4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

nula87

Jeden z velmi důležitých politických mezníků v historii USA vykreslen jako mozaika mnoha malých, nevýznamných figur, mnoha malých, někdy až banálních událostí, které se nakonec ale sejdou v přemýšlivý citlivý film. Moc dobré.80% ()

hrumsrt

Asi nejhorší, co můžete od tohohle filmu chtít je dozvědět se něco o Kennedym.. Emilio Estevez byl dost populární herec, tak někdy na konci minulého tisíciletí, kdy prorazil kultovním Snídaňovým klubem, odkud se pak ale moc nevěděl kudy vydat a vsadil především na svůj komediální talent a střihl si několik spíše parodických snímků, kdy všechny mají především problém v tom, že tady ve střední Evropě o nich nemáme vůbec povědomí.. Ovšem párkrát si Estevez zkusil i práci za kamerou, kdy pár (ehm šest) svých filmařských nápadů, i jako režisér, představil divákovi.. Američani milují příběh o bratrech Kennedyových (no teda jsou to dva příběhy, ale při svojí cestě se dosti provázaly).. Atentát v Ambassadoru je právě záznam události, která se odehrála 4.6.1968, kdy senátor Bobby Kennedy, nejžhavější kandidát na budoucího prezidenta USA, měl přednést jen další veřejný projev.. Tenhle film ale není o téhle tragické události, nýbrž se věnuje dílčím postavám, které tou dobou byly v hotelu Ambassador.. Ve snaze představit obyčejné dny několik obyčejných lidí a provázat to s něčím větším, to ale celé nějak nefunguje. Nechápu způsob, jaký Estevez zvolil, který má místy až takový ignorativní dopad na celou událost.. Bohužel se film ani nesnaží vyhnout amerikanismu, který prodává přes ty šedesátkové songy, ale nakonec stejně nikam nemíří.. Možná to byl pokus celou tu událost zasadit do normálního dne a vystupňovat tak její nečekanost, ale spíš jsem měl pocit, jakoby se celý RFK v tomhle Ambassadoru ani nenacházel.. P.S. 1°: Slečna Janáčková referující o situaci v Československu může být Bobbymu u prdele. P.S. 2°: Tenhle odosobněný přístup dělá z filmu celkem nudnou podívanou.. Hodně herců, plno keců ale jinak dost málo. 55% ()

Miloško

Tolko hviezdnych hercov v jednom filme som ešte nevidel. Celý film sa odohráva prakticky v hoteli , v ktorom prišlo počas volieb prezidenta k vražde kandidáta RFK. Sledujeme tu príbehy roznych typov ľudí,zamestancov hotela,počas volebneho dňa.Vo filme je veľké množstvo dobových záberov,čo nie je na škodu. Senátora Kennedyho tu vidno vlastne len so záberov vtedajšej TV. Zaujímavý strih, príbehy postáv, fenomenálne herecké obsadenie je plusom. Mínus je možno to, že film ,je moc americký,čo pre mimoamerického diváka, a teda aj pre mňa,občas nudilo[DVD] ()

LuckyK

Mám rád tyhle paralelní příběhy, mozaiky osudů které vyústí v nějaké společné setkání. I když to není tak emocionálně silné jako Magnolia, zase to přináší snad docela reálný obraz Ameriky v roce 1968 a jednotlivých typů lidí. Není to autobigrafické a zaměřeno čistě politicky, ani didakticky, ale osvětlí to člověku atmosféru a má chuť nakouknout do seriózních knih. A dvě vyžilé ženské hvězdy hrající skoro sebe sama jsou přesné. A ještě dodatek, ten český prvek mě velmi potěšil. ()

dražis

Hmm, čekal jsem trošku víc politiky a trošku méně emocí, ale nic proti ničemu. Bobby je vcelku zdařilé zobrazení ne titulní postavy, ale problémů společnosti, kultury a prostředí, ve kterém se právě usa nacházeli. Každopádně se mi film s každou minutou líbil víc a víc až nakonec vygradoval ve výbornou závěrečnou scénu (při které jsem ani nečetl titulky a jen zíral), která nemá chybu a ve které vám nejde o bobbyho (ne proto, že víme jak to nakonec dopadne), ale o postavy, které vás na začátku filmu vůbec nezajímaly. 3,5 *. ()

jitush.b

Skoro Altmanovská mozaika vykreslující životy, naděje a radosti i smutky lidí kteří se v inkriminovanou dobu vyskytují v hotelu Ambassador. Toto je film na který se opravdu stojí za to podívat. ()

jack_scott

Hodně hvězd nemusí být vždy jen výhoda, zvláště když je sledujete zvlášt v jejich mikrokosmu...snímek je celkem rozvleklý, jejich příběhy až moc normální ( ničím extra nezaujmou)..tak by se dalo pokračovat. Je to možná až moc ze života, ne že by mne to nebavilo, ale jen sledovat hvězdy bez nějakého lepšího příběhu mne nebere. *** a 60%. ()

Mord122

Celý film se setkáváme s různými postavami, nahlížíme do jejich soukromí a postupně se s nimi sbližujeme, aby to co přijde na konec udělalo v nás tím větší dojem. Je to film, od kterého jsem čekal úplně něco jiného, ale to co jsem dostal při shlédnutí člověka prostě dostane. Závěrečný famozní proslov Bobbyho jen ten výsledný dojem ještě umocnily. Skvělý film s pardáním hereckým obsazením, jen tak mimochodem. ()

elanista1

Nebudem tu pliest ziadne politicke reci, len opisem pocity z filmu. Mal som pocit, ze sa nachadzam niekde na odovzdavani oscarov, alebo na nejakej velkej hollywoodskej party, ked v takmer kazdej scene ucinkovala nejaka uspesna komercna herecka hviezda, a to tam tych postav nebolo malo. Prakticky sa to cele odohrava v jednej obrovskej budove, kde clovek pracujuci na stvrtom poschodi nevie kto pracuje na piatom a podobne. Sledujeme zdanlivo nesuvisiace ludske vztahy, ktore sice rozpravaju o beznych veciach ako manzelstvo, unava z prace alebo drogy, ale vobec nenudia, a nakoniec sa aj tak vsetci zisli v jednej posteli. Za cely film som pozrel na hodinky len asi styri-patkrat, co mi dava jasne najavo len dve veci. Bud to, ze som mal nadmieru dobru naladu a vtedy si rad pozriem hocijaky film, alebo som na pozeranie casu jednoducho nemal cas, lebo ma to ciastocne vtiahlo dnu. Po chvilke rozmyslania mozem potvrdit, ze je to druha moznost. Dokonca sme tu boli spomenuti aj my ako Ceskoslovensko, a americania len opat raz potvrdili, ze by nas na mape nenasli. Je to len niekde pri ZSSR. Dobra spolupraca filmovej hudby a obrazu dava na konci pocit dobre vyuziteho casu. ()

CorvusBlek

Jediné co mě u filmu udrželo bylo pár dobrých hlášek, hoši na tripu a očekávání zajímavého konce, jinak spousta pouhé výplně mezi tím, nudil jsem se a po půlce i přetáčel...40% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Hm, to ano!, bylo to dobré! - ale pro mě tam "něco" chybělo...ne, nebylo to v herectví - všichni svoje role zvládli bravurně a ta záplava herců, byl to krásný herecký koncert! ...ne, nebylo to v režii, protože ta měla zajímavý podtón od začátku až do konce a střídání archivních záběrů (na to jsem byla zvědavá, jak to zvládnou) s filmovými bylo vkusně a šikovně vymodelováno. Mimochodem - soundtrack vynikající!!! (tam za pět hvězd!). Jen bych si asi přála, aby příběh nebyl rozlámán na tolik někdy nezajímavých částí a spíš se soustředil na pár hlavních postav a dal jim hloubku, abych v tom závěru trochu jinak než rozumově pochopila, co to pro ně všechno a všechny znamenalo. - Rána to byla velká, to všichni víme...škoda, že tady to vyloženě neroztříštilo dveře, okna a všechno nešlo pryč!!!... - ráda bych citovala něco z filmu, ale nebudu - pusťte si film a čekejte na konečný projev senátora...bylo to prosté a mocné a stále s velkou řvavostí platné! A ten bych tu mohla citovat celý. ()

Lewaso

Paráda... Chtěl jsem sice dát jen 4*, ale Garfunkelův Sound of Slence mě přemluvil na 5. Bobbyho slova platí pořád - a v tom je hlavní síla tohoto filmu. ()

pierre9

Pri kolektívnych športoch sa zvykne vravieť, že veľké mená ešte neznamenajú úspech. Čo sa týka filmu, je to podľa mňa, trochu inak. Ak sa podarí dostať do jedného filmu, ktorý je navyše spätý so skutočnou udalosťou, hercov ako Anthony Hopkins, Martin Sheen, William H. Macy, Lawrence Fishburn, či vychádzajúcu hviezdu Shia LaBeoufa, tak by v tom bol čert, aby to nedopadlo dobre. Z hľadiska hereckého obsadenia ide o výnimočný film. Tvorcovia si na ňom dali záležať, i malé role sú obsadené herečkami, ktoré v Hollywoode čosi znamenajú (Hunt, Moore, Stone), či neopozeranými tvárami, ktoré však majú čo ponúknuť (Metkina, Winstead, Cannon). Šikovným marketingovým ťahom určite bolo aj obsadenie Lohan (čo neznamená, že si svoje miesto nezastala). Oceňujem aj to, že prepojenie historických obrázkov s hranými scénami vyznieva absolútne prirodzene. Priznám sa však, že som čakal trochu niečo iné. Veľká časť filmu plynie v pohodovej atmosfére, dej sa odvíja pozvoľna, žiadne napätie, sledujeme život hotela od umývačov riadu v kuchyni cez prepojovateľky v ústredni až po jeho riaditeľa. Vôbec nič nenasvedčuje tomu, že by tu mal niekto postreliť prezidentského kandidáta. A práve do tohto kľudu vtrhne udalosť, ktorá týchto ľudí, ktorí sa inak ani nepoznajú spojí. Všetci budú v hoteli práve vtedy, keď v ňom veľa Američanov príde o svoju nádej na zmenu. Veľmi silné 4*. ()

gu-staff

Mně se to líbilo. Nejvíc příběh mexického umývače nádobí, a potom ten s Hopkinsem. Dobrý taky je, že Kennedyho nikdo nehraje. Objeví se tu až ke konci filmu, a to jsou jeho originální záběry sestříhaný, a vložený do filmu. ()

MichelG.

Pekne udelanej film ve kterym sledujem jeden den zamestnancu a hostu hotelu ve kterym se ubytuje kandidat na prezidenta USA RFK. Jsou videt jejich normalni problemy, starosti a radosti a vsechno to do sebe nejak zapadne s vrazdou RFK. Tech poslednich 20 minut je silnej zazitek a bez toho si dovolim rict by to byl prumernej film. U nekterejch scenek se nudite, jiny vas bavi. Ale ten konec to vytahne aspon na 4 hvezdicky. Tragicka je fakt akorat ta ceskoslovenska novinarka (uplne zbytecna postava). A az tady sem si vsim jak podobny si sou skutecny otec a syn Martin Sheen a Emilio Estevez. ()

m3p

1. pozitívna vec : záver, 2. pozitívna vec : Frodo skapal, 3. poztitívna vec : herecké výkony, inak bohužiaľ nič. ()

FEAR99

Estevezovi se jeho vysněný projekt málem rozpadl pod rukama. A to měl k dispozici taková esa. Hlavně tedy po herecké stránce, ale každopádně i téma bylo vybráno dobře a já se těšil, co všechno Bobby nabídne. A kupodivu nenabídl prakticky nic, co bych ještě nikdy neviděl. Mozaika v hotelu Ambassador totiž nemá divákovi moc co nabídnout. Mnoho postav mě přišlo až na škodu a upřímně, ani jedna postava mě nějak výrazně nepřirostla k srdci. A to je velké mínus, když je film z převážné části zaměřován zrovna na postavy, jejich pocity a události, které se odehráli před osudným okamžikem. Vážně bylo nutné dávat do filmu dějovou linii s vyhuleným Shiou Labeoufem, kterému navíc prodává matroš kdo jiný než Ashton Kutcher? Škoda přeškoda, protože jak je Bobby po celou dobu nudný a skoro by se dalo říct dosti nezajímavý, v posledních zhruba patnácti až dvaceti minutách vytáhne onu osudnou scénu atentátu. A ta bere dech. Při konečném proslovu se dostavilo i příjemné mrazení v zádech a celkově mě přišlo, jako kdyby poslední okamžiky vypadli z jiného, mnohem lepšího filmu. Za toto a za herce (kteří nejsou moc dobře napsáni, ale zahráni jsou zkušeně) ty 3*. Ale mohlo a hlavně mělo to dopadnout líp. ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)