Lupin III: Cagliostrův hrad

• Japonsko Lupin sansei: Cagliostro no širo (více)

Mistr lupič Lupin III. hodlal zakončit svoji kariéru ve velkém stylu, ale tvrdě narazil. Z kasina si odnesl balíky peněz, ze kterých se ovšem vyklubaly dokonalé padělky. Společně se svým kumpánem Džigenem se proto vydává do zapadlého evropského hrabství Cagliostro – údajného ráje padělatelů. Cestou se setkávají s princeznou Clarisse, která se má proti svojí vůli vdávat za hraběte Cagliostra. Její záchrana ale nebude jednoduchá. Lupin se totiž spolu s Džigenem, svojí nevyzpytatelnou Fudžiko a šermířem Goemonem musí probojovat skrz chodby plné pastí, smrtících sklepení a armádu profesionálních zabijáků. Dokáže Lupin zachránit dívku v nesnázích, uniknout svému úhlavnímu nepříteli inspektoru Zenigatovi a získat tajemný poklad skrývající se v Cagliostrově hradu? (Piece of Magic Entertainment)

Andy.222

Když to srovnám s jeho pozdějšími filmy, je to bezduché, nemastné a neslané. Když se na to podívám jako na samostatné dílo, je to lehko stravitelné a zábavné dílo, na které už se asi podruhé nepodívám... je to na jednu stranu zlé, že Mononoke, Howl's moving castle a Cesta do Fantazie nasadili laťku tak strašně vysoko, že je téměř nemožné jí dosáhnout. ()

RoyBatty444

Ide hlavne o Lupina a to že je nebojácny, neskutočne agilný, skoro nesmrteľný, vtipný, priateľský .... hrdina. Zápletka zaujímavá i keď je asi dobre si pozrieť seriál lebo veľa postáv nie je vysvetlených. Dej odsýpa. Postavy ako samotný hrdina sú preexponované. ()

xvasek

Super film. Trochu jsem se bál stáří, ale je to v pohodě - spíš naopak, tady ty staré Miyazakiho filmy jsou strašně nacpané dějem, nové kladou důraz spíš na audio - vizuální stránku a dějová je dost potlačená (např. Arietty je pro mě dost zklamání). Film se dá absolvovat i bez znalosti fenoménu Lupina a je celkem vhodný i pro děti. Film má perfektní atmosféru. ()

Turtle

Nádherný, poetický film. Už tehdy měl Miazaki svůj nezaměnitelný styl. Podle úrovně animace se člověku ani nechce věřit že film je tak starý jak je. Jedno z mých nejoblíbenějších anime. Ještě o úroveň výš to posunuje nádherná hudba Yuji Ohna. ()

Puxina

Nedá mi to a musí dát plný počet hvězd, protože takhle jsem se dlouho nepobavil. Krásná dávka nostalgie. Já si vybavil Fantomase, Inspektora Clousea, Indiana Jonese a také Belmodovky. Asi je to tím hlavním hrdinou, protože ačkoliv je to hajzlík a zloděj, tak je to neuvěřitelný sympaťák, dobrák a prostě mu musíte držet palce. ()