Léto k nepřežití: První den v táboře

• USA Wet Hot American Summer: First Day of Camp
USA, 2015, 3 h 54 min (Minutáž: 28–30 min)

Epizody(8)

Paul RuddJason SchwartzmanAmy PoehlerBradley CooperJaneane Garofalo a spoustu dalších hrdinů se vrací v seriálu od tvůrčí společnosti Netflix, který vychází z 15 let staré břitké komedie Léto k nepřežití (2001) o strádání sexuálně náruživého mladíka, který musí tři týdny koitálně abstinovat, protože je táborovým vedoucím a musí jít svým pubertálním svěřencům příkladem. Osm nových epizod nám přiblíží život táborníků a jejich dozoru v roce 1981, takže ještě před dějem původního snímku. (geklon)

char_t

Neskutečná ujetina. Před 14 lety hráli jako skoro-třicátníci teenagery na táboře a byl to fajn úlet. Letos se podařilo tutéž hvězdnou sestavu (Amy Poehler, Elizabeth Banks, Bradley Cooper, Paul Rudd...) dát znovu dohromady a dnešní čtyřicátníci si s chutí zahráli prequel(!). Mazec. Jen houšť a větší kapky! ()

Raziel_cz

Úplně stejná píčovina jako film, akorát to drží víc pohromadě. A jo, jakmile si snížíte IQ, pořád to dokáže být vtipné. A pořád by mě zajímalo, na čem tvůrci jeli. ()

Fíkus

Trochu učesanější než původní film, ačkoliv bych něco jako scénu ve městě z filmu ocenil, ale ta učesanost celku nádherně svědčí. Je vidět, že Showalter a Wain v mnoha ohledech dozráli, ale přesto zůstali stejně praštění jako před těmi patnácti lety. Znamená to, že pokud se vám nelíbil původní film, asi se v tomhle nenajdete. Jedině, že byste obdivovali, koho všeho sem byli schopní sehnat. A navíc si to všichni užívají. Nejvíc mě potěšil asi překvapivě Zak Orth, jehož postava nemá nějakou zásadní dějovou linku, ale ta jeho mimika ve všech scénách... K nezaplacení. Jsem zvědav, jestli tvůrci i Netflix budou chtít pokračovat a jaká klišé si vezmou pod lupu příště. Už zbývá k vyprávění jen 58 dní tábora! :D ()

JohnX

Ještě, že ten Netflix je. Klasická broadscast network by nikdy nevěděla, jak tenhle seriál prodat inzerentům a kabelovky by si nikdy takovou ptákovinu do programu nezařadily. O filmu z roku 2001 jsem vůbec nevěděl, i přesto jaká kultovina se z toho stala, tak jsem se na film podíval a pak jsem zhlédnul tenhle seriál a dobře jsem udělal, bez filmu člověk nepochopí polovinu vtipů a gagů v celém seriálu. Skvělý je, jak seriál mění skutečnosti z filmu a ukazuje vám, jak k těm blbostem ve filmu vlastně dochází. Je to skvělá podívaná, pokud pro to, abyste se zasmáli nepotřebujete něco jako logiku a smysl. Film je slavný také pro to, že naprosto každý, kdo v něm hrál, se pak stal slavným. Překvapilo mě mile, že se vrátit rozhodl i Cooper a John H. Benjamin coby Archer byl jen třešnička na pěkné pošahaném dortu. Děj byl taky fajn, i když vládní konspirace... zase? Už by ti Američani mohli přijít s něčím novým a to i v tý komedii. ()