Reklama

Reklama

Léto k nepřežití: První den v táboře

(seriál)
  • USA Wet Hot American Summer: First Day of Camp
Trailer 2
USA, 2015, 3 h 54 min (Minutáž: 28–30 min)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Paul RuddJason SchwartzmanAmy PoehlerBradley CooperJaneane Garofalo a spoustu dalších hrdinů se vrací v seriálu od tvůrčí společnosti Netflix, který vychází z 15 let staré břitké komedie Léto k nepřežití (2001) o strádání sexuálně náruživého mladíka, který musí tři týdny koitálně abstinovat, protože je táborovým vedoucím a musí jít svým pubertálním svěřencům příkladem. Osm nových epizod nám přiblíží život táborníků a jejich dozoru v roce 1981, takže ještě před dějem původního snímku. (geklon)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (26)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Jak se dalo předpokládat, je seriál ještě o něco šílenější než film, ale zároveň mi připadá dramaturgicky trochu uhlazenější. Jistě, pořád to vypadá jako sbírka skečů ze SNL, ale má to přece jen kompaktnější příběh. Pokud na seriál bude koukat divák bez znalosti filmu, absolutně se nebude chytat na ty tuny narážek, které seriál dělají tolik zábavným. Herecká sestava je prostě kouzelná. Pokud ve filmu byli všichni ti třicátníci v rolích teenagerů k popukání, v tomhle prequelu už jsou z nich čtyřicátníci, takže je to logicky absurdní až běda a o to více legrační. Navíc doplnění původních postav těmi novými, které jsou neméně hvězdně obsazeny, tomu dodává šťávu. Kdo by třeba čekal, že se tu objeví hned pět herců z Mad Men v čele s Jonem Hammem a Johnem Slatterym. Ale dávají si to parádně. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Tohle je naprosto ujetý seriál(minisérie). Kdo, viděl film tak pochopí proč, kdo neviděl film a má rád hodně ujeté záležitosti, tak bude na nejvýš spokojeny. Seriál má ještě šílenější situace, než film a občas je těžké rozpoznat co je myšleno jako vtip nebo nějaká sofistikovaná narážka. Hodně záleží na tom jaký typ humoru máte rádi a co všechno jste ochotný skousnout. Obsazení je opět skvělé a je vidět, že herci se na toto natáčení moc těšili. A to ať už jde o navrátilce Banks, Cooper, Meloni, Rudd, Poehler atd. Nebo o nové tváře, kteří se objeví kvůli pár minutám, které rozhodně stojí zato Wiig, Hamm, Schwartzman, Cera nebo Pine. Je tu spoustu hvězd, ale žádná si nekrade prostor jen pro sebe a své jméno. Není to seriál pro všechny, ale kdo si k němu najde cestu, tak rozhodně nebude zklamaný. ()

Reklama

Patw 

všechny recenze uživatele

Tento počin opravdu ocení nejen (ale především) fanoušci pořadu Saturday Night Live. Ne jen, že se zde objeví staří i mladí známí z pořadu SNL, ale především kvůli samotnému ději, který je opravdu... jiný. Ze začátku se to ještě jakžtakž drží na uzdě ovšem od třetí epizody se to rozjede na plné pecky, a člověk neví jistě jestli se smát nebo si zakrýt oči a dělat, že to neviděl. Ovšem kouzlo toho všeho je v oné naivitě, zpracování a jisté síle, že tu aktuální epizodu prostě divák dojede do konce a ještě bude mít chuť na další a další epizody. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky původního filmu povinnost, ostatní diváci budou nejspíš nechápavě sledovat, co se to na obrazovce děje. První polovina seriálu byla až nečekaně civilní, ale poté se dostavila ta pravá "Showalter-Wainovská" ujetost, která až do konce nesundala nohu z plynu. Samozřejmě je nutné ocenit, že se tvůrcům podařilo sehnat prakticky kompletní obsazení z původního filmu a že i ty největší hvězdy (Rudd, Cooper, Banks) hrají v seriálu výraznou roli. Solidní čtyři hvězdy, ale podobně jako u filmu si umím představit, že hodnocení WHAS: FDoC klesne do modrých čísel. Tento druh humoru je dost specifický... ()

Toren 

všechny recenze uživatele

Tady půjdu proti proudu... za mě rozhodně slabší jak původní film. První 2-3 epizody jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, někde v polovině si uvědomil, jak to do sebe nádherně zapadá a ke konci se jen zeširoka usmíval. Hroznej bizár, který bez znalosti filmu musí každýmu připadat jak totální odpad. Je super, že seriálu nechybí sebereflexe a podobná nálož originálních nápadů, jako u předchůdce... ale stejně tomu chybělo "to něco", co udělalo z prvního filmu menší kult. Mimochodem - má to fantastické otvíráky (ta hudba!) a Chris Pine si to dával! ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • V roce 2014 oznámil Netflix, že natočí tuto mini-sérii k filmu Wet Hot American Summer (2001), ovšem na rozdíl od sequelu, že půjde o prequel se skoro stejným obsazením. A ačkoliv herci už zestárli, i přesto v této mini-sérii hrají své mladší verze než v původním filmu. O natočení seriálu režisér a scenárista David Wain usiloval dlouhá léta. (Patw)

Reklama

Reklama