I přísný a nepříliš oblíbený učitel může u svých žáků dosáhnout mimořádné obliby. Když si jejich oblíbený učitel zlomí nohu těsně před chystanou cyklistickou výpravou, nahradí ho právě onen přísný kolega. Jeho nedobrovolní svěřenci sice zprvu nehoří nadšením, ale nakonec se přesvědčí, že není dobré člověka okamžitě zavrhovat jen proto, že si s ním zprvu nerozumíme... Jednoznačné výchovné tendence prý lze vysvětlit účelem filmu: vznikal na počest Pionýrské organizace. (oficiální text distributora)

vitekpe

Tohle je velka nostalgie. Nicmene nic, co by me po letech odbouralo, uz tam neni (mozna kdybych byl na patnactilety pionyrky...:-)). Mirny nadprumer. 3+ ()

Jiří K.

Tři až čtyři hvězdičky. Pro někoho možná ptákovina, ale mně se to docela líbilo. Prázdninový příběh táborového výletu na Slovensko. Ke SVK mám vřelý vztah, vyrůstal jsem tam, při některých záběrech jsem dokonce některá místa poznával, proto tak vysoké hodnocení. Jsem sentimentální. ()

Kovaja

Krásná horská příroda Tater na Slovensku.Pleskot v roli z prvnu nenáviděného učitele,který si postupem času svoje osiřelé žáky získá.Hezká věc!!! ()

farfalla

Letní oddechový film pro náctileté. Skupina pionýrů jede s učitelem na kole z Moravy na Slovensko. Jejich tři spolužáci si prázdninový výlet chtějí ulehčit jízdou vlakem a noblesnějšími požitky. ()

ArthasKarfa

Nenechte se zmást možná trochu nepěknými fotkami z filmu, celý film je krásný, milé písničky a hezký příběh ve kterém se děti podívají do krásných Vysokých Tater a zažijí pravé prázdninové dobrodružství za asistence zprvu možná trochu nepřístupného vedoucího, ale později v něm najdou pravého kamaráda a velitele, aby se z léta stal opravdu nejkrásnější čas v roce a zanechal v nich pocit veselosti, her, sluníčka a trochu lumpáren a osamostatnění od jinak svazujícího systému školních lavic. ()

fNdEsIECLE

Všeci sú krásni a uvedomelí... (Jedno se těm komoušským filmům pro mládež nedá upřít, přes všechnu srandovní schematičnost, moralizování, opěvování hnusu a děsu (= vše komoušské), obsahují punc romantického dobrodružství, o kterém si dnešní děti-fakani (nehodící škrkněte) mohou nechat jen zdát.) ()

pipapa

Ukázka zlatých časů ČSSR je zde, bohužel, spíchnutá velmi horkou jehlou. Zacházení se slepicí ve třídě není zrovna k smíchu a korunu všemu nasadil pak sám pan učitel, který, ve snaze slepici osvobodit, ji vyhodil ca.ze 3.patra školy - jestli nejsem úplně blbá, tak slepice nelétá/nemůže létat jako pták, proto nám pan režisér už raději neukázal, jak slepice dopadla...Michael Dymek tady už moc hezky povyrostl. ()

Fawkes

Taková česká klasika ze starší doby. Snímek se však bohužel nevyrovná filmům jako jsou Páni kluci nebo podobně. Myslím, že je to tím, že mu chybí nějaká výraznější osobnost české kinematografie, jako byli např. Petr Nárožný, Jiří Sovák, Václav Lohniský apod., ale jako oddychovka svůj účel splňuje, film sice nenabízí něco extra, ale ani neurazí. (75%) ()

MickeyStuma

Takové pionýrské road-movie na kolech po Slovensku s neoblíbeným učitelem v čele, který si oblibu nakonec přeci jen získá. Snímek údajně vznikl na počest pionýrské organizace, takže je to vlastně taková mládežnická agitka ukazující, jaké dobrodružství můžou pionýři prožít. A nemohu tvrdit, že by se to nepovedlo. Jeden by jim ten výlet až záviděl. Kdo by takové věci nechtěl zažít. Příběh je ozvláštněn jemným humorem a jedinou minutkou nevypadá trapně. Je veselý, příjemný a takový inspirativní. Vzniká otázka, proč by nemohl oslovit i současnou mladou generaci? Snad jen z důvodu lenosti šlapat do pedálů a kochat se přírodou. ()

gombarix

Tak příjemný film to opravdu je. Vlastně až moc, protože se na to pak člověk s odstupem dívá a říká si, že to nebyla zas tak špatná doba - krásná země, úrodná, lidi se slušně chovali, pomáhali si, mládež sportovala... a hlavně ty grófy už nemáme a zato všude vodovod! Ale teda z dějového hlediska je to skutečně ptákovina, a ne sice úplně nudná, ale předvídatelná jak kalendář. ()

Olík

Ono to tam je. Léto, dobrodružství, první lásky, rebelství, přátelství, úchvatné slovenské reálie, tehdejší dětské hvězdy, …………..ale taky pionýrské šátky, poplatné herectví a uši trhající dialogy. Pro někoho nostalgie, někdo zná, někdo vyloví z paměti, někdo nemá tuchy, o čem se tady bavíme…..každopádně tohle není snímek, který by padnul na první dobrou při zmínce o dětské tvorbě 70-80 let. ()

jan72

Letný mládežnícky film o cyklo výlete na Slovensko. Natáčané aj v Banskej Bystrici (pamätník) a na zvolenskej stanici. ()

montenegro

Asi žádná super-hyper kvalita, ale mně se to z nostalgie líbí, je to takové letní, prázdninové, pohodové, aneb- "když propukne léto"...pamatuju si, jak jsme jim záviděli, že mohli vyrazit na puťák AŽ na Slovensko:-). Škoda, že toho Michal Dymek nenatočil víc. ()

topi80

Tento pohodový film se mi moc líbil, a to jsem si ho pustil až teď, kdy už mám po čtyřicítce. Patří do kategorie těch zábavných filmů pro děti a mládež, jaké se dnes netočí. Protože by to nikdo ani neuměl. K žánru se asi nejvíc blíží filmy typu Snowboarďáci, ale ve srovnání s tímto ptačím letem dostávají hned několik drtivých KO. Vezměme si, kolik vtipných situací a nahláškovaných dialogů přinesla ta linie se třemi rebely jedoucími po vlastní ose. Zatímco současný film by se v každé situaci, která přinesla pobavení, nekonečně vrtal, tady se každý gag rychle uzavřel a jelo se dál. Linie výletníků se starým učitelem zaváněla výchovným působením, ale ve srovnání se současnými filmy povinně chrlícími hyperkorektní poučky to bylo naprosto v pohodě. Včerně rozuzlení POZOR SPOILER, kdy žáci ocenili kvality svého učitele ve chvíli, kdy viděli, jakou úctu k němu chovají jeho dávní žáci ze Slovenska, z nichž jeden už je předseda JZD ve středním věku atd. Moc milý film. ()

DJ Kritik

Kde sa podeli tak krásne filmy. Jednoduché a pritom pohladia na duši. I po rokoch je príjemné si zaspomínať. Myšlienka z filmu: "Čista košeľa a čistý štít." Akcia: ** Humor: ** Realita: *** Vtiahnutie do deja: ***** Nostalgia: ***** ()

sharka.68

U tohoto filmu jsem se skvěle bavila už jako "pionýrka" a kdyby ho teď dali znova, koukala bych se zas...no vždyť řekněte,kdo si uváže na hrb děcka školou povinná a jede s nima na kolech na puťák? A dobrodružství hlavních hrdinů, to bylo něco,co jsme jim i záviděli..jen si neumím v současné době představit to,jak jedou žáci ZŠ někam na kolech ;-) a jsem opravdu ráda, že si dneska můžu nostalgicky zavzpomínat na pubertu právě u tohoto filmu. 2.3.14 ve 12:30 na Nově. ()