Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

hanagi

Moc ráda hvězdičky přidávám, zvlášť když se ukáže, že film i po létech neztrácí šmrnc a pořád dobře funguje. ()

Kubaso

Kapku opomíjený, ale výborný thriller, který je naivní tak akorát, aby se na něj dalo koukat, a aby sám sobě nepodrážel nohy. Steve Guttenberg do role pasuje nečekaně dobře. Jediné, co bych vytknul, je méně výrazná hudba a to, že McGovernová v přestrojení vypadala spíš jako tranďák. ()

Autogram

Starší kúsok, a pritom aj dnes mi ponúkol veľmi slušnú dávku napätia. Od osudného pohľadu z okna až po klasický záver nastane viacero neočakávaných aj očakávaných zvratov, ktoré svedčia o existencii Murphyho zákonov. Ako v tom vtipe, že niektoré veci nevysvetlíš. Polícia tu nie je ani blbá ani geniálna, ale robí si len svoju robotu, a nadprácu robí sám hlavný hrdina, hlavne na svoju škodu. –––– Proč by se měl můj život obrátit vzhůru nohama jen proto, že jsem se podívala z okna? –––– Tak co, jak se cítíte jako korunní svědek? ... A to nejpodstatnější je: Mluvit pravdu! ()

zigíš

Deset let před svým opus magnum si Curtis Hanson střihnul takhle příjmný neo-noir. O to víc jsem v šoku, že někoho napadlo hlavní roli spojit se Stevem ´Police Academy´ Guttenbergem, co se holywoodsky usmívá i když se kolem umíra :) Naštěstí tolik nevadí, zvlášť když ním manipuluje tak sexy ďábelská femme fatale jakou je Isabelle Huppert ! ()

blackJag

Thriller ložený po klasicku, jedna chyba v úsudku a už se to všechno valí :-) U nás navíc ještě pěkně s povedeným dabingem, který myslím hodně vyznění filmu v našich podmínkách pomáhá, protože obsadit do filmu Guttenberga nebyl zrovna dobrý nápad, vůbec se do role nehodí a jeho výkon bych označil za vyloženě nemožný. Společně se zbytečně teatrálně podanými záležitostmi ohledně pachatele se to na hodnocení samozřejmě podepisuje. 50% ()

Aqualung

Inu neurazí, ale také nevykolejí.Myslím, že jde o průměrnou detektivku s mírně nadsazenými peripetiemi.Strávil jsem u toho včera docela příjemně čas. ()

sheilla

Tak tohle je ma vzpominka z detstvi. U filmu jsem se tak pekelne bala, ze me rodice radsi poslali spat a ja ten film mam porad v pameti. Kdybych ho videla dnes, tak to pro me asi nebude takovy zazitek.A mozna prave diky tomuto filmu jsem objevila lasku k A. Hitchcockovi, takze vsem diky moc :-) ()

vitekpe

Osmdesatky jak vysity, ovsem v te vyssi kvalite! Velmi rozumne a pekne natocena, a dobre odehrana, napinava podivana. Spokojenost. 4+ ()

Devadesát Dva

Možná kdybych nedávno neviděl De Palmovy variace na Hitchcocka ('Dressed To Kill', 'Body Double'), líbilo by se mi 'The Bedroom Window' o něco víc, ale tohle je poněkud prosťoučké a plané. Guttenberg, který si v 80's užíval výslunní svojí slávy (Policejní Akademie) se zapletl i do tohohle thrilleru, kde hraje architekta, který má aférku s Isabelle Huppert, ženou svého šéfa. Zatímco Steve si ho jde umejt, Isabelle oknem uvidí muže, jak napadá ženu a tak na něj z okna vystrčí svoje kozy, což násilníka efektivně zastaví a tak zrzavý kriminálník zdrhne (tím ale Isabellina pozitivní linie končí). Oběť hraje vcelku známá herečka Elizabeth McGover. A zápletka začíná. Zjednodušeně řečeno, Isabelle, ženuška, nechce upustit svých privilegií ohledně toho, že by se snad přiznala k roli svědka (-Kde si byla? -No za Vencou přece...), ale zároveň ji to pálí na jejím luxusním svědomí. A tak se Stevo, don Juan, jaký je, rozhodne, že bude "svědčit místo ní" (a ji z příběhu vynechají), což později zcela pohoří na faktu jeho krátkozrakosti a nošení kontaktních čoček. Bravo. Isabelle se postupně snaží od ohně distancovat a etablovat se zpátky do role bohaté ženušky a plánuje nechat Stevea, aby ho to potopilo samotného. Steveovi se situace zhoršuje, zamotává se do ní a jde víc a víc proti němu, až se nakonec ocitá sám mezi podezřelými. Nicméně, je to ve výsledku tuctový film, s tuctovým koncem, který toho příliš nenabízí. Místo zlé holky, která víceméně za svoje "hry dostane co zasluhuje", vám do náručí spadne ta ryzí, hodná, která je vám ještě vděčná, jako všechny oběti traumatických zážitků se v okamžiku snadno upne na sebemenší drbnutí jako projev toho, že je člověk anděl, který ji přišel zachránit, zatímco Anděl k tomu přišel jak slepej k houslím a řekl si "Hmm, tohle vůbec není špatnej deal." The End. ()

dopita

Velmi pěkně vystavěnej thriller. Kdyby dostal tenhle scénář do ruky Mistr Hitchcock, skočil by po něm jak slepice po flusu. Curtis Hanson si s tím poradil víc než dobře, film je s postupem času víc a víc zajímavější i napínavější a ani v závěru nenudí, nýbrž graduje. Spokojenost. ()

MareT.

Co si budeme povídat, tady je odvedená práce na výbornou. Námět a příběh je, i přes vrásky, náramně originální a zajímavý, celý film se pořád něco děje, hrdinové se vyvíjejí a chovají se tak, jak by člověk možná i čekal (ja celou dobu věděl, že se drží jenom těch peněz, sviňa) a posledních 15 min je možná to nejnapínavější, co jsem poslední dobou viděl. Lehká inspirace Hitchockem je jenom sladká třešnička na dortu. ()

aquiver

Schematický krimi thriller z 80. let nabízí jen průhlednou šablonu, kde svědek incidentu nemůže kvůli večeru s manželkou svého šéfa říkat policii potřebné, a je tak sám podezřelý. To by mohlo být téma nosné, kdyby si dali scénáristé práci, ovšem v tomto podání je to takové... příliš očekávatelné. 60 % ()

Piškotka

Příběh naruby. Hned od začátku známe pachatele a další aktéry. Je to taková hra na falešné dobro a nechuť riskovat. Terry se do všeho zamotal a hrál si na menšího detektiva. Chodil po tenkém ledu. Mrazilo mě při pohledu na rezavého nápadně bledého kluka, co vzrušeně sleduje lascivní chování holek v baru. Analogicky k tomu jeho osamělý život ve společnosti despotické matky. Tomu se říká podhoubí pro sexuální deviaci. Stačí zmáčknout dané tlačítko a jeho narušené libido se dá chodu. Steve Guttenberg mi ve filmu neseděl, v obličeji měl komediální úsměšek a navíc šílený klaďas. Isabelle Huppert ledově chladná a úplně jiná než v Pianistce. Elizabeth McGovern se mi nelíbila vůbec, hodně klučičí. ()

Disease

Jako thriller poněkud bezzubé a i jinak bylo tohle béčko už v době vzniku. Herecké výkony jsou tristní. Měl jsem si raději uchovat vzpomínky na to, že se mi to kdysi líbilo... ()

Yardie

Na thriller docela málo napínavé a dramatické. Kromě posledních 10 minut, kdy jsem byl opravdu přikován k pohovce jsem se v podstatě zbytek filmu ne nudil, ale tak nějak sledoval bez většího zaujetí. Bylo to asi špatným působem natočeno a postrádalo to napětí. V podstatě to bylo takové dosti slabé krimi, ne-li obyčejný film. Prostě to postrádalo tu správnou atmosféru. Škoda. Howgh! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis