4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

Alvin

Tak tenhle eintopf jsem Estevezovi nějak nezbaštil. Což o to, mozaika je to přepestrá, chudí, bohatí, bílý, černí, hnědí, slavní i bezejmenní, lecjaké téma se tu nakousne jako třeba trauma z Vietnamu, drogové opojení 60-tých let, partnerské vztahy, stárnutí, ALE….. to všechno je tu jenom jako vynucená předehra před oddalovaným finále. Ne, že by závěrečný Bobbyho projev neměl svojí hloubku a poselství, ale ten film je prostě moc hezky učesaný, abych mu věřil, že takhle vypadala Amerika na konci 60-tých let. ()

pavont

Koho bavia udalosti rodiny Kennedyovcov a dianie v hoteli Ambasador , jasna volba. Pre mna bolo tych postav zbytocne moc nakolko niektore su zbytocne. A hereckym gigantom nieje dopriaty priestor. ()

Stealler

Historické filmy obľubujem a ani neviem prečo som sa musel vcelku dlho premáhať aby som si film Bobby pozrel. A moja neochota bola následne odmenená. Film od ktorého som veľa neočakával ma priklincoval do kresla a do záverečných titulial som mohol iba krochniť spokojnosťou. Postavy si vo filme plávali ľahučko, akoby ani nehrali podľa scenára, ale žili svoje vlastné životy. Človek si len ťažko vedel vybrať, ktorá dvojica vo filme nesie zaujímavejší príbeh a najradšej by sa dozvedel o všetkých viac. Najsilnejší bol aj tak koniec filmu. Autentické zábery a najmä príhovor R. Kennedyho bol bravúrnym zakončením. Najsilnejšie štyri hviezdičky aké som kedy dal nejakému filmu. ()

polono

Příběhy několika lidí, které spojuje volba prezidenta ..Film mě rozesmál i ukápla nějaká slza. Nejvíce se mi líbily postavy novomanželů (Lindsay Lohan a Elijah Wood). Dále také samozdřejmě Anthony Hopkins...Film celkově velmi povedený. ()

raru

Zaujímavé príbehy obyčajných ľudí na pozadí historickej udalosti,ale ako celok to vyšumelo do prázdna. ()

gizi

Taková snaha ukázat obrázek Ameriky roku 1968, která mě nějak nezasáhla, neoslovila, prostě mám pocit, že se to nepovedlo, jak mohlo. Není to špatné, ale nic víc. 65%, 28.3.2016. ()

dauby

Solidně pojatý a příjemně ubíhající film totálně zazdil pitomý závěr. Poslouchat mnoho minut Kennedyho "posmrtného" projevu bylo k uzoufání nudné a trapné. Nehledě na to, že tak hloupá glorifikace jakéhokoliv politika je směšná a hloupá. A to není nic proti Bobbymu Kennedymu. Ten závěr byl prostě velký špatný. ()

Bragi66

Hvězdy se sice sešly, ale že by nějak osvětlily, o co šlo, to tedy ne. Nic o době, nic o Robertovi F. K. a politice, nic o atentátu ani o jeho pozadí.  Nebo snad jen to, že Robert F. K. neuměl mluvit, a že Američané jsou patrioti. ()

Feacher

Zajímavý film se spoustou známých herců ve fajn prostředí, ale trochu o ničem. Chvílemi mi to připomínalo kvalitnější kratší verzi Ulice. Minipříběhy vymyšlené ale hezky, zahrané také velmi dobře (ještě aby ne při takovém obsazení), okolí děje s dobrou myšlenkou, ale na 5* to dnes asi nevidím. 75%! ()

Benilta

Z tohoto filmu mám dva různé pocity. Jeden je kladný a ten druhý záporný. Nakonec tedy dávám na ten lepší a film hodnotím 4* :). ()

McIron

Je to naprosto úžasný film! Ano, člověk se může dopředu bát, jestli to E. Estevez zvládne, ano, člověk se může dopředu bát, co udělá tolik herců z první ligy na jednom plátně, ano člověk se může dopředu bát, zda ho to nebude nudit, když to vlastně "není o Bobbym"...Ale je signifikantní, že právě opaky všech těchto obav, jsou nejsilnějšími stránkami filmu. Estevez to zvládl na jedničku, herci (včetně tatínka) mu tam hrají na jedničku a to, že tam není živě přítomen Bobby je nápad taky na jedničku, Takže dohromady pět hvězdiček bez váhání. a ještě něco. Nevím, za co jiného by Akademie chtěla dávat Oscary? To je to málo produkčně mainstreamové? Moc své a nezávislé? Já, když dovolíte, si dovolím učinit svůj vlastní návrh 10 nominací: Nejlepší film – Michael Litvak, Edward Bass, Holly Wiersma Nejlepší scénář – Emilio Estevez Nejlepší režie – Emilio Estevez Nejlepší výkon v hlavní mužské roli – William Macy Nejlepší výkon ve vedlejší mužské roli – Laurence Fishburne Nejlepší výkon v hlavní ženské roli – Sharon Stone Nejlepší výkon ve vedlejší ženské roli – Demi Moore Nejlepší píseň - Bryan Adams, Eliot Kennedy, Andrea Remanda Nejlepší střih – Richard Chew Nejlepší kostýmy – Julie Weiss ()

babuca

Fantastický film z úchvatného obdobia obsahujôci stále aktuálne odkazy!!! Všetko predo mnou už napísali, DJKoma, Tom Hardy či Radek 99 PS: takýchto filmov je ukrutne málo......6 hviezdičiek ak by sa dalo dať. ()

Toms_606

Příběh ztvárňující atentát na senétora Roberta F. Kennedyho v hotelu Ambassador z pohledu nic netušících hostů. Film je takto rozdělen do několika vzájemě se prolínajících dějů směřující k jedinému cílu. Film je velice pevně spjat s atmosférou té doby, která vás velice brzo také pohltí. Na začátku budete plni nadějí a na konci vás tvůrci nechají pohár hořkosti vypít až do dna. Obsazení veškerými halywoodskými hvězdami se vyplatilo a díky absenci jedoznačné hlavní role nevymstilo. ()

corax8

Celou dobu jsem přemýšlel proč se to jmenuje Bobby ne Ambasador. až konec to docela pěkně rozřešil. Přišlo mi to až takový pohádkový, všichni byli správní a trochu Mirkové Dušínové. Závěr ale pro mne stál za to. ()

JoudaCZ

Mozaika osudů několika (mnoha...) lidí na pozadí jedné epizody americké historie. Příjemný snímek s našlapaným ansámblem. Na chlapíka z Loaded Weapon je to slušné... ()

paranoid82

Ambiciózní projekt v režii Emilia Esteveze, mého kdysi velmi oblíbeného herce. Námět je určitě velice atraktivní, ale realita byla trochu zklamáním. Celý film je vlastně jen čekáním na onu osudnou chvíli v hotelu Ambassador, která ukončila život senátora a kandidáta na prezidenta Roberta Kennedyho. Čekal jsem, že se příběh rozvine více do roviny oběť - vrah, místo toho tu sledujeme dost nepodstatné vedlejší postavy, které s vlastním atentátem nemají zas až tak společného. Nicméně herecké obsazení je více než skvostné, nejvíc mi v hlavě utkvěli Estevez, Fishbourne a Kutcher. Závěr filmu, kdy už bylo po atentátu byl vynikající.... čtyři hvězdičky ()

Dodge-I

Jak to asi tenkrát bylo - pohled ocima zúčastněných - retro jak víno, a lekce z historie, podtrženo a sečteno PĚKNÁ PODÍVANÁ... ()

23ch

Zajímavý příběh různých životních příběhů a možná trochu krutý konec. Vsuvky s opravdovým Kennedym dobře zapadly. ()

Polda99

Mnoho hereckých hvězd, mnoho rozdílných příběhů a to vše v jednom filmu a ono to překvapivě funguje...nejen, že to funguje, tohle je snad nejlepší film, který jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Všechny ty jednotlivé příběhy se mi líbily, žádnej nijak nezastiňoval ten druhej, žádnej tam nebyl zbytečnej. Úžasný výkon Anthony Hopkinse, úžasný výkon Freddyho Rodrígueze, úžasná Lindsay Lohan a úžasná Helen Hunt (škoda, že tam byla tak málo), a úžasní všichni ostatní herci....k tomu nenápadná hudba v pozadí, která skvěle doplňuje všechny ty příběhy....Mohl bych pět chválu na tenhle film dál a dál a pořád by toho nebylo dost. Od začátku jsem se plně soustředil na každou jednotlivou scénu a hltal každý slovo...celý film je plný emocí a přestože hned na začátku jsem věděl, jak to skončí, to napětí ke konci filmu, závěrečná písnička "Sound of silence", která ve filmu zní těsně před onou osudnou událostí, střídání obrazů se skutečnými záběry z toho dne, to vše z toho udělalo dechberoucí finále na který jen tak nezapomenu.... ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)