Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

animaxis

Přestože se mi první dva díly Hellraisera líbily, trvalo mi dva roky, než jsem se odvážil na třetí. Měl jsem už prostě obavy, že většina dobrých nápadů byla vypotřebována a teď už půjde jen o obyčejný slasher. První půl hodina je slibná. Líbila se mi tu ta záhadná atmosféra a byl jsem zvědavý, kam děj tohoto filmu směřuje. Nicméně pak se to nějak zvrtlo a nastalo zabíjení ve velkém, které mi tu připadalo spíš na efekt. O to horší mi přišel důvod, proč je tu tzv. Pinhead takový jaký je. Myslím, že po druhém díle ho měli tvůrci spíš nechat být a přijít s novou hlavní zápornou postavou. Nicméně když bych film nebral tak vážně, tak můžu s klidem říct, že se jedná o solidní béčkový horor, u kterého se alespoň nebudete nudit. ()

Radiq

Tak tohle už je fakt slabota. Snaží se to hrát si na rockovej horror (nasvědčuje tomu už i hudba, prostředí rockového klubu). Pinhead má už sice hodně prostoru, ale je to fakt úplný béčko. Vaří se tam z vody a bojím se kouknout se na čtvrtej díl. Chch, cenobité vyrobení z DJ, kameramana a barmana, to mě teda rozesmálo. ()

Nivenx

První dva díly byly skvělé, ale tento je naprostá bomba. Více Pinheada, více akcí, příběh luxusní, atmosféra parádní a celkový dojem z filmu velice kladný, ale na 5 hvězd se to nevyšplhalo bohužel. Za mě 80%. ()

SeanLSD

"There is no good. There is no evil. There is only flesh...the patterns to which we submitted." __ "Human dreams. Such a fertile ground for soil the seeds of torment." ___ Pinhead stratil tajomnosť, ale zase sme si ho konečne poriadne užili, tak ako on si užil svoju párty na zemi... Takže jedno veľké plus a jedno veľké mínus. Výtvarne opäť triumfálne, scenáristicky už totálne Béčko, zábava s Cenobitmi odsýpa, ale zaujímavejšia je skôr prvá polovica. ___ "Don´t debate with me, girl. Just come here and die, while you still have the option to doing it quickly." __ Oh i´ll enjoy making you bleed, and I´ll enjoy making you enjoy it." __ "You will burn in hell for this. - Oh, burn. Such a limited imagination." ()

filmmovier

Třetí díl Hellraisera není vyložený průšvih, ale nic velkolepého taky ne, kvalita ale klesla opravdu rapidně. Příběh je poměrně nezajímavý, Pinhead přišel o veškerou svou hrůzu i charisma (ale pořád je fajn), ostatní Cenobiti jsou už jenom směšní panáci, kteří mají absolutní minimum prostoru a Terry Farrel byla v rámci možností taky docela dobrá, skoro jako v DS9. Jedna věc mně ale na tomhle filmu opravdu potěšila - příběh Pinheadova původu, výtečná scéna, která klidně mohla být delší. Poslední půlhodina byla taktéž velice fajn, ale všechno předtím příliš dobré nebylo. Na druhou stranu jsem už viděl mnohem větší slátaniny a u třetího Hellraisera se dá ještě pořád docela slušně pobavit, takže za mně slabších 60%. ()

PabloFuentes odpad!

Pomoc! Tahle slátanina se mě pokusila zabít! Zatímco první dva díly byly alespoň něčím zajímavé, měly atmosféru, originální smrti, morbidní příšery a byla v nich jistá dávka bizarnosti, tohle bylo jen trapné! ()

Honzek

Po shlédnutí prvních dvou dílů musí ode mě třetí dostat zákonitě čtyři hvězdy ač to místy vypadalo, že to tak nebude. Příběh nebyl úplně hloupý, celkem dobré herecké výkony, povedená hudba a hlavně inovace jako například nový pekelníci. Už jsem se začínal bát, že se mi žádný díl nebude líbit tak, jak bych požadoval. Těším se, ale zároveň se trochu obávám, co nabídne čtyřka, ale jdu hned do ní. ()

PierrevanH

Podle mě naprosté sprasení a zesměšnění cenobitů krom Pinheada, kterej podle mě ale až moc hláškuje. V prvních dvou filmech Pinhead jakž takž dodržoval určité pravidla pekla - v tomhle pokračovaní se na všechno vykašle a chce ovládnout svět, no co to je? ()

Jazzzz

Hellraiser a jeho znovu povstání z demonické sochy. Jo ta socha byla dobrá, ale oproti prvním dvoum dílům je to dosti slabé. Mnoho opravdu hluchých míst beze šťávy. Konec průměrný, nový démoni se mi zdá nemají takový styl jako měli jejich předchůdci. Cdčkovač a kameraman, to už je trochu zbytečně kýčovité a ta kuřačka, nevím kdy byla horší zda živá nebo po smrti. Když nad tím tak přemýšlím byl to hooodně slabý horor s pár výjmečně světlými okamžiky (ta socha se mi celkem líbila). ()

lennyd

Bohatý mládenec a vyznavač všeho extravagantního J.P. Monrou koupí podivnou sochu, kde je kromě těl v různém stádiu destrukce i jasně viditelná podivná kostka. Sochu ukryje ve svém klubu Kotelna, kde jsou pravidelně pořádány hojně navštěvované diskotéky. A zde mají také cenobité, po svém vypuštění po otevření kostky, pravé žně. Jediným kdo je může zastavit je reportérka Joey, která díky traumatům z mládí má sny, které v souboji s Pineheadem mohou pomoci... Vzhledem k tomu, že se mi první dva díly Hellraisera nijak moc nelíbily, měl jsem z pokračování docela obavy. Naštěstí trojka Hellraisera není horší než předchozí dva díly - ale bohužel ani lepší. Ale nějak jsem se za celý film nestihl ani moc nudit, ani naštvat, a navíc triky oproti předchozím dvěma filmům už byly docela zajímavé. Co mne za celý film ale totálně iritovalo (kromě nesympatických herců) byly totálně přihlouplé dialogy - nevím zda jen v českém dabingu, nebo obecně, ale například první rozhovor Joey s Terri mi trhal uši (možná to mělo být součástí filmu?)... ()

Yoshimitsu

Ááá konečně pořádný nástup a zcela využití postavy Pinhead, který se objevoval se svými pekelnými kumpány dost často sice ztráceli svůj pekelný šmrnc, ale konečně dostali dostatek prostoru se ukázat a na to jsem čekal od prvního dílu. Dávám 80% ()

Brain-D

3.díl a ukázka vzniku Pinheada. Už více kvalitně vzdálené od prvních dvou dílu, takže zde nemůžu uplatnit svou zálibu v postavě Pinheada natolik, abych přešel, tak stupidní scénář. ()

VanTom

Tak mně se Peklo na Zemi líbilo o dost víc než směšně bizarní dvojka. Příběh rozvíjí události minulých dílů, zodpovídá pár otázek a nepostrádá celkem strašidelnou atmosféru, především ale charizmatický Pinhead, neodolatelně nabízející zvrácená potěšení, konečně téměř nesleze z plátna. Závěrečná akční naháněná v ulicích mi už přišla trošku slabší, hodně béčková. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Hellraisera" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Nelze napsat, že by Peklo na Zemi byl vyloženě špatný horor. Stále je v něm využíváno poměrně dost kladných věcí z předchozích dílů, ale oproti jiným hororům z 80´ a 90´ let Hellraiser ztrácí své kouzlo. Hlavně se z filmu vytratila taková ta sexualita, kterou předchozí dva díly vyloženě sršely. Je to určitě i tím, že filmu chybí ten náboj, který představovala Clare Higgins. ()

Kosmik 1

Takže... čím jen začít... Změn se tu událo opravdu hodně, tak je vezmu hezky popořádku. Stará "garda" řádových bratrů byla z nepochopitelných důvodů nahrazena novými bratry a jednou sestrou. Nutno říci, že mé sympatie tíhnou spíše k původnímu bratrstvu (holt nostalgie). Tihle byli tak trochu nemotorní a ač jsme zde trikově a efektově alespoň o půl levelu výš, tak jim to moc neprospělo. Všude jen samý oheň alá dračí dech, nehledě na to, že vůbec nenaháněl strach. Pinhead se tu však doslova vyřádil a dostává se tak říkajíc na výsluní. Název filmu vážně odpovídá skutečnosti a on tu rozpoutá hotové peklo. To, co předvede v klubu, totiž nemá chybu a jedná se o brutální masochistickou vyvražďovačku všech dob. Jeho fantazie v tomhle opravdu nezná mezí, proto všichni zemřou těmi nejdrastičtějšími a nejkrvavějšími způsoby, jaké si jen dovedete představit (možná, že ani radši nedovedete). Dále tu máme vraždící elektrický proud ve vodě, na který jsem strašně alergický v jakémkoliv provedení, páč to je totální krávovina, ale jelikož to je jediná věc, co mě zde trochu víc trápila, tak ji dovedu odpustit. Ještě tu máme létající vraždící DVD, které se mimochodem objevuje i ve filmu Temný anděl (Dolph Lundgren), kdo by měl zájem. Aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdince se zdají sny, kde její otec umírá ve válce ve Vietnamu a dočkáme se tedy i trochu akce z vojenského prostředí a pár přestřelek. No prostě slátanina ze všeho možného, co tvůrce napadlo. Kupodivu, když se spojilo tohle všechno dohromady, tak z toho vznikla pro mě docela solidní porce zábavy a akce. Takže pro mě zatím nejlepší díl. 85% ()

Jaro.Krafcik

Zatiaľ najlepší diel zo série hellreisera. Paradoxne má film málo percent a nieje v červených číslach. Predošlé časti boli pre mňa strašne slabé. Ale dať šancu trojke sa oplatilo. Nejde o nejaký zázrak ale ak to porovnám práve so staršími filmami, tak to bolo celkom dobré. Vidieť aj lepšie efekty. 3* ()