Snowden

balcazar

"Myslíte si, že Amerika je tá najlepšia krajina na svete?" Pri tomto type filmu mám vždy tak trochu problém hodnotiť tak, aby som s tým bol na 100% spokojný. Mám na mysli témy ako IT, sci-fi, veda, atď. Som zmierený s tým, že odborným veciam pri Snowdenovom kódovaní nebudem rozumieť, na druhej strane sú laicky vysvetlené veci ako sex Snowdena s priateľkou a pohľad z webkamery pri otvorenom notebooku. Ako laik logicky vyhľadávam vo filme druhú skupinu, hoci som si vedomý, že prvá nemôže absentovať. Aby som si film ešte viac užil, chýbalo mi v Snowdenovi viac scén ako prekĺznutie von pomocou SC karty v rubikovej kocke, spomínaný pohľad z webky na sex a pod. ()

gemi

Kdo není paranoidní, ten po zhlédnutí filmu bude. Kdo je, ten bude na prášky... EDIT: 7. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Režie Oliver Stone, takže film pochopitelně Sněžnodoupěte doslova glorifikuje. Jeho pohnutky lze v základní lidské rovině pochopit - svoboda je základním lidským právem. Jenže svoboda a bezpečnost se do značné míry vylučují. Aby bylo možné lidi chránit, je nutné je určitým způsobem omezit na svobodě různými zákony a bezpečnostními opatřeními. Mezi svobodou a bezpečností je nutno najít rozumný balanc. Našly jej USA? Nevím, v řadě aspektů jsou jistě za hranou. Jsem si ale celkem jistý, že řešením není ukrást hromadu supertajných dat, hvízdno-fouknout je do světa a ohrozit tím armádu aktivních zpravodajců na životě a ve výsledku i bezpečnost celého západního světa, protože tím nezdravě vychýlím onu rovnováhu. Buď jak buď, karma je zdarma, takže Sněžnodoupě skončil jako ruZký občan, který žije v hlavním městě této KLDR na steroidech. A to je samo o sobě hodně tvrdý trest a hořká ironie pro člověka, jehož pohnutky byly vedené touhou po svobodnější společnosti. ()

E lan

Nepřitažlivé téma a tak poutavě natočené, s výbornými herci a přesně odměřenou dávkou zaujetí i neutrality pohledu na věc. Nezbývá než doporučit i pro vlastní vzdělání o velmi nedávné historii. ()

vikino1

Edwarde, Edwarde, ty vole - když to tak zpětně hodnotíš, stálo ti to vůbec za to ? Obama s tím nic neudělal, Trump na tebe sere a lidi - ti už na tebe skoro zapoměli.... Změnil si něco ? Tohle je jako boj Dona Kichota s větrnými mlýny... Nicméně respekt tobě, že si se aspon pokusil.... Hodně štěstí v Moskvě u Putina ()

Likan7

Skvělej Levitt. Mám prostě toho kluka rád a tady předvádí i skvělý herectví. Režie Stonea je jistá, jen je škoda závěru, který mi přišel nedotažený. Alespoň vzhledem k tomu, jak na mě působil zbytek filmu. Je až s podivem, kolik dobrých, skvělých i špatných, ale každopádně známých herců k tomuhle filmu přišlo. Je znát, že aféra kolem Snowdena zajímá hodně lidí. Jako filmografie skvělý, díky hercům ty dvě hodiny pěkně odsýpá a i když tu je několik hluchých a zbytečných pasáží, já byl spokojenej. ()

Ceberus

V rámci žánru, když je to podle skutečných událostí z prostředí počítačů, tak to je natočeno tak dramaticky, jak to jen šlo - žádné automobilové honičky a přestřelky holt život tentokrát nenapsal. Přesto film svižně ubíhal a byl zajímavý. Upřímně, čtvrtou hvězdu jsem asi přidal jen za to důležité poselství. Už mě ani nepřekvapuje, že autorem je Oliver Stone, ten se píchat do vosího hnízda nebojí. 🙂 ()

DD

Savages hnojí ta ústřední dvojice, ale jinak je Stone pořád dobrej režisér. I Snowden není špatný, ale moc netuším, proč chtěl točit zrovna tohle. Citizenfour byl naprosto dostačující, tady už fakt nebylo kde brát. JGL dobrej, spousta známých ksichtů ve vedlejších rolích, pěkný audiovizuál, ale jinak je to docela zbytečnost. 7/10 ()

will.i.am

Trailer o dost akcnejsi. Priebeh filmu vsak klasicky umierneny a ziadna akcia sa nekona. Drama z prostredia tajnych sluzieb a kybervojny. Cakal som, ze film pojde viac do hlbky. Ale aj tak si uz konecne tu kameru na laptope prelepim :) ()

Shaqual

Můj nejmilejší veterán z Vietnamu se opět předvedl a naservíroval takový už standardní hejt na ne úplně fér počínání jistých vládních orgánů americké vlády. A i přesto, že akce je v tomhle filmu minimum a dobrou chvíli akorát civíte na lidi, co civí na jiný lidi, tak je to velmi slušná podívaná plná morálního poučení, slušných hereckých výkonů a opravdu vytříbené režie. A i když má každý na Snowdena trochu jiný názor, tak se jeho činu nedá než obdivovat. Devět z jedenácti vlastizrádců doporučuje. ()

Ravenus

Co se týče filmařiny, tak za čtyři, co se týče významnosti filmu jakožto zprodstředkovatele informací, jež jsou pro svobodnou společnost zásadní a pro mnohé lidi až probouzející, jasných pět. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Ikdyž mě tahle aféra nechala "chladným", asi jako 95% lidí a dnes je "zapomenuto", tak natočeno je to poutavě se skvělým Gordonem. ()

BuchtiCZ

Další ze silných příběhů současnosti. Oliver Stone se toho tématu zhostil však bez šťávy a emocí. Mám pocit, že se svým potenciálem mohl předvést něco mnohem napínavějšího a zábavnějšího, než tuhle nudu. ()

Maniik88

Vysoko aktuálna téma, najmä po nedávnom zverejnení praktýk SiAjEj na wikileaks. Rozprávky o slobode, demokracii, ruských hackeroch a najúžasnejšej krajine sveta dostávajú trhliny veľké ako Dead Valley. Som rád, že sa toho chopil Oliver Stone, ktorý je známi svojím kritickým postojom k tomu, čo sa stalo z JúEsEj. Gordon-Levitt zahral super, mal sympatickú priateľku a potešila aj rola Cagea. Samotný film sa mi páčil. Ukázal tak akurát zo zaujímavého života a súkromia Snowdena, ukázal praktiky SiAjEj, pekne vysvetlil kam všade siahajú ich pazúry a človek ostane znechutený a myslím, že po pozretí si tú webku prelepí už asi každý. Ako po tomto všetkom ešte môže niekto veriť veľkému bratovi, ktorý dá na zbrojenie viac ako ďalších 6 krajín dohromady? Ktorý má 700 základní po svete? Ktorý má vidierací materiál na všetkých našich úchylných politikov? Možno to bude tak nejak ako sa hovorí: Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. ()