castor

Opakuju se, ale v poslední době je radost sledovat Matthewa McConaugheyho na plátně. Odpískal projekty, ve kterých ukazoval své břišní svalstvo a řešil „zásadní“ vztahové peripetie s nějakou slepicí, a sahá po těch, které vypadají velmi ambiciózně. Alespoň na papíře. V praxi totiž bohužel Zlato trošku platí za beztvaré dobrodružné drama, které velice rychle vyšumí. Obtloustlý zlatokop a alkoholik s pleškou je sice v jeho podání velmi solidní, ale tím to asi končí. Potíž je s unylým příběhem a se stylem, jakým je vyprávěný. Řemeslně je to prachobyčejný průměr, takže ty nedramatické scény nejsou ani nijak solidně vizuálně zabalené. Ve finále z toho máme jeden velký podfuk, který vzešel z obrovského naleziště zlata. K tomu nějaká ta malárie, nějaká ta přítelkyně, nějaký ten chlast. Trošku nuda. A já navíc tyhle biografie bez možností výsledek někam libovolně posunout úplně rád nemám. Ostatně k látce líně přistupující tvůrci se o to zřejmě ani nesnažili. ()

D.Moore

Zaujal mě trailer a proměna Matthewa McConaugheyho (myslel jsem, že to je maska, ale on se prý vážně tak zřídil...), nadchnul mě soundtrack Daniela Pembertona... O skutečném příběhu jsem nevěděl nic, režiséra jsem neznal, šel jsem do kina a nelituji. Zlato je lehoučký, svěží a takový ten stále přehledný film, který krásně míchá dobrodružný žánr s dramatem jednoho umíněného moderního zlatokopa, jenž hledá a hledá, ačkoliv možná už našel, jen o tom neví. Samozřejmě, zní to jako ohromné klišé, ale za celé dvě hodiny mě ani jednou nenapadlo, že sleduji něco, co jsem vlastně už mnohokrát viděl. Naopak mě film neustále mile překvapoval, ocenil jsem, že hlavní hrdina je vlastně sympaťák (a zaplaťpámbu ne žádný žralok ve stylu Vlka z Wall Street), že není problém mu porozumět a díky tomu celý příběh vlastně prožít s ním. Velmi mě pak překvapily dvě věci - závěrečných asi patnáct minut, o nichž psát nebudu, a že ve filmu hrála i Bryce Dallas Howard, kterou jsem až do titulků nepoznal. ()

gogo76

M. McConaughey sa pred pár rokmi šikovne vyšmykol zo škatuľky hollywoodskeho romantického maznáčika a začal brať serioznejšie roly a svoju kariéru smrteľne vážne. Jeho filmy v posledných rokoch sú zárukou kvality, minimálne tej hereckej. Film Gold nie je tak priamočiary ako by sa podľa názvu mohlo zdať. Občas sa v tom strácal i sám M. McConaughey a divák rovnako s ním, ale v závere musíme všetci uznať, ako to len chytro E. Ramirez vymyslel...70%. ()

Xmilden

Jeden z mála hereckých chameleónů Matthew McConaughey v roli chlápka co si nenechá ukrást za žádnou cenu svůj zlatý sen. Gaghanova režie nenabízí nic z čeho by člověk měl chrochtat blahem, ale kdo má rád příběhy o vzletech a pádech zajímavých hrdinů určitě by ho neměl Gold minout. 60% ()

Real Tom Hardy

"CADILLAC IS PUSSY MAGNET!" -------- Pekný backstage pohľad nie len na samotné udalosti Bre-X Mineral Corporation, ale aj ťažbu zlata ako takú. Krásne prostredie Indonézie sa zmixovalo s nie tak celkom pekným McConaugheyim (skloňovanie ...). Filmu po hodine dochádza šťava, kedy sa to znova rozbehne až s odhalením škandálu. Celkovo je rozprávanie príbehu nezáživné, unavujúce a réžia väčšinu času spí. Dokopy nič prevratné, ale na druhej strane ani nič katastrofálne. ()

sepp

Nečekal jsem absolutně nic a dostal jsem dvě hodiny zábavy, kdy jsem se ani minutu nenudil. Takže cajk za 4*. ()

Fiftis

Režisér Stephen Gaghan očividne vedel, čo robí a svoju prácu neodflákli ani scenáristi. Zlato prekvapí a neprestane prekvapovať až do konca, či už sa jedná o dej, alebo podarené vtipy. Zaujímavý pohľad do zákulisia fungovania špecifického priemyselného odvetvia a politických machinácií nehovoriac. McConaughey tu nie je práve v úlohe, kedy by divákov uchvátil šarmom alebo príťažlivosťou. Práve naopak, prinajmenšom vonkajšia schránka hlavného hrdinu skôr odpudzuje. Avšak herecký výkon ťahá perfektne. Skvelý príbeh o poslednej nádeji opilca v stredných rokoch, ktorý sa nebojí zamazať sa od bahna, aby si obhájil svoj najdôležitejší sen: získať zlatý krompáč pre najlepšieho zlatokopa a aby zachránil rodinný biznis. ()

Shakers

Príbeh je to zaujímavý na to aby zaujal, navyše aj Matthew McConaughey spoľahlivo film potiahne, len by to chcelo trošku lepšie tempo nech je to strhujúcejšie, ale inak fajn film o hľadaní zlatej bani v Indonézii. 70% - 3* ()

lamps

Skrz na skrz průměrná story o tom, kterak jeden obtloustlý budižkničemu ke štěstí přišel, opírající se výhradně o další propocenou a zanícenou kreaci mistra Matthewa, který se ale plácá v rozbředlé dvouhodinovce bez výraznějších emocionálních momentů, překvapivých zvratů nebo opravdu originálních režijních nápadů. Zcela to nezachraňuje ani dobře promyšlená struktura scénáře, ani slušivý retro kabátek. ()

vteco

Strukturou velmi mdlé a nudné, občas se sice objeví malý záblesk hravosti v podobě přeskakování časových linií, které do sebe na závěr pěkně zaklapnou, ale jede se na tak konstantní tempo, že prakticky žádná část nevynikne a navíc se bohužel nejedná o tempo nijak závratné a ani svižné. Expresivní pupkáč McConaughey se sice snaží, má jiskru a dá se mu věřit i ten velký výrazný zub, ale potřeboval by více ujetější, šílenější a hlavně živější scénář, který by byl schopný jeho herecký výkon vystřelit až na hranici Oscarové nominace. To se bohužel nekoná, avšak díky tomu vystupuje do popředí skvělá postava zahraná lehce obtloustlou Bryce Dallas Howard, která není hloupá, není klišovitá a v celkovém vyznění snímku má větší roli, než se zdá. Což se po opravdu skvělé závěrečné dvacetiminutovce dá říci i o celé myšlence filmu a příběhu jenž předkládá. Škoda, že se více nešlape na plyn a kreativita se společně s příliš obyčejným soundtrackem uzavírá do hlubokého pralesa nevyužitých příležitostí. Zlato je tak pouze dvouhodinovou povinností pro všechny zaryté fanoušky charismatického Matthewa. [55%] | Kino ()

misterz

Jasná ukážka toho, aký výborný herec je M. McConaughey. Opäť raz výrazne potiahol jeden film, ktorý bol svojim spracovaním a obsahom skôr hlboko priemerný. A jeho hereckej charizme tu neubrali ani kilá navyše a plešina. S dejovou linkou to bolo podstatne horšie. Niežeby ma téma nezaujala to nie, len tu bolo na môj vkus dosť politikárčenia a burzovných rečičiek, pričom réžia mohla byť tiež trocha divácky atraktívnejšia a zaujímavejšia. Lepší priemer. 65/100 ()

Anderton

Podobne šialený príbeh plný zvratov, koré môže vymyslieť len sám život a asi aj preto pôsobia paradoxne tak málo uveriteľne, by si zaslúžil asi o niečo satirickejšie a inovatívnejšie prevedenie. V prípade Gold sme sa dočkali proste iba ďalšej životopisnej drámy, ktorá sa až príliš bojí využitia humorných prvkov. Pritom McConaugheyho postava a aj samotný herec by si takéto uchopenie zaslúžili. Pokiaľ tohto herca máte posledné roky radi, užijete si ho aj v Gold, pokiaľ vám nesedí, tak tento film možno ani neprežijete, respektíve po pol hodine prepnete v televízii kanál/vypnete DVD. ()

Frajer42

Asi není náhodou, že tento snímek valná většina uživatelů hodnotí třemi hvězdičkami. Na jedné straně stojí velmi zajímavá událost, kterou se tvůrci inspirovali a naprosto dechberoucí výkon Matthew McConaugheyho, který snímek od snímku roste a já neustále zvažuji jeho zařazení mezi oblíbence. Na straně druhé stojí nepříliš povedená režie, která snímku bez přestání háže klacky pod nohy. První polovina snímku byla velmi slabá a ve střední části jsem dokonce několikrát podlehl mikrospánku. Jakmile se ovšem děj přehoupl trošku dál, tak se mi to celé začalo nějakým záhadným způsobem líbit. Pokud se tedy chystáte ke zhlédnutí. Doporučuji to po počáteční nespokojenosti nevzdávat. Závěr stojí za to. Těžko lze uvěřit, že se něco takového skutečně mohlo stát. Tohle by nevymyslel ani ten nejlepší scénárista. Takřka dvouhodinová stopáž zde byla zvolena naprosto zbytečně a kazí divácký dojem. Celkově lepší tři hvězdy. ()

Dzeyna

Bože, takovéhle role jsou prostě ušité přímo pro Matthewa. Zamilovala jsem si jeho komicky bizarní chování ve Vlkovi z Wall Street a tady jen potvrdil a ještě zdokonalil své umění. Celý snímek je natočen hrozně poutavě a člověk se vážně nenudí, ale žere to. I když ho důlní průmysl nebo něco s ním spojeného nikdy nezajímalo. Má to své kouzlo. Jen škoda, že je tam ten klasiký americký a až příliš okoukaný románek. ()

predators

Není všechno zlato, co se třpytí! Muž mnoha tváří (a jednoho hlasu), Matthew McConaughey nemůže utáhnout všechny filmy sám...a to ani za zlaté prase! Další výlev dle skutečnosti, u kterého se snažil držet pozornost co to šlo, jelikož je dooost roztahaný a vláčný. 40% ()

silentname

"Gold". Výstižný názov pre tento film. Matthew McConaughey na ceste za svojim veľkým snom za zlatom v roku 1988. Zaujímavý príbeh s dobrými momentkami, no miesto, kde skutočne zažiari je jeho záver. Nebudem klamať, záverečná polhodina filmu je moment, kedy konečne začne film prekypovať tým, čo som od neho čakal a prinesie zaujímavé momentky a ukáže nám ako môže vysoký vzostup spôsobiť aj nečakaný pád na úplné dno. A tento film to ukazuje skvele. Édgar Ramírez je rovnako skvelý a skutočne mám pocit, že sa pre túto rolu absolútne hodil. Nikto iný mi by mi tam lepšie nesedel. Ostatní mám pocit, že sú viac menej len do počtu a trošku posúvajú príbeh. Ale nič moc sa o nich nedozvieme. S výnimkou možno Bryce Dallas Howard, ktorá hrá Kennyho priateľku Kay. Funguje tam dobre. Mám ale pocit, že film trošku spadá do kategórie životopisných filmov, ktoré poznáme a nevedia akosi priniesť niečo moc nové, čo by sme nevideli. Dokonca ani len v posledných 5 rokoch. Robí to z "Gold" zlý film? Nie nutne. Je natočený dobre, nie je moc dlhý, nepôsobí zbytočne obohatený o scénky, ktoré sa mohli vystrihnúť a je slušne zrežírovaný. Povedal by som ale, že všetko balansuje na hrane okey až dobré. S výnimkou spomínaných záverečných 30-tich minút, kde film začne skutočne žiariť a zasluhuje si svoj zlatý lesk. Neviem či by som sa k nemu vrátil, ale som rád, že som si ho pozrel aspoň raz. Ak hľadáte dobrý film na večer, toto nie je zlá voľba. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Slarque

Přiznávám, že jsem vůbec netušil, jak vlastně funguje celý ten byznys kolem prospektorů a těžařů. Takže mě v tomto indonéském zlatém dole ledacos překvapovalo. Škoda jen, že film nemá nějakou kladnou postavu, protože by se mi pak lépe sledoval. Koukat dvě hodiny na permanentně nalitého chlapa mě prostě moc nebaví, ale jinak dobré (70%). ()

eLeR

Gold je presne ten prípad, kedy nad príbehom a spôsobom jeho vyrozprávania divákom, vysoko vyčnieva herecký prejav hlavného herca. Matthew tu bol fantastický ... on čím je škaredší, tým asi lepšie hrá. Príbeh je to celkom zaujímavý, ale vlažne vyrozprávaný. 3,5* ()