Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Ana se však nechce stát manželkou uvězněnou ve zlaté kleci a je rozhodnutá pokračovat v úspěšně rozjeté kariéře knižní redaktorky, což Christian snáší se skřípěním zubů. Rostoucí emancipace jeho ženy se však záhy stane „bezpečnostním rizikem“, protože z minulosti se vynoří bývalý Anin kolega Jack Hyde, který má s oběma nevyřízené účty a pro pomstu je schopen udělat cokoliv. Jenže Anastasia už dávno není ta rozklepaná studentka, jež má napsat rozhovor s miliardářem, ale čím dál sebevědomější paní Greyová, která ví, že i svoboda může mít až padesát odstínů, a o žádný z nich nechce přijít – Jacku Hydeovi a dokonce i manželovi navzdory. (CinemArt)

el_domigo

Padesát odstínů svobody Od tohoto filmu jsem neměl absolutně žádné očekávání, vlastně jsem na něj šel jen kvůli přítelkyni, nakonec jsem za to byl ale moc rád, jelikož mě neskutečně ohromilo, jak film od prvního dílu vyzrál. Je pravdou, že Mr. Grey už není takové zvíře, jako byl v jedničce potažmo ve druhém díle, ani Ana už není ta nesmělá dívka a na život bohaté a snad i slavné dívky si zřejmě rychle zvykla. Začátek filmu, ve kterém si hrdinové filmu užívají luxusní líbánky je zpracovaný opravdu hezky a divák se snadno nechá vtáhnout do filmu. Následuje asi největší problém celého filmu a to prostřední část, která až na scénky ohledně Jacka nikam nevede, nicméně právě uprostřed toho filmu si přijdou na své i fanoušci erotiky, neboť právě v této části tu máme nahou Dakotu a Jamieho každou chvíli. Co se týče závěrečného vyvrcholení, tak se mi zdálo poněkud jednoduché. Samozřejmě pro Mr. a Mrs Greyovi to muselo být strašné, ale na pohled to působilo možná až uspěchaně. Nicméně, tak nízké hodnocení si film zřejmě vyslouží i kvůli šťastnému konci, neboť ve chvíli, kdy už to vypadá, že někdo příjde o život, tak se všechno opět zázračně vrátí do normálu a Greyovým už nestojí nic v cestě za krásným a šťastným životem. I když film místy působí velmi jednoduše, tak má své kouzlo. Já osobně nejsem žádným fanouškem této série, ale našel jsem si ve filmu své. Dakota a Jamie mě svými skvělými výkony vtáhli do děje a Eric Johnson v roli psychopatického padoucha (přesto, že nedostal moc prostoru) rozhodně nezklamal. Nejvíce z celého filmu mě dostal konec. Ve chvíli, kdy už si myslíme, že líp být nemůže uslyšíme něco co tento film dělá tak velkolepým (především mě zasáhlo, že návrat tohoto hitu už nikdo neočekával!)... Ellie Goulding - Love me like you do. Už když slyšíme úvodní tóny jde z toho mráz po zádech, lidé v kině si začínají uvědomovat, že tato (ať už se vám líbila nebo ne) velká trilogie končí a přicházejí závěrečné scény, v kterých se vracíme tam kde to všechno začalo. Před očima nám probíhají všechny tři epizody v kostce a je to velmi příjemné. Následný epilog nám ukazuje, že i za pár let je všechno v pořádku:). U slabších povah možná i nějaká ta slza ukápne. Hodnoceno jako Drama / Romantický 77% ()

peppita odpad!

keby som na tom bola v kine, ziadam vratenie peniazi. A nie, takto to my zeny nemame radi, aspon nie tie pri zmysloch. ()

perteus

Zatím, pro mě, nejlepší komedie roku. Najatí bodyguardi si nechají do hlídaného objektu vniknout úchylného vraha a nakonec si museli vypůjčit želízka, které před tím používali hrdinové k milostným hrátkám. To víte. Berete takové šílené prachy a nemáte ani na želízka.... Nakonec se nepoučili a ten samý chlap jim před nosem unese dalšího člena rodiny. A což je ještě větší prdel, profíci si nechají ujet auto, které řídí žena. Taková obyčejná sekretářka. Jinak, všichni jezdí v Audině, každý nosí na rukou rolex... výborná reklama na nejrůznější produkty. Odpad to fakt není jen z důvodu, že je to nejlepší komedie roku. ()

Rada.Shoa

To měl být ten dlouho očekávaný konec? No nijak zvláště jsem nebyl unešen ani jedním dílem ale jednička a dvojka ještě ušla.Nic proti hercům avšak za tohle bych se styděl! ()

evita_

Nechápem...Aj napriek tomu, že on mi nepripadá ale že vôbec sexi (rozhodne veľmi zlý výber mužského hrdinu) a ona mi príde totálne pribrzdená, akoby nevedela ani do 5 narátať (to už od prvého dielu - rozhodne si nepolepšila) sa mi to v zásade páčilo. Myslím, že do veľkej miery je to aj tým, že v mnohých momentoch som sa vedela v tom filme nájsť...Rozhodne to erotické napätie čo medzi nimi je...Už teraz viem, že také skutočne môže existovať a veľmi sa teším, kedy ho opäť prežijem...a opäť a opäť a opäť (kto nezažil, toto zrejme nikdy nepochopí). V zásade tam bolo viacero rôznych scén kedy som si to vedela vztiahnuť na seba, a zrejme preto sa mi to aj napriek tomu, že je to veľmi slabý odvar knihy a v podstate žiadny ašpirant na oskara, páčilo. Samozrejme, vzhľadom na plusy (ktoré sú viacmenej subjektívne) a mínusy vieme ostať na troch hviezdach... ()

eexDon

Für mich - 60%, - /děj zase pro smích, včetně zápletky s Hydem a erotika docela nudila/, + /honička v Audi byla docela ucházející/, hodnocení - nic extra zakončení prostoduché trilogie, 2. díl byl nakonec nejlepší, v rámci možností, tenhle 3. mě dost nudil, nic moc, sotva průměr ()

Melce

3 filmy, 3 hitovky, 3 mozgové nádory, ale len jeden film to dokázal a skóroval u mňa viac ako 1 hviezdičku. Príde mi to ako keby sa štáb poučil a naslúchal divákom a po 2 SOLÍDNE ALEŽE SO LÍD NE podpriemerných počinoch, sme konečne dostali film ktorý mal podľa môjho názoru diktovať štýl celej série. Na(ne)šťastie je tento film posledným dielcom v tejto skvostnej trilógii a to znamená, že toto je moja posledná šanca si vyliať srdiečko a možno čo najšetrnejšie poukázať na to, prečo je táto séria jedným z najväčších odpadov tohto desaťročia... Ako som už spomenul, film exceluje tam, kde jeho predchodcovia sklamali najviac. Či už je reč o cringe "sex" scénach, retardovanom scenári, alebo ešte dementnejším postavám, atď atď, trojka sa viac sústredila práve na rozvíjanie postáv a ich vzťahu. I keď ich myšlienkové pochody išli niekedy mimo moje chápanie, dokázal som sa v priebehu hodiny viac vžiť do príbehu a sympatizovať s postavami, než za oba predošlé filmy dokopy... To však neznamená, že film je nejak obzvlášť dobrý, či nedajbože aspoň priemerný. Mohol by som sa tu rozpisovať o gradácii napätia po predstavení "záporáka", najhoršiemu koncu aký som doposiaľ za tento rok videl, či nenápadnej reklamy na Audi... čo ti j**e? Aj keď film exceloval oproti jednotke a hlavne dvojke, stále tomu chýba niečo, kvôli čomu by som sa na film pozrel rád znova, alebo vôbec pozrel... lebo buďme úprimní... každý sa na tento film pozrel len kvôli tomu, aby videl čo za k**otinu to zase vypustili do sveta. Príbeh je stále plochý a rovný... nič zaujímavé, či nečakané twisty vo filme nehľadajte. Hlavným ťahúnom sú pre vás sex scény? Haha, tie boli strhnuté na minimum (nieže by to bolo na škodu...). Problém však je, že miesto nich bolo treba nejako vyplniť ten watch time, ale bohužiaľ... opäť nič čo by stálo za pozitívnu zmienku. Btw tie sex scény boli najhoršie z celej trilógie. A ešte raz pripomeniem tú reklamu na Audi (obyčajne si takéto detaily nevšímam, ale toto mi riadne bilo do očí)... akože nikdy som nebol v New Yorku, či v kerej márii sa film odohráva, ale pochybujem, že každý 2. týpek tam jazdí na Audi. No finálne slová... 50 Shades of Freed je rozhodne najlepší film série a konečne sa naň dalo pozerať. Chválim, že sa tvorci rozhodli ísť správnym smerom a je to aj na výslednom diele vidieť. Avšak film je stále suchý a nudný a bohužiaľ ani vo svojich najsvetlejších chvíľach, Vás nedokáže upútať a už vôbec nie ohromiť. 3/10 a ja si idem dať odoperovať tie nádory... ()

pallok

Úprimne, mne sa ten film celkom páčil. Jednoduchá dejová zápletka, veľmi ľahučká erotika, mať Dakota trojky, tak dám tri hviezdy. Za lentilky **. ()

sh3riff

Až na klišé scénu, kdy jí bylo vyhrožováno a to kupodivu začala poslouchat na slovo a zachovala se jako blbka .. tuto scénu jsem přejel rychle btw .. tak celá série ušla ()

MRParis

Moc hezký závěr této sado-maso lovestory skvělé pokračování a závěr. Ani mě neudivuje to mizerné hodnocení protože blbý čecháčkové neumí ocenit dobré filmy a umí jenom kritizovat. Nenechte jse zmást tímto hodnocením je to skvělá trilogie! ()

Vlad

Vsetko zle - z podhladu muza. Sracka na n-tu, ktoru som nedokazal dopozerat. Ale moju pani to skutocne nazhavilo, preto 2* ... ()

TheFilmThief

Konec, zvonec. Oba celý film dolaďují nějaký ty svoje trable a v jednu chvíli to dokonce i připomíná pořádný film. Co může být romantičtějšího, než přítel, který vás zachrání před bývalým šéfem a nezapomene záchranáře upozornit, že jste těhotná? Přitom jste měli nedávno vážnou debatu ohledně zakládání rodiny a i Annin monolog o těhotenství nebyl tak špatný, divila jsem se, kde se tu vzal tenhle přístup sex=dítě a zodpovědnost. Tak jediné vyvrcholení, které dostaneme je Christianova proměna v milujícího manžela a otce, díky Anně se dokázal poprat se svou minulostí a jít dál. Ale řekněme, že to šlo určitě natočit lépe. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Musíme ho spoutat." - "Nemáme čím!" - "Možná by se něco našlo." Erotická trilogie s BDSM tématikou vrcholí a vypomáhá si přitom thrillerovou zápletkou béčkového ražení. Postava z minulého dílu Erica Johnsona se mstí za to, že ztratil pracovní pozici, již po něm přebrala Dakota. V závěru filmu pak praskne, že Jamie a Eric byli spolu ve stejné situaci ve které čekali na vhodnou pěstounskou rodinu. A proto, že on byl nic a Jamie milionář dělal, co dělal. ANO! Je to tak hloupý. Vztah hlavních hrdinů odpovídá tomu, v jakém stavu byl už v Padesáti odstínech temnoty, a od té doby se nevyvíjí už de facto nijak. Film začíná jejich svatbou a končí tím, že Jamie Dornan si hraje se synem a Dakota Johnson očekává dalšího potomka. Zazvonil zvonec a pohádky o Popelce a zvrhlém princi je konec. Jinak Padesát odstínů svobody uspává a nabízí přesně to, co Padesát odstínů šedi a temnoty. Za to, že film omílá ještě jednou dokola úplně to samé, si zaslouží palec dolů, což znamená 1*. - 20%. ()

Richard768

Po zhliadnutí prvej časti som bol zvedavý, ako to bude pokračovať. No tí dvaja mi so svojimi maniermi začali liezť na nervy, takže duhú časť som nedopozeral. Ale znova som bol zvedavý, ako to celé dopadne, tak som si túto tretiu časť pozrel. A neľutujem, bolo to celkom fajn. Záver až gýčovito dojemný a idylický. Pozitívne hodnotím to, že došlo k charakterovému vývoju postáv. ()

zamukooo

Z těch tří dílů nejlepší díl, poměrně slušný, i když ke skvělému filmu má daleko. Na rozdíl od dvojky už je tady hlavní zápletka dotažená do konce a je tu gradace, napětí. Ne jako u jedničky, která je spíš reklamou na auta, a ne jako u dvojky, kde jsou jakési pokusy o napětí, ale ihned je vše vyřešeno. Celkově mi na trilogii vadí, že podsouvá (možná nezáměrně) divákovi myšlenku, že jakmile má někdo netradiční choutky, určitě je to nějakým traumatem z dětství, a jakmile to vyřešíme, samozřejmě se z něj stane normální člověk a vzorný otec dětí. Líbilo se mi rozřešení ohledně minulosti Jacka a vysvětlení, proč se snažil Christiana zničit. Také tam byla dobrá myšlenka, že člověk by měl nejdřív odpustit svým rodičům, a pak se sám stát rodičem. Aby svá traumata a mindráky nepřenášel na své děti. A Ana se tu konečně chovala jako asertivní žena a ne jako trubka, která si nechá zavést Venušiny kuličky a pak se ptá, k čemu slouží. Jinak ale příběh je celkově hodně stereotypní, konec je předvídatelný už v prvních 5 minutách prvního dílu trilogie. Ale to je hlavně tím, že nemám ráda stereotypy. ()

janececek

Třetí pokračování má paradoxně nejzajímavější a nejkomplexnější příběh z celé trilogie. Ať je sebevíc klišoidní, dívat se na to dalo, což o předchozím filmu říct nemohu. ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)