Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

figliar

Od kedy vyšiel animák Wreck-It Ralph, na podobný film som netrpezlivo čakal. Vizuál z District 9 filmu neskutočne sadol. K tomu poriadna akcia, ako keby som si na 2 hodiny sadol pred X-box, množstvo easter eggov pre znalcov počítačových hier z 90tych rokov a retro Tron sountrack. Na to, aby sa divák nudil, aj pri 140 minútach, čas rozhodne nebol, ale aj tak k 5 hviezdam my chýba menej hollywoodskej romantiky. ()

Kubaazz

Zpracovat dobře dobrodružné scifi není vůbec snadný úkol. Nikdo neví, co opravdu přijde, natož kdo ovládne svět svým produktem, službou, světem... Tohle se ale povedlo, budoucnost, které se dá věřit, a zároveń přinaší hravý a hluboký příběh bez zbytečných nánosů scénáristických úskoků. Klobouk dolů pane Spielberg, i po tě tech letech dáváte světu nesmírný přínos, za mě nejlepší film roku 2018. ()

geek.ondra

Fenoménální popkulturní zážitek a špičkový blockbuster. Téměř každá scéna je divácký orgasmus a ačkoliv Spielberga nesnáším tak tentokrát vyšťavil předlohu naplno a naservíroval nám jeden z největších kinozážitků posledních let. Tady vítězí geekovský srdíčko... 8/10 ()

dalziel

Nato, že som bol presvedčený že to bude absolútna kravina som to už videl 3x.Z toho vyplýva že,človek vie prt. ()

tranquill

"Nesnáším v tomto světě jenom tři věci: steam punk, piráty a kuskus!" Ano, jen to velmi akční a stylové, ale také velmi animované, avšak na takového Trona to zdaleka nemá. ()

aR3Zz

Fíííha, to byla jízda! Bavilo mě to každou minutu! Ano, sem tam jsem musel přivřít oči, protože děj zadrhával, herecký výkon či text scénáře stupidně primitivní, ale jako celek to prostě fungovalo úžasně. A moc se mi to líbilo, bylo to ještě lepší, než jsem čekal! 90% ()

kondor77

Měl to být postmoderní film pro zastydlé postpuberťáky (=pro mě), jenže... . Škaredý vizuál (o dva roky starší PC hra(!) DOOM (2016) nevypadá o moc hůře), nezajímavé postavy bez hlubší motivace, logické (ko)lapsy a (promiňte mi ten kacířský poznatek) nenápaditá rutinní režie. Přitom předloha je taková milá young adult blbina, která sice nápady krade, kam se podíváš, ale narozdíl od filmu to dělá hravě a bez ambicí. ()

Withree

Filmová adaptace známé bible pro nerdy se štítí okatých popkulturních narážek, kterých je kniha plná, a jde si svou cestou. Autor předlohy usměrnil svůj významně pozměněný příběh do 140 minutového filmu a tato změna mu prostě sluší. Spielberg, kterého už mnozí (včetně mě) odepisovali, si rozpomněl na svou starou formu a dal nám pekelně rychlou jízdu světem Oasis. Celá stopáž je přesně dávkovaná a nenachází se zde žádné výrazné hluché místo. Zápory se možná najdou, ale pro mě to nepřebíjí to počáteční nadšení. Netflixovská minisérie by příběhu slušela více, ale v rámci možností je to to nejlepší, co jsme mohli dostat. ()

Aiden

Forma-Gýč/Obsah-Cliché. Pekne sa to hovno zablýskalo. Keď sa do filmu nezmestí 30 superhrdinov dajme tam aspoň 200 odkazov na iné filmy. Nebolo to zlé, ale až nechutne vypočítavé. ()

DarthFailord

V roce 2047 si budu užívat zaslouženého důchodu a pobírat ty směšné dávky od státu. Moje radosti budou úplně jinde než v penězích. V rodině. Ve vnoučatech. Bude jim třeba 10 a zeptají se mě: "Dědo, co je to kult?". Nebudu přemýšlet dlouho. Pozvu je do obýváku. Na nějakém nosiči dat, který tou dobou zrovna poletí vyhrabu soubor starý 29 let a posadím děti k projektoru, nebo čemukoliv na čem bude dobré sledovat filmy. Obrazovka se rozsvítí a já i ve svém pokročilém věku budu zase proměněný v malé natěšené dítě a pravím vnoučatům: "Děti, dobře se dívejte, protože tohle....to je kult." A oddám se bohulibé zábavě, kterou tento film nabízí. Tak nějak bych to viděl. Nemá smysl ani moc film rozebírat, protože Steven ukázal, že je i on na pokročilý věk pořád ještě je dítě a zároveň takový PÁN. Naservíroval nám na zlatém tácu moderní doby a technologíí pořádný, ale opravdu pořádný šťavnatý steak v podobě posledních 30 let světové pop-culture scény. Filmy, knihy, hry, komiksy...a jako doplnění skvělý dezert v podobě přesahu do reálného světa, kde bohužel ten virtuální pohlcuje naši realitu a svět v ní. Bylo by zbytečné počítat všechny odkazy a easter eggy ve filmu, protože na první pohled je jich tam nekonečno. Po prvních 10 minutách jsem byl asi na čísle 20. Pak jsem to vzdal a dětinsky se naplno oddal sledování a užíval jsem si na maximum každou další scénu. DĚKUJI panu Spielbergovi, že mi ukázal, že je pořád možné být z filmu nadšený tak, že Vás to promění v malého kluka. Film, který bude jednou ve zlatém fondu kinematografie. 100% Ave Steve! ()

Baron Noktur

Úžasný snímok fungujúci vo viacerých, paradoxne navzájom si odporujúcich paralelách. Spielberg, ktorý je konečne znova vo forme, natočil neuveriteľne zábavný a vzrušujúci film. Najlepšie zistenie je, že o nejaké odkazy na roky minulé v tom filme vôbec nejde. Nie je to hlavná záležitosť, ale prekvapivo len okrajová, a to je na tom to skvelé. Osobne som drivivú väčšinu odkazov vlastne vôbec nepoznal, ale o tom film ani našťastie nebol, nakoľko popkultúrne odkazy sú našťastie len akýmsi bonusom naviac. Výborne zrežírovaný a navrhnutý snímok. 9/10 PS: V ktorom inom snímku uvidíte bojovať Železného obra proti Mechagodzille? No tak vidíte! PS2: Prečítajte si geniálny komentár/rozbor od Matty. ()

bono22vox

Děkuji Vám pane Spielberg. Vzal jste mě zase do dětství. Spolu se synem jsme si to moc užili. On koukal na něco úplně nového a pro něj neznámého, já viděl tunu vzpomínek a odkazů. Vůbec, tolik odkazů, ať už filmových, hudebních, kulturních atd. jsem v žádném filmu doposud neviděl. Potěšilo mě mnoho scén, mnoho odkazů, i malé detaily na kulturu 80 let. Jako třeba tričko Joy Division, které na sobě měla Art3mis. Není to žádné velké drama, Oscar z toho také nekouká, je to jednoduše krásný film, kvůli kterým vzniklo toto řemeslo, film ze kterého stříká láska k filmu a k 80. letům, k filmům které má samotný Spielberg rád. Já se bavil. A o to u takových filmů jde především... A já se bavil, smál i ronil slzy opravdu královsky. ()

Psycho.R

Je mi líto, že dávám pouze 3*. Za prvé jsem byl cílovka a za druhé Steven je pořád frajer. Ty stovky popkulturních odkazů, ale proklouzávají filmem a kromě pousmání nepřinášejí nic víc. Knihu jsem nečetl, tak nemohu posoudit, zda je film lepší. Hlavní hrdina mi nesedl, ale to je můj problém. Marka Rylance jsem nepoznal až do závěrečných titulků, ale jeho postava byla podle mě nejzajímavější v celém filmu. ()

Khamsin

První film, který jsem letos viděl v kině a nemohl jsem si vybrat lépe. Trošku jsem se bál, jestli 140 minut nebude příliš. A ono naopak.. ani nevím jak, a byl konec. Plynulost filmu je vážně výborná, vizuál skvělý, příběh poutavý, hlavní postavy vcelku zajímavé a charismatické, narážky na jiné filmy vkusné a vtipné. Jen nemůžete jít na tento film s očekáváním, že to bude mít nějakou extra hlubokou myšlenku, nebo že byste se snad mohli kochat duchaplnými filozofickými scénami... o nic takového tady nejde. A o to, o co jít mělo, tak to bylo zpracováno parádně. Ne, nedávám 5* Spielbergovi, jak tady v některých negativních komentářích často čtu... dávám 5* skvělému filmu v daném žánru. Avšak v posledních minutách jsem si říkal "Nepokaž to! Stevene, sakra, nepodělej celej film patetickým závěrem!" Nooo.. řekněme, že konec úplný průser nebyl, ač se rozhodně nejednalo o šálek mé kávy, a tím bych můj skromný příspěvek zakončil.. :) Celkově se jedná o skvělý počin a rozhodně doporučuji shlédnout v kině.. >׀ ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018