Bryan Cranston vyměnil výrobnu drog za vanu, doutník a desítky listů, aby se svým scénáristickým umem podráždil Hollywood. Opravdu komplexní, životopisný film - jež se neštítí interpretovat i temné chvilky ze života Trumba a jeho pěkné rodinky. Není to na plné hodnocení, ale o Hollywoodu si myslím svoje a hlavně kvůli osobnosti Trumba, s tim hodnocením nebudu váhat. Funguje i dobová atmosféra filmu, interiéry, karoserie aut, užíval jsem si aj to neutichající napětí mezi utlačovanýma a všemocnýma. Jen mi některé časové linky přišli moc osekané (hlavně vězení) a hudba mi přišla úplně nevýrazná. Závěrečný proslov mě úplně dojal a přišlo mi to ideálně zakončené. Hlavně z Bryana jde masivní respekt, dokáže si omotat diváka, jako Kevin Spacey. John Goodman si však pro sebe nechal tu nejlepší scénu s pálkou - "Jediný co chci, tak prachy, koks a děvky!!!!" mno a po všech stránkách je film řemeslně, špičkově odveden. Tenhle žánr nevyhledávám, na druhou stranu bych s tim začít měl.(8.10.2016)

Bryan Cranston byl určitě úchvatný, pravý Trumbo určitě ještě víc, doba, ve které se to odehrávalo, strašná, film je určitě dobře natočený, ale nevím proč, když všechno skončilo, měla jsem pocit, že jsem něco nedostala, jako bych přeskočila nějakou scénu, která by to pro mě všechno završila. Možná že tenhle pocit přejde, až si pustím Trumbův životopis (tedy ten „neumělecký“).(4.1.2017)

Brilantní drama o tom nejsympatičtějším komančovi, co svět kdy viděl. Osobně musím smeknout před tím, že scénář se dá celý napsat ve vodní lázni s prkýnkem, na němž je psací stroj. Za Trumbem zbyla plejáda perfektních scénářů, jež zcela zásadním způsobem ovlivnili hollywoodskou produkci velkofilmů. To abych šel za babčou a omluvil se jí, že všichni komanči nejsou svině. 84%(9.3.2016)

// Film, který z vás málem udělá komunistu. To nejlepší na něm však je, že mu je vaše politická náklonnost naprosto u zadku. Je to prostý příběh muže, scenáristy, který do poslední chvíle bojoval zato, aby mohl dělat, co ho bavilo. Jednoduché, obsáhlé, skvěle zahrané a ještě lépe napsané. Co se studené války týče, mnohem raději doporučím Trumba, než zoufale nudný Most Špiónů. 8/10(13.2.2016)

"Individual rights are not subject to a public vote,.." Ayn Rand. Kromě případů kdy se to nehodí, pochopitelně. Mccarthismus je jedna z černých skvrn na historii Spojených států. To co ve dvacátých letech začalo jako reakce na strach z imaginárního komunistického převratu na americké půdě, postupně přerostlo ve státní politiku zastrašování, soudních procesů, represí a deportací. Počet prověřovaných se pohyboval v miliónech a i když různými způsoby bylo potrestáno jen zhruba tisíc osob, desítky tisíc dalších stálo obvinění kariéru, rodinu, nebo pověst. Postupem času se definice "ne-americké činnosti" rozšířila i na příslušníky demokratické levice, umělce mimo hlavní proud, homosexuály a cizince. Příběh Daltona Trumba (cena Akademie za scénář k Prázdninám v Římě) je jen jeden z mnoha a po Charlie Chaplinovi pravděpodobně ten nejznámější. Překvapivě slušný Louis C.K a vynikající Bryan Cranston.(21.2.2016)