Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

NinadeL

56. celovečerní Disney Polynéská odyssea s holčičí hrdinkou? To je samozřejmě velmi dobrý nápad na Disneyovku. Zprvu jsem tomu sice moc nevěřila, ale ty klasické atributy je třeba stále aktualizovat a pokud se dařilo tomuhle trendu už od Ariely, není důvod aby Moana / Vaiana nefungovala. I ona je teenka bez bázně a hany, i ona má dvojici oblíbených zvířecích kamarádů, i ona je odvážnější než mnohý dospělák v jejím okolí. Je mrštná, má čisté srdce a ty nejhezčí oči. A samozřejmě miluje svou babičku. Což je dobrý vzor pro pišišvory. Ve výsledku je to další film, který má šanci zdomácnět. ()

Spiker01

Jeden z top 3 animáků loňského roku. Disney se opět vrací na trůn a hezky po vzoru Pixaru (ten John Lasseter v titulcích nebude náhoda) rozšiřují svoje univerzum různými camei (nezapomeňte na potitulkovku). Ztělesněním a hlavní důvod proč mě film přilákal dávno před premiérou je samozřejmě the Rock, který své filmy rozhodně umí prodat a své diváky si vždycky najde. Moana (díky staré italské pornohvězdě v Evropě známá jako Vaiana) je film vskutku nádherný, dobrodružný, v potřebných chvílích dokáže neuvěřitelně udeřit na hlavičku a z několika skvěle natočených scén jsem měl vyloženě husinu. Mauí je takový mix Dwayna a IZe a je skutečně vidět, že se s tímto slavným hercem počítalo od začátku, jelikož v pohybech těla i obličeje jsem jej poznával a i když si troufám tvrdit, že lidi co to předem neví, tak ho ani ve filmu nepoznají, bez něj by to byla půlka této smyšlené postavy. Dabing si Johnson neskutečně užívá a dokonce vysřihne i chytlavou písničku, kterou je radost si poslechnout i po skončení tohoto poměrně atypického animáku. I tato Disneyovka je samozřejmě muzikál a soundtrack je rozhodně hravý a jistě se na iTunes dobře prodával. Ačkoliv mě film nedokázal úplně pohltit a dokoukával jsem ho natřikrát, minimálně několik scén z filmu a naprostý závěr jsem si skutečně vychutnával a v budoucnu ještě filmu šanci určitě dám...8/10 ()

Jeoffrey

Tak si to trošičku srovnám. Bylo to lepší než Kubo? Neřekl bych, Kubo měl pro mě mnohem lepší atmosféru. Bylo to lepší než Zootropolis? Ani tohle bych netvrdil, protože detektivka se zvířátky měla mnohem propracovanější příběh. Bylo to lepší než Dory? Ano bylo... Takže výsledek je jasný a teď jen pár slov o tom co jsem viděl. Po stránce animace je to opět hodně velká nádhera a jsou zde i zajímavé animační nápady, třeba kombinace s kresbou při Mauího písni. Hodně se tu zpívá, ale tyhle písničky jsou pěkné, k příběhu se dobře hodí a prostě a jednoduše se to dobře poslouchá. Charaktery jsou fajn, Moanu jsem si hodně rychle oblíbil a i Mauí má charizma. Komický element v podobě "mírně retardovaného" kohouta na mě docela fungoval a i když Scrat to není (ovšem po pravdě už jsem té veverky poslední dobou docela přesycený), tak je prostě povedená. Hlavní "záporák" působí dostatečně impozantně, ale ten pocit, že bych se měl bát, jako u Kubových tetiček jsem necítil. Prostředí je exoticky úžasné. Příběh je dostatečně zajímavý, ale nikterak originální a nečekaný. Takže ve výsledku je z toho zatím třetí nejlepší zážitek, jaký jsem letos ze sledování amerického animovaného filmu měl a u mě zasloužené a velmi silné 4*. 8,3/10 ()

Jezinka.Jezinka

Okouzlující holčičí dobrodružství plné barev, vody a .... no, té vody tam je opravdu hodně. Hloupá figura pro odlehčení a pobavení konečně zas jednou byla z kategorie těch, které diváka neserou od začátku do konce (ani nevím, kdy taková byla někde naposledy), hlavní hrdinka není z druhu hrdinů "jsem vyvolený a všichni se ze mě posaďte na zadek", na své cestě klopýtá (nakolik se v oceánu dá klopýtat) a naráží na problémy typu moc vody, zejm. při bouřce na volném oceánu, neznalost byť jen základů plachtění a limity dané fyzickými dispozicemi. Film nesází na patos, sentiment a infantilní roztomilost, přesto citlivější jedinci na pár místech uroní slzu. Okoralejší kusy uroní kulový, ale to těžko může někoho překvapit. ()

*CARNIFEX*

Absolútne dokonalá, animovaná pecka s pár skutočne vtipnými momentmi, ktorú som nevedno prečo, úplne zbytočne odkladal. Smelo do toho priatelia! ()

Dan9K

Komentář s vývojem hodnocení! Naprosto skvělá muzika. Je to v podstatě ten klasický disneyovský animák, který je vlastně animovaným muzikálem, a aspoň tři čtyři songy mi utkvěly v paměti velice. Samozřejmě vede povznášející a krásná popová věc jménem How Far I'll Go, která je v podání Auli''i Cravalho opravdu skvělá. Ačkoliv podobně pěkně to zpívají ve všech jazykových úpravách, na youtube je na to moc hezké video. Už jsem si ten song za poslední den pustil asi desetkrát a furt si ho musím zpívat. Verze od Alessia Cary, která je v titulcích, je pak pro mě o dva řády níže, neboť jsou tam ty pseudo soulové a RnB manýry ála Beyoncé a veškerá síla melodie je tak zničena. Hudba by mi to málem vynesla na čtyři hvězdy, ale opravdu hodně těsně musím dát tři (dokonce jsem dělal komentář, kde jsem obhajoval, že dávám čtyři! ). Dějově je totiž takové moc fádní. Prostředí je ale perfektní, Maui je vtipná postava, ještě lepší slepice. Ale prostě když se na to tak podívám kolem a kolem, tak nebýt muziky, tak se trochu nudím. Zvláště úvodní dvacetiminutovka mě nepřesvědčila. Závěr je takový podivný (boj vůbec nemusel být že). Je to prostě taková pohoda na voru, kde většinu času divák stráví špičkováním mezi Mauim a Moanou. Jako dobré no. Ale soundtrack je v nejlepší tradici legendárních Disneyovských spektáklů a vidět tohle v osmi letech, tak na tenhle film asi nedám dopustit. No nic, pustil jsem si po jedenácté How Far I'll Go a dávám čtyři a nebudu nikomu nic vysvětlovat! You are welcome :-) ()

Davies182

Zdaleka nejvíc hot ženská (dívčí!) postava v animáku ever. A to mi nikdo nerozmluví: až jsem se za svý myšlenky během sledování styděl. Snad mě nezavřou. No, a on by ten teenagerský sex appeal vlastně klidně mohl stačit, i kdyby to nakrásně mělo chudej příběh, špatnou animaci, málo vtipu anebo třeba chabý písničky. Jenže vono nemá. Nic z toho. Je to super. ()

pepo

Pekný, absolútne profi spravený animák s matným začiatkom a trochu preplácaným koncom. Celá cesta však úžasná a hlavná hrdinka mimoriadne sympatická 8/10 ()

Xmilden

Havajský animák s parádní písničkou You're Welcome. Ono i já se přistihl že po počáteční asi 20 minutové nudě se mě začla Moana líbit čím dál více, protože co si budeme povídat. U Disneyho tyhle typy rodinným příběhů umí jako když bičem mrská a koukat se na ně rozhodně dá. Není tady moc co pokazit a divák dostává zhruba to co očekává. Nějakou tu akčnější scénu uprostřed filmu jako vystřihnutou z Karibských pirátů, úžasně provedené prostředí, chytlavej song, sympatické postavy i nějakou tu postavičku pro ty nejmenší (kohout). Filmu bych klidně mohl připíchnout lepší hodnocení a nic by se nedělo, ale tentokrát to neudělám, protože se jedná o jasnou sázku na jistotu. 65% ()

Ampi

Když tuto animovanou polynéskou pohádky z Tichomoří vidíte ve společnosti nadšeného dětského diváka, dostává hodnocení jinou úroveň. Příběh je příjemný a díky lokacím do jisté míry originální. Ano jisté literární experti by našli zařazení ATO 22/6 a 5 další podobných příběhů ze 4 částí světa. Ale když se zaposloucháte do Mauiho písně You are Welcome/Vždy k službám ať v podaní Dwayna Johnsona nebo Martina Zounara tak se můžete nechat unášet příběhem jako vlnami Tichého oceánu. ()

juta

Opět spíše průměrnější animák, který nijak zvlášť nevyčnívá a jen odvypráví určitý děj, ve kterým nechybí praštěné zvíře. Tentokrát to schytal kohout, ale ten byl docela vtipný. ()

Fiftis

Na prvý pohľad a z videí pripomína Vajana princeznú "Pokahontaz", ale nenechajte sa spliesť - sme v inom storočí a odlišnom prostredí. Disney pripravil pútavý mix, ktorým chce ohúriť celú rodinu. Je chvályhodné zas vidieť odhodlanú slečnu v hlavnej roli. Vaiana má ľahko odčítateľný charakter, je dobrodružná, netají ambície objaviť svet či radiť iným. Za 107 minút chce Disney stihnúť celkom dosť. Legendy, vyrastanie, straty i objavy, dobrodružstvo na vlastnej koži. Vaiana musí začať putovať a keď sa plaví vpred, nastane očakávaný štýl road-movie - epizódne stretávanie nepriateľov, prekonávanie prekážok - proste nič nové. To všetko sme už videli. To je už neviem koľký animák, ktorý je síce pekne urobený, dej tiež celkom ujde, ale celé to kazia tie priblbé spievania. Toto asi Európan nepochopí, tú posadlosť Yenkeeov muzikálmi. ()

Shakers

Celkom fajn Disneyovka. Fajn postavy, fajn príbeh, fajn animácia, dobre postavy, hudba a aj tie spievané pasáže sa celkom dajú. Úvod ma bavil viac ako záver, škoda, že to v závere nebolo trošku viac strhujúce alebo proste niečim zaujímavé. 75% - 4* ()

lamps

Na jednu stranu vynikající druhá polovina, která pod návalem vtipných hlášek a vizuálních nápadů ohledně přitažlivé exotické mytologie přináší přesně to, co jsem od začátku očekával. Na druhou stranu ale šíleně nudná první půle, která kupní klišé na klišé, zbytečné zahlcení otravnými písničkami a nepřekvapivý šablonovitý průběh. Bavil jsem se a s postavami mi bylo dobře (hlavní hrdinka je navíc jednoznačně číslo jedna v žebříčku nejkrásnějších animovaných postav), ale vzhledem k příběhově promakaným skvostům jako V hlavě nebo Zootropolis je tohle přeci jenom slabina, byť vizuálně opravdu mega opojná a originální. Natvrdlá slepice je ale naprosto boží... 70% ()

Big Bear

Zase jednou příjemný animák, plný česky zpívaných písniček a spoustou humoru. Leckdo tu písně odsuzuje, ale obávám se, že mu nedošlo, že není cílovou skupinou... Nebo tu snad mají prťata účty s oprávněním komentovat filmy (a umí psát?) :-) ! Já mám jinou zkušenost. Děti to milují a ani dospělý u toho neutrpí žádnou újmu... tedy ehm, pokud to nejede z přehrávače každý den.. jako u nás. V pravdě po všech stránkách mrazivou Elsu jejíž úvodní píseň bych už možná vysekl i já v noci po náhlém probuzení.. vystřídala u nás nyní tropická Vaina z Tichomoří. Změna je to příjemná, obzvláště v těchto sychravých dnech. Azurové moře je nádherné i ostrovy a vůbec celý příběh a legenda... Já měl pro Tichomoří vždy slabost, jen mi v tom blankytném nebi chybí nějaké to Zero nebo Corsair :-) no nic, to odbíhám :-)! Dementní kohout ve filmu je super! Takže já dávám za 4 kokosové ořechy. * * * * ()

Nin

Epický animační win. Dechberoucí animace, kvalitní a vcelku originální příběh a boží pisničky. (9/10) ()

S.Quentin QUALE

Prostředí a hlavně hudba hodně v pohodě, jen ten příběh mi přišel hodně plochý a nenápaditý. Funkčních gagů jsem postřehl jen pár, což je největší škoda. Za podívání Moana určitě stojí, ale do dalšího běžícopásoidního animáku si ji určitě pamatovat nebudu......a když jo, tak jen kvůli zpívajícímu The Rockovi. 75% ()

Allien.9

Protipól k "Frozen", nikoli však kvalitou. Nádherná animace, neobvyklé prostředí, parádní chemie mezi ústřední dvojicí a naprosto kouzelné písničky. "How Far I'll Go" je to nejkrásnější, co jsem za poslední 3 roky v animáku slyšela. A propos, opět palec nahoru za český dabing - nejen za vybrané dabéry, ale především za věrně přeložené texty písní.;-) ()

misterz

Ani neviem, prečo som to tak dlho odkladal, možno to je tým tichomorským kultúrnym prostredím, ktoré je pre mňa málo lákavé, no všetky obavy v tomto smere boli zbytočné. Príbeh je výborný, zaujímavý a plný vtipných scénok. Užijú si ho ako deti atak aj dospelí, k tomu treba prirátať na pohľad peknú grafickú stránku a výbornú hudbu. Slušný nadpriemer a veľká spokojnosť k tomu. 80/100 ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023