Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

Mrkvič

Krimi? Od kriminálky bych čekal nějaká nečekaná odhalení. Ne, že je hlavní padouch známý od prvního záběru na něj, a že je od začátku jasné, jak hledané děti vyšetřovatelé najdou. Spíše je to místy slušná komedie, což Hans Adler-Moland už v předchozím filmu dokázal, že umí. Překvapila mě parádně natočená akce a hlavně díky ní jsem nelitoval shlédnutí filmu. Nejvíce mi ta krvavá brutální akce připomněla Mlčení jehňátek a to je už hodně slibný základ. ()

Tosi

Třetí hitovka dostala v Pål Sverre Hagenovi konečně silného padoucha, který po satanisticku testuje víru svých dětských obětí a nakonec i porážkami trpícího hrdiny Carla Morcka. Ono to působí jako typická epizoda kriminálního seriálu, ale co, stejně tyhle severské kriminálky dychtivě baštím. ()

viperDavid

Oproti knize docela zklamání. Nevím jestli to chtěli zdramatizovat, nebo ulehčit a zkrátit děj, ale prostě to nebylo ono. Celá kniha je postavena na emocích, tady chyběli a děj hlavně dost výrazně překopali. Bohužel i některá důležitá fakta. ()

Johnny.ARN

Oddelenie Q s ďalším skvelým prípadom. trošku mi vadili tie scenáristické barličky pre vyšetrovateľov, aby im to odsýpalo a aby sa k niečomu dopracovali, vyvažovala to ale tá harmónia medzi vyšetrovateľmi, na ktorej sa nesmierne bavím, lebo takú dvojicu museli dlho vymýšľať a ešte dlhšie hľadať. Opäť mrazivý prípad, prevedie tiež fajn, bolo by to ako u predchádzajúcich dielov za tie objektívne tri, ale jednu prihodím kvôli podtextu a pozadiu a hlavne kvôli vete : "Viera je zlozvyk, ako fajčenie alebo homosexualita." 4 z 5 ()

venison

Příběhy zasazené na Oddělení Q hltám nejen knižně, ale i na plátně. Knížky jsou vymazlené a příběh si rozjíždějí na různých dějových úrovních více do hloubky. Filmové zpracování se zaměřuje více na jádro příběhu a vztahové či psychologické rozbory nechává stranou, což rozhodně není na škodu. Děj je mnohem přímější, syrovější a bez zbytečné omáčky také mnohem akčnější! Původní režisér Nørgaard (Žena v kleci; Zabijáci) příběhy vystihl velmi věrohodně, ale „Vzkaz v láhvi“ díky Molandovi získal úplně jiný dynamičtější rozměr. Od začátku příběhu jsem byla zatažena do mrazivě temného děje a pocítila chlad Severu.. Hlavní trojice působila více sehraně a rozuměla si beze slov. Carl s Asadem si vyměňovali odlehčené fórky. Nejvíc mě asi bavila naprosto úchvatná vlaková scéna, která byla natočena velmi prostě, ale napětím se divákovi zaryla až do morku kostí. Příběh byl natočen brutálněji, než je zvykem (rozhodně nejsou vidět hektolitry krve, ale když do postavy na plátně zajedou nůžky, tak je cítíte i zabodnuté v sobě). Vrah je sice znám již od začátku, ale je tak skvěle podivně slizkej, že mě scény z jeho narušeného zákulisí velmi bavily. Severských detektivek je na každém rohu hromada (v knižní, televizní nebo filmové podobě), ale případy a hlavně hlavní hrdinové z Oddělení Q mě baví ze všeho nejvíc. Autoři si vzali ze svého kultovního žánru to podstatné a okořenili něčím, co dodává příběhu tu správnou dávku sex-appealu! Skvělý zážitek srovnatelný se starými dobrými detektivkami ve stylu „Mlčení jehňátek“ nebo „Sedm“. ()

pytlik...

Jsem moc rád, že Asad byl i po těch dvou letech od posledního příběhu ve formě, měl jsem o něj celkem strach. Přeci jenom, coby praktikující muslim má v severskejch zemích o ramadánu celkem problém, když je polární den a on nesmí jíst a pít od úsvitu do západu slunce. Ale možná, že o to víc je pak zocelenější a nějací změkčilí padouši nemaj šanci se mu dostat na kobylku. Ale dost možná se u něho ten hlad a žíža projevila v duchovní oblasti, páč ty řeči o flašce coby známce boží prozřetelnosti se mu moc nepovedly (páč je sice hezký, že se možná díky ní podaří zachránit některý děti, když ty předtím se podařit nezachránilo, holt si asi prozřetelnost vzala dovolenou). Doufám, že Morck se v dalších dílech nedá zviklat a na víru nepřestoupí, je tak zádumčivý a o životě nepřemýšlející, že to u něj celkem hrozí. Jinak film až do scén v nemocnici napínavý a vcelku i logický, ovšem pak člověk jen kroutí hlavou, skřípe to, skřípe až do konce. Proto taky strhávám hvězdičku. ()

JohnSmith

I třetí díl se nese v duchu prvních dílů, takže temné atmosféry je tu opravdu hodně. K tomu záporák opravdu extra slizoun. Na rozdíl od předchozích dílů přibyl drsný humor a tentokrát opravdu výborná kamera. ()

Linka2

A je to tady. Životní fáze kdy jsem se z romantické holčiny stala mateřskými pudy zmítanou ženou. Tak takovéto filmy mně od teď budou děsit víc, než mně dříve dojímaly mé oblíbené Zápisník jedné lásky, Lásky čas, 500 dní se Summer, Věčný svit neposkvrněné mysli, Pan Nikdo a Než jsem tě poznala. Super. ()

Jolinar

"Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by měl tolik víry jako ty." Předchozí díly měly zajímavější zápletky a překvapivější zvraty, ale pořád lepší 3*** ()

Nyck

S filmovým Vzkazem v láhvi mám stejný problém jako s tím knižním. Jednoduše mě tenhle příběh tolik nezaujal, tím spíš mohl jen těžko konkurovat Zabijákům, které naproti tomu považuji za jeden z nejlepších případů Oddělení Q. Ve filmu se jede výhradně vyšetřovací linie a nezbývá prostor na, v knize tak osvěžující, dialogy mezi trojicí hlavních postav a na jejich příběhy. ()

zdenny

Oddělení Q mám rád a na každý nový film se těším. Jenže zde bylo nasekáno tolik policejních chyb, že bych se za obvyklé čtyři hvězdy musel stydět. Jeden příklad za všechny: Hledám velice nebezpečného zločince a poldy rozdělím tak, že každý jeden prohledává přidělenou lokaci. Jeden ze základních policejních prostředků v prakticky všech akcích je vysílačka. Prostě kvůli spojení a informacím. Náš hlavní hrdina, v jehož lokaci se zločinec nachází, tam prostě jen tak vejde, aniž by se obtěžoval něco do té vysílačky žblebtnout – kvůli posilám apod. Jenže to by tu vysílačku musel mít. A takových věcí je v tomto filmu více. Co se týče filmu a příběhu, tak opět klasická mystery se slušnou atmosférou. Doposud jsem viděl zfilmovány tři knihy, ale ani jednu jsem nečetl. A z těchto filmových zpracování byl „Vzkaz v láhvi“ nejslabší. Přesto si ale uchovává slušný standard. ()

lykan9

I když se jedná o nejslabší díl trilogie, tak v rámci žánru a hlavně originality se jedná o TOP krimi thriller s výborným záporákem. Novou přísadou je dokonce i humor, který není nijak přehnaný a člověku přijde, že tam sedí. Assad je prostě dobrej, ať už smutně koulí očima nebo chrlí kameňáky. Pokud budou filmy Oddělení Q tímto způsobem točené, tak ať jich natočí klidně 100, já se budu pořád dívat. ()

Krustyburg

Není to vůbec špatně natočené, do vyššího hodnocení schází, že příběh není ničím nový, spíše taková krimi klasika, a také je vám celou dobu líto těch dětí.. ()

Tomatáš

Pro mé spíše zklamání. Nepřekvapivý scénář, který je slabším odvarem mnohem lépe a precizněji propracovaných filmů či seriálů podobného žánru. Některé scény (nemocnice, honička v garážích) jsou spíše urážkou profesionality jinak velmi kvalitní dánské policie. Nemastné, neslané, ale neurážející počin. ()

Mr.KarlAdler

Vzkaz v láhvi se zasekl na pomezí televizní zábavy a znepokojujícího thrilleru – i když by se určitě moc rád viděl v té druhé škatuli. Kvůli tomu moc nefunguje ani z jednoho úhlu. V první půlce to detektivům a fanatikům ještě docela šlape, protože člověk taky nezná všechny motivace postav. S postupem času se ale ukáže, jak jsou charaktery vlastně nedostatečně propracované a o jak vesměs klišovitou zápletku jde. Akorát se do ní přimíchávají děsná osudovost, populární témata (detektiv Assad z Kodaně jako by vznikl akorát pro to, aby párkrát vyvážil svého geniálního parťáka) a pro mě dost nepochopitelná snaha šokovat. Pak je z toho spíš takovej splácanej samoúčelnej mišmaš. Což je fakt škoda, protože kvůli tomu pro mě přestalo fungovat i napětí, které je po většinu stopáže opravdu solidní. ()

drackula

S prehľadom zatiaľ to najlepšie čo oddelenie Q predviedlo. Interakcia medzi hlavnou dvojicou funguje skvele, tentokrát aj v humornej rovine. Vrah je dostatočne nepríjemný, akcia baví a nemá výraznejší zádrhel. Niektoré zvraty predvídateľné, ale to vôbec nevadí. Tento typ detektívok ma veľmi baví. 90% ()

Autogram

Kriminálka tak temná, ako len severský film môže byť. Umocnené je to ešte tým, že najviac nedôveryhodné ksichty majú vyšetrovatelia. Náboženský fanatizmus nevedie k ničomu dobrému a je jedno z ktorej strany by prichádzal. Paradoxom tu je, ako v otázkach viery prichádzajú najrozumnejšie poučenia práve od moslima. –––– Co tím chceš říct? Že nám ten vzkaz seslal sám Bůh? ()

vyfuk

Třetí díl mne lehce zaujal už jenom tím, že zápletka a vlastně i záporná charismatická postava je známá hned od prvopočátku. Není to nic špatného. Ale asi to lehce pokazilo atmosféru. Máme zde jiný, teď náboženský motiv, který leží v žaludku hlavním postavám a dokáže vyvolat v ději nejednu otázku. Ale furt to nic nemění na tom, že oproti prvnímu díl jsem zde postrádal určité napětí, strach a hlavně kreativitu s originalitou. Čtvrtý díl možná přinese něco svěžejšího. ()