Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

Ghostface2

Sympatická hlavní hrdinka, dobří herci, originální vraždy, skvělé triky. Freddy tu má ještě ke všemu skvělé hlášky. Bohužel tento díl je už absolutně bez atmosféry a krve, je to spíše černá fantasy komedie. ()

Trevor

V 4 pokračovaní sa našlo mnoho dobrych momentov, asi najlepšim bol prechod Kristin do čiernobieleho filmu v kine a časová sľučka pri pokuse zachránit priateľku. Keď sme už pri tom kine som zvedavý čo nás s kinoparťákom presvedčí natoľko, aby sme doň zavítali po koronakríze. ()

BoredSeal

Čtyřka v podstatě jen přímo navazuje na trojku a žádné novinky do mytologie nepřidává. Alice přebírající štafetu po Kristen (Patricia Arquette nahrazená strašnou ksichtkou) je celkem sympatická, nijak ale nezachrání fakt, že hrůza a napětí se kamsi vytratila. Zatímco v předchozí trilogii si je divák pořád vědom tísně, že někde za křehkou bariérou číhá Krueger, tady kromě několika velmi nepříjemných smrtí se žádné drama neděje. Přišlo mi to, že Freddy je přítomen velice málo - ale vždycky když se objeví, skvěle zavtipkuje (sluneční brýle, zdravotní sestra, suck face) a nápaditá úmrtí typu planeta vraků, vodní postel nebo ultra nechuťácký šváb v tunelu s marmeládovou podlahou uvíznou v paměti díky výborným efektům. Takže stejně se přikláním k těm čtyřem hvězdám. ()

honajz2

Mě neustále udivuje, že téhle hororové série (když pominu druhý díl) stále neklesá kvalita. Jednička je skvělá, trojka taky a čtyřka... možná o maličko míň než ty dva, ale i tak pořád dost slušná. Úvod je fajn, prostřední část kromě smrtí taková nijaká, ale závěrečná scéna (minimálně od scény se švábem) mi to všechno vynahradila a já dostal takový hororový nářez, jako už sakra dlouho ne. Silné napětí a atmosféra, v rámci možností inteligentní chování postav a do toho kupa skvělých nápadů, tvořící dohromady jednu surrealistickou noční můru, kterou si člověk projít fakt nechce. No prostě horor tak, jak si ho představuji. A něco takového dostanu ve ČTVRTÉM díle? To se mi u žádné takové série nikdy nestalo, dokonce i můj milovaný Nezvrtaný osud od čtvrtého dílu stojí za starou belu (ačkoli pětka je snesitelná - ale to je ve srovnání s prvními díly pořad úpadek jak sviňa) a úpadek je znát už u trojky, ale tady to pořád šlape stejně skvěle - když opět zapomenu, že vznikla dvojka. Obecně celá tahle série strčí do kapsy tu hromadu dnešních rádobyhororů... Nechci si dělat velké naděje, ale už teď se na pětku těším a jsem zvědavý, s čím přijde Freddy příště - ačkoli je tu znát, že už půjde asi jen o to samé a nějaký zvrat nás nečeká. Ale třeba se mýlím, uvidím sám... 4* ()

balba

Snad nejzdařilejší pokračování Noční můry v Elm Strret.Libí se mi i černý humor , který tento film obsahuje .Nejlepší scény jsou , kdy si Freddy loupe jablko svým spárem,ve snu na pláži se ozdobí slunečními brýlemi ,......atd. ()

M.i.k.e

jedinčka stále zůstává nepřekonána...Krueger je sice stále zábavný hláškující psychouš,ovšem jinak mi 2,3 a 4 díl úspěšné začínají splývat (hlavně 3 a 4).60% ()

Martin741

Reziser Renny Harlin sa teda s budovanim strasidelnej atmosfery moc nesere : podla neho stale staci, ked sa film odohrava v tme a hra do toho nervydrasajuca hudba. Nemam ho rad za toto. No a Nightmare on the Elm Street 4 -ka je sice zrucne zrezirovana, a Fredy ma obcas nieco do seba, ale akcne sekvencie film skor potapaju, nez mu pomahaju. 69 % ()

Wiikii

První díl od Wese Cravena byl nejblíže hororu, zde se stvořil Freddy Krueger. Druhý díl znám též jako Freddyho pomsta byl výsměch nejen pro Noční můru z Elm Street, ale pro horory celkově. Třetí díl od Chucka Russella byl skvost, který se mohl pyšnit nejen příběhem, dobrým zpracováním, ale také i nálepkou horor. .. A pak tu je čtvrtý díl. A sakra kde je ten starý dobrý Krueger co si opravdu hraje a deptá své oběti. Teď už je to jen film pro děti, kterým stačí když Freddy masakruje. Celá myšlenka s vrahem přicházejícím ze snů je už opravdu zabitá, na rozdíl od hlavní postavy. .. Třetím dílem to mělo skončit a pak měli po 5-10 letech natočit nějaký remake. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

raptorrr

Freddy se definitivně přesouvá do ranku černé komedie, což se možná nelíbí skalním fanouškům originálu, ale ve výsledku je to právě ten černý humor, který zajistil Freddymu nesmrtelnost a kultovní status. ()

cariada

No ze začátku to až moc navazuje na předchozí díl ,ale pak se to celkem rozjede. I když chování některých postav je poněkud komické. Moje rozhodvání bylo tak 3 a půl. Nakonec za velmi zdařilé efekty dal 4. ()

Petoss1

Čím ďalej, tým viac je to väčšia sranda .... Horor??? / Thriller??? / Drama??? / COMEDY !!! Freddy je bouchač. 55% ()

Mefistofelle

Pokud si myslíte, že Freddy se spokojí pouze s vyvražděním těch, na které měl primárně spadeno - tedy dětmi rodičů, kteří ho poslali do světa mrtvých-, mýlíte se, protože Freddymu se podle všeho zabíjení teenagerů opravdu zalíbilo:). Čtvrtý díl série je co do kvality srovnatelný s trojkou a to nejen tím, že začíná se stejnými postavami. Freddy se znovu vrací a tentokrát je ještě silnější díky duším děcek, která zabil. Proti zdánlivě neporazitelnému záporákovi postavili tvůrci opět vcelku sympatické hlavní hrdiny a nechybí ani trocha toho morbidního humoru. ()

-Bomba-

Po nářezové trojce se kvalita se čtvrtým dílem zase trochu snížila. Všechno je sice při starém ale brutálních pochoutek je tu nějak méně. Freddy se tu opět ukáže jen na chvíli a hlavním středem zájmu jsou někdy protivní teenageři. Standartní díl Noční můry v Elm Street. ()

DruidKarel

7.hodnocený film: Tak tu máme zase krvelačně žíznivého Freddyho Krueggera, který si zase vezme na paškál pár krásných dam za svou oběť. Robert Englund byl tenkrát nepřekonatelnej a i když filmy neměly bůhvíjakou kvalitu, tak člověka bavily a hlavně zde byla patrná nadsázka, s jakou byly dělány. Poslední Noční můra s Jackiem Earl Hallyem už je jen odleskem kdysi tak skvělých hororových příběhů o "pánovi" s divokýma rukavicema. 5* je jasnejch, protože tohle je kult. 5* ()