Bryan Cranston předvádí naprosto neskutečný výkon ve filmu, který ukazuje, jak je Amerika paranoidní a jak je schopna se obrátit i proti svým nejlepším, a to čistě jen na základě nepodloženého strachu a předsudkům. Lidská nenávist je skutečně jen za rohem a je možné ji vyvolat snadno. Stačí jen něco špatně říct a mít "špatné" názory. Tohle je odporný svět, ale skvělý film.(28.2.2016)

Súčasní autori, až tak dobre nevedia - spracovať biografickú látku o slávnom hollywoodskom scenáristovi - Daltonovi Trumbovi, ktorý podľa mňa, najlepšie funguje, až v časti, keď pracuje na scenári k Spartacusovi, alebo ho navštevuje - režisér - Otto Preminger, ktorý chystá natáčanie - Exodus, či taký predstaviteľ - Spartacusa, Kirk Douglas, sa bije za Trumba ! Najväčší prúser !!! , je v podaní Johna Waynea, ktorého si zahral - David James Elliott - zo seriálu JAG ! Totálny, debilný nezmysel ako čert ! Čím sa človek lepšie vyzná v autorových scenároch, tým si viac užije - samotný film, ktorý odkazuje na filmy, či samotných tvorcov, t.j režiséri - Sam Wood, Preminger, či príkladne - J. Wayne, či šéf MGM - Louis B. Mayer, aj tak, najväčší zápal po veci, predvádza - Bryan Cranston, ktorý perfektne stelesnil Daltona Trumba, to je hlavná devíza filmu, jeho výkon, je takmer geniálny ! Aj poznať, čo je Hollywoodska Desiatka, nie je od veci. Jediný film o filme, ktorý vynášam do nebies, je bezpochyby - SUNSET BLVD. , TRUMBO, nie je najhorší, funguje - sotva na polovicu plynu, škoda, ale dnešní majstri, nie sú schopní, urobiť film, ako je príkladne Sunset Boulevard, či All About Eve.(28.2.2016)

Tou největší předností demokracie je fakt, že i ti „špatní“ mají právo dostat šanci, i když třeba jenom proto, aby se sami v očích veřejnosti zdiskreditovali. Protože jakmile začneme rozdávat náhubky, jsme jenom krůček od toho, stát se těmi, před kterými se snažíme„ošaceni“ demokratickými principy a ideály, ochránit naši společnost. Každý má mít až na mimořádné výjimky právo na hlas. Nechť lidé rozhodnou, čí hlas bude znít nejzvučněji. Nemůžu mít vetší radost, než mám, když vidím, že fantastický Bryan Cranston, který upoutal celý svět svou rolí v Perníkovém tátovi, konečně proráží i na filmové plátno. A dělá to způsobem, který nemůže nechat nikoho na pochybách, jak obrovským talentem, tento americký herec disponuje. Trumbo – sympatizant s komunistickými myšlenkami a zároveň elitní hollywoodský scénárista, je v Cranstonově podání živelnou a dýchající postavou z historických knih. Mužem, se kterým by se pravděpodobně většina z nás názorově rozešla, ale který v sobě zároveň prezentuje ty největší americké ideály – sílu ducha a přesvědčení, tvrdohlavost a absolutní důvěru ve správnost vlastních činů, ať už jsou důsledky jakékoliv. Zdatně mu sekunduje Helen Mirren, která ukazuje v pro ni naprosto atypické záporné roli svou všestrannost. Miluju skvěle natočené biografické filmy, protože jejich prostřednictvím k nám mají možnost znovu promlouvat výjimečné osobnosti lidské historie. Trumbo je jedním z nich. Obrovské překvapení Oscarové sezóny.(14.3.2016)

Bryan Cranston byl určitě úchvatný, pravý Trumbo určitě ještě víc, doba, ve které se to odehrávalo, strašná, film je určitě dobře natočený, ale nevím proč, když všechno skončilo, měla jsem pocit, že jsem něco nedostala, jako bych přeskočila nějakou scénu, která by to pro mě všechno završila. Možná že tenhle pocit přejde, až si pustím Trumbův životopis (tedy ten „neumělecký“).(4.1.2017)

-4* docela zajímavý životopisný snímek o hollywoodském scénáristovi, který v době studené války se dostal za své názory na černou listinu a musel si vydobít své místo na slunci přes veškeré překážky. Určitě je poučný pro mladší generaci, která o těchto skutečnostech ani netuší. Výprava i herecké obsazení je slušné, tak nekazí výsledný dojem z filmu a nepůsobí zbytečně pateticky ani ho nekazí běžná klišé. Vybíraví diváci si k tomuto filmu už cestu najdou, tak není nutno doporučovat ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](19.12.2017)