Hellraiser IV: Bloodline

• Česko Hellraiser: Pekelný jezdec (více)

Píše se rok 2127. Předurčen k uzavření pekelné brány jednou provždy se Dr. Merchant vydal na misi v boji proti zlu. Ta započala již v 18. století, kdy jeho předek sestrojil ďábelskou schránku, která otevírá bránu do pekel. Celé generace se snažily zlu zabránit, ale až Dr. Merchant nad ním zvítězil. (MIDO FILM)

Psycho.R

Bloodline přesně plní to, že příliš vysvětlování historie je špatně - Psycho 4, Nocni mura z Elm street 5. A stejne tak nefunguje přenesení do vesmíru, o coz se snazili jiné hororové serie, nekdy lepe - Jason, jindy ne - Leprikon. Tady by samotne dějiště nevadilo, horsi je ta brutálně nudna hodina, nez se sem přesuneme po dvou zbytečných výletech v minulosti. Nuda a šeď. ()

PRobin

Pro mě trochu nepochopitelný děj. Další zajímavý pohled do hellraisovského universa, ale přesto jsem postranní příběhovou linku nepobral. Z totálního odpadu tak tenhle film zvedají efekty. Ať už namotávání hlav nebo vybuchující pes. Takže verdikt je jasný. Sice musím přimhouřit obě oči, ale dvě hvězdy dám. ()

JohnZ87

Poměrně nápaditý díl, který do série přinesl trochu něco nového a vnesl trochu světla do historie vzniku tajemné kostky. Děj je vyprávěn ve třech časových rovinách (18., 20. a 22. století). Film přidal více hororových prvků, Doug Bradley je opět vynikající, jen jsem si musel po třech předchozích dílech chvíli zvykat na dabing Jana Přeučila. Kromě toho mě také dost iritovalo příliš časté oslovování "princezno". Také se mi zdálo, že film zřejmě prošel nezdravým sřihem, protože některé scény působí nedovysvětleně či useknutě. Zajímavá je také nevyváženost kvality triků. 60% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Dějová linka z minulosti byla zajímavá, z budoucnosti nevýrazná a prostředek, opět několik dalších kravských nepříběhových zbytečností k vyplnění filmu. ()

PeterFLJilek

V porovnaní s predchádzajúcimi filmami, bol tento o čosi lepší, veď uznajte sci-fi a Hellraiser, asi by takto mali povinne spracovať všetky podobné koniny, počnúc Nočnou morou na Elm Street až po Pílku. ()

aichwald

Poslední dobrej díl série kde se minulost,přítomnost a budoucnost střetnou na rozcestí v pekle. Dozvíme se něco i o vzniku krychle. ()

Neklan006

Nevím co má s filmem společného nějaký "pekelný jezdec", ale originál název Bloodline je výstižný. Jde tu o pokrevní linii vynálezce kostky - dostaneme se do minulosti, přítomnosti i budoucnosti (na přeskáčku teda). ()

ac1976 odpad!

Priznávam, že ma Hellraiser už od začiatku príliš nenadchol, ale toto je čistá hrôza. Budúcnosť, minulosť, súčastnost hore dole, Bradley si zafilozofuje, "strašidelný" pes pocvaká zubami, bum a je koniec. Nepozerateľné. ()

Pitryx

Sci - fi horory, to je moje. Bohužel do cyklu Hellraiserů to však nezapadlo. Naštěstí se to odehrává jindy a jinde a Do Vesmíru vrací jen na chvíli na konci. Zpočátku je to takové těžkopádné, ale pak se to zase rozjede a podivností není málo. I noví cenobiti se zde objeví. Ale na můj vkus má Pinhead moc filosofický žvástů.  *** A PŮL ()

BBSeeker

Veľmi ma tento film mrzel, pretože prvé dva "hellraiserovské" filmy sa mi nesmierne páčili. Ako to už ale býva, kvalita filmovej série klesá nepriamo úmerne s poradovým číslom filmu a tak sa táto hrôzostrašnosť nevyznačuje ani skvelou atmosférou, ani skvelými nechutnosťami, ani skvelými Pinheadovými hláškami. Fakt príšerný scenár, otrasní herci a nemám rada kombináciu hororu so sci-fi (ak sa samozrejme nejedná o Votrelca), nehovoriac o dosť nevydarenej historickej časti. Neviem, či to bolo len zlým prekladom (pretože sa mi to nepošťastilo vidieť v origináli), ale reči, ktoré vychádzali z úst postáv nemali hlavu ani päťu, o pointe nemôže byť ani reči, pretože väčšiu pointu má aj Tom a Jerry. Strašný mišung, zmätenosť, guláš... ()

Morton Eucrow

Som sklamany, zaciatok vyzeral celkom slubne. Stale je to vsak lepsie, nez Hell on Earth. 3* davam asi len zo slusnosti, aj ked mam chut zmenit to na 2. ()

djbarrel

Vcelku nudné cosi, co se nám snaží odkrýt vznik, minulost a zničení kostky. Maximálně ignoruje předchozí díly a v tomhle případě je to jen na škodu. Přeneseme se do budoucnosti, hluboké minulosti, ještě hlubší minulosti, potom zas do součastnosti a nakonec zase do budoucnosti ... A uprostřed toho všeho je jen nic. Z masek zaujal snad jen pes. 15 % ()

Taron

Naprosto nesmyslně podhodnocený. Démoni v atmosféře 18. století, devadesátek a vzdálené budoucnosti v jednom filmu, to stojí za to a na mě to fungovalo téměř dokonale. ()

Nikolas__

Trestuhodně nevyužitý potenciál ? Mně to spíš přišlo jakože se tenhle námět prostě nemohl povést. Proč se to probůh muselo odehrávat v "daleké" budoucnosti uvnitř nějaké vesmírné lodi/stanice. Fakt nechápu proč se slashery tak často tahají do vesmíru (Leprechaun 4, Jason X, tohle). VŽDYCKY to dopadne katastrofálně. Tohle má alespoň jakousi atmosféru, která ale není obalená v dostatečně kvalitním kabátu. Postavy tragické, herci nudní a prostě se na to už pomalu nedalo dívat. Vizuály jsou jedna z mála věcí kterou lze pochválit, ale to je taková jistota u všech dílů Hellraisera, že to vypadá dobře (v tomto díle třeba scény s démonickým psem), ale emočně to neříká nic. Příběh taky nevydal za mnoho a po super třetím díle mi tohle přijde jako hodně slabej odvar. Hudbu si už nepamatuju takže ji fakt nemůžu hodnotit, nicméně stejně si myslím že scénář by to už nezachránilo ani trochu. ()