Film Státní tajemství je inspirován skutečnými událostmi, které otřásly celým světem. Vypráví napínavý příběh Katharine Gunové (Keira Knightleyová), zaměstnankyně britské zpravodajské služby, součástí jejíž práce je rutinní nakládání s utajovanými informacemi. Jednoho dne v roce 2003, krátce před invazí do Iráku, Gunová obdrží šokující zprávu z Národní bezpečnostní agentury – Američané žádají britské tajné služby o pomoc při odposlouchávání členů Rady bezpečnosti OSN, aby je mohli vydírat před klíčovým hlasováním o rezoluci k Iráku. Gunová, která odmítá nečinně přihlížet, jak se svět řítí do ilegální války, učiní to nejtěžší rozhodnutí postavit se své vládě na odpor a předat přísně tajné informace tisku. Tak odstartuje řetězec bouřlivých událostí, které vyvolají mezinárodní ohnivou bouři, odhalí obří politické spiknutí a vystaví Gunovou i její rodinu nebezpečí. (HBO Europe)

montel

Ta paní Gunová teda měla koule postavit se proti těm nejmocnějším. Tady jde vidět jaké jsou vlády prohnilé. Čím větší země, tím větší parchanti. 70% ()

jizvoun

Super film na zkrácení dlouhého dne. O událostech v něm zobrazených jsem vlastně do jeho shlédnutí neměl vůbec páru. ()

Bedro

Silný a pútavý príbeh o tom ako Bush a Blair rozpútali nelegálnu vojnu proti Iraku, a ako sa im v tom pracovníčka tajnej služby snažila zabrániť. Keiru Knightley som doteraz považoval za peknú tváričku, no slabú herečku, tu je však skvelá. ()

stanyko

Bolo to.. OK. Asi najvacsim negativom je samotna herecka hlavnej predstavitelky. Posobila ako poriadne ujeta hysterka a vyraz co vykuzlila v scene kde ju oslobodzuju, ma rozosmial do hlasneho rehotu. A to je prosim pekne seriozna tema :) Lepsia herecka a Official Secrets by bol minimalne o uroven lepsi snimok. ()

5Se

Pútavý príbeh o politickej hre, kde je človek za pravdu terorizovaný a stíhaný.. Môže to pripomínať situáciu aj na Slovensku, kde každá kauza je zametaná pod koberec. Mladá dievčina nájde v sebe toľko odvahy, aby odhalila prísne tajnú informáciu, o ktorej je presvedčená, že môže napáchať veľa škôd.A potom začína tvrdý boj. Celý film drží diváka v napätí aj rozhorčení,že sa takéto veci môžu diať. Keďže je to podľa skutočnej udalosti, objavujú sa aj pôvodné zábery, hlavne na konci filmu. Táto mladá dievčina by mohla byť príklad pre každého jedného človeka. Film ma bavil a zvlášť druhá polovica, keď to začalo naberať grády. Ruku na srdce, kto by mal odvahu riskovať všetko za správu vec? Páčil sa mi herecký výkon hlavnej hrdinky v podaní Keiry aj novinára, ktorého poznáme ako Philipa zo seriálu the Crown. Úplna bodka bol záver, ktorý keďže som nepočula o tejto kauze by som vôbec nečakala.. odporúčam pozrieť ako film na večer ()

Zaks

Špičková politická drama o rozpútaní vojny v Iraku. Vynikajúci výkon hlavnej ženskej hrdinky. Aj keď film bez akcie, ale napätie bolo perfektne stupňované až do samotného záveru. Jo a tie zbrane hromadného ničenia sa dodnes nenašli... ()

Josevolley

Kazdy clovek,ktery chce neco zmenit,by mel zacit od sebe.Kazdemu kdo uvazuje stejne a je navic presvedcen o tom,ze na spravedlnosti a pravde zalezi,tak tento film doporucuji.Urcite ho oslovi. ()

Sejkorka

Vynikající film. Člověku až mrazí, když se dozví další záležitosti o podobných politických svinstvech. Jen se divím, že ji (zaměstnankyni tajných služeb, která vynesla zprávu o plánu ovlivnění rozhodnutí bezpečnostní rady OSN) nezastřelil nějaký nájemný vrah. Keira hraje skvěle, moc se mi líbí i Ralph Fiennes v roli obhájce. Poznámka : Jak může ČSFD tolerovat uživatele jménem verbal ? Ať se to sprostý prase neventiluje na sociálních sítích, kde najde sobě rovné, co se týče rozumové vyspělosti ! ()

SirAlladin

Film pro hloubavé, kterým nevadí dotknout se témat jenž bývají dlouho považována za konspirační teorie. Sám jsem byl jedním z těch, kdo se svého času pročítal nepochopitelnými důvody zahájení války v Iráku. Z mého pohledu dokáže film mistrně zachytit emoci strachu před všudypřítomnou autoritou, proti které zdánlivě nemá smysl bojovat. A zatímco někdo jiný by ustoupil, tohle nesporně náročné nenápadné hrdinství přineslo tentokrát ovoce. Kiera Knightley si film bere pro sebe a je to dobře. Za mne jedna z jejích nejlepších rolí. ()

peproch

Překladatelka ve výzvědné službě se rozhodne nechat zveřejnit zprávu o vyprovokování útoku na Irák r 2003 bez potřeby souhlasu Rady bezpečnosti. Jen motivace zachránit životy, jen rozhořčení nad nezákonnou válkou, to ji vede k vyzrazení státního tajemství. Nakonec se vláda rozhodne ji ani nežalovat a stáhne proces, čímž ona nejen morálně ale i právně je osvobozena. KK je naivní, často vzteklá, izolovaná, film je vyroben jako levný, jen inscenační, založený na slabých konverzacích. Nebýt tématu je film suchý a ubohý. KK je naivní, často vzteklá, izolovaná, film je vyroben jako levný, jen inscenační, založený na slabých konverzacích. Nebýt tématu je film suchý a ubohý ()

moshe

Tento film není možno soudit jako celek, ale je nutné ho rozdělit na dvě části, a to na dílo ve smyslu kumštu, filmařiny, říkejme tomu jak chceme, prostě umění ... a druhou částí je nějaké jisté poselství, politická propaganda, ideový účel, které některé filmy mívají, ne všechny, ale tento rozhodně ano ... Tedy filmařsky - asi poctivě odvedná práce, žádná hitparáda, prostě průměr, dobrá režie i scénář, celkem dobré herecké výkony, zkrátka průměr, tedy OK ... a ideově - totální levičácká propaganda, směřující na dušičky mladistvých rádoby hippiesáků, "ne válce !" atd ... obávám se, že tento film nevznikl pro umění jako takové, ani, jako obvykle, pro kasovní úspěch, ale pouze jako protiamerická a protibritská propaganda, kdo ví kým financovaná ... jde pouze o můj názor, což zdůrazňuji. ()

ImDude_man

Nesmírně důležitý film o události, kdy hobit, půlčík, malý člověk se postaví obludné moci a ona na něj překvapivě nemůže. Chtěl bych žít v zemi, kde funguje právní systém natolik, že se jej moc bojí. Ne ta postkomunistická svévolná sračka, kterou tady máme a která se ani 33 let po pádu komunismu nedokázala zrestaurovat natolik, aby v justici člověk mohl mít důvěru. U tohoto filmu bych si sice dokázal představit trochu jinou herečku než trochu toporný hranatoxichtový věšák na šaty Keiru, ale téma je natolik úžasné, že stejně dávám plný počet bodů a film má skutečně dobrý spád. ()