4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

Czudas

Bobby to měl těžké, byl na vítězné cestě, ale nebylo mu přáno ji podle svých představ dokončit. Jaký by byl svět kdyby se Bobby dostal do bílého domu....? Nelehké to měly i postavy v "popředí" děje - na pozadí hlavní události. Vzácné setkání hereckých špiček v jednom snímku. ()

SelfishMan

Kolik lidí spoléhalo na jednoho jediného člověka. A jeden pomatenec jejich touhu zmařil. Nakonec ale svět fungoval dále a lidé si našli jiné vzory a modly, ke kterým s nadějí vzhlížely a vzhlíží. Náhled do neobyčejného dne v obyčejném životě několika lidí byl příjemný, ale trvalo dlouho, než si mě jednotlivé postavy něčím získaly (některým se to nepodařilo vůbec) a možná by bylo lepší se věnovat menšímu počtu lidí. Škoda Bobbyho, třeba by něco změnit dokázal... 80% ()

xylobrno

hm, byla to celkem zívačka. americký filmy o americkej politicích často vyznívají jako agitka, i když tak třeba nejsou myšleny. a co se mi vážně nelíbilo byla "janecek", aspoň jak se jmenovalo to rudé právo si zjistili, ale nechápu, proč češku nemohla hrát češka. pro ně je to asi prašť jak uhoď, ale ruština z jejího přízvuku strašně tahala za uši! a to nemám ráda. howgh ()

Expozituror

Umožňovala dřív politika uspět i charakterním hrdinům , bojující za spravedlnost, mír a lidskost? Je to již věcí minulosti, nebo je to pouze iluze, která je způsobena časovým odstupem od proběhlých událostí? Jestli je ale pravdou 1.možnost, tak Robert F. Kennedy byl jedním z posledních opravdových politiků, kterému na srdci leželo dobro všech lidí (především však těch jejiž hlas nebyl dosud vyslyšen), a byl ochoten a připraven za ně bojovat. Film nabytý top hollywuďany, kteří hrají v mini příbezcích, které se na konci protnou v neodvratné tragédii. Závěrečná řeč působí tak upřímně a naléhavě (ale možná je to jen iluze způsobené dojímavými záběry na raněné a panikařící svědky atentátu)! Ztratila opravdu Amerika ve smrti RFK přležitost stát se spravedlivou společností pro všechny své občany? Zdá se, že na dlouho dobu ano. I když jsou příběhy filmu kýčovitě uzpůsobeny k ilustraci poselství a ideí RFK, dá se to prominout a koukat na to jako na svědectví z doby, kdy Amerika viděla velkou naději v jedné osobě než přišel následný zdrcují šok pro celé masy lidía RFK byl zavražděn. Skvělé kostými a soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=9pYux5-d1Es ()

RomanT

To jsem si naběhl. Očekával jsem, že se film bude věnovat Bobbymu a pozadí atentátu, ale místo toho jsem se dočkal jen sondy do naprosto nezajímavého hotelového mumraje jako vystřiženého z Haileyova románu. Nechápu, jak se režisérovi podařilo pro tento propadák s mizerným scénářem sehnat tolik hereckých hvězd. ()

Stuck

Viděl jsem snímek až teď v televizi a velmi mě překvapilo, že takový to hvězdně nabouchaný skvost mi doposud unikl... Díky ti ČT2. ()

Chandra

Vyčítat patos americkému filmu tohoto typu asi nemá moc cenu - to už bych mohla vyčítat palačinkám s marmeládou, že jsou sladké. U snímků, které se dotýkají některé z událostí nebo velkých postav amerických dějin a které "přinášejí poselství svobody, rovnoprávnosti a demokracie", už jistou dávku patosu očekávám - a to je taky důvod, proč je nevyhledávám. Takže patos nevyčítám, pouze konstatuji, že "je to tam". Ve filmu zaznělo mnoho silných myšlenek, se kterými vnitřně souhlasím, ale bylo to na můj vkus až příliš naleštěné a čpěla z toho snaha diváka dojmout, ohromit a posadit na zadek svými trumfy, tj. scénářem, výpravou, hvězdami. Co se hvězd týče, hádám, že je Estevez nemusel k účasti ani trochu přemlouvat - když je to óda na Bobbyho...:-) Dokonce bych řekla, že je spíš musel odmítat, ale jak vidno, stejně se mu mnohé z nich odbýt nepodařilo, takže ve výsledku je film přeplněný a roztěkaný. Ale třeba za to nemůže rozmáchlý Estevez, nýbrž jako ostatně pokaždé ti zlí nenasytní producenti a jejich domluvy ve smyslu "No tak, Emilio, připiš pro ně pár vět, vždyť chtějí hrát klidně i zadarmo a dost možná, že nám přilákají další diváky. Kdo neocení práci Sira Anthonyho, ten se třeba rád podívá na Froda s Lindsey a další, co jsou zrovna in." Co říct závěrem? Na mě je tu trochu moc narváno. ()

Kozlowski8

Film představuje poslední okamžiky před atentátem na senátora Roberta F. Kennedyho v losangelském hotelu tak, jak je prožilo přítomné osazenstvo hotelu. Jedná se o minpříběhy lidí, kteří různě prožívají blížící se příjezd oblíbeného prezidentského kandidáta s jeho předvolebním proslovem - ať jsou to běžní návštěvníci hotelu, lidépřipravující Kennedyho kampaň, či hotelový personál. Estevez dokázal velice citlivě propojit autentické záběry Kennedyho projevů se záběry filmovými, avšak film jako celek je prázdný, nesourodý, trochu nudný, trochu překombinovaný, s až nadmírou postav - byť mnohé z nich v podání hereckých es. Snímek mne bavil pouze v útržcích a jednotlivostech, jako celek nikoliv. 55%. ()

Tomas_PO

V tomto prípade je skutočné dôležité si na CSFD pozorne prečítať obsah. Kto čaká rozvinutie konšpirácií, alebo aspoň ich naznačenie, prípadne väčšiu akciu, nedočká sa. Dej je vystavaný na mikropríbehoch, ktoré dotvárajú politickú nádej, či následné zúfalstvo. O Bobbym to vôbec nie je. ()

fooggyy7 odpad!

Ne, vůbec to není politický film. Pouze je to film na oslavu pozitivní diskriminace, které byli Kennedyové strůjce. Kennedyové, ano to jsou ti synové toho zloděje, podvodníka a vlastizrádce. Ti synové, kteří propagovali ten zrůdný americký sen. Film, přecpaný hvězdama v podřadných rolích.  A s tím Rude Pravou, to pan Latino úplně zabil. A podle počtu hvězd je vidět, kam ten zasraný západní svět spěje. Až je mi z toho na blití. ()

p.paja11

Jedním slovem: síla. Velice dobře promyšlený a záběrama v některých chvílích až děsivě reální film, kde se prolínají žviotní cesty lidí a jediné co mají společného je hotel a událost, která se stala. Výborné herecké obsazení, a to myslím doslova a do písmene, protože v žádném jiném filmu jsem tolik slavných herců a hereček ještě neviděl. Jasných 5* a pro mě 95% !!!! Stojí to za to! ()

Karja

Skvělé drama dávající nahlédnout do posledních hodin a minut v životě senátora Roberta. F. Kennedyho. Volba natočit tento film už sama o sobě byla skvělá a byla zárukou exkluzivního snímku. Atentát na sourozence Kennedyovi je dávno profláklá věc, ovšem vzbuzující respekt dodnes. Pojistkou tu ve filmu je vynikající tým předních herců, a to těch mladých i starších, jako je třeba Demi Moore, Lindsay Lohan, Sharon Stone, Anthony Hopkins či Elijah Wood. Jediná věc, která mi tu vadila, že životy těch "druhých" trošku zastínily připravovaný atentát na Kennedyho. ()

jonny.net

Závěrečná scéna u které víme co se stane a ke které směřují všechny příběhy lidí kolem mě i přes to opravdu silně zasáhla... Jak se příběh pomalu rozvíjí na konci opravdu vyzraje a nabídne nezastřené emoce které "Bobbyho" postřelení v ten večer vyvolalo... Nemůžu než hodnotit 5* - Úžasný zážitek ()

Aniii

O americkém hrdinovi po americku. Spousta rádoby zajímavých postav a rozhovorů. Ale nějak mě tam nikdo ani nic neokouzlilo. Snad jen Lindsay Lohan byla příjemným překvapením. ()

Sindymindy

Velice zajímavý film. Doslova nabitý známými obličeji. Ale to není zdaleka vše. Velice citlivě načrtá příběh hned několika osob - mladých, starších, mužů, žen, vdaných či ženatých i svobodných, bílých i barevných - ve vkusně vybraném prostředí luxusního kalifornského hotelu. Rozhodující je však rok - 1968, který byl významný jak pro Československo, tak pro USA, kde na prezidenta kandidoval senátor Robert F. Kennedy - "Bobby". Velice potěšující postavičkou je česká reportérka Rudého práva, která radši nejí a doslova obléhá hotel, jen aby získala 5 minut pro rozhovor s budoucím prezidentem a mohla napsat v československých socialistických novinách o nových rozměrech demokracie ve světě. Je úchvatné, kolik myšlenek se vešlo do 112 minut, kolik příběhů bylo jednoduše a přitom velice obratně vystiženo v jejich hloubce. Skvěle zvládnutý film, který rozhodně stojí za vidění. ()

lapatata

Film, vyprávěný až nápadně podobným způsobem, jako o dva roky starší Crash - tedy mnoho příběhů, mnoha lidí ve stejném prostředí vyprávěné trhaně jako seriál, jsem shlédl hned právě po filmu Crash. Takže to zrovna nebylo nejšťastnější. Navíc další společný jmenovatel, který mají tyto dva filmy totožný, je rasismus, jenž oba velmi tvrdě divákovi servírují. Každopádně i tento film na mě nakonec zapůsobil. Je to tam samá herecká hvězda, a nutno poznamenat, že všichni hrají opravdu moc dobře. Hodně se mi líbila mnohdy podceňovaná Sharon Stone. ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)