Snowden

existimi

JGL opět dokazuje, že je opravdu trojrozměrný herec. Dobrá podívaná představující veřejnosti příběh muže, kterého by měl každý znát. ()

fallanga

Mám rád jak Snowdena, tak Obamu. To bych chtěl na začátek říci. A je rozhodně důležité si před filmem (nebo po filmu) zjistit více informací, protože Stone všechno bere z pohledu Snowdena, očividně mu celkem fandí. Takže se nejedná o příliš objektivní film, i když ta míra objektivity je dosti vysoká. Ale hraný dokument to rozhodně není. Co to ale je, je povedené, de facto špionážní, drama kombinované s romantickým filmem. Teorie všeho, akorát místo Hawkinga je tady Snowden. Levitt byl na Snowdena perfektní volbou, ne jen, že je tam jistá podobnost, ale taky to skvěle zahrál. Chyběla mi tam ovšem větší hloubka celého toho problému. Stone prakticky vynechal všechny dopady, které Snowdenovo odhalení mělo, na konci to jenom naznačil, a to je fajn. Je to příběh Snowdena, není to příběh toho leaku. Ale celý ten rozsah vládního sledování není z filmu pořádně cítit. Pravděpodobně to zabili těmi amatérskými efekty, které ty vážné chvíle dosti podkopávaly. ()

Don82

"Máte už přelepenou web kameru na svém notebooku?" Oliver Stone, matador politického dramatu opět míří vysoko a do snímku obtiskl svůj filmařský um v nejčistší podobě. Scenáristicky vyšperkované téměř k dokonalosti, vizuálně úchvatné, herecky bez debat vynikající. Samotný příběh Snowdena je podán velmi pečlivě, jsou předloženy jeho motivace a kompletní přeměna jeho myšlení. Divák tak může zaujmout svůj vlastní postoj na základě dostupných informací. A o tom to celé je. Stone si občas rýpne do vlády, ale nedělá to nijak prvoplánově a ideologicky. Naopak, film se snaží o aktivaci občasné odpovědnosti a ponechává vážné argumenty "volně" k diskuzi. To jak moc jste předkládanými skutečnostmi zneklidněni, nechává snímek na vás. ()

pestak

Film je řemeslně slušný,ale čekal jsem ho víc provokativní. Zasvěceným do problematiky okolo snowdena nemá co nabídnout,doporučuji dokument. ()

Echoes

Not bad. Trochu delší, než by muselo, ale ani těch posledních 20 minut povinného hollywoodského sluníčkového vyobrazení konce zas až tak úplně nenudí. ()

angel.CZ

Velký bratr vidí (a hlavně schovává) vše. Tak jako Jules Verne předběhl svou dobu svými povídkami, tak se již blíží naplnění i 1984 od George Orwella. Doporučuji shlédnou každému aspoň trošku inteligentnímu divákovi a hlavně těm po-amerikanizovaným obyvatelům celého světa.... Ovšem, i tomu méně bystřejšímu divákovi dojde, že vlastně už nikdo, nikoho šmírovat nemusí, protože mraky lidí cpe své účty, maily, smsky, polonahé či úplně nahé fotky na net a různým společnostem jen odškrtnutím políčka SOUHLASÍM !! Zajímavý děj (hlavně když je to podle skutečné události), velmi dobrý Gordon Levit, škoda že Cage nedali lepší a výraznější roli a ten EPIC konec snad dostane každého (doporučuji počkat uplně do závěrečných titulku, kde jsou skutečné záznamy a fotky. 85% ()

mac000

Podnětné dílo, obohacující diváka o řadu informací co se týče pozadí Snowdenova jednání. Ve Stonově pojetí a interpretaci jej začínáme chápat a můžeme s ním i souhlasit, až snad na tu závěrečnou agitku na tiskové konferenci via internet. Film staví na solidně vystavěném scénáři s prostřihy napříč pětiletého období, o němž děj vypráví. I herecké výkony jsou věrohodné a přirozené. Pro mě paradoxně nejméně J. Gordon-Levitt... ()

george82

Parádní film odhalující falešnost těch zmrdů za oceánem. Americká vláda je jedna velká faleš a ani jejich prezident neví, co vše se mu děje pod rukama. Nejhorší na tom všem je, že vše postupně vyšumí a Snowden nakonec umře sám někde v Moskvě. Přitom jen vynesl pravdu na světlo. ()

Hawaj

Asi první role ve které mi Pepa Gordon-Levitt nevadí. Výborná řemeslná práce od tvůrců, ale cekově to vyznělo dost melodramaticky až trošku pateticky. Filmeček vo Asangeovi byl teda vo dost zajímavější. Rhys Ifans nebyl v roli důstojníka CIA moc přesvedčivej a rejža tomu místy nasadil korunu, speciálně při videotelefonátu. Zato Cageovi role špionážního lůzra pěkne sedla. 4 hvězdy za potřebnost tohoto filmu, jinak je to tak za 3. Hezky si přitom uvědomíte co se vlastně stalo a částečně i jakej to má dopad na svět. ()

mark9th

Pre tých, ktorí o Snowdenovi počuli prvýkrát to možno bude aj šok a prekvapenie a ako úvod do tejto kauzy je to vcelku dobré, ale ak má niekto záujem bližšie preskúmať Snowdenove zmýšľanie a jeho rozhodnutie určite odporúčam autentickejší dokument Citizenfour (2014). ()

ostravak30

Asi řeknu pouze toliko, pokud mám hodnotit film, pak mě samotný příliš nezaujal. Herecké výkony jsou trochu unylé, na druhé straně o to autentičtěji působí. Nicméně snímek by mohl být kratší. je to dobré, ale všeho trochu míň. Ono se toho strašně moc namluví, ale většině běžný divák stejně nerozumí a tak mu z toho vyjde akorát: bla...bla...bla...můžeme sledovat všechny...bla...bla...bla...kdykoli....bla...bla...bla...kdekoli a pod. Nažvaní se toho strašně moc, film je na mě příliš dlouhý. Tak jako tak si myslím, že film by měl asi shlédnout každý. Když ne proto, aby si udělal obrázek o tom, co všechno tajné organizace mohou a je toho opravdu dost, tak minimálně proto, aby se rozhodl, co je Snowden vlastně zač. Zrádce či hrdina? Nebo ani jedno? Morální dilema film rozhodně otvírá, ale nechává na divácích, aby se rozhodli, co je správné. Tak jako tak se na film podívejte. Možná pak už nenecháte otevřený noťas jen tak nebo emailem nepošlete své intimní fotky. ()

marek29

Pět. Je to jasný. Nad slunce. Proč? PŘESAH. Zajímavý je, v kinech to nedistribuují velká studia, na DVD se to taky objevilo, aniž by o tom vůbec někdo věděl (opravte mě, pokud se mýlím). A vyvstává tak otázka: je toto špehování soukromí opravdu kuří oko NSA? Udělala vše proto, aby se to nedostalo k masám? Opravdu kongres nevěděl o špehování vlastních lidí? Dělá se mi zle z těch dokumentárních filmů poslední dobou :( asi se na ně zase pěkně rychle vyseru. Zpátky ke sluníčkovýmu životu, kde víra v lidství a dobré úmysly má díky "bohu" bezmezné hranice. Jinak suprové 2h. Recommend! ()

SAINTS

Stone natočil aj lepšie ale aj ovela horšie filmy ako je Snowden.Tento je skôr priemerny a nič nove neprinaša. ()

LukeSharp

ať už hrdina či terorista jedno se mu upřít nedá. Měl koule uštědřit Americe solidní kopanec do prdele....i když tím zřejmě ve výsledku nic nezměnil. Z filmového hlediska klasická biografie, která Snowdena značně idealizuje jako takového správného, lidového hrdinu. Že tak učinil až když si sám solidně nahrabal a teď v tom možná pokračuje, akorát pro Putina, je už ta druhá stránka věci (ať už pravdivá či ne). Každopádně lehké mrazení v zádech film určitě vyvolá. Takže pozor. Nikdy nevíte, kdo se právě dívá!! ()

knihovna

Film je, alespoń pro mě, opravdu nudný. Pochopil -li jsem to dobře, tento člověk řekl nahlas to, že můžeme ( a jsme ) sledováni vládou, v tomto případě vládou USA (pochybuji, že jinde je to jinak) a za to měl býti potrestán (hergot to je překvapení, když vykecá tajný vládní program), leč utekl do Ruska, které se ho s otevřenou náručí ujalo, neboť se mu (Rusku) takové chování vlády USA příčí. No nevím. Můj osobní názor je takový, že pokud tyto programy existují, jejich prvořadý úkol bude odfiltrovat to neuvěřitelné množství balastu, nudy a pitomostí, které lidé na sociálních sítích, telefonech či jiných komunikačních technologiích řeší. A to tedy musí být něco. Protože přiznejme si jednu věc - drtivá většina z nás jsou pro vlády (včetně vlády USA ale i jiných) naprosto bezvýznamní šašci, použitelní pouze při volbách a na placení daní. Koneckonců z Facebooku, či Instagramu lze vyčíst daleko víc. Ale - proč? Oliver Stone je někdy velmi dobrý filmař, ale jeho posedlost proti USA už začíná být otravná. Ovšem má na to plné právo, neboť žije v USA. Například v Saudské Arábii by to měl horší. V Rusku by se také jistě setkal s větším pochopením, o Číně nemluvě. Prostě se blbě narodil. ()

DJ Kritik

Bohužiaľ, skutočnosť je ešte strašnejšia a horšia. Tento film je veľmi dobre spracovaný, ale odhalil je malú časť hnusu. ()