (byť ten mnoho prostoru nedostane). Jedinou posilou je pouze Casey Jones (Stephen Amell), který má pár slušných hokejových scén a mimo ně působí především jako potenciální objekt lásky April O´Neill. Co se samotného příběhu týče, tak ten opět není žádný zázrak, ale je tam akce, solidní triky a vlastně pořád se něco děje, takže přinejmenším nenudí. Humor se sice od minulého dílu o něco zlepšíl, ale v tomto ohledu mají tvůrci stále ještě co zlepšovat (nebo holt nejsem ta správná cílová skupina). Když to zkrátím, Želvy Ninja 2 působí jako taková namakanější jednička, některé nedostatky se zlepšily (postavy, humor), některé zůstaly prakticky beze změny (děj, digitální efekty) a některé, které fungovaly, se zhoršily (trestuhodně nevyužité bojové schopnosti samotného Trhače), ale jako celkem to naštěstí celkem funguje, takže je to vlastně docela zábavná akční oddychovka. ()

Wladiis

Zábavná akčná komédia zo slabším dejom no nechýba humor a zábavné hlášky predovšetkým Bebop a rocksteady , akcia a sexy Megan Fox. Určite lepšie ako jednotka. 50% ()

jack_scott

Podle mne lepší než druhý díl, zde se začíná rozvíjet spousta věcí ze světa TMNT, a je to místy dobrá zábava, skoro výborná. Nostalgie funguje. Místy je to ale slabší, a celkový dojem je tak lehce rozporuplný. 65%. ()

Vasyl

Jedničku jsem vstřebal parádně, ale tohle i přes Trhače, Kranka, Bebopa i Roxtedyho byla nehorázná čurákovina. Asi blbá nálada nebo co. ()

Plaque

Korytnačky, klasika môjho detstva, z ktorej som, zdá sa, už trochu vyrástol. Ale nie, teraz vážne. Štyroch kanálgrázlov vedených obrovským potkanom si vždy rád pozriem a potom občas prekusujem naprázdno, aby som zahnal nudu so všetkých patetických drízdov, ktoré tam padali ako hnilé hrušky po daždi. Ani ten vizuál, ktorý bol prepočítačovaný viac než bolo únosné, mi až tak nevadil. Jasné, scenáristi na tom určite netrhli miestenku do literárnej siene slávy, ale pýtam sa len tak pre seba, bolo to skutočne až tak nevyhnutné, aby všetku zábavu zničil pátos rečí o rodine, bratstve a ochrane panciera svojho spolubojovníka? Naozaj, toto potrebuje súčasná teenage generácia, čoby hlavná cieľovka snímku? Treba to tam tlačiť natoľko, že pre vtip už nezostane miesto? Nezostáva teda iné, ako máchnuť rukou naprázdno, povzdychnúť si a precediť cez zuby: "kokot, môžeš si za to sám, časy keď si mal na ninja korytnačky náladu kedykoľvek, už dávno minuli". ()

blondboss

Na ninja korytnačkách som vyrastal a preto nemôžem dať nižšie ako štvorhviezdičkové hodnotenie. Tento moderný háb korytnačkám svedčí a aj napriek tomu, že dejovo to bolo peklo a v závere filmu čistý digitálny bordel, vystupovali tam všetky podstatné postavy vrátane Krange, Shreddera a ostatných záporákov. A Megan Fox - tak ako je zlá herečka, tak je to božsky nádherná žena, ktorá bola veľmi vítaným bonusom. Myslím, že práve kvôli všetkým týmto elementom sa mi táto dvojka páčila o niečo viac ako jednotka, snáď ešte príde nejaké to pokračovanie. 70 % ()

Víteček

Krutý Asiat Trhač... Velkým plusem oproti prvnímu dílu je přidání Rocksteadyho a Beebopa a způsob, jakým je jejich bromance ztvárněna. Při jejich scénách jsem se i bavil a těšil se na další. Tím mi na chvíli vznikl pocit, že film je lepší než jeho předchůdce, ale postupem času jsem si uvědomil, že zbytek mě absolutně nebavil a nezajímal. Krutý Asiat je tam v podstatě jen do počtu a tak nějak jsem měl pocit, že se tam většinu času nic zajímavého neděje, nebo mě to přinejmenším nezajímalo. Za obecně horší film s pár lepšími scénami dávám stejné hodnocení jako u jedničky, tedy 35%. ()

Tomy_Reardon

Kupodivu to nebylo vubec spatny, bylo to vtipny, nabity akci, nebylo tam velke sebedesktrukcni kliseee, z Majkyho udelali hnupa co jen dlabe pizzu, samozrejme kdyz byla prvni scenka s Megan, aka ujecena skolacka s minisukni, boha jeho, neuveritelny, no ale clovek to musi jen vydrzet :D jako prvni dil byl horsi, tenhle byl lepsi, coz se moc nestava, za me dobre investovane penize za predpremieru !!! ()

Tomko87

Ako bolo to podstatne lepšie než jednotka, dokonca lepšie než som čakal. Akcia svižná, divák sa nenudil. Ale aj tak to mám za dojebanie originálu. Nak si Megan Fox špúlila tie svoje ústočka ako len chcela, stále mi tam prišla do počtu. Beebop a Rocksteady boli dobre zvládnutý. Dvaja retardi, čo chytia do ruky to hneď domrvia. Bol som zvedavý na Kranga, Škoda jeho nevyužitého priestoru, A samotné korytnačky ? Ako vždy. Otravná, moralizujúca banda mutantov. P.S. : Arrow ostane len Arrowom. Drevo jedno poondiate. ()

R.R.R.Remeck

Nie je to zle, ale stále sú vtom deji také diery že človek chytá za hlavu(hlavne ta scéna Trhača s Cragom na začiatku filmu). Veľmi ľahko napísaný scenár alebo vytiahanutý z odpadkového koša. Záverečny súboj je na 80% okopirovaný z jednotky. ()