Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

kaylin

V rámci série je snímek „Hellraiser III: Peklo na Zemi“ poklesem a ze tří prvních je rozhodně nejhorší. Jsou zde pěkné scény, anebo spíše pěkné záběry – například Pinheadův vstup do kostela je úchvatný – ale jsou to jednotlivosti, které zaujmou, nikoli celek, který by dokázal diváka pohltit. Cenobité už na mě nedokáží působit tak děsivě a depresivně jako dříve, jsou to už jen prostě démoni, kteří kolem sebe rozsévají smrt a bolest. A pořád je dokáže sejmout jedna malá kostka. ()

topi

Naprosto skvělé pokračování a důstojné zakončení trilogie, která měla zůstat trilogií. Další dílý už stály za velkej prd! Tohle má parádní spád, skvělou kameru a vynikající hudbu, které se tentokrát zhostil Randy Miller. Efekty jsou taky super (Bob Keen). Tyhle 3 první díly mě už tenkrát odrovnaly a mám je všechny moc moc rád! Hell on earth natočil Anthony Hickox, který byl tenkrát ve formě a je to jeho nejlepší film! Pak mám od něho ještě rád Wax work 1 a 2. Jinak potom už zabředl do velice špatných vod, což je velká škoda, protože tímto Hellraiserem měl hodně našlápnuto. ()

raimi

Co naplat, tenhle film je fenomén. Byl jsem na něm několikrát v kině, byl to jeden z prvních novějších hardcore hororů v naší distribuci a miloval jsem ho. Od té doby si nevzpomínám na ani jeden podobně opulentní a hororově nekompromisní film, který by to dotáhl do kin. Ryzí béčko s velikým rozpočtem, velkou kadencí nezapomenutelných scén a spoustou akce. Tohle je prostě fanbojův splněný sen. ()

Gorehound

Presne ten druh 90's nostalgie a neobjektivne hodnotenie k tomu, ako to mám rád. Ale nemôžem inak. Opäť je to jeden z filmov, na ktorých som VHSkovo vyrastal, kombinácia pekelných anglických koreňov a odľahčenej americkej kazetovosti. Kto aspoň trošičku nezažil, nepochopí. Ale i tak...Opäť klobúk dole pred praktickými efektami, tie počítačové aspoň vyčaria nostalgický úsmev. Hlavná hrdinka krásna, vedľajšia postava detto, mnoho nezabudnuteľných scén(klubový masaker, kostol, budova na konci...). Hudba ako vždy geniálna. Posledný poriadny Hellraiser. Až človeku príde smutno, kde sa podeli takéto ambiciózne, veľkolepé projekty, napchaté úžasnými praktickými efektami. A kde sa podel talentovaný žánrový režisér Hickox, respektíve jeho skvelé hororové kúsky. Ach áno, stále môžeme siahnuť po peckách z našich archívov. ()

stration

Dostali to do rukou američani a hned je to vidět. Tajemno zmizelo, krev mohutně přibyla. Hlavně že tam byl Pinhead skoro pořád a v nejlepší formě. "Tohle je mé tělo, tohle je má krev." ()

JohnMiller

Dvojka síce po príbehovej časti za veľa nestála ale aspoň sa nato dalo pozerať. Šťavnaté a húževnaté gore ktoré bolo hádam brutálnejšie ako v prvej časti to zachraňovalo kde sa len dalo. Avšak tuto už nebolo zaujímavé prakticky nič. Jediné čo ma tu bavilo bol tajuplný rozbeh a začiatok v ktorom sa iba zisťovalo. V béčkových filmoch sa mi často nestáva že by sa mi páčili práve tieto časti.... ale čo už . Keď však už prišlo na akciu tak to kleslo do úplne trápnej zlátaniny ktorá zmenila v horšie celú koncepciu Hellraisera v základoch. Nové monštrá boli hrozné, scénka v kostole absolútne nezmyselná a pinhead mi pripomínal skôr filozofa Sokrata ako zvrhlého vraha. Na rovinu, na ďalšie pokračovanie nie som vôbec zvedavý. ()

AlistairMir

Tak zase budu v drtivé menšině (jaké překváko) , ale trojka se mi líbila víc než první dva díly. Joey byla sympaťanda a šlo jí fandit. Příběhově se mi to líbilo a Pinhead byl velmi znepokojivej. To jeho lákání na temnou stranu síly, bylo velice lákavé. Chápu, že mu lidé těžce odolávali :-D jinak scéna, kdy hrdinku nahání parta z pekla, byla velmi povedená a "vytuněná" diskotéka neměla chybu. ()

BoredSeal

Poslední dobrý Hellraiser, ne sice tak dobrý jako první dva, ale aspoň neposral mytologii a držel se pravidel. Pinhead by občas měl zajet na víc diskoték :) ()

balba

V tomto díle musím pochválit řadu trikově vynikajících a nezapomenutelných scén.Jinak je o chlup slabší než druhý díl. ()

M.i.k.e

tak Peklo na zemi se nekonalo.Ze tří dílů,které sem měl možnost vidět jasně nejslabší.Atmosféra prvních dvou dílů je ta tam,Cenobité (pokud se jim tak dá říkat) sou pouze karikaturami sebe samých a co víc,Pinehead,který mě od začátku fascinoval,značně ubral na svojí démoničnosti a chvílemi je z něj jen blbě kecající strejda.S bídou dvě hvězdy a ze soucitu 40% ()

Martin741

Hellraiser 3 zas reziroval iny reziser, tentokrat si na rezisersku stolicku sadol Anthony Hickox. Prva polka filmu je sialene nudna, scenar je bezradny a nevie si miestami rady, co s dejom a hercami. V druhej polke zas pribudli nechutnosti, ale uplne sa vytratila atmosfera. 50 % ()

Jimmi

..na pocudovanie velmi vydarene poracovanie..som to pred zhliadnutim(po precitani ohlasov) typoval na take 2az3* ale bol som dost prekvapeny...velmi vydarena postava bol ten DJ:)))a ked som uvidel toho s tou kamerou v oku..hned sm si spomenul na borgov zo star treku... ()

Jino

Sice ne už tak dobré jako první dva díly, ale pořád se aspoň dovídáme něco nového a noví cenobité jsou hezcí. Komorní atmosféra prvních dvou dílu chybí, ale to neznamená, že se na to nedá koukat. Hell on Earth patří mezi ty lepší kousky ze série Hellraiser. ()

cariada

Začíná to zklouzávat k průměru a někdy i k nudě. Příběh je tu jako ve dvou rovinách z pohledu mladé reportérky Joey a dívky z ulice,kterou Joye najde a spolu bydlí ,ale ona odejde a stane se Pinheadovo pomocnící. I Joey se dostane na druhou stranu ,ale za účelem zničit zlo. Za zmínku stojí masakr v klubu Kotelna jinak to někdy místo hrůzy vhání úsměv. ()

bourec

Třetí,a v podstatě poslední koukatelná část série Hellraisera.Hickox dostal docela příběh s hlavou a patou,ale zabil to výbuchama,ohněma a podobnejma ptákovinama.A kde je tajemno z předešlejch dílů.A ještě ty otravný snový výjevy z války,těch taky bylo moc.40%. ()

Rodriguez

Peklo má svého vyslance a tak zaútočí v pododě sousoší, které touží po krvi....čím víc, tím líp! Rozpoutá Hellraiser peklo na Zemi? 90% ()

humanbeing

Akce, zase akce a opět pro změnu... AKCE! Anthony Hickox chtěl asi ukázat, zač je toho američan. Po extaticky suprovém Hellboundu odchází Hellraiser do předčasného důchodu - a to již během úvodních titulků! ()

Wormboy

Uvod je uplne priserny, avsak postupne dej zacne naberat na obratkach. najvacsim zlomom oproti predchadzajucim Hellraiserom je pre mna urcite situovanie Pinheada skor do pozicie hlaskujuceho a "cooloveho" Freddyho Kruegera...,ale na nho nema samozrejme:) Avsak za scenu v kostole si zasluhuje o hviezdicku naviac: "I AM THE WAY!!!"hahaha ()

Šimpy

Odvážím se hodnotit, i když jsem to už tak 15 let neviděl, ale v té době pro mě nejlepší díl, hlavně díky osudovému příběhu samotného Pineheada či jeho verze před proměnou.... ()