Po rozlučce se svobodou je nalezena mrtvá prostitutka, kterou kamarádi „věnovali" ženichovi. Jasný motiv, otisky prstů i množství svědků – vše je proti jedinému podezřelému – Kunešovu parťákovi... (Česká televize)

Enšpígl

Kvalitka, v té prohnilosti poldů, postavama, atmoškou mě to občas připomělo starý, ale dobrý krimi poctivky z Francie. Tady to bylo samozřejmě s ohledem na stopáž zkraktovitější a střihanější, ale i tak velmi, velmi slušný. ()

Jara.Cimrman.jr

"Včera jí to seklo o něco víc." Suchá konstatování patologů nad mrtvolami jsou mi hodně blízká a Rapl mě potěšil svým výstřikem na prostitutku s "chlupama na kozách". Jinak to byla jen hra na kočku a na Gregora, což mě zase tak moc nebavilo. ()

Radko

Zatiaľ najlepší Rapeľ, ono keď sa nevie kam z konopí, je vždy dobré medzi potencionálnych páchateľov zaradiť policajtov. Veď čo už môže byť vzrušujúcejšie, ako keď tí, čo zločin potierajú ho zároveň páchajú. Síce je to scénaristicky vyvetrané a tisíckrat prepraté, istá pôsobivosť sa tomu uprieť nedá. Tu aj vďaka zamotanine s trablom mladého parťáka-kriminalistu, ktorý sa má ženiť a krátko pred svadbou je obvinený z vraždy prostitútky, s ktorou zdieľal spoločnú nočnú izbietku karavanu. ()

SOLOM.

Musím souhlasit, že tento díl se skutečně povedl. Nejen obsahem, ale i vytvořenou atmosférou a psychologickou stránkou zápletky. Jak se zdá, Gregor to má spočítané a jeho představitel Dolanský se mohl naplno věnovat natáčení Ohnivého kuřete, nicméně Kuneš si určitě poradí i bez něho. Úvodní zapíjení a taneček štětky Ondráčkové – to bylo slušné, stejně jako postupné rozplétání toho, co Lupínek na svého kolegu ví a proč měl být odstraněn z cesty…Takže i v tomto případě dávám lehce nadprůměrné ohodnocení…Jen tak dále! ()

Necrotongue

Už jsem nevydržel dávat každé epizodě 3*-. Nic proti seriálu, který bude reagovat na všechno špatné, co se odehrává v policejních kruzích, ale neměl by to dělat tak diletantsky a neměl by vše nacpat do jedné epizody. Tentokrát to byla opravdu slabota, děj byl předvídatelnější než obvykle a na rozdíl od předchozích dílů jsem se ani příliš nezasmál marné snaze tvůrců, už to bylo fakt spíš smutné. ()

Marsik

ČT1 HD - Goood. Sehr gut. Opět jeden z těch nejlepších dílů, co zatím byl odvysílán. Uvažuji o více než 80%, ale ještě se budu držet malinko při zemi. 80% (with J.) ()

rakovnik

Seriál hezky graduje. Tento díl má velice pěkné tempo, ale tvůrci nám možná až moc rychle odhalili karty a ke konci se nechal scénárista unést a na můj vkus poněkud přehnal vraždící mašinérii. Každopádně se příběh tváří stále velice realisticky, dialogy naprosto uvěřitelně a vtip a černý humor přichází vždy v ten správný čas. ()

otík

Na začátku dvě a půl mrtvoly, pak pátrání a přímý útok Kuneše na kapitána Gregora. Výslech a přiznání. Mazec. Tento díl výrazně posouvá dějem, není extra napínavý, ale je výborně napsaný. ()

ghatos

Když se více stáčí Rapl směrem dovnitř policejního oddělení získává více plusových bodů. Tento díl byl zatím nejlepší - takový menší vrchol (snad ne poslední). Povedl se casting pasáka. 75%. ()

Lukoboss

Musím uznat, že díl od dílu je to lepší a lepší. Tak pěkně se to celý proplítá a spojuje, že jsem až překvapenej, co jsme to natočili za kriminálku. Atmosféra velice slušná, jen tak dál! ()

mh.mail

70% — Standard seriálu, tedy nadstandard českých kriminálních seriálů obecně. Tento díl překvapivě mířil téměř výhradně do vlastních řad. Že Jan Dolanský představuje policistu, který to hraje na obě strany a hlavně sobě domů, to bylo jasné už z prvního dílu. Trošku mi tam evokoval postavu, kterou v Cirkusu Bukowský hrál Michal Dlouhý, a přišlo mi to takové stereotypní. Proto jsem byl překvapen, že byla postava Gregora odsunuta již v pátem díle. I když jsem přesvědčen, že to, co se tenkrát událo za zavřenými dveřmi, ještě nebylo úplně odhaleno, a je možné, že tato postava ještě neřekla svoje poslední slovo. Otázkou je, jak moc to souvisí s případem Hany W. Okolnosti kolem tohoto případu se taky zajímavě rozjely, sebevražda jejího manžela byla pro mě dosti nečekaná. Jsem opravdu zvědavý, jak to nakonec dopadne. ()

Ozzy2 odpad!

Vážně mám věřit tomu, že kriminálka v takový díře nezná osobně těch pár šlapek a pasáků a naopak?Vážně mám věřit tomu, že ani kapitán, ani šéf nepoznají, zda je člověk mrtvý, nebo živý?Vážně mám uvěřit, že ten idi.ot Kuneš navštíví nevěstu a oznámí jí, že bude Lupínek obviněn z vraždy, když vyšetřování vůbec nezačalo?????Vážně si dělají poldové legraci z inspektorů GIBS?Nebo přijdou na místo sebevraždy a vezmou si, co tam je sami pro sebe????( prasátko)Vážně není Rapl scénárista, režisér, nebo oba? ()

Kacer

Že bude Dolanský záporná postava, to se dalo čekat. On totiž nic jiného v kriminálkách nehraje :-) Bod dolů za chování vůči GIBSu, odnešení smyčky oběšence a hlavně za to, že případ vyšetřuje oddělení, ze kterého je hlavní podezřelý. Ale jinak perfektní práce. ()