Film Státní tajemství je inspirován skutečnými událostmi, které otřásly celým světem. Vypráví napínavý příběh Katharine Gunové (Keira Knightleyová), zaměstnankyně britské zpravodajské služby, součástí jejíž práce je rutinní nakládání s utajovanými informacemi. Jednoho dne v roce 2003, krátce před invazí do Iráku, Gunová obdrží šokující zprávu z Národní bezpečnostní agentury – Američané žádají britské tajné služby o pomoc při odposlouchávání členů Rady bezpečnosti OSN, aby je mohli vydírat před klíčovým hlasováním o rezoluci k Iráku. Gunová, která odmítá nečinně přihlížet, jak se svět řítí do ilegální války, učiní to nejtěžší rozhodnutí postavit se své vládě na odpor a předat přísně tajné informace tisku. Tak odstartuje řetězec bouřlivých událostí, které vyvolají mezinárodní ohnivou bouři, odhalí obří politické spiknutí a vystaví Gunovou i její rodinu nebezpečí. (HBO Europe)

octopuska

Mrazivé politické drama podle skutečnosti? To můžu vždycky. Hlavně když je osázeno skvělými hereckými jmény, které mám ráda. A tady je teda pěkná úroda. Fiennes, Goode, Ifans a Knightley, která si začala vybírat výborné role. Vyprdla se na megalomanskou komerci a začala hrát v menších, ale o to kvalitnějších projektech. A myslím, že se rozhodla dobře, protože jí tato žánrová poloha fakt sedí. Atmosferická, konverzační ukázka špinavé politiky. A hlavně toho, že ve všem si smočí pracky nedotknutelná Amerika. ()

HonzaBez

Nakolik je tento film natočen úplně podle reality nedokážu logicky moc posoudit. Třeba by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti bylo s tím pokusem využít při psychickém nátlaku na Katharine faktu, že její partner byl islámského vyznání a reálně hrozila jeho repatriace pryč z Británie. Při sledování celého filmu jsem si každopádně postupně vybavil, jaký poprask tehdy onen případ Katharine Gunové vyvolal a hlavně kolik otazníků se pak vynořilo kolem vyústění celého případu tzv. do ztracena. Bylo fajn si to celé po letech osvěžit. ()

Johnny.ARN

Hm, velke hovna vyplávajú po rokoch o rôznych vojnách. Ani Irak sa tomu nevyhol. Trochu zbytočne dlhé, nato, že sa tam v podstate nič nedialo. Nemali ani čo hrať. Skôr tu ide o myšlienku boja za spravodlivosť a toho, že aj Angláni plávajú vo velkých sračkách. 3 z 5 ()

Yoshimitsu

Oficiální tajemství pro mě byla utahaná politická hra. Keiro trochu úsměvu by to neuškodilo, tvářila jses, jak kráva. Dávám 55% ()

terunka003

Špionážní, hrdinné, skutečné, nebezpečné, tajné. Co se musí nechat je fakt, že ta paní co to udělala měla koule větší než kdejakej chlap. Co do filmového zpracování, Keira nám vyzrála a spolu se svojí depresí ztvárnila divnou, zpočátku hysterickou, uvědomělou hlavní hrdinku. První půl hodina děje na mě byla šíleně zmatená, chtěla jsem to vzdát. Jakmile ale na scénu přišel Ralph mělo to hned jiné grády a děj se blížil ke svému velkému konci. Je to spíš konverzačka, než aby někde někdo běhal (tep se zvýšil leda při scéně na letišti). Blbý je, že u takových filmů si za týden nebudu pamatovat, že jsem to viděla. .radši nevědět co ví ty ve vedení států.. ()

venison

Precizní thriller s politickým podtextem. Jak moc Keiru Knightley nemůžu, tak tady mi sedla. Skvěle obsazeno, skvěle napsáno, skvěle natočeno i skvěle zahráno. Rozhodně jeden z filmů, co vás donutí se zamyslet nad tím, co byste na místě hlavní hrdinky udělali vy. Akci nehledejte, jen poctivou novinařinu, zdatnou právničinu a zkaženou politikařinu. |kino doma - aerovod| ()

Eleanor05

Přála bych si dát vyšší hodnocení jak kvůli tématu, tak kvůli skvělému obsazení, ale nemůžu si pomoct, docela mě ta přehršel informací a politiky nudila. 2,5*. ()

JohnSmith

První polovina filmu je dost utahaná, v polovině přichází příjemný zlom. Nicméně hlavní hrdinka měla víc štěstí než rozumu. Každý kdo dělá pro vládu, tak moc dobře ví, že když vláda něco chce, tak to prostě udělá a jestli si myslela, že Rada OSN a vlastně celá OSN má nějaké slovo, tak byla fakt naivní, což vlastně i v příběhu sama o sobě řekla. ()

Autogram

Objav neexistujúcich zbraní hromadného ničenia v Iraku bude strašiť Ameriku ešte dlho, možno tak dlho ako neúspešné oslobodzovanie Vietnamu. Film si táto spravodajská hra určite zaslúžila, aj sa celkom vydaril, nenašiel som zásadnú chybu, ale dosť ma nudili siahodlhé dialógy, takže za mňa sú to len lepšie tri hviezdy. Možno je to aj tým, že skutočná práca v tajných službách je oveľa nudnejšia vec, ako nám ukazujú akčné filmy o rôznych agentoch. –––– Napiš 400 slov, co pochopí průměrný čtenař, Miloševič zlý, Saddam zlý. Prostě ten podělanej článek napiš a moc nepřemýšlej! ()

venca163

Byl jsem napjatej totál, zhnusenej těma hajzlíkama a hrozně jí fandil. Nikdy bych jim nic takovýho nepodepsal, dostat se do takový situace mě dost děsí. #jetohrozněukecaný (75%) ()

Soweek

3,5*. Mix politického dramatu a thrilleru z prostředí investigativní žurnalistky ( ala Spotlight ) rozhodně funguje. Problém je ale samotná tematika, která se snaží působit jako šokující. Konflikt se Sadámem je ještě poměrně čerstvý a všichni si ho dobře pamatujeme, žádná šokující odhalení se tedy nekonají, po celou dobu filmu víte, kam se to ubírá a jak to dopadne a to filmu značně odebírá thrillerovou složku. ()

Maynard.

A to sem usnul jen 1x sice teda na 2.půlku filmu, ale to se dalo celkem čekat :o). Pozitivní je, že mi Keira už neleze tolik na nervy jako cca před 10 lety, už sem si na ni buď zvyknul a nebo už tam nehází ten svůj příšernej úsměv :o)). Dějově celkem originální, takovej ten lehce politickej thriller, kterýmu ovšem chybí nějaký to napětí. Že bych si u toho nervama kousal nehty, to se mi vůbec nestalo. Zajímavý je, že je to podle pravdy. A mazec je, že když amíci chtěj válku, tak si to zaříděj pěkně po svým, aby tu válku měli. A takle to bude celej život a v každý zemi. Je to nehoráznost, ale my s tím nic neuděláme. Nám zase vládne dědek o holi a STBák, si nevybereš, aspoň se tihle dva jelimani necpou do války :o). ()

sedm.1

Státní tajemství je poměrně jednoduchým a přímočarým příběhem ženy, která se rozhodla postavit nezastavitelnému, zásadní pro mě každopádně ale je, že je to celé zpracováno srozumitelně a přehledně, tudíž má divák šanci dopodrobna pochopit jak celou tu kauzu, tak motivy a charaktery jednotlivých postav, což beru jako vážně pozitivní věc, jelikož filmy s politickými tématy tvůrci většinou zahltí hromadou informací a postav, v kterých se pak vyznají skutečně jen ti nejzasvěcenější, ovšem v tomto případě může proniknout do hloubky toho případu téměř každý, a o to víc si ho pak užít a prožít. Proto je i velká škoda, že se tvůrci dopustili tolika lapsusů při jeho zpracování, jako velmi pozvolného, nezáživného tempa odvyprávění, ignorování dramatických momentů, s čímž následně souvisí i emoční prázdnota, nepochopím ani naprostou absenci atmosféry, či napětí, a v neposlední řadě musím zkritizovat i obsazení Keiry Knightley do ústřední role, do které se ani trochu nehodila. V rámci politických filmů se tak jedná o slušný průměr, který svým vyzněním může možná i názorově publikum rozdělit, mě to každopádně zaujalo, samozřejmě ale s neochvějným přesvědčením, že to mělo ještě rozhodně mnohem na víc. ()

Lukoboss

Celkem nuda, přestože tajný služby, špionáže a práce na pozadí dění bývají vždycky zajímavý. Tady je problém, že hned na začátku se dozvíme, co se stalo a proč se to stalo. Takže potom už nezbývá moc prostoru na nějaký drama nebo vyšetřování. Stojí to na souboji jedince vůči státu, kterej pochopitelně chce zakrýt svoje chyby a svou špínu. Tím pádem se probíjíme dialogama až do závěru, kde padne rozhodnutí soudu, který je vlastně ve prospěch obou stran. Chybí tam to zadostiučinění, na který vlastně divák čeká. A to je špatně! ()

petikacka

Tenhle film jde sice s křížkem po funuse, poněvadž všichni víme, jak to bylo s důvodem pro americký útok na Irák, ale jako osobní příběh člověka, který ze své pozice pustí do novin tajné informace je to velice zajímavé...Zase mě to jenom utvrdilo v tom, že politika je svinstvo...Za mě 85% ()