4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

Bada2302

Niektoré postavy so svojimi problémami mi prišli trochu zbytočné (Kutcher) a zápletky slabé. Žiadny z nich ma nepoložil na lopatky, ani nijak mnou emocionálne nepohol. Oveľa zaujímavejšie mi prišli vsuvky s reálnymi zábermi z miest, ktoré RFK navštívil. Bolo by to za tri *, ale skvelý epilóg s Bobbyho slovami to vytiahli na štyri *. ()

PekoK2

Film o americkom živote a typickej americkej nadradenosti, či politike. Predvolebná propaganda na americký spôsob a naivné myšlienky kompetentných. Krásne časy hipís, to museli byť. ()

chemik11

Dobrý film, měl světlé momenty, hlavně ten závěr, ale začátek byl mnohdy zbytečně moc natahovaný a prodlužovaný, když už to vypadalo, že bude film dobrý, tak se zase začlo tempo zpomalovat a začalo mě to trochu nudit. Tři hvězdičky, na víc to u mě nemá, bohůžel. ()

tommco odpad!

Do Ambassadoru má prísť R. F. Kennedy a v rovnakej dobe si v tomto hoteli žijú nejakí ľudia (hostia, personál) svoje nezaujímavé a ničím nesúvisiace životy. Na to sa musíme celú večnosť pozerať. Nakoniec príde Kennedy a niekto neznámy z davu ho zastrelí. To je všetko. Pre mňa je tento film podvod na divákov a počet hviezdičiek tu na csfd ma opäť oklamal, aby som si touto šialene nudnou kravinou zničil jeden večer. Vôbec nič sa tam nedeje ani nestane. V žiadnom prípade nikomu, ani najväčšiemu nepriateľovi, neodporúčam túto chujovinu pozerať! ()

danny79

Nastesti se nejedna o politicky i film, ale jde o pribehy nekolika osob, jejichz zivoty zasadim zpusobem ovlivni atentat na Robert F. Kennedyho. Od zacatku nam jsou predstavovany postavy, jejichz osud v zaveru spoji hotel Ambassador a atentat na Bobyho. Je to dobre zahrane a ve scenari je psychologie postav dobre a do slusne hloubky zpracovana. Film neni spatne udelan, je ale rozvlekly, v nekterych pribezich neosobni, a tak balancuje nad prumerem. ()

Profík

Skvěle obsazené, obyčejné příběhy obyčejných i méně obyčejných lidí podané zajímavě, zahrané velmi přesně. Donutilo mě to navíc vyhledat si něco o tom méně známém Kennedym, který vypadal jako politik opravdu pro lidi, který to myslí dobře. 85%. ()

omega_SK

Slabučké dllllllllhočizné a strašne nudné. Fest prestrelené hodnotenie sa dá vysvetliť jedine ako "davová psychóza" ()

Akinaz

Autenticita tohoto filmu je skvělá, moc se mi líbilo složení moderně natočené části v kombinaci s opravdovými záběry Roberta F. Kennedyho, které tomu dodávaly tu správnou důvěryhodnost a atmosféru. Dějové linky jednotlivých životů v hotelu Ambassador byly skvěle propletené a jedna druhou doplňovaly. A nesmím opomenout skvělé herecké obsazení, které se tady sešlo. Poklonou jednomu z nejznámějších senátorů americké historie - tím se tento film stal. Nelehkého úkolu se všichni zhostili na jedničku. Skvělá podívaná uzavřená hloubkou senátorova projevu a jeho následným pádem k zemi, který měl dopad na všechny, kteří věřili v budoucnost s ním po boku. ()

peproch

Takový Hamlet bez Hamleta, epizody mnoha lidí, postav, rolí, všichni v den atentátu navštíví, mají směnu nebo jinak působí v hotelu a jejich každodennost je figurou RK ovlivněna, mají nějakou naději, která je zhatěna. Z mého hlediska: super libý film. ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)