4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

Greny

dlouho jsem si myslel, že 5* hvězdiček tomuto filmu nelze udělit, ale po posledních 15 minutách filmu mě Emilio Estevez přesvědčil o tom, že tento film dovedl k dokonalosti. Film ve mě zanechal docela silný filmový zážitek... ()

Ještěřák

Hippík s kukučem sto let neostříhaného Johna Lennona, neodbytná soudružka z Rudého práva (prý se kdysi používalo místo vložek - velezajímavé), soundtrack od Boha a konec z kategorie silné kafe. Film s talentem gradovat a gradovat. Sharon Stone jsem nepoznal, což snad není náběh na Alzheimera ani čert ví jaká ostuda, když zde vidim hollywoodské hvězdy mačkat se ještě na čtvrtém řádku. Ve filmu se objevuje pozoruhodná verze písničky NEVER GONNA BREAK MY FAITH od A. Franklin. ()

Schuldiner

Vše se rozjíždí dost pomalu a postupně...ale finále je jak se patří...a slova, která znějí (pravděpodobně originální Kennedyho řeč) v posledních minutách jsou prostě nadčasová a aplikovatelná na tolik míst na naší planetě.. Krom silných i obyčejných zajímavě protknutých příběhů hlavních postav má tento snímek velmi silné poslání.. ()

nylo

Mám ráda filmy, kde střípky různých příběhů zapadnou na konci do rámů a vytvoří celek...a tento byl na velkém, pro Ameriku důležitém, podkladu. Natočen příjemně, lidsky, silně a zakomponování našeho státu potěšilo...je nad čím se zamýšlet a to stále...90% ()

dezert

Hrozně moc hereckejch hvězd ve filmu, co nedrží pohromadě. Většínu z těch postav člověk ani nezná jménem a čert ví proč tam vlastně byly. Jediný zajímavější postavy byly hippík Ashtona Kutchera a dva mladí kucí, Shia a ten druhej typ. Vynikající závěr, ale to nestačí na dvě hodiny filmu. A navíc to nevymyslel Estevez, ale Kennedy, takže to je vlastně Estevezova zásluha asi tak z poloviny, možná ani ne. Totální zklamání, jedna z nejvíc promrhanejch šancí, co jsem kdy viděl. ()

sona123

Hodně netradiční film. Pomalé vyprávění (chvílemi je toho možná až příliš a myšlenky se zabíhají), mozaika složená z osudů obyčejných lidí (kadeřnice, pomocná síla v kuchyni, dobrovolník v kampani Kennedyho, servírka, student, který nechce být povolán do Vietnamu apod.), během několika pár hodin, kdy má Kennedy zavítat do hotelu Ambassador. Není to vlastně vůbec o Kennedym, ale o tom, jak takové důležité momenty prožívaly ti "normální," kde a jak je to potkalo, jak budou mít ten den zapsaný, s čím spojený, co jim to překazilo x umožnilo zastavit se...A tohle se tedy povedlo moc a měla jsem možnost podívat se na věci jiným pohledem - snad si ho uchovám, je cenný. Estevez se má určitě ještě co učit, ale jde to na velice dobře. ()

Garch

Emilio Estevez, (pro mne dosud především herec, který se úspěšně snaží oprostit od porovnávání se slavným otcem) je už také Pan režisér. Celý kaleidoskop dvou dnů příprav hotelu Ambassador na kongresmanovu návštěvu ukočíroval s přehledem. Finále (od začátku projevu Kennedyho No.2, až do oddechnují si poloviny publika, že Frodo přežil ;-)), muselo být "Americké". To se musí brát. Těším se na další režii nejlepšího z "Mladých pušek" ()

bidja

Pitva jednoho příběhu amerických dějin. Dobře rozepsané něco i dobře zahrané (kupodivu Demmi). Poukazující na atmosféru americké společnosti okolo roku 1968. ()

RomanHyde

... ten pocit po krásném a hlubokém filmu.. je ojedinělý.. a tady se dostavil.... a náramně překvapil.. Bobby ve mne evokoval stejné pocity jako geniální Magnólie nebo komorní Zítra nehrajeme. V hlavní roli jsou totiž lidé, a nikdo z nich nehraje žádnou hlavní roli. Jsou to pouze střípky mozaiky a kdyby jeden chyběl, celé dílo se rozsype. Osazenstvo hotelu Ambasador žije svým běžným stereotypním pracovním životem. Každý má své místo, svou funkci, svůj plat, své pravomoci, svůj vliv, své problémy a starosti, své tajemství, své radosti a přání. Ovšem všichni jsou si rovni a všichni jsou na kolena sraženi při tragédii, která se v hotelu nečekaně udála , která nekompromisně ovlivnila jejich životy. Při ní zemřel člověk, jenž hlásal lidství, rovnost a spravedlnost, všichni k němu vzhlíželi a měl se stát jejich nadějí do budoucích let. Vůbec závěr filmu s podkresem projevu B.F. Kennedyho je fascinující a je to jeden z nejsugestivnějších momentu, které jsem při sledování filmů zažil. ()

kluk z Na

Spousta, velká spousta známích herců v jednom výtečném filmu, to jest Bobby, příběh hotelu Ambassador, ve kterém zastřelili Roberta Frencise Kennedyho, kandidáta na úřad amerického prezidenta. Příběh, který vychytrale brnká o divákovi city, pečlivě sledující dění a osudy charakterů všech tříd, které si mohly potřást rukou s Bobbym v posledních minutách jeho života. ()

kukentipla

O čem to je? Na pozadí atentátu na senátora Kennedyho se odehrájí dramata všechních dní postav tohoto velmi příjemně zajímavého snímku........Co já NATO. Prvním pozitivem je scénář, jenž nepátrá po příčinách atentátu. Zachycuje pouze běžný den obyčejných lidí. Druhým pozitivem jsou herecké výkony. Od první herecké ligy (Hopkins, Stone, Hunt, Sheen) je kvalita samozřejmostí. Proto musím vyzvednout dravé herecké mládí (Lohan, Winstead, Jackson, Kutcher) jenž svým starším kolegům s grácií sekunduje. Abych nepěl pouze chválu musím přiznat, že některé dějové linky bych vystříhal (Hopkins) a dal více prostoru jiným (nejhezčí příběh si dle mého pro sebe usurpoval nezamilovaný-zamilovaný svatební bár Lohan - Wood ). Jediným problém jenž mě skutečně vadil na tomto filmu byla postava hyperaktivně-dementní české novinářky píšící pro Rude Právo. Ve výsledku velice zajímavý film, ve kterém mě neskutečně mile překvapila Lindsay Lohan. Kéž by ta holka přestala chmelit a fetovat. Pokud chce tak umí a to hodně. A navíc je to kočka. ()

El Loco

Hoci bol Emilio Estévez počas svojej kariéry vždy tak trochu v tieni svojho otca Martina Sheena a svojho mladšieho brata Charlieho Sheena, režisérskymi počinmi ako je BOBBY (2006) hanbu rodine určite nerobí. BOBBY je (a aj zároveň nie je) filmom opisujúcim udalosti zo 6. júna 1968, keď bol v kuchyni losangeleského hotela Ambassador, počas kalifornských prezidentských primárok Demokratickej strany, zavraždený mladší brat Johna Fitzgeralda Kennedyho, senátor Robert „Bobby“ Francis, mladým Američanom palestínskeho pôvodu Sirhanom Sirhanom, ktorý ho obviňoval z podpory Izraela v Šesťdňovej vojne (5.-10. júna 1967). K samotnému atentátu dôjde až na konci tejto snímky, ktorá je ale v podstate skôr rozprávaním o osudoch rôznych ľudí, nachádzajúcich sa v tom čase v hoteli Ambassador, pričom samotné voľby len akosi obopínajú celý dej. Estevez si k filmu (okrem toho, že si v ňom aj zahral) sám napísal aj scenár, ktorý je síce z väčšej časti fikciou, ale veľmi zaujímavo opisuje osudy hostí hotela - či už bývalého doormana (Anthony Hopkins), ktorý so svojím šachovým sparringpartnerom (Harry Belafonte) nostalgicky spomína na staré dobré časy v hoteli; hotelového manažéra (William H. Macy), ktorý podvádza svoju manželku (Sharon Stone) s mladou spojovateľkou (Heather Grahaam); členov Kennedyho volebného tímu (Brian Geraghty, Shia LaBeouf) na „tripe“; mladej Diane (Lindsay Lohan), ktorá si chce vziať za manžela vojaka Williama (Elijah Wood) len z toho dôvodu, aby sa ten vyhol službe v práve prebiehajúcej vietnamskej vojne; speváčky s upadajúcou kariérou Virginie Fallon (Demi Moore) a jej manžela Tima (Emilio Estévez); „jemne“ rasistického manažéra jedál a nápojov Daryla Timmonsa (Christian Slater), ktorý so svojími afroamerickými a hispánskymi podriadenými (Laurence Fishburne, Freddy Rodriguez) nezaobchádza zrovna v rukavičkách; drogového dílera (Ashton Kutcher), alebo aj zámožného manželského páru (Martin Sheen & Helen Hunt), finančne podporujúceho R. Kennedyho. Zaujímavou pre našich divákov je aj postava československej reportérky Rudého práva Lenky Janáčkovej (v podaní ruskej herečky Svetlany Metkina), ktorá úpenlivo žiada o rozhovor so senátorom Kennedym, pričom v rozhovore s členom jeho volebného tímu Wadeom Buckleym (Joshua Jackson) o.i. obhajuje aj Dubčekov „socializmus s ľudskou tvárou“ (v dobe, keď ešte netuší, čo sa bude diať v Československu o pár mesiacov). Už pri výpočte tohto hereckého superteamu je jasné, že BOBBY nie je len taký hocijaký film, kedy treba uznať, že Estévez ich napriek tomu „ukočíroval“ veľmi dobre, pretože tvoria skutočne ucelenú zostavu, ktorá nam hodnoverne premieta vtedajšie, aj pre Spojené štáty ťažkú obdobie, ovplyvnené nezmyselnou vojnou vo Vietname, či zavraždením Martina Luthera Kinga - dobu plnú sklamania a rozhorčenia z násilností, arogancie moci, pretrvávajúceho rasizmu, ale zároveň aj dobu plnú nádeje a viery v budúcnosť. ()

Gore

Nacpat tolik hvězd do jednoho filmu a udělat z toho nehoráznou nudu dokáže snad jen Estevez a to jsem ho měl na přelomu 80. a 90. let docela rád. ()

(Z)denny

Zabili Bobbyho!! Parchanti.. A Emilio Estavez nám tuto chmurnou záležitost naservíroval ve hvězdně vyšperkovaném hávu. Jenže to bylo asi tak všechno. Pro mne docela málo.. ()

Santino7

Patetickosť, sentimentálnosť a americký patriotizmus možno tomuto počinu poľahky odpustiť, dokonca si myslím, že dané prvky boli zakomponované dôstojne, avšak i tak mi to nie úplne sadlo. Obsadenie jednotlivých postáv samozrejme luxusné (ani si nepamätám, či som niekedy v spoločnej snímke videl toľko hereckých hviezd pokope), nápad zobraziť dianie v osudnom hoteli Ambassador chvíľu pred atentátom taktiež zaujímavý, ale tá mozaikovitá spleť rôznych príbehov ma skrátka nevedela naplno chytiť. Niektoré boli nápadité, iné menej, niektoré mi prišli vyložene zbytočnými, no ako celok to na mňa naozaj príliš nezapôsobilo, neviem prečo. Čiže ak to mám zhrnúť, formálna stránka bezproblémovo zvládnutá, obsahová - z môjho pohľadu - trošku zaostávala. 65% ()

Šmoula

I když jsem věděl, že jdu na film, který není přímo o samotném atentátu, docela mě mrzelo, že jsem se dosti nudil. Doufal jsem v to, že dialogy a osudy lidí v hotelu, ve kterém všichni pracovali budou rozpracovány trochu lépe a více dopodrobna. Na plátně jsem mohl vidět jen samé hvězdy Hollywoodu, ovšem na můj vkus jich tam bylo až moc a působilo to na mě, že tam byli záměrně dosazeni, kvůli návštěvnosti. Vidět Elijaha Wooda, kterého mám pořád spojeného s Frodem, nebyl zrovna vodvar :))). Mile mě překvapili to, že jsme neviděli herce, který ztvárnil Bobbyho, protože vidět nějakou slavnou osobu (třeba Williama H. Macyho), který by se mu hodně podobal a nebyl by to problém ho na to místo dosadit, myslím že by se to do tohohle typu filmu prostě nehodilo. Je dobře že režisér tím zachoval důstojnost bývalému a možná budoucímu senátorovi. Asi co bych vypíchl jako takový zlomový a velice dojemný okamžik je samotný závěr a postřelený Kennedyho. Všude vládne zmatek a chaoz a nechápání jak se mohlo něco takového vůbec stát. Do toho zní Kennedyho projev, který je velice dojemný. Abych to nějak shrnul. Jsem rád že jsem to viděl, nelituji toho,ale nejdříve to chci vidět tak za 5 let na Nově :)))). ()

Martyr

Tieto moderne filmy, ktore maju asi niest nejake posolstvo ludskosti mi vobec nesedia. Novych filmov o tom, ze sme kazdy iny a predsa v podstate rovnaki je dost a len maloktory ma dokaze zaujat. Hviezdne herecke obsadenie vo velkom mnozstve vacsinou skodi ale tu sa to dalo zvladnut az na trapneho Kutchera, ktoremu verim akurat postavy debilkov v inych filmoch. Estevez sa snazil nacrtnut zivoty mnohych osob avsak velmi nudnych sposobom a tento styl mne vobec nesedi. Problematika rasizmu bola ako vzdy nadlahcena a najvacsie mudra rozdaval ako vzdy cernoch. Nie ze by mi to nejak extra vadilo ale pri niektorych filmoch to vyznie dost trapne, zvlast ak to bije do oci. Posledne slova Bobbyho mali asi zvysit hodnotenie ale nastastie su to slova Bobbyho a nie Esteveza, preto nemozem dat viac. Nododoba nuda podana do pekneho obalu. 45% ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)